Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Buğu Giderici

için 228 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Buğu Giderici

Araç kullanırken net bir görüşe sahip olmak güvenlik açısından büyük önem taşıyor. Camlarda oluşan buğulanma sürücülerin görüşünü etkileyerek kazalara sebep olabiliyor. Oluşan buğu silindiğinde anlık bir çözüm getirebiliyor ancak bir süre sonra camlar tekrar buğulanıyor. Sürekli silme işlemi sürücünün dikkatinin dağılmasına sebep olarak beklenmedik kazalara yol açabiliyor. Araç buğu önleyici tavsiye seçenekleri değerlendirilerek kaza risklerinin önüne geçilebiliyor.

Araç Camlarında Buğulanma Nasıl Önlenebilir?

Araç Camlarında Buğulanma Nasıl Önlenebilir?

Araç camlarında buğulanma kış aylarında gözleniyor. Bunun en önemli nedeni arabanın içinin sıcak, dışarının da soğuk olması nedeniyle oluşan sıcaklık farklı olarak açıklanıyor. Buğulanma özellikle geceleri sıcaklık düşüşünün yüksek olmasından dolayı daha fazla yaşanıyor. Araba camı buğu giderici yöntemler kullanılarak buğulanma sorunlarına çözüm sağlanabiliyor. Araç camının buharla kaplandığı durumda buğulanmayı önlemenin en basit yolu araç camlarını açmak; bu işlem araç içi ve araç dışı arasındaki ısı farkını dengeleyerek buğulanmayı engelliyor. Ancak bu yöntem sürücünün ve araç içindeki diğer kişilerin üşümelerine neden olarak hastalanmalarına yol açabiliyor. Araç cam buğu giderici bir diğer yöntem ise aracın klimalarını açmak oluyor. Klima araç camındaki buharın filtrelenmesini sağlıyor ve buğulanmanın önüne geçiyor. Buğu giderici işlemlerin uzun süre dayanabilmesi için ara temizliği büyük önem taşıyor. Araca binmeden camlarının silinmesi buğu giderici işlemlerin uzun süreli olmasına destek oluyor. Buğulanmayı önlemenin en etkili ve kesin yöntemlerinden birini de araç buğu giderici ürünler kullanmak oluşturuyor.

Buğu Giderici Ürünlerin Etki Mekanizması

Buğu Giderici Ürünlerin Etki Mekanizması

Cam buğusunu gidermede oldukça etkili bir yöntem olan oto cam buğu giderici ürünler, içeriğinde bulunan kimyasallar yardımıyla yağmur suyu, çamur, kar gibi maddelerin cama yapışmasını engelliyor. Araçların su haznesine eklenen bu ürünler özellikle araç camlarının dışında etkili oluyor ve buğunun camlardan kolayca akmasını sağlayarak görüş kirliğine neden olan tüm faktörleri ortadan kaldırıyor. Aracın iç camlarında oluşan buharı ortadan kaldırmak için ise genellikle araç buğu önleyici camsil kullanılıyor. Aracın iç camı kuru iken yüzeye püskürtülen ürünler kuru ve iz bırakmayan bir bezle dairesel hareketlerle siliniyor. Camlar buğuluyken de kullanılabilen bu ürünler kuru haline göre daha kısa sürede etkisini kaybediyor. Bu nedenle dünyanın önde gelen oto bakım ürünü üreten firmalar buğu giderici ürünlerin araç camları kuru iken kullanılmasını öneriyor. Buğulanmayı ortadan kaldırarak sürücünün keskin ve sorunsuz bir görüşe sahip olmasını sağlayan ürünler, aynı zamanda sürüş keyfini de artırıyor. Keyifli ve güvenli yolculuklar için özellikle kış aylarında araçta buğu giderici ürünler bulundurulması gerekiyor.

Buğu Önleyici ile Rahat ve Konforlu Sürüş Keyfi

Buğu Önleyici ile Rahat ve Konforlu Sürüş Keyfi

Sürücülerin canını en çok sıkan durumlardan biri olan buğulanma, buğu giderici ürünler yardımıyla kısa sürede yok edilebiliyor. Değişen nem seviyelerini n ve ani yağmurların oluşturduğu buğulanmanın önlenmesi Daha sağlıklı ve daha güvenli yol görüşü sağlıyor. Görüş alanı temiz ve net olan sürücüler rahat ve konforlu bir yolculuğa hazır hale geliyor. Buğu giderici ürünler camlar haricinde araç içi ve dışındaki aynalar için de kullanılabiliyor. Aynalar da tıpkı camlar gibi kolayca buğulanıyor. Araç kullanırken en çok başvurulan öğelerden biri olan aynaların da temiz olması güvenli sürüş açısından büyük önem taşıyor. İhtiyaç halinde aynalarda buğu giderici ürünlerle silinebiliyor. Aynı zamanda buğulanmanın yaşandığı ev ve iş yerlerinde de rahatlıkla kullanılabilen ürünler cam ve aynaların buharlaşmasını önleyerek yaşam alanlarına daha temiz ve hijyenik bir görünüm kazandırıyor. Büyük oranda cam ve ayna ile kaplı olan mağaza ve iş yerleri ile özellikle ısı farkının yüksek olduğu restoran ve fırın mutfaklarının camlarında da buğu giderici ürünler yaygın olarak kullanılıyor. Diğer kışlık oto bakım ürünleri için Kışlık Ürünler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(24)
ve üzeri (38)
ve üzeri (44)
ve üzeri (47)
ve üzeri (50)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL