Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Anten

için 16,349 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Otomobil Anten

Otomobil anteni özellikle arabalarda radyo dalgalarını çekmeye yarayan bir aygıttır. Aynı zamanda aracın sinyal göndermesine de yardımcı olmaktadır. Bu antenler genellikle alüminyum gibi hafif metallerden üretilir. Böylece araç üstünde daha kolay bir şekilde konumlandırılabilir. Bu antenler genellikle araçların tavanlarında göze çarpar. Ancak ön ve arka çamurluk gibi yerlerde de kullanılabilir. İşlevsel olarak radyo ve sinyal olarak kullanılmasının yanında araç üstü anten , dekoratif olarak da kullanılabilir. Özellikle eski zamanlardan kalma antika arabalarda sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu antenler araç üstünde yer aldığı gibi araçların arkasında da konumlandırılabilir. Bu antenlerin ucuna bayraklar asılarak da dekoratif amaç tamamlanmış olur.

Hem Dekoratif Hem İşlevsel: Otomobil Antenleri

Hem Dekoratif Hem İşlevsel: Otomobil Antenleri

Oto anten aksesuar olarak kullanılarak araçların daha gösterişli ve dikkat çekici bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmasının yanında teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı şekillerde de kullanıcıların hayatına girmiştir. Bunlar arasında otomatik antenler yer almaktadır. Bu antenler araç radyosu açıldığında otomatik olarak açılıp kapanırlar. Böylece kamufle olarak ancak gerektiğinde açığa çıkar. Oto elektronik anten ise teknolojin el attığı bir başka üründür. Bu antenler genellikle köpek balığı tavan anteni olarak adlandırılmaktadır. Çünkü dışarıdan bakıldığında köpek balığının kuyruğuna benzemektedir. Bu elektronik antenler genellikle her araca uyum sağlamaktadır. Ve birbirinden farklı renk seçenekleri ve kolay kullanımıyla kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Araca spor ve şık bir görünüm katan bu antenler yüksek ve kaliteli bir çekim gücüne sahiptir. Ayrıca montaj olarak da kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Tek yapılması gereken balina antenin içinden çıkan kablonun gerekli yerlere bağlanması ve çift taraflı bant ile tavana iyice yapıştırılmasıdır. Bu noktada kişilerin bazı noktalara dikkat etmesi ürünün uzun süre boyunca kullanılması için önemlidir. Monte edilme kısmı basit olarak görünse de bir takım incelikleri yok değildir. Örneğin yapıştırılmak istenen yerin kuru ve tozlardan arındırılarak iyice temizlendiğinden emin olunmalıdır. Yoksa anten sağlıklı bir şekilde arabaya monte edilemeyecektir. Bu da fırtına gibi olumsuz hava şartlarında antenin arabadan ayrılmasına neden olabilir. Zeminin temizliği kadar kullanılan yapışkanların kalitesi de önemlidir. Çift taraflı bantlar kullanılabileceği gibi bazı ürünler silikon tabanlı olduğundan yapışma sorunu kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. Böylece çift taraflı bant gibi yardımcı malzemelere de gerek kalmaz. Tüm bunlar doğru bir şekilde uygulandığında ürünler uzun süre boyunca kullanılabilir.

Otomobil Anteni Ne İşe Yarar?

Otomobil Anteni Ne İşe Yarar?

Araba sahibi olmak birçok ekipmana ihtiyaç duymayı beraberinde getirmektedir. Bu ekipmanlar bazen sadece oto dış aksesuar olarak kullanılırken bazen hem aksesuar hem de işlevsel olarak kullanılabilmektedir. Bu yardımcı ekipmanlar arasında güvenlik için gerekli olan ürünler de bulunmaktadır. Bunlar arasında aracı olası soygunlara karşı koruyan alarm sistemi, güvenlik kilitleri ve daha birçok şey yer almaktadır. Bazen anten gibi sadece sinyal alıp verme ve aksesuar olarak kullanılma özelliklerini taşıyan ekipmanlara da rastlanır. Otomobil radyo anten , hava boşluğunda gezinen elektromanyetik dalgaları toplama ve yayma işlevlerini üstlenmektedir. Bu yeteneklere sahip araç anteni sayesinde kişiler araçlarında rahatça radyo dinleyebilmektedir. Ayrıca antenler aynı zamanda birer veri toplayıcılardır. Topladıkları verileri kilometrelerce uzağa taşıyabilmektedir. Bu da aslında radyo seslerinin kişilere nasıl ulaştığını açıklamaktadır. Bu antenler iki sistemli olarak çalışmaktadır. Birincisi verici anten ikincisi ise alıcı antendir. Verici anten TV, radyo gibi vericilerden ortaya çıkan sinyalleri elektromanyetik dalgaya çevirerek etrafa yayar. Alıcı antense bu dalgaları gerekli sinyallere dönüştürerek tekrar TV, radyo gibi yerlere geri gönderir. Bunlar arasında yer alan otomatik anten ise genellikle eski tarz araçlarda yer alan ve bu temel görevleri yerine getiren antenlerdir. Bu antenlerin işe yarar olmasındaki bir diğer etken ise bakımlarının ihmal edilmemesidir. Antenler dış ortamlarda bulundukları için zaman zaman tozlanabilir veya yıpranabilirler. Bu yüzden sinyal ve güç kayıpları meydana gelebilir. Bunların yanında sağlam olarak monte edilmiş ürünler bile zamanla eski yapışkanlığını kaybedebilirler. Bu noktada yapışkanlığının tazelenmesi veya eskisinin yeni bir antenle değiştirilmesi mantıklı olacaktır. Kişiler tüm bu tetkikleri sağlandığında herhangi bir sorunla karşılaşmaları oldukça düşük bir ihtimaldir.

Otomobil Anteni Fiyat Aralıkları

Otomobil Anteni Fiyat Aralıkları

Birçok üründe olduğu gibi araç otomatik anten fiyatları da markasına, üretildiği malzemeye, boyutuna ve kullanımına göre farklılık göstermektedir. Özellikle teknolojinin de boy gösterdiği elektrikli oto anten fiyatları akıllı kullanım sunduğundan değişiklik gösterecektir. Söz konusu araba ve ekipmanları olduğunda araba kullanıcıları ürünlerin genel özelliklerine ve fiyatlarına gerektiğinden daha fazla yoğunlaşabilmektedir. Ancak asıl önemli olan alınan ürünlerin ihtiyaç ve isteklerine ne ölçüde cevap verdiğidir. Antenlerin asıl görevlerinin sinyalleri güçlü bir şekilde iletmek olduğu düşünüldüğünde sinyal gücü arttıkça ürünün fiyatları da değişkenlik gösterecektir. Kaliteyi belirleyen bir diğer etken ise ürünün hangi malzemeden yapıldığıdır. Anten araç dışarısında kullanılan bir ekipman olduğundan dışarıdan gelebilecek olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı malzemelerden üretilmesi akıllıca olacaktır. Fırtına, kar, dolu gibi doğal afetler kısa zamanda olmasa da uzun zamanda ürünün yapısını bozabilir. Bu noktada devreye çelik veya kromdan üretilmiş antenler girmektedir. Çelik ve krom yapıları gereği su ve neme karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Bu da krom ve çelikten yapılmış ürünlerin oksitlenmeyerek küflenmesini önlemektedir. Böylece kişilerin araçlarına çok severek aldıkları antenler, uzun zaman boyunca kişilere eşlik etmektedir. Fiyatlarda değişiklik oluşturan bir diğer özellik ise boyutlardır. Oto anten uzun olduğu zaman kullanılan malzeme miktarı artacağından fiyat da doğal olarak değişiklik gösterecektir. Araç sahipleri otomobillerine bir ekipman almadan önce kararsız kalabilmektedir. Bu kararsızlık içerisinde birçok farklı nedeni barındırabilir. Örneğin, alınan ürünün arabayla ne derece uyum sağlayacağı bunlar arasındadır. Renk uyumunun önemi kadar doku ve yüzey uyumu da birçok kişi için önemli olabilmektedir. Ayrıca monte edilecek ürünün arabanın yüzeyine zarar verip vermeyeceği de kullanıcılar tarafından merak edilen noktalar arasındadır. Çünkü birçok kişi arabalarının orijinal yapılarının bozulmasını istememektedir. Dolayısıyla kullanıcıların olabildiğince iz yapmaz ve doğal yapışkanları olan antenlere yönelmesi mantıklı olacaktır. Böylece monte edilme aşamasında arabanın orijinalliğine istemeden zarar verme gibi bir endişe ortadan kaldırılmış olunur. Kararsızlıkların devam ettiği noktada oto anten tavsiye yorumları devreye girmektedir. Bu yorumlar sayesinde kişiler kendi araçları ile aynı araçlara sahip insanların tecrübelerinden yararlanma fırsatı yakalarken aynı zamanda aldıkları üründen emin olabilme fırsatını da yakalar. Tavsiye yorumları aynı zamanda bütçe dostudur da. Çünkü alınacak anten her ne kadar detaylı olarak incelenip özellikler kişiler tarafından kavransa da bazen deneyimlere ihtiyaç duyulmaktadır. Böylece bu yorumlarla birlikte kullanıcılar antenleri değiştirmek veya yeni bir anten almak zorunda kalmazlar ve böylece bütçelerini akıllıca kullanmış olurlar.