Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Helikopter ve Uçak Aksesuarları ve Yedek Parça

için 3,946 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Helikopter ve Uçak Aksesuarları ve Yedek Parçalar

Uzaktan kumandalı araçlar eğlence amaçlı kullanımları ile oldukça popülerdir. Büyük küçük her yaştan insanın ilgisini çekmektedir. Bu araçların birçok modeli bulunmaktadır. Uzaktan kumandalı bu araçlar sadece çocuklara yönelik olarak kullanılmamaktadır. Geliştirilmiş modelleri yetişkinler tarafından da yoğun ilgi görmektedir. Teknolojinin günden güne gelişimi ile uzaktan kumandalı araç da gelişim göstermiştir ve RC model araçlar üretilmiştir. Bu araçların havadan ve karadan gidebilen birçok modeli bulunmaktadır. Bu modellerin havada kullanılabilenleri; RC model uçak, uzaktan kumandalı helikopter, uzaktan kumandalı uçaklardır. Uçak ve helikopterlerin çalışma prensibi aslında aynıdır. Aralarındaki temel fark; helikopterler uçaklardan farklı olarak herhangi bir piste gereksinim duymadan oldukları yerden rahatlıkla kalkış sağlayabilmektedir. Gerçek boyutlardaki uçak ve helikopterler arasındaki bu fark minik modelleri olan uzaktan kumandalı versiyonları için de geçerlidir. Farklı alanlarda kullanım olanağı sağlaması ile uzaktan kumandalı helikopterlere bu alanda daha sık rastlanmaktadır. Amatör ve profesyonel kullanımları ile kişilere keyifli bir hobi alanı oluşturmaktadır. Uzaktan kumandalı uçak ve helikopterlerin kontrolü kumanda ile sağlanır. Alıcıya gönderilen radyo frekansları ile aracın çalışması sağlanır. Bu uçak ve helikopterleri satın alırken yedek parça ve aksesuarları göz önünde bulundurularak bütçe planlaması yapılmalıdır. Bu eğlenceli hobiye yeni başlayacak olan kişilerin bu durumu göz önünde bulundurması gerekir. Bu kişiler için profesyonel uçak ve helikopter modellerinin yanı sıra daha minik boyutlarda kontrol edilebilmesi için daha kolay modeller önerilmektedir. Uzaktan kumandalı uçak ve helikopterlerin fiyatları arttıkça, yedek parça ve aksesuarlarının da fiyatları artış göstermektedir. Bu sebeple başlangıçta düşme, çarpma gibi durumlara sıklıkla rastlanarak aracın parçalarının hasar görebileceği göz önünde bulundurulmalı ve daha uygun fiyatlı modeller tercih edilmelidir. Böyle durumlarda uygun fiyatlı helikopter yedek parça temini yapılarak, bu krizler düşük maliyetlerle atlatılabilmektedir.

Uçak Aksesuarları ve Yedek Parça Kullanımı

Uçak Aksesuarları ve Yedek Parça Kullanımı

Uzaktan kumandalı helikopter ve uçakların iki farklı türü bulunmaktadır. Bu ayrım çalışma sistemlerine göre yapılmaktadır. Bu araçlar elektrikli ve yakıtlı olmak üzere farklı motor çalışma sistemlerine sahiptir. Elektrik ile çalışan modellerin kullanımı yakıtla çalışan modellerle karşılaştırıldığında daha kolaydır. Bu yüzden yeni başlayanlar için kolay kullanım imkanı sağlaması ile elektrikli modeller tavsiye edilmektedir. Elektrikli modeller gücünü batarya ve pillerden sağlamaktadır. Bu sebeple kullanmaya başlamadan önce şarj edilerek havada kalma süresi arttırılabilmektedir. Bu işlem için uzaktan kumandalı helikopter şarj aleti, uzaktan kumandalı helikopter şarj kablosu ve kumandalı helikopter bataryası ekipmanlarına ihtiyaç vardır. Uçuş sırasında harici batarya bulundurulması ile helikopterin bataryası değiştirilerek, uçma işlemine devam edilebilmektedir. Bu şekilde uçuş keyfi yarıda kalmayacaktır. Yakıtlı modeller de ise dikkat edilmesi gereken husus motor ayarıdır. Bu modeller ihtiyacı olan gücü motordan sağladıkları için motor bakımı ve ayarı oldukça önemlidir. Motor sağlığı için yakıt seçimine dikkat edilmelidir. Uzun ömürlü kullanım için, motor gücüne ve performansına uygun kalitede yakıt kullanılmalıdır. Uzaktan kumandalı uçakların geliştirilmiş versiyonu olan RC model uçaklar uzaktan kumanda ile kontrol edilen minik uçak modelleridir. Yüksek teknolojiye sahip olarak üretilmektedir. Servo adı verilen motoru ile uçakların istenilen yönlere hareket etmesi sağlanır. Bilindiği üzere insansız hava araçları olan dronelar, havadan kamera ile görüntü alabilmektedir. Bu uçaklarda da kamera sistemi bulunduran modeller mevcuttur. Sahip olduğu teknolojik özelliklerin artması ile maliyeti de artacağı için bu modeller kamerasız modellere göre daha yüksek fiyatlıdır. Bu kameraların satışları ayrı olarak yapılabilmektedir. Tüm uzaktan kumandalı araç modellerinde olduğu gibi RC uçak yedek parça ekipmanlarının da önemi büyüktür. Bu araçlara sahip olan herkes tarafından tedariği sağlanmalıdır.

Helikopter

Helikopter Aksesuarları ve Yedek Parça Kullanımı

Uzaktan kumandalı uçakların kalkış aşaması, iniş aşamasına göre daha kolaydır. Yere çakılma gibi kazaların çoğu iniş aşamasında meydana gelmektedir. Keyifli bir hobi olmasının yanı sıra uzaktan kumandalı uçak ve helikopterlerin kullanımını ve kontrolünün sağlanmasını öğrenmek zaman almaktadır. Tecrübe kazanabilmek adına sık sık pratik yapılmalıdır. Bu aşamada gerekli uçak aksesuarları ve uçak yedek parça temini sağlanmalıdır. Başlangıçta düşme, çarpma gibi durumlara sıklıkla rastlanmaktadır.Parçaların dış etkenlerden korunmasını sağlayan bazı kılıflar ve aksesuarlar ile kullanım ömrü uzatılarak, ortaya çıkabilecek maliyetler engellenmektedir. Çarpmalar sırasında zarar gören parçalar var ise yedekleri ile değişimi gerekmektedir. Uzaktan kumandalı uçak ve helikopter sahibi olmak isteyen kişilerin uzaktan kumandalı helikopter yedek parçaları ve uçak yedek parça modellerine hakim olması gerekmektedir. Bu hobinin içerisinde olan kişiler açısından yedek parça ve aksesuar bilgisi oldukça önemli bir yere sahiptir. Uzaktan kumandalı uçakların kanatları uçağa sabit şekilde konumlandırılırken, uzaktan kumandalı helikopterler de ise kanatlar sabit değil döner vaziyettedir. Bu döner kanatlara pervane adı verilmektedir. Bu kanatlar uçak ve helikopterde taşıma kuvveti sağlamaktadır. Zarar görmesi durumunda yere çakılması muhtemeldir. Bu kanatların yedek parçaları uzaktan kumandalı helikopter yedek parçaları arasında oldukça mühimdir. Günümüz teknolojisinde eskiden daha basit yapıda olan uzaktan kumandalara birçok teknik özellik yüklenebilmektedir. Bu araçların en önemli hususlarından biri de kumandanın kullanımına hakim olmaktır. Kumanda üzerinde bulunan bütün düğme ve kollara hakim olunarak uçağın başarı ile uçurulması sağlanabilmektedir. Uçuşa başlamadan önce uzaktan kumandanın işlevleri kontrol edilmelidir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde sorunsuz ve kesintisiz bir uçuş deneyimi yaşanabilmektedir.

Uzaktan Kumandalı Helikopter ve Uçak Yedek Parça Fiyatları

Uzaktan Kumandalı Helikopter ve Uçak Yedek Parça Fiyatları

Uzaktan kumandalı uçak ve helikopter tutkusunun kişilere sunduğu maliyetler değişkenlik göstermektedir.Çocuk ve yetişkin her yaştan insanın eğlence amaçlı yer alabileceği bu hobi alanı geniş ürün ve fiyat yelpazesine sahiptir. Çocuklar için kullanılan elektrikli ve daha basit sistemli araçlar piyasada uygun fiyatları ile yer alırken, gerçek bir uçak sürüş deneyimi yaşatmasıyla nitro ve benzin yakıtlı modeller daha yüksek fiyatlı modelleri ile yetişkinlere hitap etmektedir. Araçların yapımında kullanılan parçaların dayanıklılığı, kalitesi, sahip olduğu teknik özellikler fiyatını etkilemektedir. Kamera sistemine sahip modeller diğer modellerin yanı sıra daha yüksek fiyatlıdır. Böyle yüksek fiyatlı uzaktan kumandalı helikopter yedek parçaları için, gimbal kamera koruyucu gibi aksesuarlar kullanılarak, parçanın dış etkenlerden zarar görmesi önlenmelidir. Alınan bu önlem ile olası maliyetlerin önüne geçilmektedir. Bu araçların ihtiyaca uygun olarak farklı boyut seçenekleri bulunmaktadır. Amatör kullanımlar için küçük boyutlar tercih edilirken, profesyonel kullanımlar için büyük boyutta uçak ve helikopterler tercih edilmektedir. Orijinal parçaların yerine kullanılmak istenen helikopter yedek parça fiyatları da yapısına ve özelliklerine göre değişkenlik gösterecektir. Aslında kişilerin sahip olduğu bu hobinin maliyeti tamamen kendi ellerindedir. Uçakların performansını arttırmaya yönelik kaliteli uzaktan kumandalı helikopter yedek parçaları yüksek fiyat listeleri ile maliyetli olurken, bu hobiye daha düşük bütçelerle sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen daha az teknik özelliklere sahip, düşük fiyatlı uzaktan kumandalı helikopter yedek parçaları düşük maliyetli bir alternatif oluşturmaktadır. Sayfamızda bulunan helikopter ve uçak aksesuarları ve yedek parça kategorisindeki ürünleri inceleyerek ihtiyacınıza ve bütçenize uygun parçalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.