TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Puzzle Aksesuarı

için 1,830 sonuç bulundu.

Puzzle Aksesuarı

Puzzle, yapboz parçalardan oluşan bir resim veya fotoğrafın parçaların birleştirilerek bütün hale getirilmesidir. Puzzle çeşitleri temalarına, parça büyüklüklerine ve parça sayılarına göre değişiklik göstermektedir. Yeni başlayanlar için daha belirgin renklere sahip ve az sayıda parçalardan oluşanlar tavsiye edilmektedir. Çünkü ilk başta girişilecek karmaşık bir puzzle sizi bu alandan soğutabilir. Puzzle satın almak için dikkat edilmesi gereken noktalar; parça kesim kalitesi, renk canlılığı, parçaların tek bir yere uygun olması şeklinde sıralanabilir. Eğer parçalar birden fazla yere uygun olursa, bu durum puzzle yapmanızı zorlaştıracak ve vakit kaybına sebep olacaktır. Bu nedenle parçaların kendi yerinden başka hiçbir yere oturmaması önem arz etmektedir.

Puzzle Çeşitleri

Puzzle Çeşitleri

Puzzle'larda zorluk derecesi parça sayısı başta olmak üzere parçaların renk özelliğine göre değişiklik gösterir. Örneğin parçalar arası renk ayrımı yapımı kolaylaştırırken, parçalar arası renk ayrımı zorlaştıkça puzzle derecesi de zorlaşacaktır. Parça sayısında yapılan artış da otomatik olarak harcanan zamanı artıracaktır. Lakin puzzle ile zaman geçtikçe ne kadar çok vakit harcarsanız o derece keyif aldığınızı da hissedeceksiniz. Çünkü puzzle yapmak uzun boş saatleri doldurmanın yanında sizin için bir meditasyon aracına dönüşebilir. Siz de kendinize uygun puzzle modelini seçerek serüvene başlayabilirsiniz.

Puzzle Modelleri

Puzzle Modelleri

Puzzle modelleri içerisinde ilginizi çekecek pek çok çeşit mevcuttur. Mitoloji, doğa, şehir, mimari gibi temaları içeren ve böyle uzayıp giden bolca çeşit bulunmaktadır. Herkesin ilgisine hitap eden çeşitleri ile puzzle kendisine her yaştan kitle bulmaktadır. Siz de gerek kendiniz için gerek çocuğunuz için uygun tema ve uygun büyüklükte puzzle modellerinden seçiminizi yaparak başlangıç yapabilirsiniz. Puzzle modelleri, yapan kişinin profesyonelliğini de gösteren parça sayısına göre de değişiklik gösterir. 50 parçadan başlayıp 24000 parçaya kadar çeşitli büyüklükte puzzle çeşitleri bulunmaktadır. Bu değişiklik faktörünün yanı sıra bazı markalar puzzle sevenleri zorlayacak bir değişiklik yaptı. Yeni puzzle modelinde parçalar birbirinden farklı yapılara sahip bir şekilde yer almaktadır. Bu parça yapısının farklılığı kompleks parçaları daha zorlaştırmaktadır. Lakin zorluk ile birlikte puzzle tamamlamanın verdiği keyif de artmaktadır. Puzzle modelleri arasından seçim yaparken, puzzle yapacak kişiye uygun puzzle teması ve puzzle büyüklüğü seçilmelidir. Buna dikkat edilmezse puzzle yapacak kişi fazla zorlanması sebebiyle sıkılıp yarıda bırakacaktır.

Edinilmesi Gereken Puzzle Aksesuarları

Edinilmesi Gereken Puzzle Aksesuarları

Puzzle setleri içerisinde puzzle parçaları en temel araçlar, lakin hem yapım aşamasında hem puzzle'ın bitiminden sonra bazı puzzle aksesuar malzemelerine ihtiyacınız olabilir. Bunların içerisinde en başta puzzle halısı ve puzzle yapıştırıcısı gelmektedir. Puzzle halısı ile puzzle yapacak yer bulamayanlar veya yüksek sayıda parçaya sahip puzzle'lar için halılar ile rahatlıkla çalışma yapılabilir. Bunun yanında katlanabilir yapısı ile rahatlıkla her yerde saklayabilirsiniz. Puzzle yapıştırıcı seti kullanımı için toz ve sıvı puzzle yapıştırıcısı şeklinde bulunan yapıştırıcılarından toz olanı biraz su ile karıştırıp tutkal kıvamına getirdikten sonra bir fırça veya sünger ile sürebilirsiniz. Yapıştırıcılar ile birbirine yapıştırdıktan sonra ortalama bir saat süre sonra bozulmanın olmadığını göreceksiniz. Puzzle yapıştırıcıları küçük paketlerde satın aldığınız setlerden de çıkabilir isterseniz siz de satın alabilirsiniz. Bir diğer önemli puzzle aksesuarı da puzzle çerçevesi. Yapımını bitirdiğiniz puzzle'ınızı saklamayı veya hediye etmeyi düşünürseniz alacağınız puzzle çerçevesi ile yaptığınız puzzle'ı uzun süre koruyabilirsiniz. Bu sebeple yaptığınız puzzle için uygun boyutlarda çerçeve almayı unutmayın. Puzzle kutusu ile puzzle parçalarınızı ve puzzle çantası ile puzzle malzemelerinizi rahatlıkla saklayabilir, bir diğer puzzle yapımında rahatlıkla tüm eşyalarınıza ulaşabilirsiniz. Daha fazla oyun seçeneği için Yetişkin Hobi & Oyun kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

4M (10)
Air Flyer (1)
Anatolian (50)
Art Puzzle (59)
Barbie (1)
Carioca (3)
Dede (5)
(467)
KS (5)
KS Games (48)
Trefl (17)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(107)
ve üzeri (148)
ve üzeri (158)
ve üzeri (158)
ve üzeri (165)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL