TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yer İşaretleme Bandı

için 408 sonuç bulundu.

Yer İşaretleme Bandı

Bir bölgeye dikkat çekmek veya o bölgenin diğerlerinden farklı olduğunu vurgulamak gibi birçok farklı alanda kullanılan ürünler arasında yer işaretleme bandı öne çıkar. Bu bantlar PVC içerir ve özel yapışkan formülü sayesinde birçok farklı yüzey üzerinde kullanılabilir. Daha çok iş güvenliği için kullanılan yer işaretleme bantları ikaz, yer işaretleme, renk kodlama gibi alanlarda kullanılmakta olup farklı renk ve çeşitleri sayesinde oldukça geniş bir kullanım alanı sunmaktadır. Genel olarak birçok iş yerinde iş güvenliği için kullanılmakta olup bazı iş yerlerinde yapılan 5S uygulamalarında da rol oynar. 5S maddelerinden düzenlemek anlamına gelen seiton maddesini uygulamak amacıyla birçok eşyanın yeri bantlar sayesinde belirlenir. Bu, bir başkası aynı eşyayı aradığında yeri belli olduğu için zorlanmadan bulabilmesi açısından oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Eşyaların yeri bantlarla işaretlendiğinde standartlaşma meydana geldiği için iş yeri verimi açısından faydalı bulunmaktadır. Verimi yükselten son derece kullanışlı bantlar sadece performansı arttırmakla kalmayıp tehlikeli alanlar için uyarı niteliğinde yer ikaz bantları şeklinde de üretilmektedir.

 Yer İşaretleme Bandı Nerelerde Kullanılır?

Yer İşaretleme Bandı Nerelerde Kullanılır?

Geniş kullanım alanıyla iş hayatında kolaylıklar sunan yer bantları sadece ikaz için değil, yer işaretleme, zeminde iyileştirme gibi birçok alanda da fayda sağlar. En önemli kullanım alanlarından biri olan güvenlik sınırı oluşturma amacıyla kullanılması, insan hayatını kurtaran etmenlerden olduğu için özellikle öne çıkmaktadır. İş yerlerinde birçok farklı makine çalışmakta, bazıları ise yaklaşıldığında zarar verebilecek türde olmaktadır. Son zamanlarda insansız kullanılan makineler ise bu konuda en çok sorun yaratan türler arasında yer almaktadır. Kişiye temas ettiğinde ciddi yaralanmalara yol açabileceği gibi, bu makinelerin çalıştığı maddeler etrafa sıçrayarak da zarar verebilmektedir. Bu yüzden her makinenin etrafına makinelerin hareket edebileceği alanları zeminde işaretleyerek güvenli iş alanları yaratılabilir. Tehlikeyi önlemesinin yanı sıra düzeni sağlayan bantlar ile işlerin yürümesine yardımcı olan araçların park alanlarını sarı yer işaretleme bandı ile belirtmek mümkündür. Park alanı arama sorununu büyük ölçüde azaltan bu uygulama, özellikle otomobil veya iş makinesi gibi araçların farları ile kolayca görülebilecek renkler ve yapılarda üretilir. Işığı yansıtan maddeler kullanılarak üretilen bantlar bu alanda güvenliği sağlama amacıyla sıkça tercih edilir.

 Yer İşaretleme Bandı Renkleri

Yer İşaretleme Bandı Renkleri

Yer işaretleme bantları ikaz, işaretleme gibi alanlarda kullanılsa dahi bu bantlar, anlamlarını farklı renkleriyle taşımaktadır. Tehlikeyi simgeleyen kırmızı yer işaretleme bandı ile tehlike içeren, önlem alınması gereken alanlar işaretlenir. Dikkat edilmesi gereken yerler sarı yer işaretleme bandı gibi ürün çeşitleriyle işaretlenerek bu alanlarda çalışan hareketli araçların varlığı belli edilir. Parlak renklere sahip olan bu ürünler, nerede kullanılırsa kullanılsın dikkat çekici yapıları ile güvenlik sağlamayı amaçlar. Tehlikeli kimyasalların olduğu kısımlar ise turuncu yer işaretleme bandı ile işaretlenir. Etraftaki insanları tehlikeden haberdar eden bu bantlar, kimyasal odaların kapılarına da yerleştirilmektedir. Sıcak suyun havalandırılabileceği yerler ise genellikle buhar havalandırma alanları olarak geçmektedir. Bu havalandırma alanlarında mavi yer işaretleme bandı kullanılabilmektedir. Evrensel kodlara sahip bu bant renklerinin yanı sıra, farklı alanlara dikkat çekmek için de tercih edilebilen yer işaretleme bantları mevcuttur.

 Yer İkaz Bantları Farklı Çeşitleriyle Karşınızda

Yer İkaz Bantları Farklı Çeşitleriyle Karşınızda

Birçok farklı kullanım alanına sahip renkli yer işaretleme bantları sayesinde siz de iş güvenliğini artırabilirsiniz. Son zamanların en çok arananı sarı siyah yer işaretleme bandı için ürün sayfalarını inceleyebilirsiniz. Farklı uzunluk ve kalınlıklarda bulunan bantlar içinde en çok tercih edilenler arasında 10 cm kalınlığa sahip olan alternatifler de yer alır. Herhangi bir zemin üzerinde kolayca yapışması sayesinde farklı kullanım alanları sunan bu ürünler, iş yeri veriminizi artırmaya yardımcı olur. Dikkat çeken yapıları sayesinde de iş güvenliği açısından gerekli önlemleri almanıza olanak tanır. Yüzlerce çeşit içerisinden iş yeriniz için en uygun yer ikaz bantları, sundukları renk çeşitliliği sayesinde her alanda kullanılmak üzere sizleri bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (55)
ABAX (2)
Adr (1)
Atlas (7)
Boss (1)
Dalgıç (1)
(229)
Era (1)
Globus (9)
Junior (1)
Made (4)
Mfk (4)
MFK (1)
Pass (2)
Redboard (1)
Rtrmax (1)
Seçkin (2)
Starline (4)
Startape (1)
Steinel (1)
Südor (2)
Tesa (34)
Tetsan (4)
Universal (4)
Vege (1)
Wayer (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(27)
ve üzeri (33)
ve üzeri (35)
ve üzeri (35)
ve üzeri (35)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL