Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Buz Kazıyıcı

için 268 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Buz Kazıyıcı

Kış aylarında araçların en büyük düşmanlarından biri buzdur. Aracın özellikle camına yapışan buzlar hem görüş açısını bozuyor hem de aracın karoser ve camlarına zarar verebiliyor. Soğuk kış aylarında çıkarmakta oldukça zorluk yaşanılan buzları çıkarmak için hazırlanan buz kazıyıcı kullanıcısına büyük kolaylık sağlamaktadır. Buz kazıyıcılar kolay kavranabilmesi için ergonomik olarak tasarlanan ürünlerdendir. Buz camlarını aracınızın torpidosunda ya da bagajında muhafaza edebilir ve gerektiği zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Buz kazıyıcılar doğru bir şekilde kullanıldıktan sonra araç camlarına hasar vermezler. Buz kazıyıcılar sayesinde vakit kaybetmeden yola koyulabilirsiniz. Kazıyıcıların ana maddeleri kauçuk, metal ya da sert plastik materyallerden imal edilmiştir.

Buz Kazıyıcı Kullanmanın Faydaları

Buz Kazıyıcı Kullanmanın Faydaları

Araç camı buz kazıyıcı ve temizleyici kullanmak size ve aracınıza pek çok fayda sağlar. Araçların camlarına yapışan buzların çıkartılması için alternatif yöntemler olsa da bu yöntemler aracınızın camına zarar verebilir. Özellikle havanın eksi derecelere düştüğü yerlerde buzlar çok güçlü şekilde cama yapışır. Buzları bilinçsiz bir şekilde sökmeyen çalışmak hem size hem de aracınıza zarar verir. Araçların camı çizilebilir yapıdadır. Çok sert yüzeylerle yapılan kazıma işlemi araç camınızın çizilmesine hatta çatlamasına bile yol açabilir. Buz kazıyıcılar tüm bu riskleri ortadan kaldıran bir üründür. En inatçı buzlara bile hızlı çözümler sunar ve güvenli bir şekilde yola çıkmanıza yardımcı olur. Buz kazıyıcılar küçük olduklarından fazla yer kaplamazlar. Aracınızda muhafaza edebilir ve dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Buz kazıyıcıların kullanımı da çok kolaydır. Kar veya buzla kaplanmış camınıza yukarıdan aşağı ya da yanlamasına doğru çekerek kullanabilirsiniz. Şart olmasa bile isteğe bağlı olarak buzları ılık bir su ile yumuşatabilirsiniz. Buz kazıyıcılar yumuşak süngerle ve kazıyıcı maddelerle üretildiği için camınızı çizmez. Buz kazıyıcılarını sadece araç camlarında değil ev, işyeri gibi yerlerdeki buzla kaplı olan camlarda da kullanabilirsiniz. Araçların camında bulunan rezistans özelliği, kış aylarında araç camlarınızda oluşabilecek buzlanmayı önlemektir. Hava değişimleri ve buzlanma bu rezistansa zarar verebilir. Buz kazıyıcı ile bu rezistans sistemine zarar vermeden camlarınızı kardan ve buzdan arındırabilirsiniz. Eldivenli buz kazıyıcı araç camınızı temizlemek için dışarıda fazla zaman geçireceğiniz zamanlarda elinizi soğuğun olumsuz etkilerine karşı korur. Buz kazıyıcıyı buz sökücü spreyler ile de kullanabilirsiniz. Kalın buz tabakalarına sıkacağınız spreyi sert telli bir buz kırıcı ile temizleyebilirsiniz. Böylelikle sadece araçlarınızda değil yaşam alanlarınızı da güvenli hale getirebilirsiniz. Bu ürünü kullanan herkesin memnuniyetini dile getirdiği düşünüldüğünde, buz kazıyıcı tavsiye eden kullanıcı sayısının fazlalığından buz kazıyıcı kullanmanın faydalarını anlamak mümkündür.

Buz Kazıyıcı Çeşitleri

Buz Kazıyıcı Çeşitleri

Marka ve modellere göre farklılık gösteren pek çok araç buz kazıyıcı çeşidi vardır. Cam buz kazıyıcı çıkmakta zorlanan buz birikintileri için etkilidir. Siz kendinizi fazla yormadan az bir baskı uygulasanız bile cam buz kazıyıcı cama maksimum baskıyı uygular. Sağlam bir yapıdadır ve kolay hasar görmez. Cam üstünde sağa, sola ya da yukarı, aşağı hareket ettirerek camınızı temizleyebilirsiniz. Cam buz kazıyıcılar iki taraflıdır. Bir tarafı düz plastik kazıyıcıyken diğer tarafı tırtıklı yapıdadır. Tırtıklı kısım kalın buzları kırmaya yararken, düz olan kısımla da kırılan buzları çekerek temizleyebilirsiniz. Kısa saplı olan buz kazıyıcılar daha sağlam bir tutuş sağlarlar. Fırçalı buz kazıyıcı cam, boya ya da vinil gibi kaplamaları çizmeden buzdan arındırmaya yardımcı olur. Plastik ucu ile cam, kaput, tavan gibi kısımlarda bulunan buzları kırabilir, fırçalı olan kısımlarla ise bu buz tabakalarını temizleyebilirsiniz. Fırça kısmı camınıza zarar vermez. Fırça gibi bir yardımcı aparata sahip olan buz kazıyıcı aracın en üst bölümüne dahi ulaşmanızı kolaylaştırır. Buz kazıyıcı çeşitlerinden en çok tercih edilen olan eldivenli buz kazıyıcı, soğuk havalarda elinizi sıcak tutarak çalışmanıza yardımcı olur. Eldivenin ucuna sabitlenen plastik keski bıçaklar sayesinde, buzları camınızdan kolayca temizleyebilirsiniz. Eldivenli buz kazıyıcıları soğuk ve su geçirmez. Kolay tutulabildiği için de uzun süreler boyunca kullanılabilir. Bazı buz kazıyıcıları da imal edildiği malzemeye göre modellere ayrılmaktadır. Plastik buz kazıyıcı plastik malzemeden imal edilmiştir. Buz kazıyıcıların büyük çoğunluğu plastikten yapılmıştır. Isıtıcılı buz kazıyıcı sahip olduğu volt ile oto çakmağından aldığı enerji ile kısa sürede ısınarak en inatçı buzları bile anında eriterek temizler. Ön yüzeyi ile karı temizleyebilir. Otomobiller genel olarak 12 voltluk çıkışa sahiptir. Bu yüzden ısıtıcılı buz kazıyıcılar otomobil için 12 volt olarak üretilir. Otobüs, kamyon, ticari minibüsler ve bazı tekneler de 24 voltluk güç çıkışına sahiptir. Bu tip araçlar için 24 voltluk buz kazıyıcılar tercih edilmelidir. Buz kazıyıcı fiyatları kazıyıcının çeşidine, kullanılan malzemeye ve modele göre farklılıklar içerebilir. Düz bir plastik kazıyıcı, eldivenli ya da ısıtıcılı buz kazıyıcılara göre daha farklı bir fiyat kategorisinde bulunur. Buz kazıyıcı çeşitlerine ve modellerine daha detaylı bakmak ve fiyatları öğrenmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Buz Kazıyıcı Nasıl Kullanılır?

Buz Kazıyıcı Nasıl Kullanılır?

Araba, ev ve işyeri gibi alanlarda oluşan buzu kazımak için pratik bir kullanım sağlayan buz kazıyıcıyı kullanmak oldukça kolaydır. Öncelikle ne tip bir buz kazıyıcı kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Eğer kış aylarının çok soğuk ve uzun geçtiği bir bölgede yaşıyorsanız, hem daha güçlü bir buz kazıyıcıya, hem de buz kazıyıcının yanında ek ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Standart bir buz kazıyıcıyı ergonomik yapısı ile kolayca kavrayabilirsiniz. Buz kazıyıcının bir bölümünde tırtıklı bir yapı bulunur; bununla sertleşmiş olan buzu kırabilirsiniz. Kırılan buzları kazıyıcının diğer yüzü ile aşağı doğru çekerek atabilirsiniz. Çok soğuk bölgelerde bu tip standart buz kazıyıcılar biraz zorlayıcı olabilir. Bunlar yerine de üretilmiş pek çok buz kazıyıcı vardır. Eldivenli buz kazıyıcılar, kazıma işlemi hangi elle yapılacaksa ona geçirilir. Bazı eldivenler polarlıdır. Polarlı buz kazıyıcı olarak da bilinen bu modeller ellerinizi soğuk havanın donduruculuğuna karşı korur. İçi polarlı olan eldivenler üşütmez. Fırçalı buz kazıyıcılar da buz kazıma işlemini hızlıca halletmenize yardımcı olur. Cama zarar vermeyen kısmı ile buzları aşındırdıktan sonra yine cam yüzeye zarar vermeyen fırça yardımı ile hem cam da, hem de diğer yüzeylerde bulunan buz, temizlenmiş olur. Fırçalı buz kazıyıcılar standart kazıyıcılara göre daha uzun olabilir. Elektrikli buz kazıyıcı 12 voltluk çakmak girişi bölümünden gücünü alır. Elektrikli yapısı sayesinde buzları rahatça kırabilir. Kullanımı oldukça kolay olan elektrikli buz kazıyıcıları araçlarda rahatlıkla muhafaza edilebilir. Elektrik enerjisi ile çalışan diğer model olan ısıtıcılı buz kazıyıcı, arka kısmında bulunan rezistans sayesinde hızla ısınır. Isı ile temasta buzlar kolayca temizlenir. Bu tip kazıyıcıyı kullanırken de tıpkı elektrikli kazıyıcılarda olduğu gibi araç çakmak fişi kullanılır. Tüm buz kazıyıcı çeşitlerini kullanmak hem çok etkili hem de çok basittir. Kompakt bir alet olan buz kazıyıcıları dilerseniz arabanızda, dilerseniz evinizde muhafaza edebilirsiniz. Buz çözücü sprey ya da antifriz gibi yan ürünlerde buz çözme işlemini kolaylamaya yardımcı olur. Hiçbir buz kazıyıcı aracınıza zarar vermez.