Egzoz Ucu

Motor sisteminde oluşan atık gazın dışarıya atılmasını kolaylaştıran egzoz sistemi, atık gazların piston susturucularından ve küçük borulardan çıkarken rastladığı direnci azaltıyor. İçten yanmalı motorlu araçların en önemli parçaları arasında yer alan egzozlar, sistem içinde kullanılan ve yanan gazın dışarıya atılmasını sağlıyor. Aynı zamanda gaz çıkışı sırasında oluşan sesi absorbe ederek gürültü kirliliğini azaltıyor. Araçların egzoz sistemleri ne kadar iyi çalışırsa yanmış gazlar o kadar çabuk dışarıya atılabilir ve motorun performansı da o kadar çok yükselebilir. Motor ömrünün daha uzun olması için tek yapmanız gereken egzozun düzenli bakımlarını yaptırmak. Egzoz sisteminde kullanılan bazı aksesuarlar aracın dış görünümünün daha şık olmasına yardımcı oluyor. En çok tercih edilen egzoz aksesuarları arasında egzoz ucu yer alıyor.

Egzoz Ucu Ne İşe Yarıyor?

Egzoz Ucu Ne İşe Yarıyor?

Egzoz ucu genel olarak aksesuar amaçlı kullanılıyor. Egzoz borusunun uç kısmına takılan oto egzoz ucu aracın görüntüsünü daha şık ve çekici bir hale getiriyor. Özellikle modifiye seven araç kullanıcıları tarafından yoğun olarak tercih edilen ürün, birçok farklı tasarıma sahip. Aracın egzoz çıkışına ve görünümüne uygun egzoz uçları, aracı kişiselleştirilmesine yardımcı oluyor. Küçük bir ayrıntı olmasına rağmen araç görünümünde oldukça büyük farklar yaratabilen egzoz ucu krom kaplamalı olarak üretiliyor. Ürün, motor tarafından kullanılan yakıtın gaz halinde çıkıp gittiği bir boru görevi üstleniyor. Paslanmaya dayanıklı bir madde olan krom yapısı sayesinde uzun ömürlü bir kulanım sunan egzoz uçlarının; aracın performansı, yakıt tüketimi ya da motor gücüne herhangi bir olumsuz etkisi yok. Egzoz ucu takma işleminin oldukça dikkatli yapılması gerekiyor. Doğru açı ve konumda takılmadığında egzozdan çıkan yanık gaz, tamponun kararmasına yol açabilir. Ayrıca egzoz ucu takıldıktan sonra tamponun ısınmamasına da dikkat edilmeli.

Egzoz Ucu Modelleri

Egzoz Ucu Modelleri

Egzoz uçları ikiye ayrılıyor: Vidalı olanlar ve kaynakla monte edilenler. Aracın egzozuna vida ile monte edilen egzoz uçları kolay ve pratik kullanımları nedeniyle tercih ediliyor. Kaynak yapılarak monte edilen egzoz uçlarının yere bakması sıcak havanın araca değmesini önlüyor. Dış kısıma daha yakın monte edilmesi önerilen egzoz ucu krom yapısı sayesinde paslanmadan uzun süre kullanılabilir. Aracın görünümü üzerinde oldukça etkili olan egzoz ucu modelleri arasında en çok tercih edilenler ışıklı ürünler. Özellikle karanlık havalarda tüm dikkatleri üzerine toplayan LED ışıklı modeller aracının görünümüne özen gösterenlerin en beğendiği modeller arasında yer alıyor. Bazı araç modellerinde tek egzoz bulunurken bazılarında ise çift egzoz bulunuyor. LED ışıklı ürünler özellikle çift çıkış egzoz ucu ile çalışan araçlara muhteşem bir görünüm kazandırıyor. Hemen hemen tüm egzoz uçlarında nikelaj kaplama var. Bu kaplama sayesinde çizilmeye karşı daha dayanıklı hale gelen egzoz uçları çok daha uzun süre kullanılabiliyor.

Egzoz Ucu Fiyatları

Egzoz Ucu Fiyatları

Egzoz ucu fiyatları aracın markasına, modeline ve egzoz ucunun özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Egzoz uçları vidalı ya da kaynak şeklinde egzoz sistemine monte ediliyor. Egzoz ucunun bu farklılıkları da fiyatı konusunda önemli rol oynuyor. Araçlara sportif ve modern bir görünüm kazandıran egzoz ucu çeşitleri araç sahibinin seçimine göre arabalara monte edilerek ya da kaynak işlemi ile monte ediliyor. Rüzgâr sesi çıkaran sesli egzoz ucu fiyatları da aynı şekilde yapıldığı malzemenin kalitesine, çapının büyüklüğüne ve ürünün boyutuna göre değişiyor. Ürünün içerdiği krom ve nikelaj miktarı egzoz ucunun kalitesinde etkili rol oynuyor. Kullanılan malzemenin kalitesi ne kadar yüksekse egzoz ucunun dayanıklılığı da o derece artıyor. Tabii bu durum egzoz ucu fiyatlarına da yansıyor. Aracınızın egzozu ile alakalı diğer ürünler için Egzoz kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Egzoz Ucu

için 1,944 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(116)
ve üzeri (162)
ve üzeri (174)
ve üzeri (175)
ve üzeri (178)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL