Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Tutkal

için 1,821 sonuç bulundu.

Tutkal

Genellikle hobi çalışmalarının bir parçası olan ve günlük yaşantının içerisinde de pek çok alanda kullanılan ürünlere yer açarak, çeşitli avantajlardan yararlanılabiliyor. Yaratılan çalışmaların bütünlük kazanması adına kullanılan tutkal çeşitleri, bütçeyi sarmayan fiyatlandırmaları ile sayesinde herkesin evinde yer alıyorlar. Hobi çalışmalarının önemli parçalarının başında gelen bu yapıştırıcı ürünler, farklı şekilde piyasaya sunularak ihtiyaca göre seçiliyorlar. Keçe, kumaş, kâğıt, peçete, cam, mozaik veya boncuk tutkallar birbirlerinden farklı oluyorlar ve kullanım alanları da değişiklik görülüyor. Yer aldıkları kategoride sadece hobiye yönelik değerlendirilmeyen ve pek çok alanda kullanılmak üzere bulunan ürünler, çalışma şekli ne olursa olsun ana malzeme oluyorlar. Aynı zamanda zengin içerikleri sayesinde de etkili sonuçlar doğurmaları ile biliniyorlar.

Tutkal Çeşitleri ile Parçaları Sağlam Bir Şekilde Birleştirin

Tutkal Çeşitleri ile Parçaları Sağlam Bir Şekilde Birleştirin

Kullanım amacı ve kullanıcının yaşına göre farklı özelliklere sahip olan ürünler, hem sanatsal hem de tadilat amacı doğrultusunda kullanılabiliyorlar. Çocuklara ve yetişkinlere göre gruplara ayrılan su bazlı tutkal çeşitleri, sıvı formları ile pek çok malzemeyi yapıştırmak için kullanılıyorlar. Sahip oldukları içeriklere göre de değişen ürünlerin bazıları daha hızlı korumaları için solvent gibi kimyasal maddeler içerebiliyorlar. Su bazlı olanlar ise tamamen doğal içeriklere sahip oluyorlar. Çok amaçlı kullanılan sıvı tutkal çeşitleri genelde karton, ahşam, metal, keçe, kâğıt, mantar, deri ve porselen başta olmak üzere strafor ve plastik malzemeleri yapıştırmak üzere kullanılıyorlar. Geniş bir kullanım alanı bulunan ürünlerin etkili sonuçlar doğurması, kullanılan malzemelerin içeriğine göre de belirleniyor. Kimyasal içeriklere sahip olanlar daha fazla alanda kullanılıp, çok çeşitli materyallere uygulanabiliyorlar. Su bazlı olan tutkal yapıştırıcı çeşitleri ise genelde kâğıt, fotoğraf ve karton yapıştırmak üzere ideallik gösteriyorlar. Diğer amaçlara hizmet eden yapıştırıcılar ise suya dayanıklı olmaları sayesinde uygulandıkları ürünlere yıkanabilme ve kolay temizlenme işlevselliği kazandırıyorlar. Çocukların el sanatları faaliyetlerinde kullandıkları beyaz tutkal çeşitleri ise keçe, kâğıt ve karton gibi ürünlerde olduğu gibi tekstil, ahşap, inciler, tüy ve doğal malzemelerin yapıştırılması üzere uygunluk gösteriyorlar. Kullanım açısından da kolaylık gösteren plastik ve esnek şişelerde sunulan ürünler, solvent içermemeleri ile de ön plana çıkıyorlar. Kuruduklarında şeffaflık kazanan malzemeler, yıkanabilir özellikte oluyorlar. El sanatlarında yaygın bir şekilde kullanılan sıvı yapıştırıcılar, simli detayları sayesinde yapılan eylemi daha eğlenceli bir hale getirebiliyorlar. Sıvı ve jel formunda olan ve yapıştırma konusunda daha başarılı olduğu gözlemlenen ürünlerin güçlü ve dayanıklı olması tercih edilirliklerini artırıyor. Kısa süre içerisinde kurumaları ile bulaşık makinesinde yıkanmaya, UV ışınları ve ısıya karşı dirençli bir duruş sergileyebiliyorlar. Ahşap, porselen, seramik, plastik, metal ve kauçuk yapıştırmak için kullanılan malzemelerin solvent içermemeleri de bu ürünlerin ‘’süper yapıştırıcı’’ olarak nitelendirilmelerini sağlıyorlar. Bu ürünlerin aplikatörleri sayesinde de dar alanlarda kullanılmak üzere de uygunluk gösteriyorlar.

Güçlü Yapıştırıcı Özelliğine Sahip Olan Tutkal Çeşitleri

Güçlü Yapıştırıcı Özelliğine Sahip Olan Tutkal Çeşitleri

Günümüzde farklı birçok alanda kullanılan ve istenen özellikte, ekonomik bir şekilde üretilen tutkallar, hızlı bir şekilde geliştirilerek piyasadaki yerlerini alıyorlar. Katı ve sıvı olan malzemelerin birleştirilmeleri ile de diğer mekanik birleştirmelere; kaynak, cıvata ve lehim noktalarında belirgin bir şekilde avantaj gösteriyorlar. Tutkal çeşitleri , birbirinden farklı özelliklere sahip olmaları ile kullanıldıkları alanda güçlü performans sergiliyorlar. Alüminyumdan kâğıda, demirden oduna ve kumaştan kâğıt malzemelerinde etkili şekilde birleştirilmeler yapılabiliyor. Başka yöntemler ile birleştirilmesi çok mümkün görünmeyen ince film, lif ve küçük parçalar olarak bilinen zımpara kâğıtlar, cam yünü, odun yongaları ve fren balataları şeffaf tutkal çeşitleri yardımı ile kolay bir şekilde birleştirilebiliyorlar. Tutkallar, diğer birleştirici ürünlerden güçlü, hafif ve etkili olmaları ile popülerliklerini her zaman koruyorlar. Bu şekilde geniş bir alana dağıtılması sayesinde madde zayıflaması gibi bir sorun yaşanan ve kırılan ürünler, tutkallar ile dayanıklı bir hale geliyorlar. Yapıştırma döşemeler ve kompozit levhalar bu dayanıklılığa sahip olan ürünlerin başında geliyorlar. Belirli maddelerin kuvvet ve ağırlık oranları başta olmak üzere, boyut durumları ve çapraz bağları geliştirilebiliyorlar. Suya dirençli olan ahşap tutkal çeşitleri kontrplak, yonga ve lif levha gibi ürünlerde kullanılıyor ve birleştiriliyorlar. Tutkal hatları elektrik, ısı ve su yalıtımı sağlamak üzere de kullanılıyorlar ve etkili sonuçlara ulaştırıyorlar. Genel ve özel kullanım alanlarına göre avantajları beraberin getiren ürünler, özellikleri sayesinde beklentileri istenen düzeyde karşılıyorlar. Genel olarak değerlendirildiklerinde ekonomik, sağlam ve birleştirme işlemini güçlü bir şekilde yapabilen ürünler oluyorlar. Katılaşma ve uygulama özelliklerine ve yapıştırılacak malzemeye göre değişen tutkallar farklı sınıflandırılmaları ile de memnuniyet sağlıyorlar. Her malzeme için ihtiyaç duyulan yapıştırma gücüne sahip olan ürünler, kullanıldıkları alanlarda sararma yapmadan, saydamlıklarını koruyarak estetik bir kaygı yaşanmasının da önüne geçiyorlar. Ayrıca genleşme veya büzülme yapmadan da yapıştırma gücünü aynı şekilde sürdüren renkli tutkal çeşitleri de dekoratif görüntü sağlamak amacıyla sıklıkla tercih ediliyorlar. Hem iç hem de dış mekânlarda uygulanabilen ürünlerin üzeri boyanarak da kullanıldıkları alana uyum içerisinde eşlik edebiliyorlar.

 Hayatın Her Alanında Kullanılabilen Tutkal Çeşitleri

Hayatın Her Alanında Kullanılabilen Tutkal Çeşitleri

Aynı veya farklı türdeki malzemeleri bir araya getirmek ya da farklı bir yere yapıştırmak üzere kullanılan tutkallar okullarda, evlerde, ofislerde ve hobi alanlarında sıkça kullanılıyorlar. Aynı şekilde bulunulan her noktada ihtiyaç duyulan her an işleri kolaylaştırmak üzere tercih edilen ürünler, kullanılacakları alana göre çeşitlilik gösteriyorlar. Tutkal çeşitleri ve özellikleri ele alındığında birçok anlamda kolaylık sağlamaları gözlemlenebilir bir durum oluyor. Ahşaplarda, kâğıtlarda, kartonlarda ve bu gibi malzemeleri yapıştırmak üzere kullanılıyorlar. Farklı kullanım alanları olduğu için de özel çeşitleri bulunan tutkalların hobi alanında kullanılmaları ve hafif bir yapıştırma işlemlerine hitap etmesi alınan sonuçları verimli kılıyorlar. Tutkal nedir sorusuna verilen yanıtlar doğrultusunda olumlu noktaları öne çıkan ürünler, sağlam ve sudan etkileyen çeşitleri ile de güçlü yapıştırma işlemlerinde kullanılmak üzere tercih ediliyorlar. Ahşap tutkalları ise farklı türde mevcut olarak bulunan ahşap malzemeler üzerinde kullanılıyorlar. Bu ürünler arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken ana konu ise yapıştırılacak malzemelere uygun bir seçimde bulunmak oluyor. Uygun olmayan malzeme kullanılması durumunda istenen sonuca ulaşma konusunda sıkıntı yaşanabiliyor. Özellikle hızlı kuruyan ürün çeşitlerine bu anlamda dikkat edilmesi fayda sağlıyor. Sürüldükten sonra hızlı koruyan yapıştırıcılar kullanım yönünde daha ideal sonuçlara ulaştırıyorlar. Cam tutkalı çeşitleri, yer aldıkları kategori içerisinde öne çıkan ürünlerden biri oluyorlar. Cam malzemeli ürünleri yapıştırmak üzere kullanılan tutkallar, özellikle evlerde yerlerini alıyorlar. Sanatsal çalışmalarda veya hobi çalışmalarında kullanılmaya uygun olan, yüzey ve malzeme içeriklerine göre belirlenen tutkallar da geniş bir ürün yelpazesi içerisinde kullanıcıların beğenisine sunuluyorlar. Sprey formda olan tutkalların geniş ve büyük yüzeylerde gösterdikleri güçlü tutuşun yanı sıra küçük ve detaylı işler için ise sıvı formda olanlar daha ideal oluyorlar. Renk bakımından da dikkatle seçilmesi gereken tutkallar, sürüldükleri ilk anda yeterli miktarda çıkış göstermiyorlar. Bu sebeple istenen sonuçlara yeterli miktarda tutkal ile ulaşılabiliyor. Tutkal fiyatları ise ürünlerin kullanım amaçlarına ve çeşidine göre değişkenlik gösterebiliyor. Sizler de ürün özellikleri ve fiyatları hakkında fikir sahibi olabilmek için nalburiye ve hırdavat sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3dKauçuk (1)
3M (21)
404 (16)
414 (1)
8 & Safe (1)
Abax (3)
ABLOY (1)
Ack (2)
Akemi (1)
Akfix (52)
Alcon (3)
Armador (1)
Ataba (1)
Balsan (1)
Baytaş (2)
Best (3)
Beta (36)
BLS (1)
Boss (3)
Braun (1)
Bybest (1)
Ceresit (12)
Daf (1)
Decowall (8)
Dekor (4)
Derby (5)
Derzmatik (1)
Desi (1)
Devcon (3)
(638)
Doğrular (1)
Dyo (6)
ELİT (4)
Elkay (3)
Euro Star (20)
Evo Bond (1)
FAWORİ (23)
Filli Boya (37)
Fırat (1)
FİXA (1)
Gen (1)
Hafele (2)
Handiron (24)
Hemi (5)
İdevit (1)
ITO (1)
JB Weld (1)
K.A.S. (1)
Kapel (2)
Karcher (2)
Kardelen (8)
Klebth (7)
Kronen (9)
Loctite (127)
Maddalena (1)
Made (1)
Marshall (33)
Master (3)
Memo Chem (80)
Mitreapel (55)
Mono (2)
Müller (1)
Nanofix (1)
Pacific (1)
Pamukkale (3)
Parker (1)
Pass (25)
Pattex (41)
Plus (2)
Polisan (80)
Proter (1)
Scheppach (1)
Selsil (6)
Sembol (2)
Sephia (1)
Seçkin (1)
Sika (1)
Sista (17)
Somafix (3)
Soudal (6)
Studor (1)
Sun-Fix (75)
Sürel (1)
Tangit (5)
Tytan (12)
UHU (1)
Unilock (1)
Universal (1)
Uralta (1)
Vodabond (12)
Vodaseal (6)
Wd-40 (2)
Weber (2)
Winkel (116)
Würth (4)
Yuma (1)
ÖZTÜRK (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(244)
ve üzeri (321)
ve üzeri (337)
ve üzeri (340)
ve üzeri (353)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL