Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

SGR
YTT
MGA
Cey
GVA
Gm
Mga
BSG
AKD
Psa
Bsg
Sgr
4U
SKF
GMB
CM
GUA
MY
SPK
HMC
INA
FAE
OES
Aft
GB
GM
OEK
My
Gva
WPI
Dpa
Bmw
Fae
Fam
3E
TLG
Brc
Hkt
Oek
Rsa
SNR
TM
Ytt
gmb
Cm
ERA
Erc
Gmb
NPW
Vag
atc
AXI
GNR
Gk
Kia
LKS
MTJ
TDS
UFI
Aba
Akd
DPH
E36
EXQ
Eca
Erl
GK
Gen
Hsp
Jms
KZC
Oes
Oms
PHC
Skf
Spk
Tvs
Uno
VDO
YSK
Yd
kgf
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Isıtma Soğutma Sistemleri

için 37,925 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Bosch Klima Kumandası R16B2/Bge - Eşdeğer

  (1)
  30 günün en düşük fiyatı!
  435,78 TL 300,12 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Isıtma Soğutma Sistemleri

Sistemler ve mekanizmalar hayatımızın her alanına yayılmış durumdadır. Teknikler sistemleri oluşturur. Böylece ortaya yeni icatlar, fikirler ve mekanizmalar çıkar. Teknik olarak geliştirilmiş olan sistemler hayatı kolaylaştırma amaçlı kullanılmaya başlamıştır. Bunula beraber mevsimler, günler, hava sıcaklıklar, hava durumları hepsi belirli olan bir sistem içinde döngülerine devam derler. Belirli ve oturmuş olan sistem günlük hayatımızı nasıl daha kolay yapabileceğimizin bir ip ucudur. Kış olunca havaların soğuması yaz olunca havaların ısınması, mevsim geçişlerinde yapılması gerekenler gibi birçok sistem döngüsü vardır. Bu gelgitlerin, bu rutin tekrarlamaların arasında vücudunuzun da bir ısı dengesi oluşturması gerekir. Bu nedenle sıcaklık ve soğukluğu ayarlayabilecek ölçüde olan ısı sistemleri üretmişlerdir. Isı sistemleri için klimalar elektrikli ısıtıcılar ve elektrikli dönen pervanelerden yararlanırız. Aynı zamanda ısıtma ve soğutma sistemlerinin yanında havalandırma sistemi de vardır. Ortamda oluşan kirli ve oksijeni azalmış mekanlar için tüm sistemler geliştirilmiştir. Eski zamanlarda meydana gelen bu sistemler günümüzde yenilenerek güncellenmiş ve en iyi teknolojik şartlarla hayatları kolaylaştırmak için tasarlamış olan sistemler vardır. Sistemler yalnızca bizler için değildir. Üretilen bilgisayarlar, farklı fabrika aletleri, jeneratörler, elektrikli testereler gibi. Fakat bazı cihazların kendi soğuma sistemler yeterli gelmez bu durumda sistemlere ek araçlar eklenir böylece yetersiz olan soğutma sisteminin gücü arttırılmış olur. Başka bir örnek olarak araçların içerisinde olan klima sistemleridir. Fakat bu sistemler arabanın içerisinde olan sıcaklık ve ısıyı ya da soğukluk ve serinlik dengelemeye çalışırken motordan aldığı enerji ile yakıtı kullanarak arabanın iç sistemini soğutmaya başlar. Bu örnekler yenilenmemiş olan sistemlerde kaldığı için daha zorluk vericidirler. Bununla beraber günümüzde geliştirildi ve arabaların iç sistemlerinde bulunan soğutucu mekanizması ile rahatlıkla ek işlem gerektirmeden soğutma gerçekleşiyor. Buna ek olarak soğutmasını kendi yapan araba sistemi hayatları kolaylaştırmaya devam ediyor.

 Farklı Boyutlardaki Soğutma ve Isıtma Sistemleri

Farklı Boyutlardaki Soğutma ve Isıtma Sistemleri

Isıtma ve soğutma sistemlerinin her ne kadar küçük boyutlar için olanları varsa da çok büyük fabrikalar, çok büyük alışveriş merkezleri, çok büyük inşaat makineleri için olan modelleri de vardır. O kadar gelişmiştir ki sistemlerin büyükleri küçültülebilirken, gelişmiş küçük olan sistemler de büyük makinelere uyarlanıyor. Kullanılan bu sistemler çevrede de sıklıkla görülen yağ soğutucu sistemlerini oluşturuyor. Yağ soğutma sistemlerinin içerisinde geniş bir pervane bulunur. Asıl görev ve temel sistem, soğutma pervanesi kısmında olmasa da soğutma esnasında yapılan hava çıkışının sağlayan yapı fanlı yağ soğutma yapısıdır. Asıl amacı kullanılması mümkün olmayan yani kullanılamayacak kadar sıcak olan aletlerin soğutma işlemini yardımcı bir cihaz ile halletmektir. Fan sisteminde olan soğutucu yağın soğumasını sağlayan ekipman soğutucudur. Bununla beraber fan sistemini koruyan bir fan koruyucu vardır. Asıl amacı sistemde olan döngü ve tekrarlanan işlem değil dışarıda yüzeyde oluşan korumayı sağlamaktır. Bunlara ek olarak asıl yaptığı iş hava ve yağ akışında oluşan pürüzleri yok etmek ve hava akımı sayesinde daha fazla enerji kullanmamaktır. Hava akışı ile çalışması ve diğer yap soğutma sistemlerine kıyasla en az yer kaplayan soğutucudur. Fakat düşük kalite bir ürün olduğu için daha az ısı soğutması yapar. Bu nedenle daha fazla çalışması gerekir. Bununla birlikte yer açısından mümkün değilse başka yapıda olan soğutucular kullanabilirsiniz. Örnek olarak yağ soğutucu radyatör çeşitlerdir. Sizler de tüm ürün seçenekleri için öem yedek parça sayfamızı ziyaret edebilir, tek tıkla satin alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 Isıtma ve Soğutma Sistemlerinin Temel Çalışma Prensibi

Isıtma ve Soğutma Sistemlerinin Temel Çalışma Prensibi

Yağ soğutucu radyatörlerin temel işleyişi sistematik olarak tekrar eder. Motorlu taşıtların, motorlu araçların sağlıklı çalışabilmeleri için yağa ihtiyaç duyarlar. Yağsız kalan motor parçaları aşırı ısınır, hasar görürü, ve zedelenir. Bu nedenle daha sonradan motoru onarabilecek bir cihaza ihtiyaç duyarlar. Ayrıca motor ve diğer parçalar kontrol ve bakım yapabilecek şekilde tasarlanmalıdır. Bu hareketli mekanik parçaların sürtünmesi engellenerek aşınma ve yıpranma ortadan kalkmış olur. Aslında motor ve diğer parçalar yüksek ısı ve yüksek dereceden olan yağlanmadan kaynaklı üretilmiştir. Eğer bu yüksek kapasiteli motor ve temel parçalar zarar görürse o zaman yağın özelliği etki etmez. Bu kontrollerin ihmal edilmesi sonucunda oluşur. Yeterince yağlanmamasından kaynaklı olabilir. Yağın en uygun seviyede kalabilmesi için motoru ekipmanının içerisine bir yağ soğutucu yerleştirilir. Böylece ortaya çıkabilecek büyük sorunlar en aza indirilir. Son model, aşırı gelişmiş, güncellemesi her daim yapılan araçlarda, taşıtlarda standart sistemler bulunur. Soğutucu eklemek gayet basit bir işlemdir fakat bu gibi araçların gelişmişlik düzeyi yüksek olduğundan soğutucu eklemek tercihe bağlı kalır. Fakat ağır araçlar kullanılıyorsa da soğutucuya ihtiyaç yoktur. İçeride olan yağ sayesinde takılan soğutucunun ısısı etkisizleştirilir. Hava ve motor soğutma sistemi kullanılarak yağın asıl sıcaklığına dönmesi gerekir. Bu gibi basit ama ayrıntılı olabilecek durumlar göz arı edilmezse makinelerin, soğutucu sistemlerinin uzun ömürlülüğü artırılır. Ayrıca rutin olan yağ ve kontrollü bakımları işin ehli biri tarafından yapılmalıdır. Bunlara ek olarak yağ soğutucu fiyatları birbirinden farklıdır. Boyut marka cins ve tercih edilen çeşit göz önüne alınmalıdır.

 Su Radyatörü ve Diğer Sistemler

Su Radyatörü ve Diğer Sistemler

Farklı bir çeşit olarak su radyatörü modelleri de kullanıma uygundur. Özellikleri ve avantajları ihtiyaca göre değerlendirilince aranan ürün olur. Öncelikler belirlendiğinde tercih yapılmalıdır. Görüntü olarak yağ soğutucu radyatöre benzer fakat aralarında farklar da vardır. Temel ilkeler olarak aynı çalışsalar da gelişmişlik olarak benzer özellikleri taşırlar. Kullanılan aletin, aracın. Dayanıklılığı, uzun kullanımı ve sağlamlık açısından maddelerde farklılıklar vardır. Radyatörler genellikle hava akımı ile çalışır fakat bunlara ek olarak su, yağ gelir. Bunu birinci nedeni ısının sabit bir noktada devam etmesidir. Ayrıca su radyatör modelleri sıcaklığı gösterdiğinden dolayı tercih edilmesi bu nesnelerdir. Çünkü anlaşılması daha kolaydır. Ayrıca yağlı özellikte olan modelleri de bulunur. Su radyatörü fiyatları ürün modellerine göre değişir. Böylece erişimin sağlandığı her mekanda uzun süreli kullanım sağlar. Daha gelişmişlik ile tasarlanmış olan araba klima sistemleri büyük özen ve orijinallik ile üretilmiştir. Tek bir temel durumu vardır. Sıcaklık ve ısı arttıkça uyguladığı soğutma kuvveti de artar. Radyatörlerde fanlı ve fansız çeşitler olduğu gibi araçlarda da klima ızgaralarının çeşitleri vardır. Fan ve hava dışarıya olan çıkışı sağladığı gibi araba klima ızgarası modelleri de aynı işlevi görür.