TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ayakkabı & Çizme

için 6,085 sonuç bulundu.

Ayakkabı & Çizme

İş kazalarında en çok hasar alan organ genellikle ayaklar olmaktadır. Yere temas eden tek organ olması ve elinizdeki aleti, düşürdüğünüzde ayağınıza denk gelmesi, sivri cisimlere basma, elektrik akımı ile temas etme gibi etkiler nedeniyle ayaklarınız devamlı tehlike altında oluyor. Konu ayakkabı seçimi olduğunda çoğu zaman marka, renk, konfor ve model gibi kriterler önemli olsa da söz konusu iş güvenliği olduğunda iş yerinize ve çalıştığınız sektöre göre bir iş güvenliği ayakkabısı seçimi yapmanız gerekiyor. Halihazırda inşaat, maden, elektrik sektörü, metal sanayi, depolar ve atölyeler gibi ortamlarda kaliteli iş güvenliği ayakkabısı kullanımı zorunlu tutuluyor. İş sahanıza ve size uygun konforlu ve maksimum güvenlik sağlayan iş güvenliği ayakkabılarına göz atmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 İş Güvenliği Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş Güvenliği Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş güvenliği ayakkabısı tercihinde çalışanlar çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadır. Çalışanın ayak yapısına uygun ayakkabılar tercih edilmesi, ortopedik iş güvenliği ayakkabısı tercih edilmesi ve kaliteli iş güvenliği ayakkabısı tercih edilmesi bu zorlukların aşılmasını sağlayacaktır. İş güvenliği ayakkabılarının tercihinde her iş ayakkabısı çalışılan sektörün niteliklerine uygun olarak üretildiğinden tercih edilecek ayakkabının gerekli standartlara uygun olup olmadığı büyük önem arz etmektedir. Doğru bir iş ayakkabısı tercih ettiğinizde, hem güvenliğiniz, hem de iş verimliliğiniz pozitif yönde etkilenecektir. İş güvenliği ayakkabısı seçiminde ayakkabı standartları doğrultusunda ihtiyacınızı karşılayan bir seçim yapmak çok önemlidir. Yapı ve inşaat sektöründe mutlaka taban koruyucusu olan ve burun kısmı demir iş güvenliği ayakkabısı tercih edilmelidir. Yol yapımı sektöründe ise sıcak asfalt tehlikeli nedeniyle mutlaka sıcağa karşı dayanıklılık özelliği barındıran iş güvenliği ayakkabıları tercih edilmelidir. Elektrik sektöründe çalışalar için mutlaka yalıtkan özelliklere sahip ayakkabılar kullanılmalıdır. Bu tür ayakkabılarda kesinlikle metal parçalar bulunmaması gerekir, metal ara taban ve metal burun gibi demir parçaları bulunmayan ayakkabıları tercih etmek çok önemlidir. Elektrik direnci olan maddelerden imal edilmiş dayanıklı iş ayakkabıları tercih edilmelidir. İş sahanıza göre tercih yapmak güvenliğiniz için en önemli konudur; su bulunan bir ortamda bulunuyorsanız su geçirmeyen ayakkabı, ağır maddeler taşınılan ortamlarda çalışıyorsanız çelik burunlu iş ayakkabısı, çalıştığınız ortamda petrol ve türevleri bulunuyorsa yani zeminde kayganlık riski varsa kaydırmaz tabanlı bir iş ayakkabısı tercih etmeniz gerekmektedir. Çalışanların ayakkabı tercihinde bir diğer önemli etken de ağırlıktır. Fazla ağır ayakkabılar tercih etmemeli, sizi yormayacak ve konfor sağlayacak hafif iş güvenliği ayakkabısı tercih etmelisiniz. Son olarak da tercih edeceğiniz ayakkabının ayağınıza uygun ve ortopedik olmasıyla size sağlayacağı konfor da çok önemlidir. Bütün bunları göz önünde bulundurarak kendinize uygun kaliteli ayakkabı seçeneklerini keşfetmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

İş Güvenliği Ayakkabısı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İş Güvenliği Ayakkabısı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Çalışma saatleri boyunca vücudunuzu taşımakla görevli olan ayaklarınız bedeninizin en çok yorgun düşen organlarından biridir. İş güvenliği ayakkabıları hem sizler için maksimum güvenliği sağlamak hem de sizlere rahatlık sağlamak amacıyla dizayn edilmektedir. Diğer tüm iş güvenliği ekipmanlarında olduğu gibi iş güvenliği ayakkabıları da genel yönetmelik ve iş güvenliği ayakkabısı standartları göz önüne alınarak bunlara uygun olarak üretilip kullanıma sunulmaktadır. İş güvenliği ayakkabıları standartlarında belirtilen koşulları sağlayıp sağlamadığını ölçme amaçlı bazı testlere tabii tutulmaktadır. Bu testler kişisel koruyucu donanım ve ayak giyecekleri için deney metotları standartlarına uygun olarak gerçekleştirildiğinden bu ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İş güvenliği ayakkabılarında burun koruyucu, ayakkabının ön kısmına ayak parmaklarının darbelerden korunması için konulan bir parçadır. Burun koruyucuları ayağa rahatsızlık vermemesi için burun koruyucunun arka kısmında destek bandı bulunmaktadır. Burun koruyucular için darbe direnci testi ayakkabının üzerine yüksek kütleli bir cisim düşürülmesiyle gerçekleştirilir. Ağır parçalar taşınılan ve nakledilen sektörler için demir ayakkabı üretilmiştir. İş güvenliği ayakkabılarında batmaya dayanıklı plaka, ayakkabı tabanına çivi, sivri metal cisimler vb. materyallerin ayağa zarar vermesini önlemek amacıyla eklenen bir bölümdür. İş kazalarının büyük bir kısmı elektrik akımlarından kaynaklanmaktadır. Elektrik sektörlerinde çalışan işçiler için üretilmiş iş güvenliği ayakkabıları elektrik direncine sahip malzemelerden imal edilmektedir, bu ayakkabıların alt kısmı yüksek elektrik gerilimine dayanıklı malzemelerden meydan gelmektedir. Elektrik işlerinde çalışan işçilerin ayakkabılarında kesinlikle metal aksamlar bulunmamaktadır. Her ayakkabı modelinde olduğu gibi bu ayakkabılarda da yazlık iş güvenliği ayakkabısı modeli de kışlık iş güvenliği ayakkabısı modeli de üretilmektedir. Mevsimlere göre üretilmiş iş güvenliği ayakkabıları sizlere standartlara uygun ısı yalıtımı sağlayarak konforlu bir kullanış sunmaktadır. Güvenlik önlemlerinin yanı sıra ayakkabıların üretiminde şık görünüm de önemli bir anahtardır. Renk ve dizayn açısından herkesi memnun edebilecek modeller bulunmakla birlikte yazlık ayakkabılar genellikle spor görünümlüdür.

 İş Güvenliği Ayakkabısı Kullanımının Önemi

İş Güvenliği Ayakkabısı Kullanımının Önemi

İş güvenliği ayakkabısı erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da çok önemlidir. Bu doğrultuda üretilmiş kadın iş güvenliği ayakkabısı modelleri de bulunmaktadır. İş sahasındaki yaralanmaların neredeyse %30’u ayak yaralanmaları olduğundan iş güvenliği ayakkabılarının kullanımı büyük bir önem arz etmektedir. Gün boyu fiziksel güç gerektiren işlerde çalışan işçiler, zamanlarının çoğunu ayakta geçirdiğinden ortopedik tabana sahip iş güvenliği ayakkabıları kullanmak ayaklarının incinmesini ve yorgunluğu büyük bir ölçüde engelleyerek konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Bir merdivene tırmanırken en büyük tehlikelerden biri ayağınızın kaymasıdır. Bunu önlemek amacıyla iş güvenliği ayakkabılarında kaymaz tabanlar ve merdivenlere tırmanırken güvenliğinizi sağlamak amacıyla yapılmış çıkıntılar bulunmaktadır. Şantiyelerde ve iş sahalarında kaynak yapan kişilerin iş güvenliği ayakkabılarını kullanması adeta bir gerekliliktir. İş güvenliği ayakkabılarının dış malzemeleri yanmaz, alev almaz materyallerden üretildiğinden kıvılcımlar ve ateş parlamaları ayakkabınıza ve ayaklarınıza zarar veremeyecektir. Ayrıca saklanan bağcıklar ya da bağcıksız ayakkabı modelleri ile bu tehlikeyi minimuma indirecektir. Şantiyelerin zemini genellikle çiviler, delici, kesici ve sivri parçalarla dolu olduğundan iş güvenliği ayakkabıları alt tabanı ile orta tabanı arasında delinmeye dirençli özel bir levhaya sahiptirler. Bu özelliklere sahip ayakkabıları kullanmak yaralanmaları önleyecektir. Aşırı soğuk ve aşırı sıcak havalar da ayaklarınıza zarar vereceğinden ısı yalıtımı bulunan, ayakkabı iç ısısının belirli soğukluğun altına düşmesini ve belirli sıcaklığın üstüne çıkmasını engelleyen ayakkabıları kullanmak da hem konforunuz hem de güvenliğiniz açısından çok önemlidir. İş sahasında uzun süreli kullanımlar söz konusu olduğundan hijyen de arka planda bırakılmamalıdır. Nefes alabilen ayakkabılar terlemenizi önleyerek sizi enfeksiyonlardan ve mantarlardan korumaktadır. Hafif iş güvenliği ayakkabısı kullanmak sizin hareket kabiliyetinizi kısıtlamayacak ve kullanımı sırasında sizleri yormayacaktır. Yaralanmaları önlemek amacıyla çalıştığınız alanda mutlaka güvenlikli bir ayakkabı kullanmalısınız. Yalnızca iş alanındaki çalışanların değil yönetici pozisyonundaki çalışanların da iş sahalarını ziyareti sırasında bir iş güvenliği ayakkabılarını kullanması gerekmektedir. Daha verimli, daha güvenli ve daha konforlu çalışma şartları için siz de sağlam bir ayakkabıya sahip olmalısınız, iş güvenliği ayakkabısı fiyatları üründen ürüne değişiklik göstermekte olup siz de bu ürünleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (14)
404 (31)
414 (33)
Abka (3)
Ack (2)
Akpolly (4)
Alfa (3)
Arge (6)
Arısan (1)
Astor (5)
Atlas (42)
Bahco (1)
Base (146)
Bestguard (1)
Beta (97)
Betex (2)
Bimeks (1)
Bitco (2)
BLS (2)
Botsan (23)
Cerva (26)
Cofra (6)
Coverguard (23)
Daf (1)
Dekor (49)
Delta (2)
Delta Plus (47)
Demir (105)
Demirbağ (1)
Derby (108)
(1913)
Dmr (1)
Dormakaba (1)
Doğrular (1)
Dunlop (18)
Eks (1)
Elvex (1)
Emes (6)
EMS (1)
Ersa (12)
Exena (3)
Faba (1)
Falcon (2)
Fivestar (11)
Foster (43)
Geze (19)
Gezer (511)
Giasco (68)
Hds (12)
Honeywell (56)
Kaim (1)
Luna (2)
Made (13)
Master (41)
Max Safety (28)
Maxsafety (3)
May Safe (26)
maysafe (13)
Mekap (618)
Meşem (1)
Mustang (3)
Napron (34)
Nkp (1)
Oregon (5)
Overguard (82)
Palalı (90)
Pars (113)
PASS (4)
Polat (7)
Polisan (1)
Polly Boot (328)
Portwest (55)
Rockwell (18)
Saban (1)
Schmerler (1)
Sedef (7)
Sgs (28)
Starline (62)
U-Power (65)
UNI-T (1)
Uvex (64)
Vento (16)
Vızwell (1)
Wert (2)
Würth (13)
YDS (432)
Yepa (1)
yepar (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(585)
ve üzeri (788)
ve üzeri (848)
ve üzeri (875)
ve üzeri (906)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL