Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Uyarı Levhaları

için 459 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Uyarı Levhaları

Gündelik hayatta açık bölgede bulunan çalışma alanlarında ve trafik koşullarında düzenleme sağlamak için kullanılması gereken ikaz ve işaretler yer alır. Çoğu zaman yönetmeliklere ve kanunlara bağlı şekilde kullanılan bu belirteçler bazen isteğe bağlı şekilde de kullanılabilir. Örneğin, trafikte yani cadde ve arterlerde devlet kurumları tarafından yerleştirilmiş uyarı levhaları yer alabileceği gibi bazen bir fabrika kampüsü içerisinde de işletme tarafından benzer levhalar kullanılabilir. Uyarı, herhangi bir konu hakkında yaşanabilecek sorunlara karşı önceden ifade gerçekleştirme, dikkat çekme amacıyla gerçekleştirilen bir yazıyı ifade eder. Yine kelime anlamıyla ikaz ise benzer bir yapı oluşturmaktadır. Bu nedenle ikaz levhaları aynı sistemin elde edilmesi için kullanılabilecek diğer ekipmanlar arasındadır. Bu kapsamda özellikle tehlikeli noktaların bulunduğu, çalışma açısından riskli ayrıntıların yer aldığı veya kurallara mutlaka riayet edilmesi gereken noktalarda uyarı ikaz levhaları kullanılarak gereken güvenli sistemler oluşturulur.

Uyarı Ve İkaz Levhaları Güvenlik Risklerini Engeller

Uyarı Ve İkaz Levhaları Güvenlik Risklerini Engeller

Genellikle Oto Güvenlik tehlikeleri bulunan fabrika, okul, devlet kurumu, endüstriyel tesis veya hastane gibi birçok noktada uyarı ve ikaz levhaları kullanımı tercih edilir. Bu levhalar özellikle 6331 sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu'na bağlı olarak risk değerlendirmeleri açısından elde edilen sonuçlara bağlı olarak, işyerlerinde kullanılması zorunlu hale getirilmiş ürünlerdir. Yani 6331 sayılı kanuna bağlı şekilde çalışma risklerinin bulunduğu kurum ve organizasyonlarda önlem almak, süreçlerin sonuçlarını olabildiğince pozitif hale getirebilmek ve sağlığı korumak için levhalar kullanılır. Örnek olarak kimyasal ekipmanlar ile çalışma gösteren bir endüstriyel tesiste asit gibi maddelerin insan sağlığına verebileceği zararları en düşük noktaya indirmek için uyarı işaret levhaları kullanılır. Bu levhalarda yine yasa çerçevesinde belirlenmiş şekilde kırmızı, mavi, yeşil veya sarı renk ile belirlenmiş levha çeşitleri arasından seçim yapılır. Farklı bir örnek olarak kimyasal endüstriyel tesisler veya üretim tesisleri dışında şantiye alanlarında da mutlaka ikaz uyarı levhaları kullanımı tercih edilmelidir. Örneğin, birçok şantiye alanında klasik olarak görebileceğiniz ve aslında bir mecburiyet olan iş güvenliği uyarıları, baret takma, kemer takma gibi uyarıların hepsi bu ürünler içerisinde yer alır. Bu nedenle bir iş yeri kurulurken bahsedilen kanun ve yönetmelik çerçevesine bağlı şekilde kullanımı zorunlu tutulmuş bu levhalar temin edilmeli ve belirtilen standart noktalarda kullanılmalıdır. Bu kapsamda yangın tehlikeleri ile ilgili levhalar, işyeri kuralları ile ilgili emredici levhalar, işyerinde yapılmaması gereken durumları belirten yasaklayıcı levhalar, çıkış ve koruma noktalarını belirten acil durum levhaları gibi birçok ürün temin edilecektir. Ayrıca genel maksatlı şekilde geri dönüşüm, çöp atık noktası veya dinlenme noktası gibi alanları belirtilen levhalar da bir arada kullanılabilir. Bahsedilen tüm bu levhaların belirli ölçüleri bulunduğu için bu ölçülere uyum sağladığında ve standartlara göre belirtilen noktalarda kullanım gerçekleştirildiğinde bütün tehlikelerin önüne geçme açısından önemli bir adım atılabilir. Zira iş güvenliği, her kurum içerisinde en önemli noktalardan birisidir. Ayrıca bu duruma benzer bir şekilde fabrika ya da eğitim kampüsü gibi noktaların iç kısmında yönlendirme sağlayacak ve ulaşımı kolaylaştıracak trafik levhaları kullanımı da gerçekleştirilebilir.

Uyarı Levhaları Çeşitleri, Özellikleri, Fiyatları

Uyarı Levhaları Çeşitleri, Özellikleri, Fiyatları

Klasik bir şekilde kanunlara bağlı ve yönetmeliklere bağlı olarak neredeyse her iş yerinde kullanılan bu levhalarda aslında model olarak değişen şekiller ve tasarımlar yer almamaktadır. Çünkü bu levhalar 6331 sayılı kanun çerçevesinde standart olarak belirlenmiş ölçü, renk, yazı fontu gibi tiplere sahiptir. Ancak işyeriniz için talep edebileceğiniz elektrik uyarı levhaları gibi ürünlerde veya kimyasal işaret levhalarında farklı renk tonları ve levha tipleri bulunmaktadır. Standart olarak bu levhalar kare, dikdörtgen, yatay dikdörtgen, yuvarlak veya altıgen gibi değişen şekillerde üretilmektedir. Bazı noktalarda levhaların daha belirgin ve ayırt edilir bir hale gelmesi için ışık eklentileri kullanılabilmektedir. Örneğin, genellikle acil çıkış noktalarını belirten veya yangın tehlikesi bulunan noktaları belirten ürünlerde ışıklı uyarı levhaları sıklıkla görülmektedir. Işıklı levhalar aslında belirli durumlarda kullanımı mümkün olan ve izin verilen ürünler oluşturmaktadır. Bu ürünler özellik açısından ise mutlaka belirli bir malzeme ile üretilir. Bu kapsamda örnek olarak zehirli madde için uyarı gerçekleştirecek bir levhada kaplama malzemesi ve zemin malzemesi farklı farklı tercih edilebilir. Bu durumda tehlike uyarı işaret levhaları tercih edilirken, malzeme seçimlerini yapmak kullanıcının kendi tercihlerine bağlıdır. Örneğin, temel malzeme tipi olarak forex, etiket veya galveniz tercih edilebilir. Bu malzemenin üzerinde baskı gerçekleştirilmesi için fosforlu folyo, normal folyo veya reflektif folyo ile uygulama yapılabilir. Bu sayede istenilen sonucun elde edilmesinde değişen bir görüntü ve kullanım kalitesi gibi noktalar elde edilebilir. Aslında gerçekleştirilen bu değişimler ikaz ve uyarı levhaları açısından hem kullanım kalitesi kapsamında hem de bütçe anlamında önemli noktalardır. Zira ürünlerde model anlamında bahsedildiği şekilde sarı, kırmızı, yeşil, mavi ve beyaz gibi temel standart renkler ve levha kategorilerine göre seçimler gerçekleştirilir. Sonrasında bu seçimlere bağlı olarak üzerinde yine standart ibareler bulunan levhalar kullanılır. İşte bu noktada tüm bu değişimler ve seçilen baskı malzemesi ya da tabela malzemesi gibi noktalara göre uyarı levhaları fiyatları değişim gösterebilmektedir. Yani öncelikle işyerinizde kurum içerisinde veya tesis içerisinde kullanılacak ve gerekli levhaları belirler sonrasında temel özelliklere göre seçimleri yapar ve bu sayede fiyat ayrıntılarını belirleyebilirsiniz. Aksesuar & Tunning kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Trafik Levhaları Ayrı Bir Anlam Taşır

Trafik Levhaları Ayrı Bir Anlam Taşır

Kurum ve işletmeler içerisinde kullanılan uyarı amaçlı tehlike levhaları dışında açık alanlarda ise trafik anlamında ikaz gerçekleştiren levhalar kullanılır. Bu levhalar aslında sadece kentlerde ve şehir içlerinde değil bir okul kampüsünde, bir fabrikanın veya endüstriyel tesisin iç kısmında, bir dinlenme tesisinde veya havaalanı gibi birçok farklı noktada kullanılabilir. Çünkü bu levhalar sayesinde trafik sırasında düzen elde edilebilir, kaza ve sıkışıklık durumlarının önüne geçilebilir. Örnek olarak çoğu zaman kentlerde gördüğümüz yaya geçidi ifade eden veya ileride kavşak olduğunu ifade eden levhalar görebilirsiniz. Bu kapsamda trafik levhaları tümü yine belirli standartlar ile üretilen levhalardır. Ayrıca trafikte kullanılan bu ürünlerde de belirli kategoriler yer alır. Bu kategoriler arasında trafik levhaları uyarı anlamı taşıyan ürünler başta gelirken, tanzim oluşturan, bilgi veren, yapım-bakım-onarım ifade eden, şerit düzenleme amacı güden veya ek bilgiler veren tabelalar ve levhalar kullanılabilir. Örnek olarak en çok kullanılan levhalar arasında bulunan trafik levhaları uyarı anlamı taşıyanlar genellikle şehir içi trafiğini daha güvenli hale getirmeyi amaçlar. Aslında bu ürünler şehir dışı trafikte yani karayollarında da tercih edilen levhalardır. Yapıları gereği yuvarlak, üçgen, altıgen veya dikdörtgen gibi bir görüntü ortaya çıkarabilirler. İçerdikleri bilgi ve uyarının türüne göre boyutları değişebilir veya renk özellikleri kırmızı, mavi ve sarı gibi özellikler gösterebilir. Bazen ek panel olarak kullanılan ve ekstra uyarı gerçekleştirmek için tercih edilen levhalarda beyaz renk üzerine siyah yazı fontları tercih edilebilir. Örneğin bir endüstriyel tesis içerisinde trafik akışını düzenlemek için yönlendirme yapacak, dönüş noktalarını ifade eden, geçiş yüksekliğini ifade eden veya durulması gereken bölgeleri belirlemek için de tanzim levhaları kullanılabilir. Adı üstünde tanzim yani düzenleme gerçekleştiren bu levhalar ile birlikte tesis içerisinde trafik daha rahat düzenlenebilir. Bu gibi örneklere bağlı şekilde trafik levhaları ve açıklamaları tek tek incelenerek kolaylıkla öğrenilebilir. Bu nedenle birçok kurum bu levhaların uygulaması sonrasında da personelleri için belirli eğitimler düzenlemeyi tercih eder. Bu sayede levhaların kullanımı çok daha faydalı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu kapsamda trafik levhaları yuvarlak gibi ürünleri görebilmek, paket şeklinde veya teker teker alışveriş gerçekleştirmek açısından Otomotiv & Motosiklet sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(38)
ve üzeri (45)
ve üzeri (47)
ve üzeri (48)
ve üzeri (50)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL