Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Radyatör

için 1,830 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Radyatör

Sonbahar aylarının başlangıcından itibaren soğuyan havalara karşı ısınabilmek için çeşitli araçlara ihtiyaç duyulur. Evi ısıtmak için geçmişte uzun yıllar kömürlü, odunlu sobalar kullanılmış; ardından ısınma aracı olarak çok daha zahmetsiz, daha az masraflı ve doğa dostu kalorifer peteği tercih edilmeye başlanmıştır. Son yıllarda kullanım koşullarındaki rahatlığı dolayısıyla kaloriferli ev sayısı oldukça artmıştır. Gittikçe popülerleşen kombi kullanımı ısının odaya yayılmasını mümkün hale getiren radyatör kullanımını da doğal olarak arttırmıştır. Kalorifer petekleri, temelde yüksek sıcaklıktaki sıvının dolaştırılmasıyla ısıtma işlemini gerçekleştirir. Isıtma işlemi esnasında genellikle doğal gaz kullanılır. Doğal gaz diğer madenlere göre havayı, çevreyi daha az kirlettiğinden özellikle tercih edilmektedir. Radyatörler hiçbir uğraş istemezler bu nedenle de sık sık tercih edilirler. Kalorifer petekleri kimi zaman merkezi bir sisteme, kimi zamansa kişiye ait olan kombilere bağlı olur. Merkezi sistemde radyatörler temelde bir noktaya bağlıdır ve genellikle site apartman gibi çok daireli yerleşim bölgelerinde kullanılır. Radyatörlerin bağlı olduğu nokta ne zaman ne kadar ısı verileceğine karar verir, dolayısıyla her eve aynı anda aynı miktarda ısı akışı gerçekleştirilmiş olur. Kişiye ait kombi sistemlerinde ise kullanıcı kombiyi istediği vakitte istediği derecede çalıştırır ve kendi kararları doğrultusunda fatura öder. Merkezi sistemde kullanıcılar daha önceden belirlenen aylık miktara tabii olurlar. Herhangi bir kaynaktan aldığı ısıyı dışarıya yansıtabilen ve çelik, alüminyum gibi sıcaklığı kolaylıkla iletebilen maddelerden üretilmiş ve içeriğinde borular barındıran ısıtıcı araçlara radyatör ismi verilmektedir. Bu tür araçlar aynı zamanda ısı derecesini kontrol etmek için de kullanılırlar. Bu petekler, üretildikleri malzeme ve şekillerine göre kendi içerisinde gruplara ayrılmaktadır. Bunlar temelde döküm radyatör, dilimli radyatör, panel radyatör ve alüminyum radyatör olmak üzere 4 gruba ayrılırlar. Hepsinin birbirlerinden farklı özellikleri ve avantajları söz konusudur. Her birinin kendine ait özellikleri tek tek göz önünde bulundurularak bir tercih yapılması, evin doğru şekilde ısıtılması ve güvenli bir kış geçirilmesi için oldukça önemlidir. Fakat tüm radyatörler için ortak olan tek şey hepsinin güvenlik ve sağlıklı bir solunum için düzenli aralıklarla temizlenmesi gerektiğidir. Sayfamızda yer alan tüm ısıtma ve soğutma ürünlerine göz atabilirsiniz.

 Farklı Özelliklere ve Amaçlara Sahip Radyatör Çeşitleri

Farklı Özelliklere ve Amaçlara Sahip Radyatör Çeşitleri

Farklı yalıtma özelliklerine sahip evler ve cepheye bağlı olarak kimi yerleşimler diğerlerine göre daha soğuk olur ve daha zor ısıtılır. Kimi evler ise hem iyi yalıtma hem de ışık almasından dolayı fazla enerjiye ihtiyaç duymadan çabuk ısınabilir. Dolayısıyla farklı yapısal özelliklere sahip olan evlerde farklı radyatörlerin kullanılması oldukça doğaldır. Radyatör çeşitleri temelde dörde ayrılan radyatörler döküm radyatör, dilimli çelik radyatör, panel radyatör ve alüminyum radyatör olarak gruplandırılmaktadır. Bunlar arasında son dönemlerde en çok kullanılan alüminyum radyatör olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu türe avantaj kazandıran en önemli özelliği daha az su ile aynı miktarda enerji akışı sağladığından tasarruflu olmasıdır. Oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Hafif olduğundan kolayca montaj edilebilir. Konveksiyon ile ısı aktarımı gerçekleşir yani evi ısıtmak için ısının çoğunu yüzeye vermek yerine sıcaklık genel olarak borulara aktarılır. Böylece ev daha kolay ve çabuk ısınmış olur. Bunun yanında bir diğer alüminyum petek avantajı alüminyumun iletkenliği çok daha güçlü olduğundan radyatörün çok hızlı ısınıp, kullanılmadığı takdirde yine hızlı bir şekilde soğumasıdır. Dilimli radyatör geçmişten beri kullanılan ve kendi içerisinde farklı özellik ve avantajlar barındıran bir başka grup radyatördür. Bu tip kalorifer petekleri içeriğinde farklı sayılarda dilimler barındırır ve bu dilimler genelde kaynatılarak birbirlerine bağlı hale getirilip bir bütün oluşturulur. En büyük avantajı herhangi bir problem ya da arıza durumunda sorunlu dilimin kolaylıkla diğer parçalardan ayrılması ve yerine yeni bir parçanın eklenebilmesidir. Böylece bir sorun söz konusu olduğunda radyatörün tamamen değiştirilmesi ve yerine yenisinin alınmasına gerek kalmaz. Böylece daha uzun ömürlü olacağı kolaylıkla söylenebilir. Bunun yanında bir diğer kalorifer peteği çeşidi panel radyatör olarak adlandırılmaktadır ve en sık tercih edilen radyatörlerden bir tanesidir. Düşük maliyeti, uzun ömrü sayesinde özellikle tercih edilmektedir. Diğer yandan yüksek ısıl güce de sahiptir ve çok kolay bir şekilde montaj edilebilir. Bu tipteki radyatörler aynı zamanda estetik bir görüntüye de sahiptir ve genellikle ısı akışını durduracak ya da başlatacak çevirme kollarını bünyelerinde barındırarak sıcaklık akışı kontrolüne izin verirler.

 Odanızın Büyüklüğüne Bağlı Olarak Radyatör Boyut ve Ölçüleri

Odanızın Büyüklüğüne Bağlı Olarak Radyatör Boyut ve Ölçüleri

Bir evin ısınma ve sıcaklık tutma kapasitesini belirleyen birden fazla faktör vardır. Bunların başında bakı gelir. Evin güneş alma oranına bağlı olarak ısınma potansiyeli de farklılık gösterir. Sürekli güneşe maruz kalan bir ev kolaylıkla ısınacaktır hatta iklim çok sert ve aynı zamanda hava çok soğuk değilse kalorifer peteğinin yüksek derecede çalışmasına gerek bile kalmaz. Bunun yanında söz konusu binada yalıtım iyiyse benzer şekilde ısınma problemi söz konusu olmayacaktır. Fakat yalıtım ve güneş alma kapasitesi iyi olsa bile evi ısıtacak bir enerji kaynağına ihtiyaç duyulacaktır. İhtiyaç duyulan radyatörün büyüklüğü odanın büyüklüğüne, binanın yalıtımına ve bakıya göre farklılık gösterecektir. Güneşten mahrum kalan ve yalıtımı iyi olan bir evin üstelik odalar da büyükse daha büyük radyatörlere ihtiyacı olacaktır. Radyatör ölçüleri temelde alanın büyüklüğüne göre belirlenir. Örneğin panel radyatörlerin boyutları, odanın da ölçülerine bağlı olarak 300, 400 ,500 ,600 ,900 cm yüksekliğe sahip olabilir. Bunun yanında 40cm’den 160 cm’ye kadar 10’ar cm, 160 cm’den 300 cm’ye kadar 20’şer cm’e uzanan boyutlara sahip olabilmektedir. Bunun yanında örneğin alüminyum radyatörlerin yükseklik değerleri 30 cm’den 200 cm’ye kadar geniş bir aralıkta yer almaktadır. Uzunluğu ise ortalama 200 cm’e kadar ulaşmaktadır. Radyatör boyutları odanın genişliği arttıkça artmalıdır. Aksi takdirde ne kadar enerji verilirse verilsin ısı ne kadar yükseltilirse yükseltilsin odanın ısınması zor olacaktır. Örneğin 60 cm yüksekliğe sahip olan bir panel radyatör, ortalama 9-12 metrekarelik alanı ısıtabilmektedir. Bu nedenle daha geniş bir oda için ya daha büyük ölçülerde radyatör alınmalı ya da iki kalorifer peteği yerleştirilmelidir. Kalorifer peteği ölçüleri için karar verilirken odanın kaç metrekare olduğunun hesaplanması bu nedenle oldukça önemlidir. Her odaya uygun boyutta radyatör mevcuttur. Bu nedenle doğru seçimi yapabilmek ve evi doğru şekilde ısıtabilmek için doğru kalorifer peteğinin seçildiğinde emin olunmalıdır. Aksi takdirde ne evin ısınması ciddi bir problem haline gelir ve gereğinden fazla fatura ödenmesi söz konusu olabilir. Odayı ısıtmak zorlaşacağından ve sürekli derece artışına ihtiyaç duyulacağından, faturalar problem haline gelebilir.

 Bütçenizi Zorlamayacak Radyatör Fiyatları

Bütçenizi Zorlamayacak Radyatör Fiyatları

Isınma aracı olarak kullanılan kalorifer petekleri, diğer ısınma araçlarının yanında en hesaplı olan seçenektir. Bir kez kurulumu gerçekleştirildikten sonra düzenli olarak bakımı yapıldığı sürece çok uzun süre kullanılabilir. Bu nedenle bütçe dostudur. Radyatörler kendi içerisinde 4 temel gruba ayrılırlar ve her radyatörün kendine ait özellikleri ve avantajları vardır. Bu nedenle radyatörlerin fiyatları da kendi içerisinde farklılık göstermektedir. Kalorifer peteği fiyatı, performans açısından oldukça uygundur. Çünkü bir kez kurulduğunda ve düzenli bakımı yapıldığında değişikliğe ihtiyaç duymadan çok uzun süre kullanılabilir. Her bütçeye uygunluk gösterecek onlarca farklı markanın petek fiyatları kendi içerisinde değişkenlik göstermektedir. Örneğin sıradan bir panel radyatör oldukça uygun fiyatlıdır. Bunun yanında daha dekoratif tasarıma sahip olan peteklerin fiyatları diğerlerine oranla daha pahalıdır. Çünkü kalorifer petekleri evinizi ısıtmanın yanında sahip olduğu geniş renk seçenekleriyle dekoratif bir araç olarak da kullanılabilmektir. Bu nedenle standart bir petekten ziyade, dar uzun dikdörtgen bir yapıya sahip olan alüminyum panel radyatörlerin fiyatları daha farklıdır. Radyatörler genellikle beyaz renkleriyle kodlanmışlardır fakat renk seçenekleri bulunmaktadır. Renkli petekler arasında en popüler olanı gri radyatörlerdir. Her renk duvar, mobilya ve perdeye uyum sağlayabilen bu renkteki petekler odada bir ısıtma aracı olarak değil dekoratif bir ürün gibi konumlanacaktır ve söz konusu odaya bambaşka bir hava katacaktır. Renkli kalorifer petekleri arasında en popüler olan ikinci renk kuşkusuz kahverengidir. Petekler genellikle pencere altına yerleştirilir dolayısıyla perdenin altında kalır. Kahverengi, perdenin altında hoş bir görüntü oluşturduğundan son dönemlerde tercih edilen bir başka renkli radyatör haline gelmiştir. Bunun yanında şekil açısından da çok daha estetik görüntüye sahip bir radyatör elde etmek isteyenler için bir petekten ziyade bir dekorasyon cismi gibi algılanacak petekler de mevcuttur. Bu tür radyatörlerin tasarımları için özel bir emek sarf edildiğinden fiyatları da verilen emekle doğru orantılı olarak artabilmektedir. Bütçenize en uygun radyatörleri sayfamızda yapacağınız kısa bir gezintiyle bulabilir, favori ürününüzü anında sipariş edebilirsiniz. Standart radyatörlerin yanında dekoratif onlarca seçenek arasında evinize renk katacak petekler için sayfamıza davetlisiniz.

 Elektrikli Radyatörler Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Elektrikli Radyatörler Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Her zaman sabitlenmiş ısıtıcı bir aracın bulunduğu ortamlarda yer alamayabiliriz. Kimi zamanda ısı kaynağını yanımızda taşımamız gerekenler durumlar söz konusu olabilir. Böyle durumlarda genellikle elektrikli ısıtıcılara başvurulur. Bu tür ısıtıcılar, enerjisini doğrudan prize bağlanmış olan kablolarının taşıdığı elektrikten alır. Elektrikli ısıtıcı çeşitleri birden fazladır. Fakat bunlar arasında en kullanışlı olanlardan biri elektrikli radyatörlerdir. Bu radyatörler kalorifer peteği gibi görünmektedir. Fakat kalorifer peteklerinin aksine içerisinde ısıtılmış su değil doğrudan elektrik akımının ısıttığı yağ bulunur. Kaynağını doğrudan elektrikten alır. Taşınabilir olan bu radyatörlerin tekerlekleri vardır, bu sayede istenen her yere kolaylıkla taşınabilmektedir. Bahsi geçen ısıtıcı çeşidi radyatör elektrikli ısıtıcılar arasında en çok tercih edilen modellerden bir tanesidir. Özellikle ısıyı çok hızlı bir şekilde yayabildiği ve eşit ısı akışı sağladığı için kullanıcıların favori ürünlerinden biri haline gelmiştir. Bunun yanında bu kategorideki ürünler havayı kurutmazlar bu açıdan da idealdirler. Aynı zamanda tüketilen elektrik bakımından da bütçe dostudurlar. Elektrikli ısıtıcılar genellikle yüksek akımda çalıştıkları için çok fazla elektrik tüketirler bu nedenle bütçeyi zorlayabilirler. Fakat bunun aksine elektrikli radyatör daha az miktarda elektrik tüketerek çalıştıklarından bütçeyi muadillerine oranla daha az zorlar. Bu üründe çalıştırılma esnasında ısı derecesi de ayarlanabilir. Bu sayede oda ideal ısısına kavuşturulabilmektedir. Bunun yanında ısıyı bulunduğu odaya eşit miktarda dağıtabilme özelliğine sahip olduğundan, kapatılsa bile uzun süre odanın sıcak kalmasına imkân tanır. Öte yandan bu tür ısıtıcılar her yere kolaylıkla taşınabilmektedir. Elektrik bulunan her ortamda çalışabilir bu nedenle oldukça kullanışlıdır. Standart kombilerin belirli dönemlerinde bakımlarının yapılması zorunludur. Fakat bu tip elektrikli ısıtıcıların herhangi bir bakıma ihtiyaçları yoktur bu nedenle bakım masrafı ödenmesine gerek olmaz. Aynı zamanda çalışırken elektrik hariç herhangi bir madene ihtiyaç duymadığından çevreyi olumsuz etkileyecek herhangi bir gaz akışı da söz konusu değildir. Bu nedenle doğa dostu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Dış yüzeyinde aşırı ısınma yapmadığından herhangi bir tehlike de teşkil etmemektedir. Diğer cihazlarda kimi dikkatsizliklerde yanma gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Fakat elektrikli radyatörlerde bu durum geçerli değildir.

 Kalorifer Peteği Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalorifer Peteği Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanımı giderek yaygınlaşan kalorifer peteklerinin döşenmesi ve kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Evin ölçüleri ve metre karesine bağlı olarak seçilen uygun boyutlu radyatörün kombiyle bağımlı hale getirilip, kurum işleminin gerçekleştirilmesi esnasında dikkat edilmesi gereken noktalar kaçırılsa evin doğru şekilde ısınması mümkün olmayabilir. Kombi sisteminin doğru şekilde çalışıp ısıtabilmesi için seçilen radyatörlerin kaliteli olması, kurulum işleminin büyük bir titizlikle gerçekleştirilmesi ve kombi üreticisi firmanın alanında başarılı olması yeterli bir sonuç alabilmek için oldukça önemlidir. Tesisat işlemi gerçekleştirilirken boruların geçeceği yolların önceden bir haritası belirlenmeli ve olabildiğince düz bir hat çizilmelidir. Ardından radyatör seçimi gerçekleştirilirken odanın büyüklüğü göz önünde bulundurularak doğru ölçülerde petek satın alınmalıdır. Daha önceden nereye konuşlandırılacağı belirlenen kombi, gerekli bölgeye yerleştirilmelidir. Özellikle bu bölüm oldukça önemlidir. Kombiler genellikle mutfak ve banyoya yakın lokasyonlara yerleştirilir çünkü bu bölgelerde faaliyet gösterecek kombilerin su ve gaz israfı azaltılmış olur. Böylece kabarık faturalar da bertaraf edilmiş olur. Kurulum işlemi gerçekleştikten sonra kalorifer peteği gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Fakat belirli dönemlerde radyatörlerin temizlenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Bakımı gerçekleştirilmemiş kombiler ölümcül sonuçlar doğurabilirler. Kombi bakımı esnasında yanma haznesi temizlenir, mevcut su boşaltılır, gaz ayarlarıyla ilgili kontroller gerçekleştirilir, hasarlı bir parça söz konusuysa çıkartılıp yerlerine yenisi takılır. Dolayısıyla kapsamlı bir incelemeye tabi tutulması gereken bu sistemlerin bakımını uzman ekiplerin gerçekleştirmesi, güvenlik açısından daha doğru olacaktır. Bunun yanında radyatör parçaları içerisinde problemli bir bölüm varsa bu parçanın da değiştirilmesi, sıcaklık akışının sağlanabilmesi ve eşit dağılabilmesi açısından sürekli bir takip gerekmektedir. Peteklerin tıkanmaması ve ısıyı aktarabilmesi için sık sık temizliğinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Sürekli bir ısı ve hava sirkülasyonu sağlayan radyatörler çok kolay tozlanırlar. Bu sirkülasyonu devam ettirebilmek adına sık sık temizliğinin gerçekleştirilmesi gerekir. Radyatörün üst kısmından sokulacak küçük üçlü bir süpürge makinesi, tozlardan kurtulmak için öncelikli araçtır. Eğer radyatör paslandıysa boruların içerisindeki suyun boşaltılması ve içerisinin temiz suyla yıkanması gerekmektedir. Tüm bu işlemler düzenli bir şekilde gerçekleştirilirse radyatör ve kombi şüphesiz uzun ömürlü olacaktır.