Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

İnşaat Malzemeleri

için 2,787 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

İnşaat Malzemeleri

Yapı mimarları tarafından tasarlanan birçok yaşam alanı bulunur. Parklar, evler, yazlıklar, dükkânlar, ofisler, kamu alanları, vb. mesken tarzında yapılar belirli bir yapım süreci sonrasında ortaya çıkarılan yaşam alanları arasında yer alırlar. Yaşam alanlarının ortaya çıkışları fikir aşamasından çıkarak resmiyete döküldükleri takdirde yapıların oluşturulmaları için çeşitli malzemelere ihtiyaç duyulur. Yapıları başlangıç sürecinden bitiş sürecine getirmek için oluşturulan ihtiyaç listelerinin en başında inşaat malzemeleri bulunmaktadır. Güvenli ve korunaklı alanların oluşturulması için yapım süreçleri tamamlanırken kullanılacak olan inşaat malzemeleri güncelliğini koruyan yapı malzemeleri arasındadır. İnşaat demirleri, çimentolar, alçılar, kartonpiyerler, penseler, çiviler, teller, fileler, el arabaları, emniyet halatları, usta tezgâhları, testereli tezgâhlar ve daha birçok ürün alımlar sırasında sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Bu malzemeler içerisinde akla ilk gelen ürünler kadar en profesyonel kullanımlar için üretilen detaylı ürünler de yer almaktadır. Sıva püskürtme tabancaları, çatı kaplama malzemeleri , duvar kaplamaları, levhalar, sirkülasyon pompaları ve daha birçok ürün profesyonel kullanıcılar için uygun nitelikte olan ürünler arasında yer alırlar. Bu ürünler sahip oldukları belli başlı özelliklere göre ise kendi aralarında farklı ürün çeşitleri olarak tercih edilebilmektedirler. Genel olarak binaların yapımları sırasında farklı cepheler için farklı ürünlerin satın alınmaları ve kullanımları söz konusudur. İç cephe için kullanılan malzemeler ile dış cephe için kullanılan malzemeler özellikleri bakımından farklı yapılarda firmalarca satışa sunulmaktadırlar. Satışa sunulan inşaat malzemeleri hakkında bilgi sahibi olunması ve satın alımların bu bilgiler neticesinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Çünkü her ürünün hitap ettiği işlem alanı ve kullanım pratiği değişiklik göstermektedir. Doğru ürünlerin doğru kullanım alanlarında uygulanması yapıların güvenli ve sağlam bir şekilde tamamlanması için dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır.

İnşaat Malzemeleri ve Çeşitleri

İnşaat Malzemeleri ve Çeşitleri

Yapıların mimari duruşları üzerinde etkili olan inşaat malzemeleri çeşitleri belli başlı modeller olarak satışa sunulmaktadır. Öncelikli olarak ürünlerin kullanım pratikleri ikiye ayrılmaktadır. Basit ve temel işlemler için profesyonel ürünlerden farklı özelliklerde malzemeler üretilmektedir. Basit işlemlere yönelik olan ürünler yapımı tamamlanmış yaşam alanları içerisinde de kullanımlara açık ürünlerdir. Yapıların oluşturulması sırasında kullanılan inşaat demirleri, demir profiller, demir lamalar, demir levhalar, saclar, demir borular ve benzeri ürünler tercih edilirken materyallerin kalite esasları dikkat edilmesi gereken kriterlerdendir. Demir profillere ek olarak alüminyum kutu profiller gibi yapı malzemeleri de sayfamızda satışa sunulan profil çeşitleri arasında yer alırlar. İnşaat malzemeleri çeşitleri arasında bulunan çimento bazlı ürünler yapıların sağlam bir şekilde bitirilmesi amacı ile tercih edilirler. Bu ürün çeşitleri ürün malzeme yapıları ve ağırlıkları gibi özellikleri ile kendi aralarında çeşitlilik gösterirler. Beton harçları ise hazır olarak satın alınabilen ürünler arasında yer alırlar. İnşaat süreci devam ederken sıkça gerçekleştirilen kaynak işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlanan kaynak battaniyesi kullanımları iş güvenliği açısından oldukça önemlidir. Kaliteli materyal türleri ile geliştirilen kaynak için kullanılacak battaniye çeşitleri pratik kullanımlar için de uygun modeller arasında yer alır. Kazma ve kürek çeşitleri, malzemeleri taşıma amacı ile kullanılacak el arabaları ve moloz gibi materyallerin taşınmasına yardımcı nitelikte üretilen çuvallar farklı çeşitlerde ve boyutlarda satışa sunulurlar. Bu klasik yapı gereçlerinin yanı sıra profesyonel işlemler için üretilen malzemelerin kullanımları sırasında inşaat malzemeleri ve özellikleri hakkında bilgili olmak gerekir. Testere tezgahları, çatı kaplama malzemeleri çivili dübeller, kalorifer boruları, enjeksiyon presleri, izolasyon malzemeleri gibi ürünler genel olarak profesyonel uygulamalar sırasında kullanılan ürünlerdir. Bu ürünleri kullanmak için yetkili olunması gerekir.

İnşaat Malzemeleri Kullanım Alanları

İnşaat Malzemeleri Kullanım Alanları

Yapıların oluşturulma şekilleri göz önüne alındığında inşaat yapı malzemeleri çeşitli alanlarda ve spesifik olarak kullanılırlar. İlk olarak iç cephe özelinde gerçekleştirilecek olan yapım uygulamaları sırasında kullanılacak olan bu ürünler ile yapıların düzenlenmesi gerçekleştirilir. Mimari açıdan istenilen nitelikte yapıların başarılı bir şekilde ortaya çıkarılması alınacak ürünlerin uygun tercihleri ve kullanımları ile ilgilidir. Dolgu malzemeleri, boyalar, köşebentler, mermer tozları, sıva işlemlerine yönelik ürünler, duvar kaplamaları, zemin kaplamaları, harçlar, yapıştırma harçları, tuğlalar, taş ve parke kalıpları gibi ürünler iç cephelerin dizaynı sırasında sıkça tercih edilen ürünler arasında yer alırlar. İnşaat yapı malzemeleri arasında duvar gibi yüzeylerde gerçekleştirilecek sıvama işlemleri için birden fazla malzeme çeşidi üretilmektedir. Sıvama kumları, sıva püskürtme tabancaları, sıvama malaları, farklı özelliklerde kireçler ve alçılar bu çeşitler arasında yer alırlar. Yapılarda kullanılacak olan kireçler sönmüş olarak ya da sönmemiş kireç şeklinde üretilirler. Malalar ise sıvama işlemlerine ek olarak alçı malaları, harç malaları ve temizleme malaları olarak çeşitli alanlarda kullanımlara yönelik tasarlanmaktadırlar. İç cephe sonra inşaat dış cephe malzemeleri de kendi aralarında farklılaşmaktadır. Tuğlalar, boyalar, yalıtım ve izolasyon malzemeleri, levhalar ve benzeri daha birçok ürün çeşidi dış cephe tasarımlarında aktif olarak kullanılmaktadır. Boyaların sahip oldukları özellikler iç cephede kullanılan boyaların sahip oldukları özellikler ile belirgin farklılıklar gösterebilmektedir. İnşaat dış cephe malzemeleri içerisinde sıklıkla tercih edilen diğer ürünler ise mantolama işlemleri sırasında kullanılacak olan modellerdir. Isı yalıtımının optimize edilmesi için gerçekleştirilen mantolama uygulamaları özel uygulamalardır. Bu sebep ile dış cephe kaplamaları ve yalıtım levhaları gibi ürünlerin seçimleri sırasında modeller hakkında bilgi sahibi olunması gereklidir. Kullanılacak olan ürünler yapıların özellikleri ile uyumlu olarak seçilmelidir.

İnşaat Malzemeleri Fiyatları

İnşaat Malzemeleri Fiyatları

Birbirinden farklı çeşitlere ve kullanım alanlarına yönelik geliştirilen inşaat yapı malzemeleri etiket fiyatları açısından değişim gösterir. Alıcıların ihtiyaç duydukları çeşitlerin bulunduğu inşaat malzemeleri listesi ürün bazında artış gösterdikçe fiyat aralıkları da değişmektedir. Bu listeye uygun olarak gerçekleştirilecek olan alımlarda ürün özelliklerine ek olarak fiyat aralığı faktörü de tercihlerde etkili olan unsurlar arasında yer alır. Ürünlerin sahip oldukları belli başlı özellikler dikkate alınarak etiket fiyatları hakkında yorum yapılabilmektedir. Dış cephe kaplamalarının fiyatları çeşitler arasında oldukça farklı oranlarda alıcıların karşısına çıkar. Kaplamaların ana maddesi olan materyallerin türü modellerin etiketlerini belirler. Ahşap, alüminyum, cam, çimento, taş, metal, kompozit gibi materyallerden üretilen kaplamaların ana madde türleri fiyatları etkilemektedir. Ürünlerin satışa sunulma şekilleri ise fiyatlandırma üzerinde etkili olan bir diğer unsurdur. Boya gibi iç ve dış cephelerde tercih edilen bir ürün bazı modellerde toz şeklinde iken bazı modeller sıvı bir formda satışa sunulur. Eğilmeyen, bükülmeyen, dayanıklı, su geçirmeyen ürün çeşitleri de formları ile ilgili olan bu özellikleri açısından farklı fiyat aralıklarında satışa sunulurlar. Kaliteli ve güvenilir şekilde üretilen ürünler inşaat malzemeleri fiyatları üzerinde belirleyici bir etkiye sahip olarak öne çıkarlar. Dayanıklılık şartı olmayan basit kullanımlara yönelik araç kategorisinde bulunan mala gibi ürünler ile profesyonel kullanımlara yönelik üretilen testere tezgâhı gibi inşaat araçlarının fiyat aralıkları alıcıların karşına farklı oranlarda çıkmaktadır. İnşaat malzemeleri fiyatları üzerinde belirleyici olan bir diğer faktör ise yapı malzemelerinin teknolojik donanımları ile ilgilidir. Gelişen teknolojiler ile yaşam alanlarının inşa süreçlerinde kullanılan ürünlerin özellikleri de geliştirilmektedir. Sayfamızda gelişen teknolojilerle uyumlu ve kullanıcı dostu bir şekilde uygulanabilen yapı malzemeleri de üretici firmalar tarafından satışa sunulmaktadır.