Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Süs Çiçeği

için 1,476 sonuç bulundu.
 • 85,00 TL 80,75 TL
  % 5
  lalaahmet
  %100
 • 130,00 TL
  UZAYBAHÇESİ
  %100
 • 193,00 TL 185,99 TL
  % 4
  Pars-Endüstri
  %98
 • 400,00 TL 299,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  284,90 TL

  % 25
  lalaahmet
  %100
 • 149,90 TL 139,90 TL
  % 7
  EtYiyenBitki
  %100
 • 185,08 TL 141,90 TL
  % 23
  tuncbotanik
  %100
 • 53,00 TL 51,00 TL
  % 4
  Pars-Endüstri
  %98
 • 310,33 TL 237,93 TL
  % 23
  tuncbotanik
  %100
 • 441,54 TL 338,53 TL

  Sepette Ek İndirim

  323,53 TL

  % 23
  tuncbotanik
  %100
 • 800,00 TL 449,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  434,99 TL

  % 44
  nettenevime
  %96
 • 85,62 TL
  1001fidan
  %98
 • 60,90 TL 50,88 TL
  % 16
  MimozaBitkiMarket
  %100
 • 189,90 TL 179,90 TL
  % 5
  EtYiyenBitki
  %100
 • 107,41 TL 82,35 TL
  % 23
  tuncbotanik
  %100
 • 69,90 TL 59,90 TL
  % 14
  MimozaBitkiMarket
  %100

Süs Çiçeği

Süs için çiçek yetiştirmek, çoğu insan için hem bir dekorasyon unsuru hem de ruh halini iyileştiren bir hobidir. Bu hobi göze hoş gelen sanatsal bir görünüm oluşturmak için bir dizi farklı bitki parçası dikmeyi içerir. Süs çiçekleri canlı olduklarından bakım ve ilgi ister. Bununla birlikte süs çiçeği seçenekleri farklı bir renk paleti oluşturan çeşitli bitkilerle görsel tasarımlar yaratmaya yardımcı olur. Çok sayıda farklı bitki türü, havanın geri dönüşümünü artırmaya ve ayrıca atmosferdeki nem seviyelerini düzenlemeye destek olur. Herhangi bir noktada bitkilerin varlığı, insanları her zaman sakinleştirmiştir. Bitkilerin bir diğer avantajı da herhangi bir kaygı ya da rahatsızlık duygusunu sessizce bastırması ve karşılığında üretkenliği artıran bir huzur duygusu aşılamasıdır. Süs çiçekleri çeşitleri toprağın temelindeki dengeyi korumaya yardımcı olduğu için daha sağlam bir duruşa sahip olma eğilimindedir. Bitkiler, sadece bahçenin estetik çekiciliğini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda mükemmel bir alan kalitesi sağlayan rüzgar bariyerleri görevi görür. Birçok organizma için yaşam alanı sağlar ve ayrıca yakınlardaki tozlaşan bitkilerden gelen kirleticileri temizler. Çiçeklerle ilgilenmek hem acemiler hem de deneyimli yetiştiriciler için zevkli ve kolay bir aktivitedir. Çiçek yetiştirmenin faydaları arasında peyzaj çekiciliğinin artması, yetiştiricilere egzersiz imkanı sağlaması, erozyon kontrolü ve tozlayıcıların çekilmesi gibi konular sayılabilir. Çiçekler, her manzaraya renk ve görsel güzellik katar. Beyazdan koyu kırmızıya, maviye ya da mora kadar çeşitli renk cümbüşü sunan çiçekler, iç mekanları güzelleştirir. Ağaçlar veya diğer bitkiler gibi çiçekler de insanların ruh hali üzerinde olumlu bir etkiye sahip olma eğilimindedir ve bir kişinin genel refah hissini artırabilir. Çiçekler birçok insan için zevkli bir uğraştır. Evlere, balkonlara ve veranda alanlarına biraz neşe katabilirler. Bir buket çiçek almak gibi, ekilen çiçekler de ruh halini iyileştirebilir ve insanlara neşe getirebilir. Çiçek diktiğinizde fiziksel faydalar elde edebilirsiniz. Bahçecilik, esnekliği artırırken birçok farklı kas grubunu çalıştıran etkili bir egzersizdir. Aynı zamanda hemen hemen herkesin yapabileceği bir şeydir. Kazmak ve dikmek kalori yakar ve vücudu esnetir. Çoğu bitkide olduğu gibi, çiçek dikmenin de birçok farklı çevresel yararı vardır. Bitkiler, kirleticileri havadan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Fotosentez işlemi sırasında çiçeğin yaprakları karbondioksiti emer ve oksijeni serbest bırakır. Ek olarak, çiçek dikmek toprağı uygun yerde tutmaya yardımcı olarak erozyonu ve selleri azaltabilir. Bu, çiçek dikmeyi hem güzel hem de pratik bir seçim haline getirir. Süs çiçek fiyatları ürünlerin türüne ve büyüklüklerine göre değişir. Yine de her bütçeye hitap eden bir fiyat skalasında yer alır. Çiçek süs malzemeleri arasında zevklerinize hitap eden seçenekleri bulabilirsiniz.

Süs Çiçeği Çeşitleri

Süs Çiçeği Çeşitleri

Çiçek dikmek eğlenceli ve rahatlatıcı bir aktivitedir. Çoğu çiçek, hayatta kalmamız için gerekli olan arılar, kelebekler, güveler ve diğer tozlayıcılar gibi yararlı tozlayıcıları çeker. Çiçekler birçok farklı renk ve şekilde gelir ve çok çeşitli yararlı böceklere hitap ederler. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok süs çiçeği var. Örneğin balon çiçeği bir odak noktası olarak işlev görür ve onu diğer bitki örtüsüyle iç içe yerleştirmek, hoş bir görsel oluşturur. Balon çiçekleri farklı renklere sahiptir. Çok çeşitli renkler içeren mevcut bir bahçeniz varsa, balon süs çiçekleriyle etkileyici bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Akasma çiçeği, nemli, organik olarak zengin, iyi drene edilmiş topraklarda yetişen ve kısmen gölgede kalan, istilacı olmayan bir süs çiçeğidir. Genelde ilkbahar ve yaz aylarında çiçek açar ve çoğu kokuludur. Bu büyük, gösterişli çiçekler kadifemsi bordodan tüylü beyaza kadar çeşitli renklerde olabilir. Ekinezya, tam güneş ışığını ve organik olarak zengin, kumlu, toprakları tercih eder. Başta mor olmak üzere birçok renkte açabilir. Yazdan sonbahara kadar çiçek açar ve tohum uçları saka kuşları gibi ötücü kuşları çeker. En önemli özelliği tutarlı, uzun ömürlü ve orta seviye renk sağlama yeteneğidir. Popüler süs çiçeklerinden biri olan sardunya süs çiçeği iyi drene edilmiş toprakta ve iyi güneş ışığı alan bir yerde büyüyen bir bitkidir. Pembe, mor, mavi ve beyaz tonlar sunar. Zambak, her biri sadece bir gün için açılan, gövde başına birden çok kalın, şekilli çiçek içeren kümelenmiş bir kök bitkisidir. Organik olarak zengin, iyi drene edilmiş topraklarda ve tam güneş ışığında iyi bir şekilde büyür. Zambak çeşitleri turuncu, pembe, mor, kırmızı, sarı ve beyaz gibi çok farklı renklerde mevcuttur. Lavanta da en çok tercih edilen süs bitkilerinden biridir. Lavantanın en önemli varlığı şüphesiz kokusudur. Kokuya ek olarak, mavi-mor çiçekleri manzaraya dramatik çizgiler ekler. Süs papatya çiçeği bahar aylarına gösterişli bir giriş yapan, beyaz yaprakları ile hoş bir görüntü sunan bitkilerdir. Balkonda veya iç mekanda büyüleyici kokular sunabilir. Süs civanperçemi kumlu, iyi drene edilmiş topraklarda ve tam güneş ışığında yetişen bir bitkidir. Çeşitleri zengin kırmızı, beyaz ve sarı tonlarında mevcuttur. Başlıca özellikleri, haziran ayından eylül ayına kadar çiçek açan uzun ömürlülüğü, kümeleri gruplayarak ve doğallaştırma yoluyla elde edilen renk doygunluğudur. Civanperçemi kuraklığa toleranslı olmasından dolayı sıcaklık ortalaması yüksek olan şehirlerde de yetiştirilebilir.

Lezzetli ve Dekoratif Süs Domates Çiçeği

Lezzetli ve Dekoratif Süs Domates Çiçeği

Süs çiçek modelleri arasında domates çiçekleri de var. Bu çiçeği saksıda yetiştirebilir, minik domateslerin keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz domatesleri bahçenize de dikebilirsiniz. Domateslerin gelişmesi için bol miktarda ısı ile birlikte en az 6-8 saat güneş ışığına ihtiyacı vardır. Bahçeye süs domates dikimi yapılacaksa patlıcan, biber veya patatesin yetiştirildiği aynı noktaya ekilmemelidir. Domatesler, toprağa batırılmış sapın herhangi bir kısmı boyunca kök geliştirebilir. Bitkinin alt kısmını gömmek, daha fazla kök ve daha sağlam büyümeyi teşvik edecektir. Bahçeniz yoksa domates çiçeklerini balkonda, terasta ya da pencere önünde yetiştirebilirsiniz. Süs domates çiçeği seçenekleri, dar alanlarda yetiştirmek için küçük domates türleri de sunar. Süs domates çiçeklerinin ekileceği alan en az 12 inç genişliğinde ve yeterli derinlikte olmalıdır. Bunun için yüksek kaliteli saksı toprağı kullanmalısınız. Küçük alanlarda yetiştirilen domatesler, bahçede yetiştirilenlerden daha sık sulamaya ve gübrelemeye ihtiyaç duyacaktır. Bitkiler meyve verdikten sonra 1-2 haftada bir organik gübre eklemesi yapabilirsiniz. Domatesler nemli kalan ancak ıslak olmayan zengin, iyi drene edilmiş toprağa gereksinim duyar. Bu bitki 6.0 ile 7.0 arasında hafif asidik bir pH'ı tercih eder. Bitkilerin iyi büyümesi için düzenli suya ihtiyacı vardır. Temel kural, derin bir kök sistemini teşvik etmek için yavaşça ve derinlemesine sulamaktır. Sabahları sulama yapabilirsiniz ve mantar hastalıklarını önlemek için aşırı sulamadan kaçınmalısınız. Aşırı sulama, kök çürümesine, mantar hastalığına ve meyve kalitesinde kayıplara neden olabilir. Düzensiz sulama, çiçek hastalığı, meyve çatlaması veya çiçek çürümesi gibi sorunlara neden olabilir. Daha küçük bir saksınız varsa bitkinin tabanı etrafında sulama çubuğu ile ona su verebilirsiniz. Haftada iki kez veya aşırı sıcak dönemlerinde daha sık sulama yapmak önemlidir. En iyi lezzeti elde etmek için meyve mümkün olduğu kadar bitki üzerinde bırakılmalıdır. Çeri domatesleri dal üzerinde çok uzun süre bırakılırsa çatlamaya duyarlıdır. Olgunlaşmış meyveler bitkiden düşebilir. Olgun meyveler tamamen renkli olmalıdır, ancak bazı türler biraz yeşil kalabilir. Toplanan meyveler, kullanılana kadar oda sıcaklığında bir tezgahta veya pencere kenarında tutulmalıdır. Lezzetli meyveler elde etmek için ürünleri buzdolabı dışında saklamalısınız. Tüm ürün seçenekleri için bahçe ve çiçek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Süs Biberi Çiçeği ile Bahçenizi Canlandırın

Süs Biberi Çiçeği ile Bahçenizi Canlandırın

Biberler popülerlik açısından domateslerden sonra ikinci sıradadır. Az sayıda sebze boyut, şekil, renk ve lezzet açısından bu kadar çok yönlülük sunar. Bunlardan biri de süs biberi çiçeği olur. Dolmalık biberin dışında, çok çeşitli biber türleri bulabilirsiniz. Bazıları tatlı, bazıları acı ve kimisi de hafif acı tatlar sunabilir. Biberleri yalnızca yemek için değil, süs özellikleri için de yetiştirebilirsiniz. Beyaz çiçekleri, rengarenk meyveleri ve dik büyüme alışkanlıkları ile biber bitkileri, sebze bahçesinde olduğu gibi çiçek tarhlarına ve bordürlere de hoş bir görüntü vadeder. Süs biber bitkileri, kırmızı, turuncu, sarı, mor, siyah ve beyaz tonlarındadır. Meyveler olgunlaştıkça renk değiştirdikleri için aynı anda bir bitkide birden fazla renk mevcut olabilir. Normalde parlak renkli meyveleri için yetiştirilmesine rağmen, süs biberlerinin meyveleri yenilebilir. Küçük boyutları ve gösterişli renkleri, onları saksılar için uygun kılar. İçeride de yetiştirilebilirler, ancak ek aydınlatma gerektirebilirler. Ekim yapmak için bazı organik maddeleri toprağa işlemeniz iyi olacaktır. Yeterince derin çukurlar kazmayı unutmamalısınız. Böylece bitkilerin hepsi aynı seviyede olurlar. Dikimden sonra iyice sulama yapmalısınız. Nemi tutmaya ve yabani otları kontrol etmeye yardımcı olmak için bitkilerin etrafına bir malç tabakası ekleyebilirsiniz. Bitkinizin toprağını nemli tutmaya ve aşırı sulamamaya özen göstermelisiniz. Siyah süs biberi sadece koyu mor ve siyah renklerde değil, aynı zamanda olgunlaştıkça siyahtan parlak kırmızıya kadar dönüşen çeşitli renkleriyle öne çıkar. Isıya olağanüstü derecede dayanıklıdır ve minimum sulama gerektirir. Süs biberlerinin çoğunda olduğu gibi siyah biberler de yenilebilir. Sarı biber acı olmayan bir tada sahiptir. Yaprakların üzerinde dik duran meyveler, olgunlaştıkça sarı-yeşil bir görüntü oluşturur. Olgunlaşma döneminde tüm renkler aynı anda sergilenir ve bir süre sonra biberin rengi tam anlamıyla sarıya döner. Medusa biberi, kıvrımlı bir süs biberidir. Küçük saksılarda sarmal kümeler halinde büyür. Biberler ilk başta beyaz renklidir ve yavaş yavaş olgunlaşarak kırmızıya dönüşür. Bu süre boyunca sarı ve turuncu tonları görebilirsiniz. Tek bir bitki yaklaşık 40-50 meyve üretir. Sangria mor biber, yaz ortasından sonbaharın başlarına kadar mor, turuncu ve kırmızı tonlarda yetişir. Meyvesi hafif aromalıdır ve acı değildir.

Süs Lahana Çiçeği Özellikleri

Süs Lahana Çiçeği Özellikleri

Süs lahana çiçeği yenilebilir lahana ile aynı familyaya ait olsa da süs versiyonları lezzet için değil görünüm için üretilmiştir. Süs lahana sonbaharda ekilen bitkilerdir. Süs lahanayı yetiştirmek, normal lahana yetiştirmekten farklı değildir. Bu yüzden süs lahanayı ideal sıcaklıklarda tutmalısınız. Bu bitkiler tam güneş ışığında büyümeyi tercih eder. Organik olarak zengin ve iyi drene edilmiş bir toprak bu bitkiler için yeterlidir. Süs lahanaların iyi sulanması önemlidir. Çünkü sürekli nemli ama ıslak olmayan toprağı severler. Toprağın üst kısmı kuruysa, sulama zamanı gelmiş demektir. Yağmurlu havalarda bitkinizi, muhtemelen hiç sulamanız gerekmeyecektir. Ancak kuru ve rüzgarlı havalarda ilave su eklemeye hazır olmalısınız. Süs lahanaları kış boyunca dayanabilirler, fakat görünümleri büyük ölçüde hava durumuna bağlıdır. Sıcaklığın büyük ölçüde düşmesi bitkinize zarar verebilir. Ayrıca nem, bu tarz bitkiler için herhangi bir problem oluşturmaz. Süs lahanası için yalnızca ekim zamanında dengeli bir gübre kullanmanız yeterlidir. Büyürken gübreleme yapmamalısınız, yoksa bitkiniz renklerini kaybedebilir. Yalnızca bir veya iki bitki istiyorsanız, saksıda yetiştirmeyi denemelisiniz. Süs lahanalarında renk görünümü bulunduğunuz iklimin sıcaklık ortalamasına bağlıdır. Bazı süs bitkileri cinse özel olarak mor renk görünümü sunarken, bazıları yeşil tonlarda açar.

Süs Çiçekleriyle Mekanlarınızı Güzelleştirin

Süs Çiçekleriyle Mekanlarınızı Güzelleştirin

Süs bitkilerinin sağladığı faydalar, onları bir dekor nesnesi olmaktan ziyade bir zorunluluk olarak görmemizi sağlar. Havayı solumak vücuda oksijen sunar, bununla birlikte nefes vermek de karbondioksit salgılatır. Bu da gazlar söz konusu olduğunda bitkilerin, insanlara sağlık açısından fayda sunduğunu kanıtlar niteliktedir. Bitkiler oksijen seviyelerini artırmaya yardımcı olur. Bitkiler ve çiçekler hem iç mekanlarda hem de açık havada terleme eylemi gerçekleştirir. Bu da iç mekanın nem dengesine iyi oranda katkıda bulunur. Örneğin, süs yoncası çiçeği edinip, evinizin nem oranına katkı sağlayabilirsiniz. Minik süs çiçeği ya da süs vazo çiçekleri gibi bitkiler de aynı şekilde hem görsel bir etki yaratabilir hem de evinizin atmosferini iyileştirebilir. Hatta hastaların daha kısa sürede iyileşmeleri konusunda bile etkili olabilir. Bununla birlikte, bazı hastalara çiçek yetiştirme terapisi önerilir. Çünkü bitkilerle fiziksel olarak ilgilenmek ruh halini olumlu şekilde etkileyebilir. Çiçek ve sebze dikmek, yemek masanız için sağlıklı ve lezzetli hasatlar elde etmenizi sağlayabilir. Örneğin, süs nar çiçeği veya süs limon çiçeği refahınızı artırır, iç mekana hoş bir görüntü unsuru ekler ve lezzetli yiyecekler tüketmenizi sağlar. Çiçeklerle ilgilenmek size odaklanma imkanı sağlar, zihninizi bir amaç ve bir görevle çalışmaya zorlar. Bu da stres düzeylerini azaltmaya yardımcı olabilir. Bir sebze, bitki veya meyve bahçeniz varsa, böcek ilacı uygulanmadığını bildiğiniz taze ürünler elde edersiniz. Bu da aile üyeleriniz için daha organik beslenme anlamına gelir. Süs kabak çiçeği ve süs domates çiçekleri, süs biberler, süs kuru çiçek gibi farklı seçenekleri sayfamızdaki ürünler arasına bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

1001fidan (222)
AliBotanik (259)
İTHAL (148)
dekorsende (50)
Lux Garden (40)
End (28)
Dekor (15)
Compo (7)
Fidanova (7)
Ital (7)
Efba (5)
Buffer (3)
Konseptde (2)
Abb (1)
Garden (1)
Gardener (1)
(542)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Gönderime Göre Çiçek

(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(93)
ve üzeri (140)
ve üzeri (168)
ve üzeri (176)
ve üzeri (188)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL