TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Daire Testere Bıçakları

için 1,877 sonuç bulundu.

Daire Testere Bıçakları

Daire testereler, onlarca farklı iş sektöründe kullanılan profesyonel kesim imkânı sunan elektrikli aletlerdir. Daire testerelerin çalışmalarını etkileyen temel faktörlerin başında motor gücü gelir. Makinenin motor gücü ne kadar yüksek olursa kesim kalitesi ve hızı da o kadar çok olacaktır. Bunun dışında kullanacağınız daire testere bıçağı da son derece önemlidir. Doğru seçilen bir daire testere bıçağı işlerinizi çok kısa bir zamanda hatasız yapmanızı sağlayacak ve ürünün zedelenmesine engel olacaktır. Büyük daire testere bıçağı modellerinden daha küçük daire testere bıçağı modellerine kadar onlarca farklı bıçak modeli bulmanız mümkündür. İstediğiniz diş yapısına, diş sayısına, dış çap ve göbek çapı ölçülerine göre bir daire testere bıçağı bulabilirsiniz. Daire testereler özellikle ahşap ve metal gibi ürünlerin saniyeler içinde kesilmesini sağlar. Bu işlemleri yapabilmesi için de oldukça güçlü bıçaklara sahip olması gerekir. Daire testereler kullanımı uzmanlık isteyen profesyonel makinelerdir. Bıçakları son derece hızlı ve keskin olduğu için kullanırken gerekli güvenlik önlemlerinin mutlaka alınmış olması gerekir. Kullanım aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta budur. Koruma kapağı olduğu için testere bıçağının size zarar verme ihtimali yok denecek kadar azdır. Fakat kullanırken çok dikkatli davranılmalıdır. Kesim yapılacak olan parça üzerinde verimli çalışabilmeniz için kesme derinliğini ayarlamanıza imkân tanır.

 Daire Testere Kullanım Alanları

Daire Testere Kullanım Alanları

Daire testere makinesi, her türlü plastik, ahşap ve metal malzemelerin kesilmesinde kullanılan ve motor gücü ile çalışan aletlerin tümüdür. Parçaların kesilmesi için elinizde bulunan malzemeyi motor bağlantısı olan daire kesicilere takarak gerekli düğmelere basmanız yeterlidir. Daire testerelerin kullanımı hem çok kolay hem de bir o kadar profesyonellik gerektirir. Daire testerelerin kullanım alanı oldukça fazladır. Marangoz, demirci, plastik doğrama, soğuk demirci ve perakendeciler başta olmak üzere onlarca farklı sektörde daire testerelerin kullanılması mümkündür. Daire testereler oldukça teknolojik aletlerdir. Kullanmadan önce bilmeniz gereken teknik özellikleri vardır. İlk olarak daire testeresini kullanabilmeniz için elbette bir daire testere bıçağı almanız gerekir. Her makineye ve ürüne göre farklılık gösterebilen bu bıçaklar çok çeşitlidir. Bıçak dışında mil, testere, motor gibi kavramların ne olduğunu bilmeniz gerekir. Bir daire testere alacağınız zaman mutlaka servis ağı geniş olan markaları tercih etmelisiniz. Çünkü elektronik aletlerde zaman zaman sıkıntılar yaşanabilir. En hızlı ve kolay şekilde yardım alabilmeniz için destek ağının geniş olduğu markalar bu açıdan daha iyi olacaktır. Daire testerelerin diğer testere modellerine göre bazı avantajları vardır. İlk olarak çok hızlı ve kolay kesim yapabilirsiniz. Kesim kontrolü özelliği ile mümkün olduğu kadar hatasız kesimler yapabilirsiniz.

 Daire Testere Bıçağı Çeşitleri

Daire Testere Bıçağı Çeşitleri

Daire testere bıçaklarının çeşitlendirilmesinde en önemli faktör dış çap ve göbek çapıdır. Daire testere bıçağı 210 mm dış çapa sahip olan modeller en çok tercih edilen bıçakların başında gelir. Bunun yanı sıra daire testere bıçağı 300 mm ve 400 mm daire testere bıçağı modelleri de sıklıkla tercih edilen ürünlerin başında gelir. Bu bıçakların göbek çapları farklılık gösterir. En çok tercih edilen göbek çapları ise 30 mm ve 40 mm olanlardır. Daire testere bıçağı çeşitlerinin belirleyen önemli bir diğer faktör diş sayısıdır. 96 diş daire testere bıçağı en çok kullanılan bıçakların başında gelir. Daire testere ile verimli işler yapılması ve sorunsuz bir çalışma için diş sayısı oldukça önemlidir. Bıçakların arasındaki boşluklara bağlı olarak diş sayısı artış ya da azalış gösterir. Büyük parçalar ya da küçük parçalar kesme durumunuza göre aralıklı dişli bir bıçak ya da sık dişli bir bıçak tercih edebilirsiniz. Daire testereler diş yapısına göre de farklı modellerde karşımıza çıkar. Daire testere bıçaklarının dört farklı diş yapısı vardır. Raker çapraz tipi dişli bıçaklar, değişken yapılı bıçaklar, grup yapısına sahip olan dişli bıçaklar ve dalgalı yapıya sahip olan bıçaklar farklı amaçlar için kullanılır. En çok tercih edilen diş yapısı ise raker çapraz dizilime sahip olan diş yapısıdır. Bu bıçakların üzerinde bulunan dişler sağ – sol olmak üzere çapraz formda dizilir. Her türlü kesim için uygundur. Sayfamızda her türlü daire testere makinesi için farklı özelliklere sahip daire testere bıçakları bulmanız mümkündür. Bütün bunların yanı sıra elmassız daire testere bıçağı çeşitlerini ve sulu kesim daire testere bıçağı modellerini de bulabilirsiniz. Bütün bu modeller arasında inceleme yapabileceğiniz gibi daire testere bıçağı fiyatları ile ilgili gerekli bilgileri de bulabilirsiniz.

 Daire Testere Bıçağı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Daire Testere Bıçağı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Daire testere bıçağı seçimi oldukça önemli bir konudur. Bir makineyi verimli kullanabilmek için ilk olarak doğru bıçak seçimi yapmak gerekir. Bilindiği gibi daire testereler plastikten metale kadar oldukça fazla ürün üzerinde işlem yapabilme kapasitesine sahiptir. Bu durumda da kullanılacak olan bıçaklar da farklılık gösterir. Daire testereler özel makinelerdir ve makinelerin türlerine bağlı olarak bıçakları da çeşitlilik gösterir. Yani almak istediğiniz bıçağı her makinede kullanmanız mümkün olmayabilir. Bu nedenle kullandığınız makineye uygun bir bıçak almanız dikkat etmeniz gereken ilk maddedir. Bunun yanı sıra daire testere kesme makineleri günlük kullanım için değil daha profesyonel kullanımlar için uygundur. Bıçakları da aynı ölçüde profesyonellik gösterir. Daire testere bıçakları dış çap ve göbek çapları açısından farklılık gösterir. Her makineye ve her ürüne göre bu çaplar değişiklik gösterir. Örneğin 254x30 daire testere bıçağı en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. Dairelerin iç ve dış çapları onlara farklı seçenek ile kullanıcıya sunulur. Siz de yapacağınız işe ve makinenize en uygun bıçak ölçülerini bularak seçim yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra daire testere bıçaklarının diş yapıları da seçim sırasında önemli bir faktördür. Testerenin düzgün bir kesim işlemi yapabilmesi için testere sırtının ve testere dişlerinin uygun toleransa sahip olması gerekir. Bu toleransın elde edilmesi testere dişlerine gerekli açıların verilmesi ile olur. Testere dişlerinin sayısı da her testereye göre farklılık gösterir. Büyük kitleler halinde bulunan malzemeler üzerinde işlem yapacağınız zaman aralıklı dişlere sahip olan bir testere bıçağı kullanabilirsiniz. Fakat daha küçük parçalar için sık dişli testere bıçakları kullanmanız gerekir. Çok fazla toz ya da artık çıkaran ürünler için de yine büyük aralıklı dişlere sahip olan testere bıçakları tercih edilmelidir. Çünkü bu modeller çıkan talaşların sıkışmasını önleyeceği gibi dişlerin aşınmasının da önüne geçer.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (1)
Aeg (1)
Attlas (1)
Barlinek (1)
Bay-Tec (2)
Baytaş (3)
Bering (1)
Bosch (511)
Catpower (2)
Chattel (12)
Cutex (2)
Dewalt (6)
DeWALT (1)
(273)
Edn (38)
Egesan (1)
Einhell (2)
Eltos (3)
Era (1)
Evolution (1)
Fein (2)
Fivestar (1)
Flex (3)
Freud (25)
Gezer (1)
Hilti (1)
Hitachi (18)
Husqvarna (2)
Hyundai (3)
İngco (7)
İTHAL (1)
JUPİTER (1)
Kaan (1)
Kaindl (1)
Karbosan (3)
KL (1)
Knipex (1)
Knisaw (4)
Kparts (1)
König (255)
Makita (160)
Master (1)
Mercure (2)
Metabo (1)
Meşem (1)
Moreno (1)
Netmak (6)
Nora (6)
Pro-Saw (28)
Pro-Scr (6)
Procut (14)
Proter (1)
Proxxon (6)
Realözs (3)
Rico (9)
Roney (1)
Rox Wood (2)
Saban (1)
Samedia (14)
Sedef (1)
Sekma (2)
Sgs (2)
Soldering (1)
Sonax (2)
Stark (6)
Starline (2)
Stp (1)
Tomax (17)
Troy (8)
Wert (9)
Yedsun (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(118)
ve üzeri (144)
ve üzeri (153)
ve üzeri (154)
ve üzeri (158)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL