TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kaynak Teli ve Tozu

için 348 sonuç bulundu.

Kaynak Teli ve Tozu

Genel olarak yapı çeliklerinin, boru çeliklerini ve dökme çeliklerin kaynağı için kullanılan kaynak teli gazaltı (MIG/MAG) yapıdan oluşmaktadır. Ürünün yanında koruyucu gaz olarak ana metal kalınlığına bağlı olarak CO2 (karbondioksit) veya çeşitli karışım gazları kullanılabilmektedir. Çelik yapıdan gemi inşasına tanktan makineye metal eşya imalatından kazan imalatına kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

Çok Fonksiyonlu Yapıya Sahip Kaynak Teli

Çok Fonksiyonlu Yapıya Sahip Kaynak Teli ve Tozu

Ürünlerin özellikleri malzemesine, rengine, çalışma sıcaklığına, çapına ve uzunluğuna göre değişim göstermektedir. Kaynak yapılacak olan malzemenin kalınlığına ve karbon eş değerine bakılarak telin ön ısıtması yapılması tavsiye edilmektedir. İnce ve homojen yapıya sahip bakır kaplamalar elektrik iletkenliğini ve telin paslanmaya karşı olan direncini arttırmaktadır. Paslanmaz kaynak teli, tamirde ve bakımda sıklıkla tercih edilmektedir. Yüksek mukavemetli olan ürünlerde korozyon direnci de kaynak ve yüzey kaynak alaşımı için uygundur. Kaliteli malzemelerden oluşturulmuş olan tellerde çeşitli alaşımlar kullanılmaktadır. Genel olarak tercih edilen teller alüminyum malzemeden oluşmaktadır. A1 kaliteye sahip olan ürünler toksik olmayan yapıya sahiptir. Dayanıklı ve kokusuz yapıdan oluşan alüminyum kaynak teli alternatifler arasındadır. İçerisinde kaynak çekirdeği ve tuz tabanı kaplama bulundurmaktadır. Kaynak dolgu teli, sprey ve alev metalize tel içeren üründe saf alüminyum için argon arkı kaynak ve dolgu malzemesi bulunmaktadır. Tam ve pürüzsüz kaynak etkisi yaratmaktadır. İşleme performansı yüksek olan tellerde yüksek ısı ve elektrik iletkenliği bulunmaktadır. Kaynak tellerinin yanı sıra kaynak tozu çeşitleri de kaynak işlemi gerçekleştirilirken tercih edilen ürünler arasındadır. Kaynak tozları arasında alüminyum kaynak tozu, boraks kaynak tozu, tozaltı kaynak tozu, gümüş kaynak tozu gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Kaynak Teli Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kaynak Teli Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kaynak işlemlerinden maksimum performans elde edilebilmesi için elektrot seçimi büyük bir role sahiptir. Kaynak yapılacak malzemeye, kaynak tekniğine ve kaynak parametrelerine uygun olan elektrot tercih edilmektedir. Buna bağlı olarak pirinç kaynak teli, gazaltı kaynak teli, argon kaynak teli, özlü kaynak teli gibi çeşitler bulunmaktadır. Kullanım alanlarına göre tercih edeceğiniz teller içerisinde farklı alaşımlı içerikler bulunmaktadır. Buna ek olarak alaşımsız çelikler de bulunmaktadır. Kimyasal ve mekanik özelliklere göre kaynak telinizi tercih edebilirsiniz. Kaynakta kullanılan gazların seçimi de oldukça önemlidir. Gazaltı kaynak telleri, özellikle alaşımsız çelikler üzerindeki otomatik kaynak uygulamalarında tercih edilmektedir. -50 ve 450 derece arasındaki sıcaklıklarda çalışan parçalardaki kaynaklarda kullanılmak için uygundur. Gazaltı kaynak teli fiyatları, ürünün markasına, uzunluğuna ve malzemesine bağlı olarak değişim göstermektedir. Uygun fiyatlara satın alacağınız teller ile kaynak işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Basit Kullanım Yapısı ile Kaynak Teli ve Tozu

Basit Kullanım Yapısı ile Kaynak Teli ve Tozu

Fiziksel yüzeyin temizlenmesi ve parlatılmasının ardından tel sıcaklığını uygun seviyeye getirilmesi gerekmektedir. Plastik kaynak teli, çok yüksek sıcaklıklara dayanıklı değildir. Bu yüzden basit kaynak işlemlerinde tercih edilmektedir. Metal malzemenin yüzeyinin ısıtılmasının ardından tel sürtünmesinden faydalanarak kaynak oluşturmak için eritmeyi başlatabilirsiniz. Küçük nesnelerin kaynaklanmasında genel olarak propan gazı kullanılmaktadır ve büyük olanların ısıtılmasını sağlayabilmek için ise endüstriyel gazlar ve indüksiyon ısıtma cihazı kullanabilirsiniz. Kaynak gerçekleştikten sonra doğal soğutma yöntemleri kullanılmaktadır. Kaynak yapılacak parçanın kalınlığı oldukça önemlidir. Bu yüzden makul ısı kaynakları tercih edilmektedir. Gazaltı kaynak teli çeşitleri farklı sıcaklıklara karşı farklı korozyon dirençleri göstermektedir. Metalin yüzey sıcaklığı tel çalışma sıcaklığına ulaştığı sürece kaynak yapmaya devam edebilirsiniz. Ürünlerin kaynağı tamamlandıktan sonra kuru ve havalandırılmış bir yerde saklanması önem taşımaktadır. Taban metalinin yüzeyi temiz olmalıdır. Kaynak esnasında kişisel güvenlik de oldukça önemlidir. Gerekli iş güvenliği ekipmanlarını sağladıktan sonra kaynak yapmaya başlayabilirsiniz. Kaynağınız için gerekli malzemeye sahip olan kaynak telini sayfamız üzerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Diğer kaynak malzemeleri için Kaynak Malzemeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

aeg (1)
Askaynak (23)
(98)
Geka (2)
Gloweld (11)
Hex (1)
Icf (1)
Magmaweld (68)
Normweld (4)
Oerlikon (5)
Sonex (1)
Steinel (8)
Trafimet (7)
Welder (11)
Zenweld (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(48)
ve üzeri (64)
ve üzeri (70)
ve üzeri (71)
ve üzeri (73)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL