Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Motor ve Şanzıman

için 103,794 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Motor ve Şanzıman

Araçlarda motordan aldıkları dönme gücünü tekerleklere ileten şanzımanlar, aracın hareket edebilmesi bakımından olmazsa olmaz ürünler olmaktadır. Aynı zamanda hız değiştirmeye yarayan, bir bakıma vites kutusu olarak da bilinen bu ürün modelleri, dişliler topluluğu şeklinde bir tasarıma sahiptir. Başlıca elektrikli motor şanzıman olmak üzere, araçlara dair pek çok önemli aparatlar ve bakım ürünleri bulunabilmektedir. Ayrıca farklı şanzıman parçalarını da ayrı birer aparat olarak kategorimizden dilerseniz elde edebileceksiniz. Arabasına değer verenler ve bakımı konusunda çok hassas olan kullanıcılar için debriyaj setinden şanzıman yağı ürünlerine kadar daha pek çok farklı malzeme ve gereç geniş bir yelpazede sunulmaktadır.

Motor ve Şanzıman Parçaları

Motor ve Şanzıman Parçaları

Öncelikle şanzıman parçalarının görevinden kısaca söz etmek gerekirse, bu ürünler motordan gelen hareketleri motorun diğer organlarına iletmektedir. Bu işlem motorun çalışmasını sağlayan bir prensiptir. Motor şanzıman ürünlerini başlıca iki farklı grup olarak ele almak mümkün olmaktadır. Bunlar; manuel sistemler ile otomatik şanzıman sistemleridir. Otomatik araçlar ile otomatik olmayan araçlarda kullanılmak üzere farklılık gösterirler. Şanzıman sistemlerini genel olarak tanımlamak gerekirse, bunlar; miller, vites çatalları ve dişliler ile çalışan bir parça olmaktadır. Bütün bu sistemin eş zamanlı bir şekilde çalışması sayesinde araçlar çalışır vaziyetten durur hale ya da tam tersi bir şekilde, durur durumdan çalışır vaziyete geçiş yapabilmektedir. Bu sistemlere dair farklı markaların üretimi olan kaliteli içerikli birçok ürün modelini kategorimiz üzerinden bulabilmeniz mümkün olmaktadır. Aracınız için büyük bir önem arz eden bu ürünleri bütün detayları ile beraber sayfamızda görebileceğinizden emin olabilirsiniz. Motor şanzıman parçaları ise, aracın döndürme momentini artıran unsurlardır. Bu parçaları bu özelliği araçların kalkışı konusunda önemli bir görev görmektedir. Özelliğini tanımlamak gerekirse; araç durma esnasındayken motorun çalışmasını ve çalışır halde kalmasını desteklemektedir. Eğer motor ve şanzıman parçalarınız sorunsuz çalışmıyorsa araçlarınızın ileri geri hareketlerinde ve aracınız maksimum hızdayken ekonomik sürüş imkanı sunması konusunda etkili bir faaliyet elde edemeyebilirsiniz. Bu kapsamda her zaman için kontrol ve bakım yaptırmakta fayda bulunmaktadır. Bu ürünlerde kullanılan süreye bağlı olarak dıştan takma şanzıman arızalanabilir veya eski performansını yitirebilir. Bu gibi bir durumun başlıca sebepleri arasında vitesin uygun kullanılmaması söz konusu olmaktadır. Vites değişimlerinin doğru yapılmaması ürünlerin ömürlerini daha erken yitirmelerine yol açabilmektedir. Örneğin vitesin değişimini yarım bırakmak ve tam geçiş sağlayamamış olmak, şanzımanlarda kısa sürede sorunların oluşmasına sebebiyet veren bir durumdur. Aradaki farkın nasıl değiştiğini kısa sürede fark edeceksinizdir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise; şanzıman arızaları eğer şanzıman kutusuna bağlı balata dişlilerinden kaynaklanmaktaysa, sadece bu noktaların onarılması suretiyle söz konusu bir arızanın rahatlıkla giderilebileceğinin de bilinmesi gerektiğidir.

Motor Şanzıman Yağı Özellikleri ve Değişimi

Motor Şanzıman Yağı Özellikleri ve Değişimi

Şanzıman yağları farklı şişe ve bidon ambalajlarında, farklı kapasitelerde, çeşitli markaların ürünleri olarak kategorimizde yer almaktadır. Ayrıca bu motor şanzıman yağı modellerinin farklı araç tiplerine göre de çeşitleri bulunabilmektedir. Örneğin düz vitesli yüksek performanslı bir yarış otomobili için uygun olan yağların özelliklerinden söz etmek gerekirse, bu içerikleri 1 litre kapasiteli ambalajlarda %100 tam sentetik yağ olarak kolaylıkla bulabileceğinizi bilmeniz gerekir. Bu ürünler başlıca ağır şartlarda çalışmakta olan senkronize ve senkronize olmayan vites kutuları, diferansiyel, transfer vites kutuları ve de limited slip sistemi bulunan Hipoid diferansiyellere özel bir şekilde geliştirilmişlerdir. Yırtılma kayıplarının %0 olduğunu, en ağır koşullarda dahi yırtılma disfonksiyonunu göstermeyeceğini bilmeniz gerekir. Bu yırtılmaz yağ filminin yanı sıra, sürtünme ile yıpranmayı en aza indirgeyen yüksek yağlama kabiliyetleri bulunmaktadır. Bu yağların en önemli fonksiyonlarından birisi, vites kutusundaki sesleri en etkili bir şekilde azaltmayı sağlayabilmeleridir. 90 viskozite derecesi yüksek bir ısıda mükemmel yağ filmi oluşturmaktadır. Düşük ısılarda ise oldukça konforlu bir şekilde vites geçişlerine olanak sağlamaktadır. Otomobil şanzıman yağı ürünlerini bir kez deneyimlemeniz ardından yağın değişimini 60 bin kilometrede bir yapmanız uzman tavsiyesi olarak bildirilmektedir. Yani, her 60 binde bir olacak şekilde, 120 binde bir, 180 binde bir ve 240 binde bir bu yağlarınızı yenilemeniz gerekecektir. Manuellerde ise yağın değişmesi 80 bin ile 100 bin kilometrede bir olmaktadır. Eğer en son ne zaman yağın değişiminin yapıldığına dair net bir bilginiz bulunmamaktaysa, bu durumda yağın renginden değişip değişmemesi gerektiğini de kolaylıkla anlayabileceğinizi bilmeniz gerekir. Örneğin, otomatik şanzıman yağları kiraz kırmızısı bir renge sahiptir. Koyu kırmızı ya da kahverengiye dönmüşse değişim zamanı geldiği anlaşılabilir. Şanzıman yağını şanzıman yağ çubukları ile kolaylıkla kontrol edebileceğinizi unutmamalısınız. Ayrıca bilinmesi gerekir ki, yanık kokusu, yağda parçacıkların bulunması gibi durumlar söz konusuysa şanzımanın da değişme vakti gelmiş demektir. Otomobilinizin mutlaka bir servise götürülmesi gerekecektir. Şanzıman yağı değişimi pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Şanzıman Yağı Fiyatları

Şanzıman Yağı Fiyatları

Başlıca baskı, balata ve bilyeden meydana gelen debriyaj setleri, eski nesil ve yeni nesil araçlara uygun olan çeşitli modellerde sayfamızda bulunabilmektedir. Eski nesillerde kullanılan setlerde mekanik bilye bulunmakta olup, yeni nesil araçlar için üretilen modellerde ise hidrolojik debriyaj sistemleri mevcut olmaktadır. Bu setler aracınızın hareket kabiliyeti açısından büyük bir öneme sahip ürünler olduklarından kalitelerinin iyi olduğundan ve bakımlarının eksiksiz yapılmakta olduğundan emin olunması gerekmektedir. Bu ürünlerin niteliklerinin araçlarınızın çalışma performansını direkt olarak etkileyeceğini bilmeniz gerekir. Disklerin kalitesi de debriyajın ömrünü etkileyecek olan bir diğer faktördür. Debriyaj disklerinin çok güçlü olması, kaliteli ve dayanıklı bir yapıda olması, aynı oranda debriyaj setlerinin ömrünü uzatacak unsur olmaktadır. Ürün seçimi yaparken aracınız için en uygun niteliklere sahip bir ürün modelini tercih etmeniz oldukça önemli olacaktır. Debriyaj setlerinizin de gerekirse değiştirilmesinde fayda bulunmaktadır. Bu sayede aracınız çok daha üstün bir performansta çalışabilecektir. Kategorimizden elde edebileceğiniz debriyaj setleri ve diğer araç aparatları, aracınızın modeline en uygun niteliklerde ve bütçenize hitap eder çeşitlilikte mevcut olmaktadır. Ancak ürün tercihinizi yaparken fiyattan çok teknik açıklamalara odaklanmanız çok daha etkili bir seçim yöntemi olacaktır. Motor şanzıman fiyatları için de aynı şey geçerlidir. Aracınız için ideal bir kullanım özelliği gösteren her bir şanzıman yağı fiyatı ise her kullanıcının bütçesine hitap eder niteliklerde rahatlıkla bulunabilmektedir. Fiyat farkları kalitenin yanı sıra marka faktöründen de kaynaklanabilmektedir. Bazı markaların diğerlerinden daha yüksek maliyette olmaları ise daha kaliteli oldukları anlamını taşımamaktadır. Bilinirliği fazla olan bir markanın ürünlerinin her zaman için daha çok satılabileceği aşikârdır. Bu nedenle de talep doğrultusunda fiyatlarında farklılık konusu olabilmektedir. Eğer sizler de araçlarınız için kaliteli şanzıman yağı ve diğer araç parçalarından edinmek isterseniz ürünleri inceleyebilirsiniz.