Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Uyarı Levhaları

için 13,263 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Uyarı Levhaları

İş sağlığı ve güvenliği günümüzde en çok dikkat edilen konulardan bir tanesidir. İş sağlığı ve güvenliği alanında birçok önlem bulunmaktadır. İş yerlerinin ve işverenlerinin bu kurallara uyması zorunludur. Zira bu kurallar çalışanların ve müşterilerin can sağlığı için koyulmuş olan, can ve mal kaybının önlenmesini sağlayan kurallardır. Yangın, deprem, sel gibi büyük felaketlerin yanında iş kazaları için de birçok önlem alınması gerekmektedir. İzole halılar, yangın dolapları, ilk yardım çantaları, yangın tüpleri, iş güvenlik ağları, uyarı levhaları bu iş sağlığı ürünlerine örnek olarak gösterilmektedir. Bu önlemler sayesinde müşteri ve çalışanların sağlıkları ve yaşamları güvence altına alınmaktadır. Alınan önlemler için kullanılan ürünlerden bir tanesi olan uyarı levhaları iş sağlığı alanında büyük bir önem taşımaktadır. Uyarı levhaları sayesinde hem çalışanların hem de dışarıdaki insanların can sağlığı güvence altına alınmaktadır. Uyarı levhalarının kullanımları oldukça kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Şirketler ve kurumlar uyarı levhalarını hem kendi çalışanları hem de dışarıdaki insanlar için kullanmaktadırlar. Uyarı levhalarını takip etmek sivil insanlar için de büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu levhalar sayesinde tehlikeden uzak kalmaları ve acil durumlarda ne yapmaları gerektiğini kolayca anlayabilmektedirler. Uyarı levhaları sayesinde hem kurumların kayıpları önlenebilir hem de bireylerin hayatları oldukça kolay bir şekilde korunabilir.

 Uyarı Levhaları Özellikleri

Uyarı Levhaları Özellikleri

Uyarı levhası hayatın her alanında kullanılmaktadır. Bu açıdan oldukça büyük öneme sahip bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Uyarı levhaları özellikleri farklılıklar göstermektedir ve uyarı levhaları birkaç farklı materyalden imal edilmektedir Bu çeşitler şöyle sıralanabilir: Dekota uyarı levhaları, PVC uyarı levhaları, mıknatıs uyarı levhaları, sac ve metal uyarı levhaları, polikarbon uyarı levhaları. Dekota uyarı levhaları PVC temellidir ve oldukça hafiflerdir. Yağmura, kara güneşe karşı dayanıklıdır. PVC levhalar PVC den üretilmektedirler. Oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Dışarıdan gelecek zararlara karşı da sağlam şekilde uzun yıllar dayanabilirler. Mıknatıs uyarı levhaları ise magnet şeklinde mıknatıslardan üretilmektedirler. Bu levhalar çok sık yeri değiştirilen levhalar olarak kullanılırlar. Sac ve metal uyarı levhaları ise boyalı ve koruyucu kaplı metaller de rüzgâra ve dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı olduğundan çok sık tercih edilen uyarı levhalarından olmaktadır. Polikarbon uyarı levhaları tüm dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Uyarı levhaları fosforlu olarak da üretilmektedirler. Uyarı levhaları standartları belli kurallara bağlı olarak sağlanmaktadır. Uyarı levhaları üreten firmalar bu kurallara uyum göstermektedir. Uyarı levhaları ve uyarı levha boyutları bu standartlara bağlı olarak ayarlanmaktadırlar. Uyarı levhaları ölçüleri 25 x 35, 35 x 50, 50 x 70, 70 x 100 şeklinde açıklanabilir. Bu levhaların yerleştirilmesi insan gözünün görüş mesafesine göre ayarlanmaktadır. Yakın noktalara daha küçük uyarı levhaları yerleştirilirken, uzak noktalara çok daha büyük boyutlara sahip uyarı levhaları yerleştirilmektedir. Bu sayede kullanıcılar rahatlıkla uyarı levhalarını görebilmektedirler. Uyarı levhaları iş güvenliği açısından kullanılması zorunlu olan eşyalar arasında yer almaktadır.

 Uyarı Levhası Çeşitleri

Uyarı Levhası Çeşitleri

Uyarı levhaları çeşitleri kullanılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Günlük hayatta birçok yerde uyarı levhaları insanların karşısına çıkmaktadır. Uyarı amaçlı levhalar , uyarı levhası renkleri dikkate alınarak yerleştirilmelidir. Uyarı işaret levhaları renkleri belli anlamlara sahiptirler. Kırmızı üç anlam ve amaca sahiptir. Bunlar yasak, tehlike alarmı ve yangın ile mücadele ekipmanı anlamına gelmektedir. Sarı, uyarı işareti anlamına gelmektedir. Mavi ise zorunluluk ifade eder. Yeşil renginin ise iki anlamı bulunmaktadır. Birincisi acil kaçış ve ilk yardım, işareti ikincisi de tehlike yok anlamına gelmektedir. Levhalar bu anlamlara göre gerekli yerlere yerleştirilmektedir. Renkli levhaların yanı sıra birçok anlam ifade eden çeşitli görselliklere sahip uyarı levhaları da bulunmaktadır. Elektrik uyarı levhası , dezenfektan uyarı levhası , dikkat uyarı levhası , doğalgaz uyarı levhası , havuz uyarı levhası , ışıklı uyarı levhası , kompresör uyarı levhası , jeneratör uyarı levhası bunlara örnek olarak gösterilebilir. Uyarı levhaları üzerine yazılan metinlere örnek vermek gerekirse bazı cümleler şu şekilde sıralanabilir: “Bu bina 24 saat kamera sistemi ile izlenmektedir”, “Acil çıkış”, “Kaygan zemin” gibi. Fosforlu levhalar gün ışığını görecek şekilde yerleştirilmelidir ki karanlıkta parlayabilsinler. Uyarı levhaları 3 mm, 6 mm, 10 mm gibi çeşitli kalınlıklara sahiptirler. Çift taraflı bant ile uyarı levhaları kolayca istenilen bölgeye yapıştırılabilir. Serigrafi tekniği ile uyarı levhaları kolay ve kalıcı şekilde işlemektedir. Bazı uyarı levhaları ise açılır kapanır ayaklara sahiptirler. Bu sayede kolayca istenilen yere taşınarak kullanılabilirler. En önemli örneklerinden bir tanesi de, okullarda, iş yerlerinde ya da hastanelerde sürekli karşılaştığımız, kaygan zemin uyarı levhasıdır. Oldukça portatif ve ergonomik uyarı levhaları tasarımları kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Uyarı Levhaları Fiyatları

Uyarı Levhaları Fiyatları

Uyarı levhaları iş sağlığı ve güvenliği için mutlaka kullanılması gereken eşyalardır. İnsan sağlığı açısından da çok büyük öneme sahiptiler. Zira uyarı levhaları kişilere tehlikeyi haber verir, nerede ne yapmaları ya da yapmamaları gerektiğini bildirir. Aynı zamanda da tehlike anında nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini insanlara sürekli bir şekilde gösterebilmenin en kolay yolu, uyarı levhası kullanmaktır. Bu sayede insanlar tehlikeli durumlara düşmekten kurtulmaktadırlar. Bu başlık altında aynı zamanda içinde boyunluk, elastik bandaj, antibakteriyel solüsyon, makas, flaster, çengelli iğne, sargı bezi, gaz kompres, üçgen sargı, yara bandı, tıbbı eldiven, mini el feneri gibi ürünleri içinde barındıran ilk yardım çantası gibi ürünler de satılmaktadır. Uyarı levhası fiyatları boyutlarına ve üretim malzemelerindeki farklılıklara göre farklılık göstermektedir. iş sağlığı ve güvenliği sayfamızda bulunan uyarı levhaları oldukça uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Uyarı levhalarının kullanım ömrü oldukça uzundur. Bu sayede alınan uyarı levhaları uzun süreli kullanımları ile bütçe dostu olarak kullanıcılara hizmet etmektedirler. Uyarı levhaları her türlü dış etkenlere karşı büyük dayanıklılığa sahiptirler. Eğer sizler de farklı boyut ve renklerde uyarı levhalarına ihtiyaç duyuyorsanız, ürünleri vakit kaybetmeden sepetinize ekleyebilir ve uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.