Güneş Enerjisi

Güneş enerjisi, rüzgar enerjisi ile birlikte dünyanın en önemli yenilenebilir enerji kaynaklarındandır. Güneş enerjisi doğayı korumanın yanı sıra cihazlarınızı çalıştırmak ve ısı enerjisi sağlamak gibi birçok alanda verimli ve ekonomik bir seçenektir.

Güneş Enerjisi Nedir?

Güneş Enerjisi Nedir?

Güneş enerjisi, güneş ışığından gelen enerjinin, güneş pilleri (fotovoltaik piller) ile doğrudan ya da konsantre güneş enerjisi ile dolaylı olarak veya ikisinin birleşimiyle elektrik enerjisine çevrilmesidir. Konsantre güneş enerjisi sistemleri, geniş bir güneş ışığı alanını küçük bir ışına odaklamak için lensler veya aynalar ile takip sistemleri kullanır. Fotovoltaik piller ışıl gerilimsel etkiyi kullanarak ışığı elektrik akımına dönüştürür. Güneş pilleri, güneş enerjisiyle çalışan hesap makinelerinden şebekeden bağımsız çatı güneş panelleriyle çalışan uzak evlere kadar küçük ve orta boy uygulamaların tek elektrik kaynağı olarak kullanılıyordu. Ticari güneş enerjisi tesisleri ilk kez 1980’lü yıllarda geliştirildi. Teknolojinin gelişmesi ve uygulamaların yaygınlaşmasıyla güneş kaynaklı elektriğin maliyetleri her geçen gün düşüyor.

Güneş Enerjisi Panelleri ve Diğer Ürünler

Güneş Enerjisi Panelleri ve Diğer Ürünler

Güneş enerjisi paneli veya kısaca güneş paneli, ışığı elektriğe dönüştüren cihazlardır. Bazı bilim insanları bunlara, temel olarak ışık-elektrik anlamına gelen fotovoltaikler adı da verir. Güneş enerjisi paneli, güneş pillerinin bir toplamıdır. Geniş bir alana yayılmış çok sayıda küçük güneş pili, birlikte çalışarak kullanışlı olmaya yetecek kadar enerji sağlar. Bir pile ne kadar ışık gelirse pil o kadar fazla elektrik üretir, o yüzden uzay araçları genelde, aracın gövdesi başka yönde olsa bile Güneş’e doğrultabilen güneş panelleriyle birlikte tasarlanır. DSI güneş panelleri uydular için yapılan diğer panellerden daha verimlidir çünkü güneş yoğunlaştırıcıları kullanır. Güneş enerji panelleri, özellikle Türkiye gibi güneşli gün açısından zengin olan ülkelerde gitgide daha yaygın olarak kullanılıyor.

Güneş Enerjisi Panelleri Fiyatları

Güneş Enerjisi Panelleri Fiyatları

Güneş enerjisi panelleri fiyatları tek bir parçaya karşılık gelir. Güneş enerjisinden yararlanacağınız alan için gereken sayıda panele göre toplam maliyetinizi hesaplayabilirsiniz. Elbette paneller olduğu gibi yerleştirilmez, otomatik şarj regülatörü ve güneş enerjisi yapıştırıcısı gibi diğer unsurların dahil olduğu bir güneş enerjisi sistemi kurulması gerekir. Ama bundan sonra elde ettiğiniz güneş enerjisi için ekstra ödeme yapmazsınız. Güneş enerjisi sürdürülebilir ve doğa dostu bir enerji türü olması için de dünyanın geleceği açısından daha yaygınlaşması gerekir. Maliyetlerin düştüğü hesaba katılırsa güneşin bolca uğradığı bölgelerde evlerin çatılarında güneş panellerini daha sık görmek şaşırtıcı olmayacaktır. Teknik, TM, 3M, Orbis, Unit ve diğer markaların tek tek güneş enerjisi ürünlerinin yanı sıra ihtiyacınız olan bütün parçaları bulunduran elektrik üretim solar sistemlerini kategorimizde bulabilirsiniz. Ayrıca diğer nalburiye ve hırdavat ürünlerine göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Hakkında...

 • Hesap makinesi, lamba ve taşıtlarda kullanılabilir.
 • Güneş pilleri genelde silikon türlerinden yapılır.
 • Güneş enerjisi elektrik gibi watt ile ölçülür.
 • Birçok güneş panelinin 200-250 watt kapasitesi vardır.
 • Güneş enerjisi doğada bolca bulunur, tükenme riski yoktur.
 • Herhangi bir çevre kirliliği yaratmaz.

Güneş Enerji Sistemi Alırken Dikkat!

 • Güneş panellerinin çeşitli çalışma prensipleri bulunur. İhtiyaç duyulan enerji önceden hesaplanarak buna uygun bir sistem kurulmalıdır.
 • İşletmenizin ihtiyaç duyduğu enerjiyi, KW/H cinsinden belirlemeniz gerekir.
 • Sistemin kullanılacağı yerin çekeceği elektrik yükünü hesaplarken, bulunulan konumdan kaç saat boyunca güneşten istifade edildiğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Güneş Enerjisi

için 248 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
3M (8)
404 (7)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(112)
(54)
(1)
(2)
(1)
(1)
(2)
(1)
(1)
(4)
Schneider (13)
(1)
(1)
(1)
(4)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(16)
ve üzeri (17)
ve üzeri (19)
ve üzeri (19)
ve üzeri (19)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL