TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Güneş Enerjisi

için 2,937 sonuç bulundu.

Güneş Enerjisi

Sıcak su kullanımını sağlayabilmek için farklı doğal kaynaklardan ve yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmak hem doğa dostu hem de tasarruflu bir sistem oluşturmaktadır. Bu nedenle kullanılan en yaygın sistemlerden birisi güneş enerjisi olarak bilinmektedir. Bu sistem güneşten gelen ışınları paneller vasıtası ile kendi içerisinde depolama sayesinde sıcak su ısıtma işlemi gerçekleştirir. Bu sayede deposu içerisinde biriken sıcak su uzun bir süre aynı sıcaklık derecesini korur ve rahatlık ile kullanılabilir. Bu kapsamda ‘’Güneş enerjisi nedir?’’ sorusunun cevabı için ise güneş ışığından gelen enerjinin dolaylı yol ile elektrik enerjisine çevrilmesi ve sıcak su ısıtma ya da enerji kullanımı için kullanılması şeklinde tanım yapılabilir. Bu tanımdan da anlaşıldığı üzere su ısıtma veya enerji elde etmek için temel ihtiyaç olarak güneş enerjisi paneli kullanılmaktadır. Bu panel, güneşten gelen ışıkları yaygın bir şekilde üzerine alarak depolama gibi bir görev üstlenmektedir.

Güneş Enerjisi Sayesinde Sıcak Su ve Elektrik Kullanımı

Güneş Enerjisi Sayesinde Sıcak Su ve Elektrik Kullanımı

Ülkemiz sahip olduğu coğrafi özellikler sayesinde gün boyunca batısından doğusuna her noktada güneşten çok yüksek derecede yararlanma özelliğine sahiptir. Yani ülkemizde güneşlenme süresi çok yüksek olmak ile birlikte güneşin ışıkları sayesinde enerji elde edilmesi veya sıcak su elde edilmesi gayet pratik olmaktadır. Bu konuda öncelikle sıcak su kullanımı elde edilmesi için güneş enerjisi su ısıtma sistemleri tercih edilmelidir. Su ısıtma sistemleri, paneller ve su tankının birleşimi ile birlikte bir ısıtma sistemi sağlar. Genellikle evlerde veya işletmelerde su tesisatı üzerinden bu depolara ulaşan su, panellerin emmiş olduğu güneş ışınları sayesinde ısınır ve depolanır. Depolanan sıcak su uzun bir süre boyunca muhafaza edildiği için gün içerisinde hatta gece saatlerinde rahatlık ile kullanılabilir. Genellikle güneş enerjisi kullanım alanları arasında sıcak su ihtiyacını karşılamak açısından evler, esnaf işletmeleri, oteller, yurt ve konaklama işletmeleri gibi birçok kurum bulunmaktadır. Diğer bir nokta olarak güneş enerjisi ile elektrik üretimi gerçekleştirmek açısından da yine benzer şekilde panel kullanımı gereklidir. Ancak bu paneller bu sefer ısıtılan suyu değil elde edilen enerjiyi depolamak için pil görevi görecek bir depo ihtiyacı duymaktadır. Bu depo, enerjinin elektriğe dönüştürülmesi sonucunda elde edilen elektrik enerjisinin depolanması için görev alır. Bu kapsamda da kullanılacak sistem içerisinde güneş enerjisi elektrik paneli kısımları yer almalıdır. Elektrik paneli güneşten gelen enerjiyi kendi içerisine aktararak, belirli bir noktada depolamak üzere kW değerleri değişen yapılar oluşturur. Bu tip sistemler günümüzde birçok farklı şehirde solar panel olarak adlandırılan sistemler olarak yapıların çatı ve dam kısımlarında, açık alanlarda, bahçelerde ve şehir dışı alanlarda kullanılmaktadır. Günümüzde güneş enerjisi ile çalışan birçok farklı sistem bulunması gibi arazi ve tarla gibi alanlarda mülk sahipleri bu enerji sistemlerini kullanarak, sahip oldukları alanın elektrik enerjisini kendileri üretebilmektedir. Hatta bazı ülkelerde çok yüksek alanlarda kurulan bu enerji panelleri, büyük bir alan için enerji ihtiyacını karşılamak açısından kullanılmaktadır. Yapı Market & Bahçe kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Güneş Enerjisi Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Güneş Enerjisi Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Bu sistemler model açısından su ısıtma, elektrik enerjisi üretme veya solar kullanım elde etme gibi özelliklere göre değişen modeller oluşturmaktadır. Genellikle su ısıtmak için kullanılan modeller arasında klasik sistemler ve vakum tüplü güneş enerjisi gibi sistemler yer almaktadır. Klasik sistemler su deposu ile panellerin birbirine bağlanması vasıtası ile elde edilen sistemlerdir. Ancak günümüzde çok daha sık bir şekilde kullanmaya başlanan vakum tüplü sistemler enerjinin çok daha fazla oranda emilmesini ve çok daha kısa sürede daha yüksek hacimli sıcak su elde edilmesini sağlamaktadır. Özellikle, ‘’Güneş enerjisi nasıl çalışır?’’ sorusunda anlatıldığı şekilde güneşten gelen ışınlar paneller tarafından emilir ve bu ışınlar sıcak su üretimi için depo üzerine aktarılarak su ısıtılır veya elektrik üretimi için pil üzerine aktarılarak elektrik enerjisine dönüştürülür. Bu tanım kapsamında sistemlerin modellenmesi açısından elektrik enerjisi üretimi sayesinde de farklı sistemler kullanmak mümkündür. Özellikle günümüzde güneşlenme süresinin uzun olduğu kentlerde sokak aydınlatmaları, bahçe aydınlatmaları ve açık alan aydınlatma gibi noktalarda ya da belirli araçların ve aletlerin şarj edilmesi konusunda solar enerji sistemleri kullanılmaktadır. Solar sistemler gün boyunca güneş ışınları ile elektrik enerjisinin depolanması sayesinde sensörlü bir kullanım ile birlikte karanlık ortamlarda bu enerjiyi kullanarak aydınlatma ve çalışma oluşturur. Bu kapsamda solar panel fiyatları kapasite, boyut ve marka özelliklerine göre değişimler oluşturabilir. Diğer konumlarda sıcak su elde etmek açısından güneş enerjisi sıcak su panel fiyatları ise yine ürünün boyutlarına ve kapasitesine göre değişim gösterebilir. Kullanım alanında ihtiyaçları karşılayacak boyutlar veya bütçenize uygun bir şekilde bu seçimleri gerçekleştirdikten sonra ev tipi veya işletme tipi enerji sistemleri seçebilirsiniz. Yine paneller dışında su depolarının boyutları ve özelliklerine göre de güneş enerjisi deposu fiyatları benzer şekilde değişim oluşturur. Yani bir su ısıtma sistemi temin edilecekse, kullanılacak su deposu kapasitesi ve ihtiyaç duyulan panel boyutları bir arada bulundurulduğunda fiyat özellikleri çok daha rahat bir şekilde belirlenebilir. Ayrıca basınçlı güneş enerjisi gibi sistemler ile birlikte de fiyatlarda değişimler oluşması mümkündür. Nalburiye & Hırdavat kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Sistemleri Kullanımının Avantajları

Güneş Enerjisi Sistemleri Kullanımının Avantajları

Bu sistemler sayesinde özellikle yaşam alanlarında veya çalışma alanlarında sıcak su elde edilmesi ile birlikte bazı avantajlar da elde edilmektedir. Çünkü doğalgaz, elektrik enerjisi veya farklı yakıtların kullanılması ile sıcak su elde edildiğinde, çok yüksek masraflar ve her ay belirli bir gider ortaya çıkmaktadır. Ancak güneş enerjisi ile çalışan sıcak su ısıtma sistemleri sayesinde sadece belirli bir kurulum maliyeti ile masraflar ortaya çıkmaktadır. Sonrasında uzun yıllar boyunca elde edilen kullanım ile birlikte her zaman güneş ışınlarından elde edilen fayda sayesinde çok düşük masraflar ve yüksek sıcaklıklar ile su elde edilmesi mümkün olmaktadır. Üstelik bu sistemin kullanılması ile birlikte doğal kaynaklar tükenmediği ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanıldığı için çevre ve doğa açısından da fayda sağlamaktadır. Günümüzde değişen markaların sunmuş olduğu güneş enerjisi sıcak su sistemleri sayesinde çok daha etkin bir şekilde güneşlenme imkanı elde edildiği gibi kullanılan sistemler kapasiteleri ile birlikte değişen miktarlarda su ısıtma imkanları oluşturmaktadır. Bu nedenle temel özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, güneş enerjisi su ısıtma sistemleri fiyatları değişmek ile birlikte her ev sahibi veya işletme sahibi talep ettiği kapasiteye uygun bir şekilde cihaz tercihleri gerçekleştirebilir. Özellikle sistemlerin ısıtılan suyu uzun süre muhafaza etmesi sayesinde sadece güneş ışınlarının geldiği süre içerisinde değil günün 24 saati sıcak su kullanımı elde etme imkanı bulunmaktadır. Bu durum 24 saat hizmet veren otel, konaklama işletmesi veya hastane gibi kurumlarda sıcak suyun sürekli hale getirilmesi gibi bir avantaj da oluşturmaktadır. Ayrıca güneş enerjisi elektrik sistemleri açısından da benzer bir durum ortaya çıktığı için daha fazla depolama oluşturarak, düşük masraflar ile enerji elde edildiği için birçok alanda bu sistemler avantajlı görülmektedir. Bu nedenle su ısıtma veya elektrik enerjisi gibi ihtiyaçlarınıza karşılık olarak sistemleri gözden geçirmek açısından sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3dKauçuk (1)
3M (173)
404 (19)
414 (9)
8 & Safe (4)
ABAX (9)
ABLOY (2)
Ack (4)
Aerocool (9)
AFS (3)
Agt (2)
Akdeniz (2)
Akelsan (1)
Alcon (1)
Alfa (1)
Alligator (1)
Alpex (1)
Anka (1)
Apc (10)
Arge (1)
Ataba (1)
Avec (1)
Best (1)
Bft (1)
BSN (1)
Cata (16)
Catpower (3)
D.A.M. (1)
Dallmer (1)
Danfoss (1)
Dark (1)
Delta (4)
Digisu (1)
Divortex (1)
(2079)
Dmr (2)
Duyar (1)
Ege Kablo (2)
ENDKA (1)
Euromax (1)
Fronius (1)
Havensis (1)
Helios (13)
Huawei (6)
Inter (1)
Karcher (1)
Ledx (20)
Legrand (1)
Lion (1)
Lorex (1)
Markasız (1)
Master (1)
Max-extra (5)
Mucco (1)
Mustang (2)
MXS (1)
Norm (1)
Omega (38)
Omron (31)
Oregon (1)
Orient (1)
Pakkens (1)
Plurawatt (1)
Polat (1)
Power (1)
Powertec (1)
Prolink (1)
Proskit (1)
Rtrmax (5)
S-Link (4)
Schneider (26)
Simes (1)
Sogen (13)
Solinox (3)
Std (6)
Tescom (14)
TT Technic (10)
Tursan (1)
TÜM (1)
U-Power (1)
Universal (9)
Veo (1)
Vesta (1)
Visco (1)
Volkan (6)
Waare (2)
Wert (1)
Yuasa (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(288)
ve üzeri (358)
ve üzeri (383)
ve üzeri (390)
ve üzeri (402)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL