TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tren

için 60 sonuç bulundu.

Tren

Gerçek trenlerin belli ölçülerde küçültülmüş halleri olan model tren çeşitleri, pek çok kişi tarafından en keyifli hobiler arasında yer alır. Özellikleri doğrultusunda oldukça değerli olan bu ürünler, çocukların oynayabileceği oyuncaklar olmanın dışında daha çok ebeveynlerin gözetiminde çocukların eğlenceli vakit geçirmesine destek veren tasarımlardır. Hiçbir şekilde uydurma modellerden hazırlanmayan tren çeşitleri, trenlerin gerçek prototipleri rol model alınıp daha küçük boyutlarda yapılması ile ortaya çıkarılır.

Model Tren Çeşitleri

Model Tren Çeşitleri

Model trenlerin dış kısımları her ne kadar plastik maddeler kullanılarak tasarlansa da ürünlerin ağırlığı oldukça fazladır. Bunun nedenleri arasında dışında plastik içinde ise metal parçaların kullanılması yer alır. Daha iyi yol tutuşu sağlamak ve trenin arkasından gelen vagonların savrulmasını önlemek için ürünlerin iç kısmında ağırlık kazandırmak için metal parçalar kullanılır. Model tren parçaları içerisinde bulunan şase ve tekerlekler de metaldir. Gövde kısmına konumlandırılan elektrikli motor sayesinde tekerleklere enerji gönderilmesi sonucu harekete geçen model trenler, genel olarak elektrikli motorlar ile çalışır. Elektrikli modeller yaygın olsa da nadiren bazı firmaların gerçek buharla çalışan ürünlerine de rastlamak mümkündür. Buharla çalışan ürünlere su eklenir ve suyun kaynaması sonucunda elde edilen buhar ile model tren harekete geçer. Model tren dahil olmak üzere pek çok model üründe kullanıcıların en çok dikkat ettiği unsurların başında ürünlerin hızı gelir. Farklı hız performanslarına sahip olan ürünler arasında, yüksek hız seviyesine ulaşabilen ürünler daha çok tercih edilir. Hem analog hem de dijital sisteme sahip olan model tren oyuncak çeşitleri, uzaktan kumanda üzerinde yer alan hız tuşu ile kontrol edilebilir. Hız konusunda yüksek rakamlara çıkmak isteyen kullanıcıların seçimlerini daha çok elektrikli motora sahip olan ürünlerden yana yapması önerilir. Normalde de olduğu gibi buhar gücü ile hareket eden model trenler, elektriklilere göre çok daha yavaş çalışır.

Model Tren Ölçüleri

Model Tren Ölçüleri

Model trenlerin en bilinen standart ölçeği 1/87'dir. Bu ölçek en çok kullanılanlar arasında yer alsa da bunun dışında da farklı ölçeklere sahip ürünler bulunur. 1/48, 1/32 ya da 1/22 gibi evlerin bahçelerinde kullanılabilecek olan daha büyük ebatlı model trenler de bu hobi ile ilgilenenlerin en çok tercih ettikleri ürünler arasında yer alır. Küçük ürünlere göre çok daha fazla rağbet gören büyük tasarımlar, göze hitap ettiğinden beğenileri kazanmayı başarır. Hem yetişkinlerin hem de çocukların severek ilgi gösterdiği model tren, ailecek ortak hobi edinildiğinde çocuklar ve ebeveynler arasındaki bağı da kuvvetlendirmeye yardımcı olur. Model tren fiyatları ürünlerin ebatlarına, yakıt türüne ve fonksiyonlarına göre farklılık gösterir.

Analog ve Dijital Model Tren Çeşitleri

Analog ve Dijital Model Tren Çeşitleri

Model tren tutkusunu hobileştirmeye karar verdiyseniz, model tren seti konusunda da bilgi sahibi olmalısınız. Model trenlerin ölçekleri ile uyumlu olan raylar, birden fazla olup uçlarında bulunan aparatlar sayesinde kolay bir şekilde birbirine geçirilerek trenin hareket alanı genişletilebilir. Rayların üzerine konumlandırılan makaslar sayesinde tren istenilen yönlere doğru pratik bir şekilde hareket ettirilebilir. Ayrıca özel motorlar sayesinde raylardaki makaslar manuel olarak uğraş gerektirmeden uzaktan elektrik ile otomatik olarak da değiştirilebilir. Analog ve dijital olarak iki farklı grupta incelenen model trenler, özellikleri ile farklı kitlelere hitap eder. Analog sistem, model tren seti kurulduğunda aynı ray üzerinde sadece bir trenin hareket etmesi prensibine dayanırken dijital sistemde ise sınırlar daha esnektir ve aynı ray üzerinde birden fazla tren özgürce hareket edebilir. Tren oyuncak seti içerisinde bulunan parçalara göre ürünlerin fiyatlarında da değişimler gözlenebilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

(6)
Soico (2)
Sunman (3)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(2)
ve üzeri (4)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL