Periyodik Bakım

Motorlu araçlar üzerinde, belirli aralıklarla kontrol, değiştirme ve ayar yapılma işlemlerine periyodik bakım denir. Araçlar, bir çok elektrik ve elektronik parçaların birleşiminden oluşur. Dolayısıyla uzun süreli kullanım sonrasında mekanik parçalar üzerinde bir takım aşınmalar, korozyon ve bozulmalar meydana gelebilir. Bu tip fiziksel tahribatların meydana geldiği, kimyasal maddelerin özelliklerinin değiştiği, belli bir süre sonra araç mukavemetinin azaldığı durumlar görülmektedir. Bu sebeple, parçaların çalışma performansı düşer ve parçalar üzerinde yapılmış ayarlamalar bozulur. Tüm bu durumların ortadan kaldırılması için araçlar üzerinde düzenli olarak periyodik bakım yapılması gerekmektedir. Aracının performansının düşmesi otomobil kullanıcıları tarafından istenmeyen bir durumdur. Araç parçalarının işlevini olması gerektiği gibi yerine getirmemesi, araçta oluşabilecek arızalanmalara ve yolda kalmalara neden olabilir.

Periyodik bakım yapmanın amacı; otomobilin performansını olabildiğince en yüksek durumda tutabilmek, büyük arızalara neden olabilecek küçük problemleri ortadan kaldırmaktır. Ayrıca periyodik bakım sayesinde aracın kanun ve düzenlemelere uygun olarak çalışması sağlanır. Periyodik bakımı gerçekleştirilmiş araçlar daha güvenli olur ve olası arızalanmaların önüne geçilir. Aracını daha uzun ömürlü kullanmak ve yakıt tasarrufu sağlamak isteyen otomobil kullanıcılarının düzenli olarak periyodik bakım yaptırmaları önerilir. Periyodik bakımı düzenli olarak gerçekleştirilmiş araçlarla uzun süreli yolculuklara güvenle çıkabilirsiniz. Neredeyse tüm araç parçaları bakımdan geçtiği için arızalanma gibi durumlar en aza iner. Periyodik bakımınızı en pratik şekilde gerçekleştirebilmek için periyodik bakım setlerinden yararlanabilirsiniz.

Oto periyodik bakım paketlerinin içinde: Yağ filtresi değişimi, hava filtresi değişimi, polen filtresi değişimi, yakıt filtresi değişimi, motor yağı değişimi, motor bakımı, fren bakımı, far ayarı ve ön takım kontrol uygulamaları yer almakta. Periyodik bakım paketi sayesinde, aracınızın neredeyse tüm parçalarının bakımını ve kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede aracınızın performansını arttırabilir ve yakıt tasarrufunda bulunabilirsiniz. Periyodik bakımınızı düzenli yapmak için, periyodik bakım takip programı oluşturabilirsiniz. Bu sayede aracınızın bakım günü geldiğinde kolayca bakım işlemini halledebilirsiniz. Periyodik bakım setleri, araçların marka ve modellerine göre özel olarak üretilmektedir. Renault aracınız varsa, Renault periyodik bakım setinden satın almanız gerekmektedir. Dolayısıyla periyodik bakım paketi satın alırken aracınızın markasını göz önünde bulundurmanız önemli bir durumdur. Periyodik bakım seti fiyatları, özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Periyodik Bakım

için 19,201 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(799)
ve üzeri (1,017)
ve üzeri (1,093)
ve üzeri (1,110)
ve üzeri (1,155)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL