TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Emniyet Şeridi

için 427 sonuç bulundu.

Emniyet Şeridi

Çoğunlukla iş yerlerinde kullanılan ikaz şeritleri ve güvenlik bantları, mevcut kuralları belirginleştirmek ve vurgulamak amacıyla yapıştırılıyorlar. Güvenlik ve sağlık işaretleri, ilgili madde ile işverenlerin iş yerlerinde ‘’İş Sağlığı ve Güvenliği’’ kapsamında bu ürünleri kullanma zorunluluğu oluyor. Herhangi bir risk teşkil eden noktalarda kullanılarak işi organize etme ve topluluğu korumada fayda sağlayan emniyet şerit bandı korunma önlemlerinde riskin giderilmesine ve yeterli düzeyde azaltılmasına yardımcı oluyor. Bu bantların kullanılması zorunlu olmakla birlikte pek çok açıdan güvende kalmaya ve istenmeyen durumların doğrudan absorbe edilmesine ortam hazırlıyorlar. Dikkat çeken ve göze çarpan tasarımları sayesinde kullanım alanlarında amacını direkt olarak işleyen bantlar, uyarıcı nitelikleriyle emniyeti sağlıyor.

Çalışma Alanlarında Güvenliği Sağlayan Güvenlik Bandı

Çalışma Alanlarında Güvenliği Sağlayan Güvenlik Bandı

İş yerlerinde çalışanların faaliyet gösterdikleri alanlarda planlı bir şekilde yapılan işler anında dikkatlerini korumaları gerekiyor. Hemen her yerde olan ve olması gereken bu durumlarda, herhangi bir tehlike esnasında uyarıcı özellikleriyle öne çıkan güvenlik şeridi bandı gerekliliğine vurguda bulunuyor. Yapılan iş ile ilgili olarak ağır bir malzeme kaygan zeminde taşınıyorsa ve işçi açısından acil bir durum söz konusu olduğu zaman ya da bir anlık dalgınlık nedeniyle tehlikeli bir durum oluşabiliyor. Ancak bahsi geçen bantların ve şeritlerin bu alanlarda kullanılması sayesinde çalışan işçiler daha dikkatli ve temkinli ilerleyerek hiçbir şekilde istenmeyen durumun yaşanmasına mahal vermiyorlar. Bant ve şeritlerin koruyuculuğu artıran kişisel koruyucu malzemelerin kullanımı ile de daha verimli sonuçlara imza atılabiliyor. Oldukça ekonomik bir fiyatlandırma ile kullanıcıların karşısına çıkan bantlar, çalışanların dikkatini iş esnasında dağıtmadan, olası bir duruma karşı ilgilerini o yöne çekmek amacıyla kullanılıyorlar. Herhangi bir dikkat dağınıklığında ya da dalgınlık esnasında iş yerlerinde bir takım kazalar olabiliyor. Aşırı konsantrasyondan da kaynaklanabilecek kazaların da önüne geçebilmek için emniyet ikaz bandı kullanılması ve gerekli noktalara konulması gerekiyor. İş esnasında çalışanların her birini koruma amaçlı yapılan, tasarlanan ve kanunlara göre yerleştirilen tüm ürünler, daha rahat bir çalışma ortamına kavuşmanın da anahtarı oluyorlar. Plastik emniyet bandı ya da diğer adıyla emniyet şeridi de yüksek güvenlikli yerlerde, değer arz eden dosyaların ve kolilerin açılmadan taşınması gereken yerlerde tercih ediliyorlar. Tek taraflarında yapışkan özelliği bulunan ve mumlu yapıları ile yapıştırılan noktalardan söküldüğü zaman yenin yapışmasına izin vermeyen ürünler oluyorlar. Aynı şekilde paketlerde, ambalajlarda ve zarf üzerlerinde kullanılmak üzere de tercih ediliyorlar. Kullanıldıkları alanlarda kullanıcısına avantaj sağlayan bantlar, iş yerlerinde pek çok farklı amaç doğrultusunda iş görüyorlar. Güvenliği sağlamak ve kullanıldıkları noktalarda risk oluşumunu minimuma indirmek için gerek duyulan emniyet şeritleri, çeşitli nesneleri birbirine bağlamak amacıyla da sıklıkla kullanılıyorlar. Böylece her anlamda verim almak, sağlıklı ve riskin en az seviyede tutulduğu ortamlarda rahat bir şekilde vakit geçirmek mümkün hale geliyor.

 Güvenlik Bandı ve Çeşitlerinin Dâhil Oldukları Alanlar

Güvenlik Bandı ve Çeşitlerinin Dâhil Oldukları Alanlar

Firmalar, gizlilik derecesi yüksek olan belgelerin karşı taraflara iletilmesi için bir takım güvenlik önlemlerinden faydalanıyorlar. Belgelerin açılma durumlarına karşı dikkatli olabilmek için kullanılan baskılı emniyet bandı öncelikli olarak şirketler tarafından kullanılıyorlar. Üçüncü kişiler tarafından ulaşılması istenmeyen ve olası tehlikelere karşı belgeleri korumak için güvenlik bantları tercih ediliyor ve bu şekilde gizlilik daimi kılınmış oluyor. Ele alınan bu bilgiler doğrultusunda gizlilik derecesi yüksek belgelerin korunmasında, kuyumculuk alanında, askeri belge gönderimi sırasında, ilaçlarda, kargo taşımacılığı esnasında, moto kurye taşımacılığında ve devletin gizli evrakları iletme aşamasında bu bantlar tercih edilerek sorunlara çözüm üretilmiş oluyor. Zemin yüzeyi altına döşenen elektrik telefon hatları başta olmak üzere su ve gaz boruları gibi tesisat noktalarının, kazı esnasında hasar görmemesi ve dikkat edilmesi adına, işçileri ve makine operatörlerini uyaracak bir ibarenin bulunması gerekiyor. Bu ibare de tesisat üzerindeki güvenli bir derinliği serilen, üzerinde yazı olan renkli bantlar oluyor. Güvenlik ve emniyet bandı olarak bilinen bu materyaller sayesinde kullanım alanında daha dikkatli çalışmalar yapılarak olası risklerin önüne geçilmiş oluyor. Yer altı uyarı ve işaretleme bantları, kalitesi yüksek ve detektörle algılanabilen tipte olmaları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyorlar. Üzerine baskı ile yazılmış olan mesajların silinmemesi için yüksek kalitede mürekkep kullanılan bantlar; asit, alkali, nem ve toprakta bulunan diğer zarar verici maddeler karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanıyor ve üretiliyor. Henüz üzerindeki yazı okunmadan, uzaktan dahi fark edilebilir ve görülebilir olan PVC emniyet bandı ve türevleri kişileri önceden uyarıyor. Dikkati üzerine çeken bantlar üzerinde ilgili alana göre dikkat edilmesi gereken ve risk oluşturan faktörlere göre bir uyarı yer alıyor. Bu uyarılar ve bantlar sayesinde de o bölgede kişiler daha temkinli hareket ederek güvenli bir alan oluşturmuş oluyorlar. Böylece tüm bantlar üzerinde kalın renkli harflerle amaca uygun bir uyarı, tanım ve renk kodu yer alıyor. Bu şekilde baskısı yapılan bantlar ilgili kişi ve kurumlar tarafından kullanılmak üzere temin ediliyorlar.

 Güvenlik Bandı Çeşitleri ile Riskleri Minimuma İndirin

Güvenlik Bandı Çeşitleri ile Riskleri Minimuma İndirin

PVC filmlerden imal edilen ve enine bağlı olarak yüksek oranda çeken emniyet kapak bandı özellikle damacana, plastik ve cam şişelerde karşılaşılan ürünler oluyor. Damacana bandı, security band, kavanoz kapağı bandı ve seal sealed bandı gibi tabirlerle de bulunabiliyorlar. Bu bant çeşidinin yanı sıra kaza, deprem, yangı ve olay yeri gibi dikkat edilip, girilmemesi gereken noktalarda kullanılan bantlara ikaz bandı ismi veriliyor. İş güvenliği açısından kullanılması zorunlu tutulan bu bantlar, büyük önem teşkil ediyorlar. Yol üstlerinde meydana gelebilen bir trafik kazasında, arabaların oluşturacağı tehlikeli sonucunda zararın artmaması amaçlanıyor. Bu sebeple de çevrede emniyet ikaz şeridi ve bantları kullanılarak sınır çekilmesi gerekiyor. Aynı zamanda sağlık ekipleri ve polis ekipler, olay noktasına hızlı ve doğru bir şekilde ulaşabilsin diye kalabalık oluşmaması adına bu malzemeler kullanılıyor. Çalışma alanına ve amacına göre değişen bantlar, nitelik olarak da birbirinden ayrılıyor. Elektrik, Telekom ve yer işaretleme bandı bu malzemelerin başında geliyor. Farklı niteliklere sahip olan ve birçok alanda kullanılan bantlar, renk olarak da birbirlerinden ayrılıyorlar ve alternatif oluşturuyorlar. Sarı, sarı siyah, kırmızı beyaz, reflektif ve fosforlu bant olarak farklı renk seçeneklerinde birçok noktada karşılaşılan ürünler, mevcut bir şekilde kullanılmaya ve ilgili kişi ve kurumlar tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Bantlar içerisinde özellikleriyle ön plana çıkan yapışkanlı güvenlik şeridi bandı, geniş bir kullanım alanına sahip oluyor. Yapışkanlı olmalarıyla kullanılan bölgeye girilmemesini sağlayarak, sınır belirleyici bir rol üstleniyorlar. Bunun dışında merdivenler için kullanılan kaydırmaz bantlar da mevcut olarak ürün çeşitliliğin yer alıyor. İsminden de anlaşılacağı üzer merdivenlerdeki kaymayı önleyen malzemeler, kuru veya ıslak yüzeylerde kullanılarak güvenliği artırıyorlar. Küçük ya da büyük çaplı kaza oluşmasını önleyen bantlar, özellikle iş yerlerinde kullanılmak üzere ideallik gösteriyorlar. Bu faktörler göz önünde bulundurulduğu zaman güvenlik bandı fiyatları arasında gözlemlenen değişkenlik de anlaşılabilir oluyor. Her koşulda uygun fiyatlara sahip olan bantlara, kullanıcılar tarafından kolayca erişim sağlanıyor. Siz de güvenlik bantları hakkında detaylı bilgi edinebilmek için nalburiye ve hırdavat sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (18)
404 (4)
ABLOY (1)
Apaz (1)
Atlas (2)
Awon (1)
Balsan (1)
Best (1)
Buffer (1)
Conax (1)
Dalgıç (1)
(246)
Dkr (1)
Duyar (1)
Dynamic (1)
Globus (2)
KLPRO (1)
MAS (1)
Meg (1)
Mfk (14)
MFK (7)
Panfix (4)
Pass (6)
Pattex (2)
Redboard (7)
Saban (1)
Scapa (1)
Seçkin (1)
Sgs (5)
SGS (1)
Starline (2)
Startape (21)
Tesa (8)
Vege (1)
Ysf (2)
Zebra (2)
Üstün (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(45)
ve üzeri (67)
ve üzeri (75)
ve üzeri (79)
ve üzeri (83)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL