Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Normal Sesli Korna

için 1,681 sonuç bulundu.

Normal Sesli Korna

Kornalar, otomobillerin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Günden güne farklı stillerde korna modelleri piyasaya sürülür. Normal sesli korna, adından da anlaşılacağı üzere diğer korna çeşitlerine göre en basit olanıdır. Aynı zamanda en sık kullanılan korna çeşididir. Kornalar, motorlu ve motorsuz araçlarda kullanılabilir. Normal sesli korna fiyatları, kullanıldığı yere göre bazı değişiklikler gösterir. Motorlu veya motorsuz olmak üzere araçlarda kullanılan korna çeşitleri basit olarak yediye ayrılabilir.

Birbirinden Farklı Korna Modelleri

Birbirinden Farklı Korna Modelleri

Elektrikli kornalar, genelde motorlu araçlarda tercih edilir ve elektriğini aracın elektriğinden sağlar. Elektrikli kornalar, havalı kornalara göre daha sık kullanılır. Bunun en temel nedenlerinden biri ise teknolojinin giderek daha iyi imkânlar sunmasından kaynaklıdır. Elektrikli korna fiyatları, kalitesinden çeşidine kadar farklılıklar gösterir. Kullanılan malzeme, ürün, mekanizma gibi etkenler elektrikli korna fiyatlarında belirleyici rol oynar. Elektrikle çalışmayan, sadece hava mekanizması kullanılarak çalışan kornalara havalı kornalar denilir. Hava mekanizması kullanılarak çalınabilen bu kornalar, mekanizmanın büyüklüğüne göre ses yüksekliğinde değişiklikler gösterir. Küçük mekanizmaya sahip havalı kornalar daha az ses çıkarırken, daha büyük mekanizmaya sahip havalı kornalar ise daha yüksek sesler çıkarabilirler. Bu kornaların normal ses çıkaranı ya da farklı çeşitte ses çıkaranları da mevcuttur. Havalı kornalar diğer kornalara göre maliyet bakımından daha ucuz kornalardır. Aracın türü, markası, modeli, büyüklüğü gibi etkenler normal sesli korna fiyatlarını doğrudan etkiler. Çünkü araca döşenecek olan mekanizma, aracın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.

Alternatif Kornalar ile Dikkat Çekin

Alternatif Kornalar ile Dikkat Çekin

Krom korna modeli, elektrikli ve havalı olmak üzere iki çeşide ayrılır. Tekli, ikili olarak da çeşitleri bulunur. Jumbo büyük krom korna fiyatları değişken olup, mekanizmanın hacmine, kalitesine ve markasına göre değişlikler gösterir. Diğer bir korna çeşidi olan nostaljik ebube sesi veren kornalar, bütün otomobillerde kullanılmaya uygundur. Verdiği sesten dolayı "ebube korna" olarak anılırlar. Dâhili kompresörlü olan ebube kornalar, 12 V’dir. Diğer kornalara göre fiyatları oldukça düşüktür. Bunun yanı sıra dadat korna seti de sık kullanılan ve kullanıcıya 'dadat' sesini veren modellerdendir. Her ikisi de nostaljik ve farklı ses arayan kullanıcılar için ideal korna çeşitlerindendir. Araba normal sesli korna seslerinin her çeşidi, alanına göre farklı şekillerde uyarı verir. Motorlu ve motorsuz araçlara göre kullanıcıların isteğine uygun pek çok normal sesli korna çeşidi bulunur. Ayrıca normal sesli korna markaları da birbirinden farklı ses olanağı sunar. Marka, model ve kullanılacak araç yapısına göre normal sesli korna fiyatları da değişiklik gösterir.

Kornaların Kullanım Yerleri

Kornaların Kullanım Yerleri

Otomobillerde, kamyonlarda, otobüslerde, tırlarda, minibüslerde, otobüs gibi diğer büyük araçlarda ve iki veya üç tekerlekli motosikletlerde kullanılan kornalar, motorlu araç kornası olarak bilinir. Mekanizmaları ve ses sistemleri aracın türüne göre değişiklik gösterir. Ebat olarak küçük araçlarda daha yumuşak korna sesleri bulunurken; kamyon, tır gibi büyük araçlarda daha yüksek korna çalabilen mekanizmalar yer alır. Motosikletlerde ise küçük mekanizmalardan oluşan kornalar bulunur. Salyangoz kornası, genelde küçük ve orta büyüklükte araçlarda kullanılır. Ses olarak da farklı çeşitleri bulunur. Ancak salyangoz stili kornalar genellikle da-dat kornalar olarak bilinir ve da-dat korna sesi verirler. Çok küçük mekanizmaya sahip olduğu için fiyatları makul derecelerdedir. Fiyat ve özellikten çok, verdiği ses sebebi ile tercih edilirler. Motorlu veya motorsuz araç kornaları, özellikle trafiğin yoğun olduğu yollarda, bölgelerde veya kesimlerde hem araçlar için hem de yayalar için oldukça önemlidir. Bir uyarı ikaz mekanizması olan kornalar, tehlike anlarında hem yayalar hem de araç sürücüleri için hayat kurtarıcı niteliklere sahiptir. Farklı ses olanakları ile her zevke hitap eden normal sesli korna modelleri, uygun koşul ve yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Diğer korna türleri için Korna & Siren kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(174)
ve üzeri (238)
ve üzeri (252)
ve üzeri (261)
ve üzeri (270)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL