Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Delinatörler

için 336 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Delinatörler

Delinatör genellikle araçların yoluyla yayaların yolunu belirlemek ve bazı noktalarda sürücüleri yönlendirmek ve uyarmak amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde sürücülerin güvenli ve sorunsuz bir sürüş deneyimi yaşamasına yardımcı olurlar. Bu dubalar sayesinde mevcut alan düzenlenmiş olur ve böylece karışıklıklar en aza indirilmeye çalışılır. Uyarıcı işlev trafikte daha da önem kazanmaktadır. Çünkü dikkatsizlik ve yanlış hareket kişilerin hem can hem de mal varlığına zarar verebilir. Bu açıdan trafikte kullanımı daha da önemlidir. Ancak delinatörlerin sadece trafikte kullanıldığını düşünmemek gerekir. Delinatörler tehlikeyi bildirmek veya yönlendirmek ihtiyacı hissedilen her yerde kullanılabilir. Örneğin, inşaat alanlarında, şantiyelerde, park yerlerinde veya eğitim alanlarında sıklıkla karşılaşılır. Yapısındaki özel malzemeler sebebiyle oldukça esnektir ve kırılmaz. Bu özellikler sayesinde hem olası bir çarpma durumunda araca zarar vermez hem de sürücülerin kendisine. Bu açıdan oldukça uzun ömürlüdür. Bu noktada ürünün ne çok esnek ne de çok sert olmadığından emin olunmalıdır. Çünkü fazla esnek delinatörlerde de yırtılma ve deforme olma olayı ile karşılaşılmaktadır. Genellikle delinatörlerin üzerinde yer alan reflektörlü çizgiler karanlıkta dahi kendini fark ettirir. Böylece uyarı süreci karanlıkta dahi sağlanmış olur. Ayrıca bu reflektif çizgiler dikkat çekiciliği gündüz daha da artırmaktadır. Delinatörler yapısı gereği -20 ve 60 derece hava koşullarında dahi darbelere karşı dirayetlidirler. Bu sayede dolu, kar gibi durumlarda da işlevini devam ettirir.

Doğru Delinatör Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Doğru Delinatör Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Kullanıcılar alışveriş yaparken birçok noktayı göz önünde bulundururlar. Delinatör satın alımı ve kullanımında da dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Öncelikle delinatörlerin nerede kullanılacağının kararlaştırılması gerekir. Akabinde ne türde ve boyutta bir delinatör tercih edileceğine odaklanılabilir. Örneğin genellikle karanlıkta kullanım söz konusuysa o zaman ışıklı delinatör tercih edilebilir. Bu ışık tek renk olduğu gibi birden fazla rengi de içerebilir. Burada seçim tamamen kişilere kalmıştır. Bununla birlikte plastik delinatör tercihi yapılabildiği gibi demir delinatör tercihi de yapılabilir. Bu seçim aşamasında asıl ayırt edici unsur kullanım amacı olacaktır. Plastik ürünler daha esnek bir yapıya sahip olduğu için bu delinatörlere sürücüler tarafından çarpılması durumunda bir hasar meydana gelmez. Esnek delinatör olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu esneklik sayesinde bir darbe anında ürün eski haline dönebilir. Ancak demirden yapılmış delinatörlere çarpılması durumunda hem çarpan arabaya hem dubaya zarar gelebilir. Bu noktada kullanılan yerle delinatörün örtüşmesi gerekmektedir. Demir olanlar daha çok giriş kısımlarının belirlenmesinde kullanılabilirler. Ancak park gibi yerlerde plastik veya kauçuk delinatörlerin kullanımı daha sağlıklı olacaktır. Çünkü sürücüler her ne kadar dikkatli davransalar da park etme aşamasında dikkatsizlikler meydana gelebilir. Bu açıdan hem sürücüye hem arabaya zarar gelmemesi açısından dar alanlarda plastiklerin tercih edilmesi daha mantıklı olacaktır. Plastikten veya kauçuktan yapılmış delinatörler acemi sürücüler için de hayat kurtarıcı olabilmektedir. Öğrenme aşamasında amatör sürücüler hata yapabilirler. Bu hatanın geri dönülebilir olması için esnek ve kırılmaz yapıya sahip dubaların varlığı önemli ölçüde işe yarar olacaktır. Unutulmamalıdır ki yapıldığı ve ağırlık ürünün kalitesini belirlemektedir. Bu kalitede markanın önemi de büyüktür. O yüzden kişiler marka seçiminde oldukça dikkatli olmalıdır. Bazı delinatörlerde yer alan ek ekipman kullanabilme özelliği sayesinde tek bir delinatör üzerinde birden çok amaca hizmet edilebilir. Bu ekipman yerleştirme kısmına levha, zincir monte edilir. Böylece dikkat çekme ihtimali yükseltilmektedir. Delinatör tercihinde kaliteyi gövdede yer alan reflektif bantlar da etkiler. Bu bantların yeteri kadar kaliteli olmaması karanlıkta dikkat çekme ihtimalini düşürecektir.

Delinatör Boyutları ve Çeşitleri

Delinatör Boyutları ve Çeşitleri

delinatör duba birden çok boyutuyla ve modeliyle kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Trafikte, park alanlarında, girişlerde, apartman çevresinde sıklıkla görülebilir. Özellikle belirli bir yol güzergâhının kullanıcılara sunulmasında yol delinatör kullanımı da görülmektedir. Pek çok farklı alanda kullanılabildiği için farklı boyutlarda olması da doğaldır. Standart olarak delinatör 75 cm veya delinatör 100 cm olarak düşünülebilir. Genellikle boru çapı 8 cm olanlar rağbet görmektedir. Duruma göre 9 ve 10 cm çapa sahip delinatörler de tercih edilebilir. Bu çaptaki delinatörleri ise genellikle şehirlerarası yol boyunca görmek mümkündür. Delinatör çeşitleri boyut olarak farklılık gösterdiği gibi yapıldığı malzeme açısından da farklılık gösterirler. Plastik veya demir delinatör modelleri mevcuttur. Bunun yanında farklı renklerde de kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. mavi delinatör buna örnek olarak gösterilebilir. Ancak genellikle bu dubalar kırmızı veya turuncu olarak göze çarpmaktadır. Trafikte veya günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan bu dubaların ağırlıklı olarak kırmızı veya turuncu renkte olmalarının asıl sebebi dikkat çekiciliğin artırılmak istenmesidir. Hatta bu renk tercihinin yanında fosforlu olmasına da dikkat edilir. Böylece uyarıcı özellik ikiye katlanmış olur. Bu ürünler genellikle dışarıda kullanıldıkları için her türlü dış etkene karşı dayanıklıdır. Örneğin dışarıda olmasından dolayı bu dubalar sürekli olarak güneş ışığına maruz kalabilir ve böylece dubalarda bir renk solması meydana gelebilir. Ancak bu dubalar özel olarak UV ışınlarına dayanıklı olarak üretilmiştir. Böylece renk solması gibi bir sorunla karşılaşılması pek muhtemel değildir. Bunların dışında dubalar sarı, yeşil, beyaz ve siyah renkte de üretilebilmektedir.

Delinatör Fiyatını Belirleyen Nedenler

Delinatör Fiyatını Belirleyen Nedenler

delinatör fiyatları birçok etkene göre farklılık gösterir. Bunlar arasında kullanılan malzeme, marka ve boyut yer almaktadır. En küçük boy olarak adlandırılacak delinatör 45 cm olarak kullanıcıların karşısına çıkar. Duba boyutlarıyla kullanım amacı ile paralellik göstermektedir. Bir yol güzergâhının gösterilmesinde küçük dubalar tercih edilebilir. Bunun yanında geniş girişlerde yönlendirmek amaçlı veya büyük yollarda uyarı amaçlı uzun delinatörler tercih edilebilir. Uzun tercih edilmesi uyarıcılığın dozajını arttırmada yardımcı olacaktır. Bununla birlikte kullanılan malzeme de maliyete yansıyacağı gibi alıcının karşısına fiyat olarak da yansıyacaktır. Plastik bir delinatörle demir bir delinatör arasında fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Delinatörler tek tek satın alınabildiği gibi 5’li veya 10’lu da satılabilirler. Bu noktada bu delinatörleri kullanacak kişinin ihtiyacı devreye girmektedir. Apartmanının önüne park girişini yol şeklinde düzenlemek isteyen kişinin birden fazla satılan delinatörlere yönelmesi akıllıca olacaktır. Bu toplu alımlarda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ihtiyacın eksiksiz olarak belirlenmesidir. Böylece tam sayı kesinleştirilmiş olunur ve buna göre bir alışveriş gerçekleştirilir. Eksik çıkması gibi bir sorunla karşılaşamayacağı gibi zamandan da kişiler tasarruf edebilir. Bu da kişilerin gündelik hayattaki işlerinin aksamamasını sağlar. Son olarak kullanıcılar farklı renk ve modellerdeki delinatörlere kendi ihtiyaç ve isteklerini de göz önünde bulundurarak sayfamızdan ulaşabilir, kendilerine en uygun delinatörü alabilirler. Bununla birlikte kararsız kalan alıcılar iş sağlığı ve güvenliği sayfamızda yer alan kullanıcı yorumlarını okuyarak kafalarındaki sorulara cevap bulabilirler.