TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kılavuz ve Pafta Uçları

için 2,001 sonuç bulundu.

Kılavuz ve Pafta Uçları

Pafta ve kılavuz takımları tezgâh ihtiyacı olmadan silindirik malzeme üzerine ya da delik içerisine vida açmak için kullanılır. İhtiyacınız olan boyuttaki klavuz ucu ile siz de gereksinimlerinize uygun olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu setlere daha çok vidalamak için tezgâh bulunmayan ya da fazla hassasiyete gerek duyulmayan durumlarda başvurulur. Az sayıda ya da küçük vidalamalar için oldukça fonksiyonel olan bu ürün setlerini kullanarak siz de işlerinizi hızlı ve pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Pafta kolu ve pafta lokmasından oluşan pafta takımları ise silindirik ürünlerin dış taraflarına vida yuvaları açmak için kullanılır. Çeşitli ihtiyaçları karşılamak adına çeşitli boy, ebat, kalınlık, kalite ve fiyatlarda üretilen kılavuz çekme uçları ile siz de her türlü vidala işleminizi kolay ve pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan pafta ucu seçimini yaptıktan sonra siz de silindirik parçaların dış taraflarına vidalama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sıkça kullanılan pratik el kılavuzlarının yanı sıra çeşitli ürün grupları da mevcuttur. Makine, namlu, kasnak, somun ve konik kılavuzlar da üretilmekte ve sıkça kullanılmaktadır. Bahsi geçen bu ürünler el kılavuzlarıyla karıştırılmamalıdır. Her birinin kendi içerisinde özel kullanım alanları bulunmakla beraber, bir farklı amaç için kullanılmamaktadır. Konik tipteki ürünler genel olarak konik biçimde vidalamalar için kullanılırken somun tipteki ürünler de makinelerde kullanılan somunlarda vidalar açmak için kullanılır.

Kılavuz Matkap Ucu Seti ile Pratik ve Hızlı Çözümler

Kılavuz Matkap Ucu Seti ile Pratik ve Hızlı Çözümler

Kılavuz matkap ucu ile vida açmak demek takım çeliğinden üretilmiş ve üzerinde vida dişli parçalar bulunan takımlar ile işlem yapmak demektir. Kılavuz parçanın dişli tarafında bulunan kanallar diş tarafında kesici kısımların oluşmasına, yağın bu kesici kısımlara ulaşmasına ve kaldırılan talaşların dışarıya atılmasına yardımcı olur. Söz konusu kılavuzlar 2, 3 ya da 4 kanala sahip olabilirler. Kılavuz parçalarla vida çekebilmek için buji kolu isimli bir adet döndürme aparatı da kullanılabilir. Bahsi geçen buji kolunun rahatça döndürülebilmesi için kılavuzun arka kısmı kare biçiminde tasarlamıştır. Diğer yandan kılavuzla vida çekme işlemini yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Örneğin delik içinde kılavuzu döndürmek için uygulanan gücün belirli bir döndürme momentinin üstüne çıkması halinde kılavuz kırılabilir. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için kılavuz matkap ucu seti içerisinde bulunan ürünlerinizi dengeli bir biçimde kullanmalı, uyguladığınız gücün ölçülü olmasına dikkat etmelisiniz. Gerek uygulanabilecek güçten dolayı meydana gelebilecek kırılma ve bükülmelere meydan vermemek gerekse de düzgün ve kolay bir biçimde vidalama işlemlerini yapabilmek adına ürünlerde birbirinden farklı genel olarak en az üç kanal yapılmaktadır. Vida açmak için kullanılan kılavuzlardan en küçüğü başlangıç kılavuzu olarak da adlandırılır. İkinci kılavuz olarak adlandırılan ürün ise 3 ila 5 mm arasında diş uzunluğuyla konik bir hale getirilmiştir. Üçüncü kılavuz ise, bitirme kılavuzu olarak da ifade edilir, uç kısımdan itibaren tam koni olarak üretilmiştir. Bu tam bir diş boyu konik oluşu, kullanılan kılavuz materyalinin ağızlamasını hızlı ve kolay bir biçimde yapılmasını sağlamak içindir

Her Boyda Kılavuz ve Pafta Uçları

Her Boyda Kılavuz ve Pafta Uçları

Kasnak göbekleri gibi alanlarda vidalama yapabilmek için üretilen kasnak kılavuzlarının yanı sıra yağlama yapılan deliklerde yer alan kısımlarda vidalama işlemlerinde kullanılan havuz kılavuzları da bulunmaktadır. Namlu kılavuz çeşidi ise vidalanmak istenen kısmın çok derinde olduğu alanlarda kullanılan bir üründür. Öte yandan tezgâhlarda kullanılabilecek hem makine hem de elde fonksiyonel olan ürünler de mevcuttur. Tornalarda el ürünleri genel olarak kör delik olarak ifade edilen kısımlara vida açmak için kullanılır. Diğer yandan kör deliklerin aksine boydan boya açılacak bir delik var ise, bu gibi durumlarda makine ya da konik kılavuz kullanılır. Tornada, genel olarak bakıldığında, maliyetli ve zaman alan bir işlem doğurduğu için el kılavuzları pek tercih edilmemektedir. Vidalama işlemlerinde ilk olarak delik açılmadan hemen önce vida çapının saptanması gerekir. Vida çapı saptandıktan sonra buna uygun kılavuz seçilir. Sonra açılacak delik için uygun olan genişlikte matkapla delme işlemi yapılır. Genel itibariye delik ya da matkap çapı, vidanın dişinin yüksekliğinin %75 kadarının karşılanması üzerine seçilir. Öte yandan kılavuz matkap ucu fiyatları seçeceğiniz ürünün kalitesine, çeşitliliğine, markasına, üretim malzemesine ve ebatlarına göre değişkenlik gösterecektir. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre yapacağınız seçimlerle siz de amatör ya da profesyonel işlemlerinizi hızlı ve pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. İster tezgâhta kullanmak üzere geniş çaplı profesyonel bir set satın alın ister el kılavuzlarından satın alın, bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. İki, üç ya da dört kanala sahip olabilen kılavuzları kullanırken buji kolu adı verilen döndürme koluna ihtiyaç duymanız halinde edinebilir ve işlerinizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Siz de çeşitli ürünler arasından incelemeler yapmak ihtiyacınız olanı satın almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Farklı Seçenekler İle Kılavuz ve Pafta Uçları

Farklı Seçenekler İle Kılavuz ve Pafta Uçları

Pafta lokması ve pafta kolundan oluşan pafta takımları sayesinde vida profillerinin açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürünlerin en yaygın kullanımı silindirik parçalar üzerinde vida açmaktır. Kesici ağızları sayesinde tüm yüzeylerde kolay bir uygulama imkânı sunmaktadır. Daha önce hiç işlem yapılmamış bir yüzeyde vida profili açabileceğiniz gibi daha önce vida profili açılmış ve deforme olmuş yüzeylerde de kullanılabilir. Silindirik yüzeylerin dış kısmına vida profili açmak amacıyla kullanılan bu ürünün üzerinde kesici ağızlar bulunmaktadır. Üzerindeki kesici ağızların ölçüsü delinecek malzemenin çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Pafta ucu çeşitleri için belirleyici olan en önemli faktörlerden birisi delme işlemi yapılacak olan malzemenin çeşididir. Yumuşak, sert, ince ya da kalın malzeme tiplerine göre kesici ağızların ölçüsü değişiklik göstermektedir. Çelikten üretilen gövdesi sayesinde uzun yıllar kullanım imkânı sunan bu ürün oldukça dayanıklıdır. Pafta ucu satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterlerin başında kullanacağınız yüzeyin hangi malzemeden üretildiğidir. Yüzeyin malzemesi kadar önemli olan bir diğer kriter ise yüzeyin şeklidir. Örnek vermek gerekirse silindirik yüzeyde vida profili oluşturmak istiyorsanız boru paftaları satın almanız gerekir. Diğer yandan elde kullanabileceğiniz pafta çeşitleri de mevcuttur. Yarık, açık ve kapalı olmak üzere elde kullanılan pafta çeşitleri üçe ayrılmaktadır. Açık olanlar farklı ölçülerde vida profili açılmasına imkân verirken kapalı olanlar sabit çap uzunluğunda delikler açar. Yarık olanlar ise farklı ölçülerde ayarlanarak kullanılabilmektedir. Kılavuz modeli ise tek başına değil de diğer modeller ile birlikte kullanıldığında anlam kazanan bir üründür. Kılavuz ve pafta çeşitleri birbirini tamamlayan malzemelerdir. Bunları birlikte kullandığınızda sağlıklı sonuçlar elde edebileceğinizi unutmamalısınız. Tüm bu model çeşitliliği arasında ihtiyacınız olanı belirlerken ürünleri tek te satın alabileceğiniz gibi toplu olarak da satın alabilirsiniz. Pafta ucu seti gibi kapsamlı ürünlerin içeriğinde genellikle yapacağınız işlem için gerekli olan tüm parçalar mevcuttur. Kılavuz kolu, kılavuz, pafta kolu, pafta, konik kılavuz, cırcırlı kılavuz kolu gibi birçok seçeneği bir arada sunan bu ürünler set içeriğini oluşturmaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3KEEGO (1)
3M (36)
3MK (1)
404 (78)
Agp (46)
Ban-co (1)
Beta (8)
Candan (51)
Ceta Form (2)
Craft (1)
Ctn (1)
(943)
Edn (1)
Eltos (15)
Eral (9)
Euromax (3)
Evar (5)
Evolution (1)
Felisatti (1)
Fırat (1)
Fivestar (1)
GF (4)
Gfb (119)
Güven (5)
Hikoki (2)
HIRDAVAT (5)
Keyang (1)
Linix (5)
Mannesmann (26)
Master (2)
Mercure (1)
Mte (164)
Mytol (1)
Nora (8)
Oag (1)
PARTNER (6)
Proter (2)
Proxxon (2)
Raptor (1)
Rems (8)
Retta (1)
Rico (50)
Ridgid (4)
Roney (1)
Rox Wood (1)
Rtr (1)
Sgs (52)
Sonar (12)
Super Ego (8)
Tegfari (1)
Temak (8)
Troy (8)
VACHETTE (17)
Virax (18)
Çetin (15)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(238)
ve üzeri (293)
ve üzeri (310)
ve üzeri (314)
ve üzeri (322)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL