Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Beden

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

İş Eldiveni

için 3,930 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

İş Eldiveni

İş sağlığı ve güvenliği söz konusu olduğunda, çalışma hayatı sırasında meydana gelen iş kazaları, yaralanmalar veya ölümler çok önemli riskler haline gelmiş bulunmaktadır. Yüksek sıcaklık ve ağır makinelerin bulunduğu iş alanlarında, yüksek yerlerde ve kesici aletlerin bulunduğu iş alanlarında çalışmak zorunda kalan bireyler için iş sağlığı ve güvenliği önemi gün geçtikçe artan bir konu haline gelmiş bulunmaktadır. İş yerlerinde veya çalışma yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği, önlem alan akıllı çalışan\ personel ve koruyucu malzemelerin kullanımı ile mümkün hale gelmektedir. Bu iki faktör kaza riskini ortadan kaldırabilir veya kaza sonucu oluşacak zararı en aza indirgeyebilir. Özellikle kişisel koruyucu malzemeler, kaza riskini ortadan kaldırmak ve en aza indirmek için uzmanlar tarafından üretilen bir iş sağlığı ve güvenliği malzemeleridir. Bu malzemeler; Gözlük, yüz siperleri, maskeler, kulak tıkaçları, baret, kask, iş eldiveni , koruyucu önlük ve benzeri gibi vücudun belirli bölgelerini koruma maksatlı üretilen malzemelerdir. İş kazalarının ve yaralanmaların büyük bir kısmını el ve kol kazaları oluşturur. Çalışma esnasında çalışanların ellerinin ve kollarının korunmasını gerektiren kaza riskleri şunlardır: Yüksek sıcaklıkla oluşan farklı derecelerde yanık, ağırlık altında ezilme, uzuv parçalanması veya kesilmesi, sıyrık, delinme, kırık, kimyasal tehlikeler. Bu durumda bu gibi tehlikeleri önlemek veya oluşabilecek yaralanmaları en aza indirgemek için iş güvenliği eldiveni, iş sağlığı ve güvenliği açısından etkili koruma sağlayan malzemelerin önemli bir parçasını oluşturur. İş eldivenlerini doğru ve uygun kullanımı maksadıyla çalışanlar ve profesyoneller, işin içerdiği tehlikelerin niteliğine göre işveren tarafından önceden belirlenmiş iş eldivenini kullanmalıdır. Farklı profesyonellerin ve çalışanların karşılaştığı farklı tehlikeler ve koşullar nedeniyle birçok farklı türde iş eldiveni bulunmaktadır. Görevin niteliği, bir çalışanın ne tür bir Demir eldiven çeşidini gerektirdiğini belirleyecektir. İş Eldivenlerinin yapım malzemeleri genel olarak şunlardan oluşur: kumaş, deri, yün, neopren, vinil, lateks, kauçuk, nitril kauçuk veya metal.

Güvenli İş Eldiveni Çeşitleri

Güvenli İş Eldiveni Çeşitleri

İş güvenliği eldivenleri kullanım alanına ve ihtiyaçlara göre değişiklik göstermektedir. İş yerinde elleri zararlı maddelerden korumak için özel olarak tasarlanmış eldivenler kullanılsa da ısı koruması gerektiren işler için ısıya dayanıklı eldivenler kullanılır. Deri, pamuk, nitril ve kumaş eldivenler en çok kullanılan iş eldiveni çeşitleri olarak bilinmektedir. Kullanılan malzemenin türüne bağlı olarak, el koruması için kullanılan koruyucu iş eldivenleri çeşitleri iş yerlerine bağlı olarak farklılık gösterecektir. İş eldiveni deri malzemesinden üretildiği takdirde dayanıklılık, sağlamlık ve iş alanlarında fazla miktar da koruma sağlar. Deri iş eldivenleri, çalışanların ellerini soğuğa, sıcağa, aşınmaya ve darbelere karşı korumaya yardımcı olur. Deri iş eldivenleri kalite standardına göre yanmaz iş eldiveni olarak adlandırılabilir. Aynı zamanda el becerisi ve nefes alabilirlik sunar. Bu özellikler deriyi iş eldivenleri için ideal bir seçim haline getirir. Deri eldivenler ayrıca ellerinizi bazı kesiklerden ve delinmelerden korumaya da yardımcı olur. Deri iş eldivenleri Peyzaj, ağaç işleri ve ağır hizmet tipi bahçe işleri için en iyi eldivenlerdir. Nitril, PVC ve neopren iş eldivenleri ise, doğal bir pamuklu astar kaplaması ve bilekte örme bir bileklikten oluşur. Bu eldivenler pamuklu iş eldiveni olarak da adlandırılır. Nitril, PVC veya neoprenden yapılmış iş eldivenleri kimyasal maddelerin aşındırma gücüne en iyi direnç sağlayabilen iş eldiveni çeşididir. Buna ek olarak, iş eldivenlerinin en gerekli şartı olan ellerin korunması ve zarar görmesine engel olma işlevini yerine getirme konusunda bakılan özellikleri nitril, PVC veya neoprenden yapılmış iş güvenliği eldivenleri yerine getirir. Bu üç malzemeden de yapılan iş eldivenleri bahçe işleri, temizlik ve genel kimyasal kullanım için en iyi eldiven türlerindendir. Jersey iş eldivenleri, ellerinizin nefes almasına izin verirken size koruma sağlar. İyi bir tutuş sağlarlar ve avuç içi kaplamışlarsa daha iyi tutuş sağlarlar. Boyama, bahçe işleri ve hafif bahçe işleri için en iyi iş eldivenleridir. Kanvas eldivenler bahçe işleri için idealdir. Kanvas iş eldiveni ise, tırmıklar, kürekler ve diğer bahçe aletleriyle çalışırken su toplanmasını önlemeye yardımcı olabilir. Son olarak, Lateks iş eldivenleri genellikle tek kullanımlıktır ancak yine de güvenilirdir. Daha sert, daha kısıtlayıcı iş eldivenlerine kıyasla büyük esneklik ve el becerisi sunarlar. Boyama, gıda işleme ve bazı kimyasallar gibi hafif işler için en ideal iş eldivenleri arasındadır.

İş Eldiveninin Tarafından Kullanıldığı Alanlar

İş Eldiveninin Tarafından Kullanıldığı Alanlar

Hangi meslek grubunda çalışılırsa çalışılsın, her zaman bir takım mesleki riskler vardır. Bu riskler görünür bile olmayabilir. Bazı insanlar o kadar soğuk ortamlarda çalışır ki, çoğu insanlar bu durumda evden bile. Buna ek olarak bazı meslek grupları için günlük kimyasal yanma, kesilme, delinme, ezilme veya biyolojik tehlikelerle temas riski de vardır. Bu durumda İş eldivenleri çok farklı meslek grupları tarafından kullanılır. Ayrıca sadece meslek grupları değil evinin bir yerinde tamirat yapan veya bahçesindeki alanları düzenlemek isteyen bir insan da iş eldivenlerini kullanmak zorunda kalır. Fakat iş eldivenlerinin genel kullanım meslek grupları arasında yoğunlaşmıştır. Bunlardan meslek gruplarından bazıları; kasaplar, doktorlar, oduncular, gıda, kimyasal ve ilaç şirketlerinde çalışanlar, pilotlar veya paraşütle atlayış yapan hava meslek grupları, dikenli tel takan işçiler, dalgıçlar, sporcular, polis memurları, askeri personel, itfaiyeciler, çiftçiler, makine operatörleri, bahçıvanlar, kaynakçılar gibi birçok çalışan profesyonel tarafından kullanılmaktadır. Örneğin, Şantiyelerde inşaat işçilerinin elleri birçok farklı tehlikeye maruz kalmaktadır. Kimyasallar, kesikler veya yanıklar tehdidine rağmen, işinizi verimli bir şekilde yapmanızı sağlayarak ellerinizi koruyan bir iş eldiveni vardır. Farklı çalışanların karşılaştığı birbirinden farklı kaza riski ve tehlikeler nedeniyle, birçok farklı iş eldiveni çeşidi vardır. Bir oduncunun ve bir sağlık çalışanın kullandığı eldiven çeşidi farklıdır. Görevin niteliği ve iş eldivenine ihtiyaç duyan meslek grubun ne tür eldivenlere ihtiyacı duyulduğunu belirleyecektir.Junior eldiven fiyatları da seçilen ürünün özelliklerine, amacına ve kullanılacak meslek grubuna göre değişiklik göstermektedir.

İş Eldivenlerinin Kullanım Nedeni

İş Eldivenlerinin Kullanım Nedeni

Dünya çapında iş kazaları nedeniyle el, en ağır yaralanan vücut parçalarından biridir. İstatistiklere göre, çalışanların %70'i el yaralanmalarına neden olan kazalarda koruyucu iş eldiveni takmadığı gözlemlenmiştir. Eldiven taktığı halde elleri yaralanan çalışanların ise yetersiz, hasarlı giyildiği veya iş eldiveni kaliteli olmadığından yetersiz bir iş eldiveni giyildiği görülmüştür. Bu yüzden kullanılan iş eldivenlerinin neden ve niçin kullanıldığı bilinmek zorundadır. İhtimal dahilindeki riskler değerlendirilmeli ve bu alanda uzmanlar tarafından bilgi alınmalıdır. İşiniz için doğru koruyucu eldiven seçerken, bazı koruyucu eldiven stillerinin belirli endüstriler için diğerlerinden daha uygun olduğunu unutmamak önemlidir. Doğru koruyucu iş eldivenlerinin takılması, kesikler, delinmeler, ezilmeler, yanıklar veya aşınma yaralanmaları dahil olmak üzere çeşitli farklı kısa ve uzun vadeli iş yeri yaralanmalarını önlemede etkili olabilir. Örneğin, keskin, yağlı metalle çalışırken deri bölünmüş iş eldiveni giymeniz asla önerilmez. Öte yandan, keresteyi taşırken ince, avuç içi kaplı bir iş eldiven giymenizi asla tavsiye edilmez. Örnek olarak; işlenen veya tepkimeye sokulan kimyasalların olduğu iş alanlarında kimyasal yanma veya başka yaralanma riskleri çok yüksektir. Biyolojik salgın tehlikelerinde, enfeksiyon yaratacak virüslerin veya mikroorganizmaların orman yangını gibi yayıldığı bir zincirleme reaksiyonu başlatmak için tek bir dokunuş yeterlidir. Kimyasallara ve biyolojik tehlikeye dayanıklı iş eldivenleri ellerinizin etrafında tam bir bariyer oluşturur. En iyi kimyasallara dayanıklı iş eldivenleri yapmak için kullanılan koruyucu malzemeler şunları içerir: Lateks, Nitril, PVC, neopren, dayanıklı sığır derisi. Bu iş eldivenleri üniversal iş eldiveni olarak piyasada bilinir. Bunlara ek olarak; Kesiklerin, aşınma tehlikelerinin ve delinmelerin risk oluşturmadığı neredeyse hiç endüstri yoktur. Tamircilerden doktorlara, metal levha ve cam işçilerine, hemşirelere ve diğer pek çok sektördeki çalışanlara bu iş yeri tehlikelerine karşı güvenilir koruma gerekir. Bu tehlikeler korunmak için bu meslek grubu ve benzer meslek grupları doğru iş eldiveni koruması alması gerekir. Son olarak; Kaynak, cam imalatı, petrokimya tesisleri, petrol yatakları ve doğalgaz endüstrileri, sıcaklığın ciddi riskler oluşturduğu işyerlerinin sadece birkaç örneğidir. Çalışanların ellerini bu tehlikelere karşı korumak için özel olarak yapılmış Active eldiven, yanıklardan korumak için tehlikenin ellere gelmesini engelleyen bir kalkan oluşturur.

İş Eldiveni Kalite Standartları

İş Eldiveni Kalite Standartları

İş eldivenleri çoğu zaman önemsenmese de hayati organlarınızdan biri olan ellerinizi korur. İş eldivenleri birçok işi yaparken ve hayatınızın her alanında kullanmanız gereken bir malzemedir. Çünkü insan eli hassas ve yaralanmalara çok müsait bir organdır. Fakat çok fazla eldiven çeşitliliğinin yanında bir de bu çeşitliliğe ek olarak o çeşitliğinin içinde belirli testlerden geçmiş ve kalitesini onaylayan iş eldiveni standartları bulunmaktadır. İş eldivenlerini kullanacağınız alanlarda bu kalite standartlarına dikkat etme gerekir. Bunun içinde belirli standartlar geliştirilmiş ve üretilen iş eldivenleri iş sağlığı ve güvenliği açısından bu standartları sağlaması gerektiğine kanaat getirilmiştir. Bu yüzden, iş eldivenlerinin kullanım alanlarına göre farklı standart tanımları vardır. Bunlardan EN, iş eldivenleri için en çok bilinen ve en yaygın kullanılan kalite standardı olup, Avrupa Standardının kısaltmasıdır. Ülkemizde de iş eldivenleri için kullanılan kalite standardı (EN) Avrupa standardıdır. EN Avrupa Birliği’nde standartlar arasında karışıklığı önlemek ve belirli kalite standardı testlerinden başarıyla geçmiş ürünleri belirlemek için oluşturulmuştur. Bu iş eldiveni standartlarından EN:388 2016, mekanik risklere karşı koruyucu eldivenlerdir. Piktogramla bağlantılı olarak dört rakam ve bir veya iki harf görüntülenir. Bu işaretler eldivenin performansını gösterir. Bu işaretlerden, aşınmaya karşı direnç şu şekilde ölçeklendirilir: Malzeme, belirli bir basınç altında bir zımpara kâğıdı ile aşınmaya tabi tutulur. Koruma seviyesi, malzemede bir delik görününceye kadar gereken dönüş sayısına bağlı olarak 1 ila 4 arasında bir ölçekte gösterilir. Sayı ne kadar yüksekse, aşınmaya karşı direnç o kadar iyidir. Aynı şeklide darbe veya kesilmeye karşı direnç, yırtılmaya karşı direnç ve delinmeye karşı direnç işlemleri de sayılarla ölçeklendirilerek sayının yüksekliğine göre belirli bir sayıyla ölçeklendirilir. Ayrıca EN Standartlarında harflerle gösterilen ölçekler de vardır. Bunlardan biri olan darbe testi sırasında bıçak körelirse, bunun yerine kesme direnci testi yapılmalıdır. Sonuç, A'dan F'ye bir harfle verilir. F en yüksek koruma seviyesini gösterir. Bu harflerden herhangi biri verilirse darbe testi yerine bu yöntem koruma seviyesini belirler. Bir diğer harfle gösterilen kalite standardı darbe korumasıdır. Eldivenin darbe koruması varsa, bu bilgi 6. ve son işaret olarak P harfi ile verilir. P işareti yoksa çarpma koruması talep edilmez. Termal Tehlikelere Karşı Koruma Standart EN 407: 2016 ile sağlanır. Bu standart, ısıya karşı koruma sağlayacak koruyucu eldivenler için talepleri ve test yöntemlerini belirtir. Sayı ne kadar yüksek olursa performans seviyesi o kadar iyi olur. Tehlikeli kimyasallara ve mikroorganizmalara karşı koruyucu eldivenler, EN 374-1: 2016 standardı ile sağlanır.

İş Eldiveni Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

İş Eldiveni Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

İster büyük makinelerin olduğu bir fabrikada çalışıyor olun, ister bir bahçenizi ekmeye başlıyor olun veya evinizi yeniden şekillendirip tamirat yapıyor olun, ellerinizi korumanız gerekir. İş için doğru teknikleri ve araçları kullanmak yaralanma olasılığınızı azaltabilirken, yapacağınız iş için doğru iş eldivenlerini seçmeye de öncelik vermelisiniz. Hangi tür eldivenlere ihtiyaç olduğuna karar vermeden önce, eldivenleri tam olarak ne için kullanacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Aletlerinizi sıkı bir şekilde tutmanız gerekiyorsa, özel avuç içi malzemesine sahip eldivenleri kullanmanız gerekir. Örneğin, sık sık bir çekiç veya bahçe el aletleri kullanıyorsanız, hassas iş eldiveni olarak adlandırılan iş eldivenlerini tercih etmeniz gerekir. Çoğu iş eldiveninin temel işlevlerinden biri, el yaralanmaları riskinizi azaltmaktır. Sadece bahçeyle uğraşırken bile elleriniz kıymıklardan, ısıran veya sokan böceklerden ve diğer küçük tehlikelerden etkilenebilir. Çoğu durumda, hafif eldivenler bu riskleri önemli ölçüde azaltabilir. Daha ağır işler içinse, risklerinizi ve ellerinizin maruz kalabileceği yaralanma türlerini düşünmeniz gerekir. Çalışmanız sırasında yaralanmalara, ezilmelere, sıkışmalara, yanıklara, çarpma hasarlarına veya tekrarlayan hareket zorlamalarına karşı bu işler için uygun eldiven türlerini seçmeniz gerekir. Risk analizi uygun eldiven seçiminin önemli faktörlerindendir. Kesilme ve sıkışma yaralanmalarını önlemek için, sizin için bu hasarın bir kısmını emebilecek kalın, dayanıklı eldivenler seçin. Çalışmanız ağırlık veya darbeye bağlı yaralanma olasılığı yaratıyorsa, olası bir yaralanmanın ciddiyetini en aza indirmek için dolgulu ve astarlı eldivenler seçmeniz gerekir. Kasaplar gibi sürekli keskin bıçaklarla çalışmak zorunda kalıyorsanız demir iş eldiveni gibi eldivenler seçmek doğru bir tercih olacaktır. Yanıklara neden olabilecek kimyasallar veya aletlerle çalışıyorsanız, kimyasala dayanıklı malzemeli eldivenleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden doğru malzemeyi seçmek iş eldiveni seçilirken dikkat edilmesi gereken diğer hususlardan birisidir. Çoğu iş eldiveni, ihtiyaçlara ve risklere göre doğru uyumu sağlamak için birkaç farklı malzemeden çeşitli eldivenleri içerir. Doğru malzemeyi seçmek, iş güvenliği eldivenlerinizin daha uzun süre dayanacağı ve amacına daha iyi hizmet edeceği anlamına gelir.

İş Eldiveni Ne İşe Yarar?

İş eldivenleri, fırınlar, hastaneler ve şantiyeler gibi çeşitli ortamlarda dünya çapında binlerce çalışma ortamında giyilir. Basitçe ifade etmek gerekirse, iş eldivenleri, iş yerindeki belirli dış kuvvetlere, kimyasallara, unsurlara ve tehlikelere karşı ellerinizi, parmaklarınızı, başparmaklarınızı ve bileklerinizi koruyan koruyucu giysilerdir. İş eldiveni gerektiren her sektör için, kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik özel özellikler sunan onlarca farklı ürün vardır. Bu hızlı teknolojik gelişmeler çağında, yeni kimyasallar geliştirilmekte ve süreçler evrim geçirmektedir. Birçok yönden, çalışanlar çalışma ortamlarında daha büyük risklere maruz kalırlar. Büyüklükleri ne olursa olsun tüm işletmelerde yüksek düzeyde sağlık ve güvenlik sağlamak çok önemlidir. Bir işveren veya işletme sahibi olarak, personeli ve çalışanları güvende ve sağlıklı tutmak, en yüksek önceliktir. Çalışanların doğru güvenlik giysilerini giymelerini sağlamak elbette bunun büyük bir parçasıdır çünkü işletmelerin bu güvenlik ekipmanını sağlamak için yasal bir zorunlulukları vardır. Bu standardı karşılayan eldivenlerin, söz konusu özel kullanım durumu veya çeşitli kullanım durumları için uygun olan görev gücüne verildiğinden emin olmak onların sorumluluğundadır. Bu sadece personelin güvenliğini sağlamakla kalmaz, daha az sayıda hasta yaralanmasına neden olur. Doğru endüstri güvenliği düzenlemelerine bağlı kalarak bir işletme sahibi, işinin bütünlüğünü savunur, onlara karşı kanunen alınan önlemlerin riskini en aza indirir ve ayrıca olumsuz basının etkilerinden kaçınır.

İş Eldiveni Nasıl Kullanılır?

İş eldivenlerin doğru kullanımı ve bakımı, iş yerinde herkesin güvenliğini sağlamanın önemli bir yönüdür. Küçük bir yaralanma bile bir işçinin veya çalışanın elini tam olarak kullanamamasına neden olabilir veya performansını engelleyebilir. Bazı durumlarda, iş eldivenlerinin yanlış kullanımı yalnızca onları giyen kişinin güvenliğini değil aynı zamanda başkalarının da güvenliğini tehlikeye atabilir (örneğin, toksik kimyasallarla çalışırken ve eldivenlerin çalışma alanının dışına yayılması). Bu nedenle doğru iş eldivenleri, doğru saklama ve bakımı çok önemlidir. İş eldiveninin temel kullanım ve bakımı şu şekilde olmalıdır; İş eldivenleri rahat bir şekilde oturmalı ve asla çok sıkı veya çok gevşek olmamalıdır. İş eldivenin yapıldığı malzeme yapılan işin türüne uygun olmalı ve ilgili görevlere dayanmalıdır. İşçiler, eldivenleriyle ilgili, yeniden kullanılabilir olup olmadıkları da dahil olmak üzere tüm ilgili bilgilere sahip olmalıdır. Eğer öyleyse, işçiler iş eldivenlerinin ne kadar süre kullanılabileceğini bilmelidir. Tek kullanımlık iş eldivenleri asla yakınmamalı ve yeniden kullanılmamalıdır. İş eldivenleri kullanımları için uygun koşullarda saklanmalıdır. Örneğin, kauçuk yalıtımlı eldivenler, herhangi bir ısı veya buhar kaynağından uzak, serin ve karanlık bir alanda saklanmalıdır. Eldivenlerin üzerine hiçbir şey konulmamalıdır, çünkü bu onların şeklini bozabilir. Her kullanımdan önce delik, yırtık, çatlak, renk bozulması, sertlik ve diğer hasar veya hasar belirtilerini kontrol edilmelidir. Aşınmış veya hasar görmüş iş eldivenleri hemen değiştirilmelidir.