Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Termostatlar ve Aksesuarlar

için 436 sonuç bulundu.

Termostatlar ve Aksesuarları

Ortam sıcaklığını istenen derecede tutma amaçlı kullanılan termostat, n11.com kalitesi, güvencesi ve avantajları ile bu kategoride beğeninize sunuluyor. Termostatın kullanım alanları değişmekle birlikte en sık kullanıldığı yerler genellikle binalar, su ısıtıcıları ve ısıtma sistemleri, elektrikli ütüler, kombiler, araba radyatörleri ve fırınlar olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki her ısı ölçer ile olduğu gibi termostat seçiminde de bazı püf noktalara ve özelliklere dikkat etmek gerekiyor. Kullanım alanına göre hangi termostat türünü satın alacağınız, nasıl monte edeceğiniz ve ne şekilde kullanacağınız ile ilgili bilgileri edinerek bilinçli bir satın alma gerçekleştirmeniz mümkün.

Termostat Çeşitleri

Termostat Çeşitleri

Termostat çeşitleri kullanım alanı ve mekanına göre çeşitlilik ve değişkenlik sergiler. Günümüz teknolojisi ile birlikte pek çok termostat elektrikle çalışmakta ve çoğu binada kullanılmak üzere elektronik termostat tercih edilmektedir. Bu tip yaygın kullanımlı termostatların içerisinde kablosuz programlanabilir termostat ve dijital termostat en sık tercih edilen termostatlar arasında yer almaktadır. Bir diğer yandan otomobillerde kullanılan termostatlar ise yapı itibariyle biraz daha farklıdır. Araçlarda kullanılan termostatlar aynı zamanda termostatlı manifold ismi ile de bilinir ve arabaların motor sistemlerindeki ısıyı dengelemek üzere çalışır. Bilindiği üzere araç motorlarında bulunan hava ve yakın karışımının ısıtılması, aracın gösterdiği performansı artırır. Aracın egzosundan dışarıya verilecek olan gaz, ısı kontrol valfinde bulunan termostat ile kontrol edilmektedir. Araçlarda kullanılan bir diğer ısı kontrol sistemi de radyatör ile motor arasındaki ısı kontrolünü sağlayan ve motorun çalışmak için ihtiyaç duyduğu ideal ısı seviyesini dengeleyen termostatlı motor ısı kontrolüdür.

Termostatların Çeşitli Kullanım Alanları

Termostatların Çeşitli Kullanım Alanları

Termostatların otomobil içerisindeki kullanımından böylelikle bahsetmiş olduk. Termostat çeşitlerinin kullanıldığı bir diğer alan da su saatleri ve su boruları olarak bilinmektedir. Özellikle donmayı ve buzlanmayı önlemek adına yangın boruları, su boruları ve akaryakıt boruları gibi tesisatlarda kullanılan termostatlı ısıtıcı kablolar bulunmaktadır. Genellikle ilgili tesisatın vana ve pompalarına entegre edilen bu termostatlar aynı zamanda thermalint olarak da anılmaktadır. Çoğunlukla fiş ile çalışan ve otomatik termostat özelliği içeren thermalintin bir nevi ısıtma kablosu olduğunu söylemek de mümkün. Çok daha hassas sıcaklıkların tutturulmasını ve dengede kalması için kullanılan termostat türü ise tracingset olarak bilinir ve ısıtma kablosu ile dış termostat sensöründen meydana gelir. Sıvı akışı sağlayan borular içerisindeki ısı dengesini sağlamak için aynı zamanda özel termostatik vanalar da kullanıma sunulmaktadır.

En Uygun Termostat Fiyatları

En Uygun Termostat Fiyatları

Kaliteli ve seçkin markaların en çok tercih edilen ürünlerinin bulunduğu bu kategoride farklı özelliklerdeki oda termostatları beğeninize sunulmaktadır. Hem çalışma, hem yaşam alanlarında arzu edilen sıcaklığın dengelenmesi ve ayarlanması için olanak sağlayan termostat çeşitleri farklı fiyat seçenekleri ve ödeme avantajları ile kapınıza kadar teslim edilmektedir. Uygun termostat fiyatları arasından bütçenize en uygun termostat modelini seçmek ve n11.com güvencesi ile satın almak için doğru yerdesiniz. Bununla birlikte ihtiyacınız olan diğer ısıtma ve soğutma ürünleri için Isıtma ve Soğutma Ürünleri kategorimizde gezmeye devam edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Aircol (2)
Aksan (2)
Alarko (8)
Alvino (1)
Baymak (5)
Buderus (3)
Danfoss (33)
(234)
Doğal (1)
E.C.A (18)
Elitech (1)
Emko (4)
General (13)
Honeywell (16)
İyfil (1)
Kale (1)
Nexo (1)
Panasonic (1)
Pansa (1)
Radiva (1)
Termopan (1)
Thermall (1)
UNI-T (1)
Vaillant (2)
Veito (1)
VRL (1)
Şener (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(44)
ve üzeri (54)
ve üzeri (59)
ve üzeri (59)
ve üzeri (62)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL