TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Perçin

için 801 sonuç bulundu.

Perçin

İki parçanın sağlam bir şekilde birbirine tutturulması için perçin kullanılır. Perçinle birleştirilen iki parçanın birbirinden ayrılması söz konusu değildir. Özellikle parçaların kaynakla birbirine tutturulmasının sakıncalı olduğu durumlarda bu işlem uygulanır ve ortaya sağlam bir şekilde birbirine monte edilmiş bütün çıkar. Elbette iki parçanın sağlam bir şekilde birleştirilebilmesi için perçinleme işlemi yapılırken özel olarak tasarlanan alet kullanılır.

Doğru Perçinle Sağlam Birleştirme Yapabilirsiniz

Doğru Perçinle Sağlam Birleştirme Yapabilirsiniz

Perçinin birleştirilecek parçaların özelliği ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. El Aletleri kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebiliriz. Örneğin alüminyumdan yapımlaş iki malzemenin plastik perçin ile peçinlenmesi doğru bir uygulama değildir. Birleştirilecek parça hangi malzemeden yapıldıysa kullanılacak olan perçinin de aynı malzemeden yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde perçinleme işleminden verimli bir sonucun alınabilmesi mümkün olmayabilir. Bu nedenle işlem yapılırken detaylar çok dikkat edilmelidir. Farklı iki malzemenin birleştirilmesi işleminde de perçinden yararlanılabilir. Ancak bu birleştirme için perçinin bir tarafının standart, diğer tarafının ise parçaların birleştirilme işlemi sırasında sıcak veya soğuk bir işlemin uygulanması mümkündür. Özellikle çaplar genişlediğinde perçinleme işleminin de sıcak ya da soğuk olarak farklı şekilde uygulanması söz konusudur. İşlemin yapılmasının ardından perçini sağlamlaştırmak itin kuvvet uygulanması gereklidir. Perçinleme işleminde dikkatli olunmalıdır. Uygulama yaparken ellere de hakim olmak şarttır. Özellikle makine ile perçinleme işlemi yapılıyorsa, parmakların perçinin olduğu yere yakın olmamasına özen gösterilmelidir. Bu sabitleştirme yöntemi, taşıtlarda sıklıkla uygulanır. Özellikle uçak ve gemi ve tren tasarımında uygulanır. Bunun nedeni, bu tür üretimlerdeki perçinleme işleminin kaynaktan çok daha sağlam olmasıdır. Ev & Yaşam kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Perçin Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Perçin Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Perçinleme işlemi yapıldığında bağlantı noktalarındaki sıvı sızıntılarına karşı güçlü bir yalıtım meydana gelir. Perçinleme işlemli ile birlikte özellikle farklı malzemelerden yapılmış parçaların birbirine sağlam bir şekilde birleşmesi mümkündür. Bunun yanı sıra iki ya da daha çok malzemenin, farklı materyallerle bile yapılmış olsa, bağlantıların birbiriyle sıkı bir şekilde bağlanabilmesi söz konusudur. Perçinin malzemesine dikkat edilmelidir. Korozyon riskine karşı perçinin yapısı ile parçaların yapısının aynı materyalden olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca perçinin dayanıklılığının, birleştiren parçaları dayanıklılığından daha az olmalıdır. Perçinin dayanıklılığı fazla olursa aksi bir durum olduğunda, birleştirilen parçaların perçinleme işlemi için delinmiş olan yerlerden kopması gibi bir durumun ortaya çıkması kaçınılmaz bir sonuçtur. Elbette perçinleme işlemi yapılırken önceden perçin fiyatları ile ilgimi bilgi almalısınız. Fiyatlar, perçinin yapıldığı materyalin kalitesine ve sağlamlığına göre değişir. En kaliteli ve sağlam malzeme ile imal edilen perçinin fiyatı ile plastikten imal edilen bir perçinin fiyatının aynı olması söz konusu değildir. Bu nedenle fiyat karşılaştırmasının aynı malzemeden üretilen perçinlerin arasında yapılması gereklidir.

Perçin Çeşitleriyle Daha Kaliteli Montaj Yapabilirsiniz

Perçin Çeşitleriyle Daha Kaliteli Montaj Yapabilirsiniz

Günümüzdeki kaynak teknolojileri aslında perçinlemenin önüne geçmiş gibi görünüyor. Ancak halen iki farklı malzemeye sahip olan parçaların birleştirilmesi için perçinleme sisteminden yararlanılıyor. Bunun nedeni, kaynak işlemlerinde aynı anda iki farklı ısının uygulanmasının imkânsız olması. Oysa perçinleme işlemi ile yumuşat ve sert iki farklı özelliğe sahip iki ya da daha çok parçanın birleştirilmesi mümkündür. Perçinler gerek metal gerekse metal dışı parçaların birbirine kolaylıkla bağlanmasını sağlar. Perçin çeşitleri de buna göre tasarlanmıştır. Hangi tür perçin nasıl bir birleştirme işleminde kullanılacağın seçilmesi de uzmanlık isteyen bir hizmettir. Plastik ve çelik iki parçanın birleştirilmesi işleminde ne tür bir malzeme kullanılması gerektiğini uzmanların seçimi belirler ve böylece mükemmel sonuçlar elde edilir. Perçinlerin uygulanmasında dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, perçinin malzemesinin birleştirilecek parçalara uyumlu olmasıdır. Özellikle farklı iki metalin ya da materyalin birleştirilme zorunluluğu ortaya çıktığında buna uygun bir seçimin yapılması şarttır. Aksi takdirde birleştirmenin uzun olması söz konusu değildir. Hangi tür malzemeye hangi tür perçinin kullanılması gerektiği uzman kişilerin ellerine bırakılmalıdır. Yapı Market & Bahçe kategorisi üzerinden farklı seçenekleri incelemeyi unutmayınız.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (5)
Afacan (1)
Akdeniz (1)
Anka (1)
Arrow (1)
Bahco (1)
Bay-Tec (1)
Baytaş (1)
Berner (1)
Best (1)
Beta (12)
Brio (88)
Ceta Form (35)
Dht (1)
Digitus (1)
(458)
Eclipse (1)
Elta (1)
Fixman (1)
Gison (2)
İzeltaş (37)
KL (1)
KUDOS (2)
Kurtel (1)
Meşem (6)
Micron (2)
Nora (4)
Orient (2)
Osaka (4)
Raco (1)
RAPİD (17)
Realözs (5)
Retta (7)
Rico (5)
Sappower (3)
Sgs (7)
Stanley (8)
Stilson (2)
Sun (1)
Tomax (2)
Troy (13)
Viptec (1)
Wert (5)
Würth (3)
Yama (15)
Çetin (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(105)
ve üzeri (135)
ve üzeri (147)
ve üzeri (148)
ve üzeri (150)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL