Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kapı Eşiği

için 20,118 sonuç bulundu.

Araç Kapı Eşiği

Araba kullanımı teknolojinin gelişmesi ve insan popülasyonun artış göstermesiyle birlikte oldukça yaygınlaşmıştır. Gündelik hayatın yoğunluğuyla birlikte bir yerden bir yere gitmek olabildiğince hızlı ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilmek istenmektedir. Burada da devreye araba kullanımı girmektedir. Ancak araç kullanımı sırasında kişiler bu kullanımı daha konforlu hale getirebilmek için bir takım yardımcı ekipmanlara ihtiyaç duymaktadır. Bu ekipmanlar iç ve dış ekipmanlar olmak üzere ayrılırken, ihtiyaç duyulan veya dekoratif kullanılan malzemeler olarak da kendi arasında ayrılmaktadır. Bunlar arasında ihtiyaç olarak ve iç mekânda kullanılan araç kapı eşiği hemen hemen birçok arabada karşılaşılan yardımcı ekipmanlardandır. Araçların kapı ve gövde arasındaki bağlantının sağlandığı yer eşikler, doğal olarak arabaya binme ve inme esnasında aşınıp kirlenebilmektedir. Bununla birlikte birçok olumsuz hava şartında da araç kullanımı devam etmektedir. Bu zamanlarda araba kullanıcılarının ayakkabılarının kirlenmesi ve zarar görmesi oldukça doğaldır. Kişiler arabadan inerken bu eşiklere basabilirler. Bu esnada ayakkabıların ve yüzeyin temas etmesi uzun vadede aşınmaya sebep olabilmektedir. Bu aşınmanın önlenmesi ve aracın orijinal halinin zarar görmemesi oldukça basit bir yöntem olan oto kapı eşiği kullanımı ile sağlanabilir. Böylece kişiler araçlarının orijinal hallerine zarar vermezken, pratik bir çözümle daha da konforlu bir araç kullanımı deneyimleyebilir.

Araç Kapı Eşiği Kullanımı

Araç Kapı Eşiği Kullanımı

Arabaların iç mekanlarında ihtiyaç duyulan araç kapı eşiklerinin kullanımı oldukça basittir. Bu kullanım, eşiğin hangi maddeden yapıldığına ve ne şekilde yapıştırıldığına göre değişkenlik göstermektedir. Araç kapı eşiği koruma noktasında kişilere oldukça yardımcı olmaktadır. Özellikle uzun süreli kullanımlarda araçların giriş çıkış yerlerinde, kapının hemen altında yer alan eşik kısmı zamanla yıpranabilmektedir. Bu noktada kullanılacak bir eşik tüm bu sorunların önüne geçebilmektedir. Bu eşikler kişilerin isteklerine göre farklı model, yapı ve boyutlarda olabilir. Örneğin, arabanın orijinal kapı eşiğinin görünmesini isteyen kullanıcılar, araba kapı eşiği koruyucu şeffaf ürünleri tercih edebilirler. Böylece araçta aslında hiç eşik kullanmamış izlenimi verebilirler. Bunun yanında kişiler dilerse araç kapı eşiği led ürünlerine de yönelebilirler. Bu ürünler genellikle basit bir sistemle araba kapıları açıldığında eşiğin aydınlanmasını sağlayan bir sisteme sahiptir. Bu ışıklı koruma eşiklerini kişiler hem iç aydınlatmada hem de iç dekorasyonun güzelleşmesinde rahatlıkla tercih edebilir. Bu ışıklandırma dekoratif olarak arabayı güzelleştirdiği ve farklı bir ambiyans oluşturduğu için tercih edilmektedir. Bu ışıklı ledler istenilen her renkte ve ışık şiddetinde olabilirler. Bu tamamen ürünlerde kullanılan ampullerin güçleriyle ilişkilidir. Araç eşiklerinin arabaya monte edilmesi de en önemli avantajları arasında yer almaktadır. Genellikle eşiklerin altında yapışkanlar bulunmaktadır. Kişiler bu eşiklerin altında yer alan yapışkanı üründen ayırarak yapıştırma işlemini gerçekleştirirler. Ancak eşiğin yapıldığı maddeye göre bu yapışkanlar yeterli olamayabilir. Bu noktada kişiler dilerse silikon yardımıyla sabitleyebilirler.

Araç Kapı Eşiği Fiyatları

Araç Kapı Eşiği Fiyatları

Söz konusu araba, ev gibi kişiler için önemli sayılacak mülkler olduğunda bazı ihtiyaçlar devreye girmektedir. Özellikle araba kullanan kişiler arabalarını yardımcı ekipmanlarla daha kullanışlı hale getirmekle birlikte daha uzun seneler boyunca kullanabilmektedir. Dolayısıyla kullanıcılar bu tarz konforu arttıran ekipmanları satın alma konusunda tereddüt etmezler. Bunlar arasında yer alan araba kapı eşiği araba sahipleri tarafından önemsenmektedir. Araç kapı eşiği modelleri temelde aynı işlevi barındırsa da özellikleri bakımından farklılık göstermektedir. Fiyatları etkileyenler arasında ise eşiklerin boyları, kalınlıkları veya yapıldığı maddeler yer almaktadır. Genellikle kolay kullanım göz önünde bulundurularak üretilmiş bu eşikler, alüminyumdan yapılmaktadır. Alüminyumdan yapılmış ürünler genellikle daha hafif olmaktadır. Bu da ürünlerin kullanımının daha kolay olmasına neden olmaktadır. Bu ürünler alüminyumun yanı sıra krom gibi malzemelerden de üretilmektedir. Krom diğer malzemelere göre paslanmaz ve su tutmaz bir yapıya sahip olduğu için eşik yapımında tercih edilebilmektedir. Kromdan yapılmış eşik fiyatlarının kullanılan malzemenin özelliklerinden dolayı fiyatlarının farklılık göstermesi doğaldır. Krom gibi sağlam malzemelerin seçimi birçok farklı hava şartında kullanılan araba için oldukça elverişlidir. Böylece arabanız kar, yağmur, don gibi durumlarda dahi ayakkabıyla temas ettiğinde paslanmayacak veya su almayacaktır. Doğru ürünler alındığı zamandan itibaren uzun süre kullanılabilecektir. Araba kapı eşiği çıtası olarak da adlandırılan bu ürünlerin yapışkanlığı kalitesi de fiyatlar üzerinde etkilidir. Kapı girişlerinde kullanılan bu eşikler bazen zemine kolay yapışamamaktadır. Arabanın yapısı da göz önünde bulundurulduğunda yapışkanın kuvvetli olması her zaman daha iyi olacaktır. Kuvvetli bir yapışkanın olmaması ürünün çok çabuk çıkmasına veya ayaklara dolanmasına neden olacaktır. Bu da kullanıcılar için zor bir durum açığa çıkaracak ve o anda yapılan işin aksamasına neden olacaktır. Kaliteli seçimler zamandan tasarruf sağlayacağı gibi aynı zamanda kişilerin bütçelerinin fayda görmesini sağlayacaktır. Araba kullanıcıları, arabaları için en doğru seçim olduğunu düşündüğünü kapı eşiklerine krom aksesuar sayfamızdan kolaylıkla ulaşabilir, kişiler dilerse kullanıcı yorumlarından da faydalanarak kararsızlık yaşamadan bu ürünlerin sahipleri olabilirler. Bazen ürün her ne kadar kusursuz özellikler taşısa da kullanıcıların arabalarıyla uyum sağlayamayabilmektedir. Bu durumun açığa çıkması oldukça doğaldır. Bunların önüne geçebilmek için kullanıcıların arabalarını ve ürünlerin detay özelliklerini iyice kavraması yararlı olacaktır. Yorumlardaki deneyim ve araç-ürün karşılaştırmalarıyla beraber gerçekleştiği zaman doğru bir alışveriş yapabilmeniz mümkün hale gelecektir. Farklı fiyat ve model seçeneklerine sahip ürünleri inceleyerek kendi istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Araç Kapı Eşiği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç Kapı Eşiği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araba kapı eşiği çıtası olarak adlandırılan eşikler, birçok açıdan araba kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Her ürün seçiminde olduğu gibi araçlar için özel olarak tasarlanmış bu kapı çıtası seçimi konusunda da bazı detaylara dikkat edilmelidir. Bunlar arasında ürünle aracın uyum sağlaması oldukça önemlidir. Bu sebeple, kişilerin ölçüleri aldıktan sonra ürün seçiminde bulunması daha mantıklı olacaktır. Bununla birlikte araba kapı eşiği temizliği bazen zahmetli olabilmektedir. Bu ürünlerin kullanımı deformasyonu önlediği gibi kolay temizliğe de katkı sağlamaktadır. Çünkü bu eşikler genellikle silinebilir maddelerden yapılırlar. Süngerli ve emici bir yapıları olmadığı için bir bez yardımıyla kolaylıkla temizlenebilir. Ürünün arabaya düzgün bir şekilde yapıştırılması da birçok açıdan önemlidir. Tam yapışmayan ürünler su alabilmektedir. Bu da ürünün işlevliğinin kaybolmasına ve kullanımının uzun süreli devam etmemesine neden olabilir. Su alan yerlerde kabarmalar da meydana gelebilir. Bununla birlikte suyla temas durumunda ürünün yapışkanlığı da tehlikeye girebilmektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda ürünlerin seçilme aşaması kadar kurulum aşamasının da önemli olduğu unutulmamalıdır. Doğru ürün seçimiyle birlikte doğru kullanılan ürünlerin kullanım süreleri daha da uzamaktadır. Böylelikle tek bir ürün satın alarak uzun süre boyunca ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(888)
ve üzeri (1,219)
ve üzeri (1,336)
ve üzeri (1,367)
ve üzeri (1,414)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL