Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Siren

için 407 sonuç bulundu.

Siren

Araçlara monte edilen siren sistemleri araçların güvenlik ağını oluşturmada etkili unsurlardır. Araç sirenleri, hem aracın çevresine hem de sahibine güvenlik maksadıyla ulaştırılabilen sesli uyarıları içerir. Bir ambulansın hızlı bir şekilde hastaneye ulaşmasını sağlayan araç sireni çevredeki araçlara uyarı verebilir. Bazen de araçlara yönelik gerçekleştirilen hırsızlık gibi güvenlik problemlerinin uyarısı için araç sireni devreye girerek sahibine, araçta bir güvenlik ihlalinin bulunduğunu bildirebilir. Resmi ya da özel araçlarda kullanılabilen araç sirenleri, herhangi bir güvenlik gerektirecek durumda aktifleşerek hem araca hem de araç çevresinde bulunan diğer araçlara veya kişilere bir uyarıcı niteliği taşımaktadır. Kullanıldığı araca göre değişiklik gösterebilen araç sireni çeşitleri trafikteki diğer araçlara bir alarm iletebilir. Alarm niteliği taşıyan araç sireni ile olası güvenlik ihlali durumlarını ya da aracınıza yönelik oluşabilecek olumsuz anlardaki güvenliğin ön planda tutulmasını sağlamak amacı ile tercih edilmektedir. Araçlardaki uyarı ve güvenlik durumlarını duyurabilmek adına araba için siren ürünlerinden yararlanılır. Siz de daha fazla araç sireni çeşitleri için sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi arasından aracınıza ve kullanım amacınıza yönelik olan araç sireni modellerine detaylı olarak göz atabilirsiniz.

Araç Sireni Çeşitleri

Araç Sireni Çeşitleri

Hem bir uyarı sistemi hem de güvenlik ağı oluşturan araç sireni ürünleri son yıllarda gittikçe popülerleşen ürünler arasındadır. Resmi araçlarda sıkça tercih edilen araç sireni çeşitleri kullanımı, özel araçlarda da yaygınlaşmaktadır.Son derece tiz bir ses yayarak çevresindeki araç ya da kişilerin dikkatini çekebilen araç sireni çevreyi ikaz etmek amacıyla araçlarda kullanılmaktadır. Kullanım yerlerine ve çıkarmış oldukları ses sayılarına göre değişiklik gösterebilen araç sireni modelleri, genellikle; jandarma, polis, itfaiye, ambulans ya da koruma görevini üstlenen araçlarda bulunabilir. Bu araç sirenleri, trafikte bulunan diğer araçların dikkatinin çekerek acil durumlar için bir uyarıcı niteliği taşımaktadır. Böylece acil durumların daha hızlı bir şekilde giderilmesine katkıda bulunmaktadır. Bir diğer araba alarm sireni kullanımı da güvenlik sebebiyledir. Güvenlik sebebi ile geri vites siren sesleri bildirimi yapılmaktadır. Aracı geri vitese aldıktan sonra, araç hareket etmeye başladığında; aktifleşen geri vites uyarı sisteminden, özellikle servis araçları, iş makineleri ya da ağır vasıtalar yararlanmaktadır. Bu araç sireni kullanımı sayesinde geri vites uyarısı araç çevresindeki diğer araçlar ya da kişilere ulaşır. Böylece, sirenin geldiği aracın harekete geçtiği bilgisi çevresindekiler tarafından anlaşılabilir.Güvenlik için son derece önemli olan araç sireni ürünleri dayanıklı ve kaliteli materyallerden üretilmektedir. Ayrıca, araba siren korna ürünleri, kolay monte özelliği ile rahatlıkla kullanılabilir. Böylece, güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanıza olanak tanımaktadır.

Araç Sireni Özellikleri

Araç Sireni Özellikleri

Birkaç parçadan oluşan ve arabaya takılan siren ürünleri araçlardaki yolculuk deneyiminizi daha güvenli hale getirebilmek için tasarlanmıştır. Oto sirenler, ana sirenin olduğu ünite, hoparlörü veya mikrofonu, bağlantı kablosu ya da ayaklarından meydana gelmektedir. Araç sirenlerinin, çıkardıkları ses sayıları modelleri arasında değişiklik gösterebilir. Bu araç sireni modelleri, sirenlerin kullanıldıkları mekana ya da araca göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin, ambulans aracı sireni ile, özel otomobillerde kullanılan araç sireni sesi birbirinden farklıdır. Tek sesli, üç sesli ya da altı sesli gibi birçok farklı sayıda ses çıkarabilen arabaya takılan siren modelleri, farklı ses efektleriyle de karşınıza çıkabilmektedir. Ayrıca, kimi araç sireni modelleri, profesyonel bir çalışma prensibine sahip olduğu için, hoparlör ya da mikrofon da içermektedir. Bu modeller, kullanımında uyarı ya da ikaz bakımından daha etkili sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olabilmektedir. Mikrofon ya da hoparlörsüz olan araç sireni ürünlerine de ulaşmak mümkündür. Bir diğer, araç sireni çeşitleri arasında ise kumandalı olan siren çeşitleri bulunmaktadır. Kumandalı araba için siren modellerinde, kablo gerektirmeden, aracın belirli bir uzaklıktan kontrol edilebilmesini sağlar. Piyasada, çıkış güçlerine bağlı olarak değişen araç sireni sistemleri de yer alır. Kimi araba için siren çeşitlerinde, çıkış gücü fazlalaştıkça ikaz uyarı sesinin erişebildiği uzaklık mesafesi de artmaktadır. Ulaşım araçlarının dışına monte edilen bu ürünler, su geçirmez ve dayanıklı materyallerden üretilmektedir. Bu sebeple, kötü hava şartlarından etkilenmeden uzun süreli bir kullanım imkanı sunar. Kullanım amacına göre değişiklik gösteren araçlardaki araç sireni özellikleri farklılık göstermektedir. Bu özelliklik farklılıklarından biri araba için siren modellerinin çıkış güçlerindeki değişen volt değerleridir. Ticari otomobil, binek araç ya da minibüs gibi ulaşım araçlarında korna sistemine bağlı olarak etkinleştirilebilen araç sireni ürünleri 12 voltluk çıkış gücündedir. Ancak, kamyon, tekne gibi araçlarda veya otobüs ve ticari minibüs gibi toplu taşım araçlarındaki araç sireni 24 volt gücünde bir çıkışa sahiptir.

Araç Sireni Fiyatları

Araç Sireni Fiyatları

Farklı sayıda ses çıkarabilen araba siren korna ürünlerine, çıkardıkları ses sayılarına göre farklı ücretlendirmeler yapılmaktadır. Örneğin, tek ya da üç ses çıkarabilen araç araba siren fiyatları beş ya da altı ses çıkartabilen siren fiyatlarında göre daha farklı ücretlendirmelere sahiptir. Ek olarak, siren sistemindeki çıkış gücü de fiyatlarda değişiklik yaratabilmektedir. Araç sirenlerindeki çıkış gücü daha yüksek olan modeller, diğer araç sireni çeşitleri için daha farklı fiyatlara sahip olabilmektedir. Kimi araç sireni modelleri mikrofon ya da hoparlör gibi unsurlardan oluşabildiği için, hoparlör ya da mikrofonu olmayan araç sireni modellerine göre daha farklı fiyatlı olabilmektedir. Son olarak, araç sireni ürünlerindeki fiyatlandırmayı etkileyen bir diğer unsur da, sirenin üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesidir. Su geçirmeyen, sağlam ve kaliteli özelliklerde üretilmiş araba aksesuar siren ürünleri, her türlü hava koşullarında kullanım imkanı sunabildiği için daha uzun ömürlüdür. Bu sebepten dolayı da araç sireni üretiminde kullanılan materyallerin kalitesi de araç sireni çeşitleri arasındaki fiyat farkına sebep olabilmektedir. Daha fazla araç sireni modeli görebilmek ve detaylı ürün bilgisine sahip olabilmek için sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca ürün bilgileri ve değerlendirmeleri kısmından araç sirenleri hakkında detaylı bilgilere veya yapılmış kullanıcı yorumlarına ulaşmanız mümkündür.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(36)
ve üzeri (55)
ve üzeri (63)
ve üzeri (65)
ve üzeri (68)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL