Bitki Besini & Vitamin

Kategorimizde yer alan ürünler arasında bitki besinlerini ve bitki vitaminlerini bulabilirsiniz. Bahçenizde ya da balkonunuzdaki saksılarda yetiştirdiğiniz bitkilerin daha sağlıklı olması için onlara birtakım takviyelerde bulunabilirsiniz. Saksı bitkileri, normal toprak yerine alternatif birtakım ürünler içerisinde yetiştirilmekte. Torf ve Coco-Peat gibi ürünler bunlardan bazıları. Ancak bu malzemelerin içinde bitkilerin ihtiyacı olan makro ve mikro elementlerinden yeteri miktarda bulunmaz. Bitkilerin ise büyüyebilmek ve yaşayabilmek için beslenmeye ihtiyacı vardır. Bitkilerin ihtiyacı olan elementleri ise bitki besini kullanarak verebilirsiniz. Bitki besinleri ne işe yarar gibi sorularınız varsa, bitkilerin daha sağlıklı büyümesini sağlarken daha dayanıklı ve daha bakımlı görünmesine yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Bitki besinleri; bahçe coşturan ve çiçek coşturan isimleri ile de bilinmektedir. Mevsimi geldiğinde bahçenizde fide yetiştireceğiniz zaman, bahçe coşturan satın alarak toprağın daha verimli gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bitki besinleri arasında sıvı bitki besinleri de bulunuyor. Sıvı bitki besini nasıl kullanılır diye öğrenmek için ürünlerin arkasında yer alan kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz. Sıvı bitki besinleri bitkiler tarafından daha hızlı emilmekte. Sıvı bitki besinleri, bitkilerin doğal dengesini sağlarken, dayanıklı olmasına ve daha hızlı büyümesine de katkı sağlar. Çiçekli bitkilerin daha gösterişli ve daha sağlıklı çiçek açmasını yardımcı olur. Özellikle iç mekanda çiçekli ya da çiçeksiz bitkiler besleniyorsa, bitki besinleri ile destek sağlamak faydalı olacaktır. Bitki besini takviyesi nasıl yapılır gibi sorularınız varsa, bahçecilikle ilgilenen kişilerden daha detaylı bilgiler almayı deneyebilirsiniz. Bitkilerinizin daha hızlı büyümesi için yine bitki besinlerinden destek almanız yararlı olacaktır. Bahçede ya da saksılarda çilek yetiştiriyorsanız, çilek besin kiti kullanabilirsiniz.

Evinizdeki çiçekli ya da çiçeksiz bitkilerin daha sağlıklı olması için sıvı gübre kullanabilirsiniz. Sıvı bitki gübreleri genellikle çiçeklerin sulama suyuna katılarak kullanılmakta. Bitkilerinizde haşere ve mantar gibi problemler varsa, kükürt kullanabilirsiniz. Bitkilere kükürt atarken mutlaka kullanım kılavuzunu okumanız ve üzerinizdeki metalleri (kükürt metalleri karartmakta) çıkartmanız önem arz etmekte. Kükürtleme işlemini, uygun ilaçlama makineleri ile sabah çiğ kalkmadan yapmanız gerekmekte. Bitkilerinizde böceklenme olduysa, sıvı böcek ilaçlarından satın alarak bu duruma çözüm bulabilirsiniz. Bitki besini fiyatları, ürünlerin çeşitliliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Yetiştirdiğiniz bitkilerin ihtiyacı olan tüm vitaminleri ve bitki besinlerini kategorimizde kolayca bulabilirsiniz. Bitkilerin ihtiyacı olan vitamin ve mineraller bir de gübrelerde bulunmakta. Bahçe bitkileriniz ya da saksı bitkileriniz için gübre kategorisinden istediğiniz markanın ürününü satın alabilirsiniz.

Bitki Besini & Vitamin

için 1,560 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (326)
(1)
Aktarzane (50)
(1)
BAHÇECİ (64)
(2)
Bayer (16)
(1)
(1)
(2)
(1)
(1)
DİĞER (583)
(216)
(1)
(2)
(1)
Genta (57)
(1)
İdevit (126)
(1)
(5)
(2)
(1)
(1)
(1)
Vilmorin (21)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(156)
ve üzeri (216)
ve üzeri (223)
ve üzeri (228)
ve üzeri (233)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL