Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Su Motoru

için 2,842 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Su Motoru

Su evrenin yaşam kaynağıdır ve dünya üzerinde bulunan sayısız canlı suya gereksinim duymaktadır. Dünya üzerindeki yaşama yön veren su insanlık için medeniyetin göstergesi olarak görülmektedir ve insanlık dünya üzerinde suya hükmeden yegane canlılar arasında görülebilmektedir. Çağlar boyunca insanlık suyu farklı yöntemlerle kontrol ederek kendi ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilmişlerdir. Gelişen teknoloji ile birlikte insanlığın suya hükmetme gücü paralel olarak artmıştır. Özellikle makine teknolojisinin gelişmesi ile birlikte insanlar suyun akışını değiştirmiş ve bu güç ile su olmayan bölgelere kolaylıkla su taşıyabilmişlerdir. Su motoru suyun hareketini sağlayan bir motor türüdür bu sayede insanlar suyu istenilen yere kolaylıkla aktarabilmektedirler ayrıca suyun aşırı olduğu veya olası sel ve su taşkınlarda fazla suyu tahliye edebilecekleri bir yapı olarak görülmektedir. Günümüzde gerek şehir gerek köy ve kasabalarda farklı amaçlar doğrultusunda su motoru kullanılmaktadır. Özellikle sulama işlerinde sıklıkla tercih edilen bu motorlar şehirlerde park ve ev bahçelerinin sulanmasına yardımcı olurken köylerde ise tarım ve hayvancılıkta kullanılan yegane ürünlerin başında gelmektedirler. Akışkan bir madde olan su çekilme yöntemi ile hem istenilen yere ulaştırılabilir hem de istenilen yerden bir başka yere tahliye edilebilir. Suyun bu yapısı ile insanlığın icat ettiği motor gücü kullanıcılarına birçok avantaj sunmaktadır. Özellikle su kullanımının hayati olduğu yerlere suyun ulaşması ile birlikte o yerde yaşayan pek çok kimsenin hayat kalitesinde yüksek bir artışa sebep olmuştur. Sizler de su motoru fiyatları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Su Motoru Özellikleri

İhtiyacınıza Uygun Su Motoru Özellikleri

Su motorları su ile yapılabilecek işlerin sayısını yüksek ölçüde arttıran bir alettir. Farklı çalışma prensiplerine sahip olsa da genel olarak belirli bir mühendislik ile yapılmaktadır. Farklı güçteki motorlar farklı ürünler ile enerji bularak çalışmaktadırlar örneğin; elektrikli su motoru elektrik enerjisi ile motorun içinde bulunan pervane mekanizmasını çalıştırarak belirli bir kaynakta bulunan suyu pervaneleri ile iterek istenilen bölgeye ulaşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu işlemden sonra su belirli bir yol kat edeceği sürece başlamıştır. Özel pompalar ile su itilerek istenilen yere doğru ilerlemektedir. Örneğin yer altı sularının değerlendirilmesi bu motorlar ile mümkün olmaktadır. Birçok açıdan oldukça kullanışlı olan yer altı suları yüksek basınçlı su motoru sayesinde yer altından itilerek yer üstünde kullanıma hazır hale getirilmektedir. Örneğin; bahçe sulama sırasında yer altından alınan su makinanın basıncı ile birlikte yer üstüne doğru itilmektedir. Basıncın daha iyi kullanılabilmesine olanak sağlayan dar bir sistem sayesinde su yeterli basıncı alarak hareket etmektedir. Su çıkış noktasına yaklaştığında suyun basıncı artırılmaktadır ancak olası zararları ve fazla su kullanımını önlemek için suyun fazlalığı emiş gücünün azaltılması ile mümkün olmaktadır. Yüzeye çıkan su fıskiye veya hortum aracılığı ile yeterli bir biçimde yer yüzüne ulaştırılmıştır. Diğer açıdan su ile dolu bir alandaki suyu tahliye etmek için yüksek emiş gücüne sahip motorlar kullanılmaktadır. Suyu hızlı bir biçimde tahliye etmeye yaran emiş pompaları yüksek basınç ile suyu gerekli kanal aracılığı ile o bölgeden kolaylıkla tahliye etmektedir. Güçlü motor yapıları sayesinde dilediğiniz zaman suyu istenilen alana aktarabilir veya suyu tahliye edebilirsiniz. Diğer yandan birçok kullanıcı tarafından dikkat edilen motor güçlerinin yanı sıra motor yapılarının kalitesi sizlere uzun süreli bir kullanım imkanı vermektedir. Farklı boyutlarına göre farklı işlevlere sahip su motorlarını ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanabilirsiniz. Örneğin mini su motoru ile evinizin önündeki bahçenizi sulayabilir veya köy evinizin lavabosu için su iletimi yapabilirsiniz.

Dayanıklı Su Motoru Modelleri

Dayanıklı Su Motoru Modelleri

Su motorları ile suyu istediğiniz noktaya iletebilir veya suyun bulunduğu bölgeden başka bir bölgeye atılmasını sağlayabilirsiniz. Suyu kontrol edebilmeniz sizlere birçok avantaj sağlamaktadır. Suyun iletimi ile gerekli bölgelere su aktararak birçok alanda kullanabilirsiniz. Örneğin kırsal bölgelerde yerleşim yerlerine uzak olan bölgelere su aktarımı yaparak hem sulamada hem de konutlarınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Diğer yandan maden ve inşaat durumlarında veya aşırı yağışlarda biriken suyu kısa sürede tahliye edilebilmesine olanak sunmaktadır. Özellikle inşaatlarda gerek çalışma hızını gerek can güvenliğini tehlikeye atan su birikimleri bu motorlar ile kolaylıkla tahliye edilmektedirler. Güçlü motorları sayesinde hızlı ve kesintisiz bir su tahliyesine yardım eden bu motorlar gerek motor tipleri ve motor çalışma mekanizmaları ile birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Ayrı çalışma prensiplerine sahip olan bu motorlar genel olarak elektrik ve yenilenemez yakıt türleri ile çalışmaktadır. Diğer yandan suyun akış hızının ayarlanması motor tiplerinin farklılık göstermesi ile mevcuttur. Örneğin santrifüj adı verilen motor tiplerinde su motor gücüyle birlikte çekilerek bulunduğu bölgeden tahliye edilmektedir diğer yandan bazı motorlar basınç gücü ile suyu çekerek istenilen noktaya ilerletmektedir. Bu daha çok sulama yapılan bölgelerde kullanılan motor tiplerinde görülmektedirler. Su motorları motor güçlerine göre modeller arasında değişkenlik göstermektedir örneğin; 1 hp su motoru ile 2’lik su motoru arasındaki güç farkı temelde birbirlerinden ayrıdırlar. Diğer yandan hangi enerji ile çalışıyor olmaları bir diğer etken olarak görülebilir. Benzinli su motoru genel olarak elektrik şebekesinin olmadığı veya elektrik tüketiminin pahalı görülebileceği yerlerde kullanılmaktadır. Motorun gücüne oranla yaktığı yakıt arasında ters orantı bulunmaktadır bu sayede bütçe dostu olarak görülmektedir. Diğer yandan birçok tarım alanı doğaya daha sağlıklı olarak görülen güneş enerjili su motoru modellerini beğeniyle tercih etmektedirler. Sahip olduğu paneller ile güneş enerjisini absorbe ederek motorun çalışmasına yardım eden bu enerji hem bütçe hem de çevre dostu olarak görülmelidir. Diğer yandan küçük alanlar için el ile çalışan su motorlarını günlük işlerinizde kullanabilirsiniz. Örneğin hobi bahçenizin sulanması için el ile çalışan bir su motoru sizin için çok daha kullanışlı bir alet olabilmektedir. Sizler de benzinli su motoru tavsiye ve yorumları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu noktada Kaan su motoru modellerine bakabilirsiniz.

Tarım ve Su Motoru Kullanımı

Tarım ve Su Motoru Kullanımı

Tarım ve suyun ilişkisi çağlar öncesine dayanmaktadır. İnsanlık bilinen ilk medeniyetlerini su kaynakları etrafında kurmuşlardır. Özellikle tarımın keşfi bugün insanlık tarihinde bir devrim olarak nitelendirilmektedir. Günümüzde insanlık artan nüfusu doyurma ve azalan su kaynaklarını doğru bir biçimde kullanma mücadelesi yaşamaktadır. Birçok devlet su bulunmayan bölgelere su aktarımı yaparak veya yer altında bulunan mevcut suyu ortaya çıkarmak için su motorlarına başvurmaktadır. Tarımda büyük öneme sahip olan su pompaları susuz bölgelerde tarımın yapılmasına olanak sağlayarak insanlığa büyük bir katkı sunabilmektedir. Su motorlarının tarım alanında çalışma prensibi suyun herhangi bir kaynaktan, bu kaynak herhangi bir göl, nehir, baraj veya yer altı suyu olmaktadır, alınarak sulanmak istenilen bölgeye aktarılmasıdır. Bu motorlar sayesinde insanlık suya bir kez daha hükmederek tarımsal canlılığı ayakta tutmayı başarmaktadır. Özellikle yıl boyu tarım yapılan yerlerde veya belirli dönemde su temin edilebilen tarım bölgeleri için oldukça elzem olan su motorları aktardıkları suyu depolara doldurarak sene boyunca kullanım imkanı elde etmemize yardım etmektedir. Tarımda kullanılan su motorları güçlü motor güçleri ile bilinmektedirler. Özellikle büyük su kaynaklarından su çekmeye yarayan 4’lük dizel su motoru yüksek basınçla suyu istenilen yerden tarım arazilerine doğru yol almasına olanak sağlamıştır. Bazı tarım bölgeleri gerek kurak bir bölgeye gerek su kaynaklarına uzaklıkları ile birçok dezavantaja sahiptir ancak bu bölgelerin birçoğu yer altında derin su kaynaklarına sahiptir ayrıca yer altı suları yüksek mineral oranları ile tarım ürünleri açısından yüksek verime sebep olmaktadır. Tazyikli su motoru çalışma prensibine bakıldığında yer altında bulunan suyu belirli bir çekme borusu ve yüksek emiş gücü ile yer üstüne çıkartarak suyu kullanılmak üzere belirli bir alanda toplamaktadır. Gelişmiş sulama sistemleri bizlerin tarımda yüksek verimler almasına veya tarım yapılamayan bölgeleri tarıma kazandırarak ülke ekonomisine ve bölge insanına büyük bir fayda sağlamaktadır. Farklı işlevlere sahip tarımsal su motorları sayesinde sulama işlemleri birçok bölge için eziyetten çıkıp büyük bir kolaylık haline gelmektedir. Tarımın yanı sıra hayvancılık için yamaç ve dik bölgelere su taşıyabilen bu güçlü motorlar ile suya ulaşım her döneme göre çok daha kolay bir hal almıştır.

Neden Su Motoru Kullanmalısınız?

Neden Su Motoru Kullanmalısınız?

İnsanlık ve su birbirinden ayrılmaması gereken iki önemli element olarak görülmektedirler. Suyun olmadığı veya az olduğu bir bölgede gelişmişlikten söz edilememektedir bu yüzden suya sahip olmak demek insanlığın var oluşu açısından önem arz etmektedir. Suyu kontrol edebilmek için birçok icat bulan insanlık son olarak su motorları ile su üzerinde tam bir hakimiyet sağlamaktadırlar. Suyun kontrolü insanlığa yeterli yiyecek ve hatta enerji olarak geri dönerken aynı zamanda küresel ısınma ile birlikte ani yağış ve sel taşkınlarına karşın can ve mal güvenliği emniyetinin sağlanmasında büyük rol oynamaktadır. Birçok farklı amaca ayrı ayrı veya çoklu olarak hizmet eden su motorları kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Su tahliyesinin en az su taşıması kadar önemli olduğu durumlar vardır. Özellikle şehirlerde yeterli toprak alanı olmayışı nedeniyle aşırı yağışlar şehrin cadde ve sokaklarında birikime sebep olarak hayatı felç etmektedirler. Suyun hızlı tahliyesi olası can ve mal kaybını önlemektedir. Kırsal bölgelerde veya çiftliklerde tarım ürünleri ve besi hayvanlarını düzenli olarak suya ihtiyaç duymaktadırlar. Örneğin her dönem su bulunması zor olan bölgeler su motoru kullanımı ile çiftliklerinde veya tarlalarındaki ürünlerini ve hayvanlarını tehlikeye atmamaktadırlar. Mazotlu su motoru sayesinde elektrik olmayan bu bölgelerde sulama imkanı en kolaya indirgenmiştir. Güçlü motorları sayesinde uzak mesafede bulunan suları kolaylıkla istenilen bölgeye taşıyabilmektedirler. Diğer yandan birçok inşaat ve maden işi ile uğraşanların karşılaşmak istemedikleri tabandan su çıkışı bu motorlar sayesinde kolaylıkla çözülmektedirler aksi halde biriken sular sizlerin zamanından çalmakla birlikle maddi zararlara uğramanıza sebep olabilmektedir. Bu arada tüm su pompası modelleri için kategori sayfamıza bakabilirsiniz.

Su Motoru Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Su Motoru Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Su motorları günümüzde tarımdan sanayiye; madencilikten şehir güvenliğine dek birçok alanda kendini göstermektedir. Farklı çalışma metotları ve boyutları ile kullanıcılarına birçok imkan sunan su motorları hem bireysel hem de ticari olarak kullanılmaktadır. Su motorunuzu satın alırken bazı kriterleri göz önüne almanız sizlerin çok daha sağlıklı bir seçim yapmasına olanak sağlamaktadır. İlk olarak motorunuzun hangi çalışma prensibi ile çalışması gerektiğinin seçilmesi gerekmektedir. Örneğin bazı motorlar yüzey sularını bir noktadan diğer noktaya iletebilirken bazı motor türleri yer altı sularını yer üstüne çekmek üzerine imal edilmiştir. Diğer bir özellik ise motorunuz hangi güç ile çalışabilir olduğudur. Günümüzde pek çok kullanıcı daha temiz ve kolay ulaşılabilir olması sebebiyle elektrik enerjisi ile çalışan motorları tercih etmektedirler. Ancak çok yüksek volta sahip motorlar sizlerin elektrik harcamalarınıza etki edecektir. 12 volt su motoru sizlerin basit işleri kolaylıkla yaptırabileceğiniz motorlar için uygundur. Örneğin bahçenizde bulunan kümes ve çiçekleriniz için su sağlayabilirsiniz. Diğer yandan motor gücü sizlerin seçimi üstünde önemli rol oynamaktadır. Özellikle tahliye durumlarında yüksek beygir gücüne sahip su motorlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Örneğin 3’lük su motoru tahliye konusunda alt motor güçlerine sahip olanlara göre çok daha etkilidir. Diğer yandan tahliye için kullanacağınız su motorlarınızın mutlaka tahliye hortumlarıyla uyumu olması gerekmektedir bu sayede motorunuzu daha uzun bir süre kullanım olanağına sahip olacaksınız.

Su Motoru Nasıl Çalışır?

Su motorları bizlerin suyun kontrol altına alınmasına ve bu sayede yararlı olacak yere iletilmesine veya zarar verecek yerden ise uzaklaştırılmasına yardım eden mekanik bir cihazdır. İnsanlığın su ile mücadelesinde büyük yardımı dokunan bu cihazlar farklı çalışma prensiplere bağlıdırlar. İlk olarak tüm su motorları suyu bulunduğu yerden hareket ettirmeye bağlı bir prensiple çalışmaktadırlar. Suyu iterek veya emiş gücü ile bir noktadan diğerine iletirler veya bulunduğu yerden çekerek diğer bir bölgeye atmaktadırlar. Su motorlarının genel çalışma prensipleri basınç aracılığı ile suyu itme kuvveti ile bir yerden diğerine doğru iletmektedirler. Diğer yandan bazı modellerde ise belirli pervaneler ve enerji güçleri ile suyu tamamen çekerek kanallardan geçirirler ve böylece tahliye ederler. Havanın ve çekiş gücünün etkisi ile su kolaylıkla hareket ederek istenilen bölgeye gidebilmektedir.

Su Motoru Ne Kadar Elektrik Harcar?

Su motorları uzun yıllardır birçok sektörde farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Başta sulama olmak üzere evlere su verilmesi veya inşaat ve maden bölgelerin birikmiş olan suyun iletimi gibi birçok farklı işleve sahiptirler. Su motorları farklı enerji birimleri ile çalışabilirler. Motorun ihtiyaç duyduğu enerji başta insan gücü olmak üzere gaz türleri, güneş enerjisi ve elektrik ile giderilmektedir. İnsan gücü ile çalışan motorların enerji kapasitesi az iken gaz ve elektrik ile çalışan motorlar daha yüksek motor gücüne sahiptirler. Elektrikli su motorları motor güçlerine ve modellerine bağlı olarak gün içinde 200-1000 arası elektrik tüketmektedirler. Bu elektrik tüketimi yapacağınız işe bağlı olarak farklılık göstermektedir. Birçok işletme elektrik tüketimini önemsemeyip sadece motor gücüne bakarken diğer işletmeler elektrik harcamasına dikkat edebilmektedirler. Bu kullanıcıların beklenti ve yapmak istedikleri işin enerji harcama hacmine göre değişmektedir.

Su Motoru Nasıl Bağlanır?

Su motorları günümüzde birçok yerde bireylerin karşısına çıkan makinelerden biridir. Su kullanımına günlük yaşantının hemen hemen her yerinde ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle de birçok kullanıcı farklı amaçlar doğrultusunda su motoru kullanmaktadır. Suyu tahliye ve iletme olarak iki göreve sahip olan su motorları kurulumları ile de kullanıcılarına zorluk çıkarmamaktadırlar. Örneğin su iletimi için kullanılacak bir motoru kullanmak için motora uyumlu bağlama hortumuna ihtiyaç duyulmaktadır. Bu hortum sizlerin suyu iletmesinde büyük rol oynayacaktır. Suyun kaynak kısmına hortumunuzun bir ucunu sarkıtarak bu işlemi yapmadan önce su hortumunuzun ucuna mutlaka çek-valf denilen aparatı kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede kuyu veya artezyen bölgesindeki suyu kolaylıkla çekerek bahçenizde veya tarlanızda sulama işlemlerine devam edebilirsiniz. Motorunuz eğer elektrikli ise elektriğin yeterli olduğu bir prize bağlanması gerekmektedir. Eğer yakıt ile çalışıyorsa uygun yakıtı kullanmanız gerekmektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3M (3)
3MK (3)
404 (2)
ABC (1)
Akdeniz (1)
Alarko (35)
Alfa (1)
Antor (312)
Antrac (15)
Atlas (3)
Atlastis (1)
Attlas (4)
AVES (1)
Balatlı (3)
Bavaria (1)
Best (13)
Bolat (2)
C (1)
Catpower (11)
Conax (1)
Coverco (11)
Daewoo (1)
Dakkin (2)
Dasupo (9)
Datsu (51)
Dbk (4)
DBK (1)
Diamond (4)
Diheng (1)
(414)
(180)
Domak (15)
Duffmart (7)
ebara (2)
Einhell (14)
Element (23)
Energy (10)
Etna (6)
Ford (4)
Garden (29)
General (4)
Genpower (1)
GLOBAL (13)
Goldmoto (3)
Green (1)
Hidrotank (30)
Honda (28)
Honeywell (1)
Hunter (3)
Hyundai (33)
İmpo (39)
Ital (2)
İTHAL (61)
Kaan (3)
Kale (2)
Kama (6)
Kemos (2)
KLPRO (16)
Leo (133)
Loncin (27)
Lutian (7)
Markataş (2)
Max-extra (7)
Mirox (22)
momentum (5)
Mur-Cell (65)
Mytol (1)
Nortek (5)
Oleo-Mac (3)
Omega (9)
Palmera (121)
pedrollo (208)
Proter (2)
Rainpump (8)
Regen (1)
Rother (2)
Rrtmax (2)
Rtm (1)
Rtrmax (31)
Secho (8)
Siemens (4)
Sonax (1)
Standart (2)
Star (3)
Stream (1)
Sumak (600)
Sönsan (1)
Troy (3)
ULUSU (3)
Veta (16)
VETA (2)
Vonroc (1)
Vortex (1)
Wayer (1)
Wilo (28)
Wind (3)
Zemzem (1)
Zongshen (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(115)
ve üzeri (140)
ve üzeri (147)
ve üzeri (148)
ve üzeri (156)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL