Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Buz Kazıyıcı

için 596 sonuç bulundu.

Buz Kazıyıcı

Hangi tip otomobil kullanırsanız kullanın, buzu temizlemek ve birikmiş karı sıyırmak için zaman ve çaba harcamanız gerekir. Zaman zaman oldukça inatçı olabilen buz kütleleri için buz kazıyıcılar büyük kolaylık sağlıyor. Tabi ki buz ve karla kaplı bir araçla başa çıkmanın en iyi ve kolay yolu, önceden hava tahminlerini takip etmek ve kar yağmandan aracınızın üzerini kar örtüsü ile örtmektir. Ancak ben başıma gelince sorunu çözenlerdenim diyenlerdenseniz, alacağınız buz kazıyıcı modelini yaşadığınız bölgeye göre seçmelisiniz. Eğer bölgenizde kar yağışı azsa ve soğuk sabahlar çoksa, basit bir buz kazıyıcı muhtemelen ihtiyacınızı karşılayacaktır. Orta dereceli kar yağışı söz konusuysa, bir ucunda fırça bulunan araç buz kazıyıcı sizin için en doğru seçim olur. Zira bu aparatlar önce arabanızın üzerindeki kar tabakasını temizlemenizi sağlar. Ardından da pencereleri kaplayan buzları kazımanıza izin verir. Eğer bölgenizde kar yağışı çok fazlaysa mutlaka büyük bir kar süpürgesi ve büyük bir oto cam buz kazıyıcı almalısınız. Peki, hangi kazıyıcı hangi işe yarar ve nasıl kullanılır?

Cam Buz Kazıyıcı

Cam Buz Kazıyıcı

İnatçı buz tabakasını kırarken, az güç harcayarak maksimum baskı uygulamanıza olanak tanıyan, daha küçük ve kısa bir tasarıma sahip olarak üretilir. Sağlam, basit ve etkilidir. Aşağıya doğru kuvvet uygulayarak ve ileri ya da geri doğru iterek, buz tabakasının kırılmasını, kalkmasını sağlayabilirsiniz. Basit bir görev için bazen basit bir araç en iyi seçim olabilir. Cam buz kazıyıcıların büyük bir bölümünün bir tarafında kalın plastik bir buz temizleyici ve diğer tarafında da dişli bir buz tırnağı vardır. Pençe gibi olan dişli kısım, kalın buz katmanlarını kırmaya yardımcı olurken, temizleyici kısım buzları camdan kaldırır. Yani yerinden oynamış buz parçalarının araçtan atılmasına yardımcı olur. Kısa saplı yapıları sayesinde sağlam bir tutuş imkânı sağlar. Plastik yapısıyla da aracın boyasına zarar gelmesini önler.

Fırçalı Buz Kazıyıcı

Fırçalı Buz Kazıyıcı

Bu oto buz kazıyıcı modelleri; cam, boya veya vinil kaplamaları çizmeden, aracınıza zarar vermeden, kar birikintilerinin arabanızdan temizlemenize yardımcı olur. Ön cam, kaput, çatı gibi tamamına ulaşılması zor olan alanlara kolay ulaşım sağlamak üzere tasarlanıp üretilmişlerdir. Yumuşak bir yapıda üretilirler. Böyle bir yardımcı aparat seçtiğinizde; önce arabanızın üzerindeki kar tabakasını temizleyebilir, sonra da pencereleri kaplayan buzları kolayca kazıyabilirsiniz.

Oto Eldivenli Buz Kazıyıcı

Oto Eldivenli Buz Kazıyıcı

Eğer aracınızın ön camından buzları temizlerken elinizi de sıcak tutmak gibi bir isteğiniz varsa, bu modelde üretilen buz kazıyıcılar tam size göre olabilir. Elbette, eski bir buz kazıyıcı kullanırken eldiven giyerek, üşüme sorununu aşabilirsiniz. Ancak bu ürünler sizin yerinize her şeyi düşünmüş bir şekilde üretilir. Eldivenin ucuna sabitlenmiş, plastik keski bıçaklardan oluşan kazıyıcılar sayesinde, buzları otomobilinizin camından kolayca uzaklaştırabilirsiniz. Bütçenize bağlı olarak çok farklı seçenekte buz kazıyıcı içeren aletler çoğunlukla, torpido gözünüzün içine sığabilecek kadar kompakt ürünler olup, her zaman yanınızda bulundurulabilirler. Kar fırçaları ise çok yönlü olsa da, bagajınızda daha fazla yer kaplarlar. Ön camınızda çoğunlukla buz veya donla karşılaşıyorsanız, makul bir buz kazıyıcı sizin için yeterli olabilir. Sık kar yağışı yaşarsanız, kendinize bir kar fırçası almak isteyebilirsiniz. Bir kazıyıcıya ya da bir kar süpürgesine ihtiyacınız olsun, her aletin tasarım detaylarını göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca her iki durumda da, buzu ve karı arabanızdan temizlemek, güvenliğiniz ve etrafınızdaki diğer sürücülerin güvenliği için son derece önemlidir. Bu nedenle aracınızda buz kazıyıcı bulundurmanız, hayatınızı hiç beklemediğiniz anda kolaylaştırabilir. Diğer kışlık oto bakım ürünleri için Kışlık Ürünler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(68)
ve üzeri (86)
ve üzeri (92)
ve üzeri (95)
ve üzeri (99)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL