Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Fıskiye

için 1,485 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Fıskiye

Fıskiye, bahçe işlerinizi yönetmenizi, bahçenizde bitkilerinizin ihtiyaç duyduğu suyu onlara karşılamanızı ayrıca bahçeyi temizlemenizi sağlayan bir araçtır. Bahçedeki düzeni sağlayan birçok araç vardır. Bahçeyi sistemli bir şekilde kontrol etmek için bazı araçlar kullanmak ve bakımını ihmal etmemek gerekir. Temiz bir bahçe kullanmak, bitkilerinizi temiz tutmak ve ihtiyacı olan suya kavuşturmak için fıskiye kullanmanız gerekir. Fıskiye bahçenizdeki çimleri canlı tutarak, yaşatır. Su fıskiyesi hem hortumun ucuna yerleştirilen el fıskiyelerinde hem de kalıcı sabitlenmiş bahçe sulayıcılarında kullanılmaktadır. El fıskiyeleri, taşınabilir sabit sulayıcılar ve kalıcı montelenmiş fıskiyeler olmak üzere üç türe sahip olan fıskiyeler, kullanım yerine uygun olarak çeşitli şekilde kullanılmaktadır. Bitkilere gerekli suyu sağlayan sulayıcılar, aynı zamanda çimlerde de kullanılmaktadır. Çim sulayıcılar da bahçenin şekline uygun olarak tercih edildiğinde bahçeyi yüksek tasarrufla sulamaktadır. Hobi amaçlı kullandığınız bir bahçeyi sulamak amacıyla dilerseniz aparatlar kullanabilir ve kendiniz bahçenizi sulayabilirsiniz. Bazen bitki kökleri fazla sulama işleminden sonra çürüyebilir. Bu sorunu yaşamamak ve her alanda homojen bir su dağılımı gerçekleştirmek istiyorsanız otomatik sulayıcı sistemi kurabilir ve bahçenizde fıskiyelere yer verebilirsiniz. 4 kollu fıskiye, ayarlanmış döner fıskiye, yağmurlama sulama amaçlı fıskiye, ayarlı yağmurlama sistemi, havuz ve gölet sulamaları gibi birçok modeli bir arada bulabileceğiniz ürün sayfamıza göz atarak uygun bahçe sulama ürün modelini satın alabilirsiniz.

Bahçe Fıskiyesi Çeşitleri

Bahçe Fıskiyesi Çeşitleri

Bahçe fıskiyeleri modellerine uygun olarak çeşitlenmektedir. Salınımlı bahçe fıskiyelerini kullanırken bahçenizin şeklini göz önünde bulundurmalısınız. Eğer dikdörtgen bir bahçeye sahipseniz bu fıskiye çeşidi kullanımınıza uygun olacak. Manuel kullanıma uygun el ile bahçeyi sulamaya yarayan fıskiyeler, uygun aparatlar kullanılarak kolay bir sulama imkânı sağlamaktadır. Bahçe sulama aparatlarının hortuma takılması ile akım sağlanarak kullanılabilmektedir. Su akışını kendiniz belirleyerek ne kadar suya bahçenizin ihtiyaç duyduğuna karar verdikten sonra sulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ağızlıklar çeşitli materyallerden yapılmaktadır. Sulamayı kolaylaştırmak için uygun plastik ağızlığı seçerek, bahçenizi sulayabilirsiniz. Suyu bahçeye dağıtma işlevi gören fıskiyeler, havuzlarda ve dekoratif amaçlı kullanılan alanlarda fayda sağlar. Fıskiye sulama sistemleri gerek tarım arazilerinde, gerekse topluma açık alanlarda çimleri sulamak için kullanılmaktadır. Emek vermeden sulanan ve sudan tasarruf etmenizi sağlayan fıskiyeler, zamanlı ve doğru açıda ayarlanarak bahçeye ihtiyacı olan suyu vermektedir. Döner fıskiyeler, bir tam tur kendi etrafında dönebilen yapısıyla bahçenizin her alanına su dağıtımı sağlamayı amaçlar. 360 derece dönen yapısı ile suyu homojen şekilde dağıtır. Sprey fıskiye modeli ise bahçelerin genişliğine uygun olarak üretilmektedir. Geniş bahçelerde kullanılan sprey fıskiyeler bahçenin tamamını etkili bir şekilde sulamaktadır. Sabit bahçe sulayıcılar, bahçe sulayıcı elinizde tutmaya gerek kalmadan zamandan tasarruf ederek kendi kendine bahçenizi sulamaktadır. İstenilen yere yerleştirildikten sonra bahçe hortumuna bağlanan sabit sulayıcılar, dikdörtgen veya daire şeklinde sulama imkânı sunarak bahçenizi sular. Damla sulama sistemi sayesinde arazideki toprağın çeşidine uygun olarak belirli bölgeleri sulama amacıyla kullanabileceğiniz fıskiyeler de mevcuttur.

 Doğru Fıskiye Seçimi

Doğru Fıskiye Seçimi

Su püskürten alet olan fıskiyeler, hem sabit hem de el ile hareket ettirilebilen şekilde kullanılabilmektedir. Çeşitli aparatlar kullanarak bahçenizi manuel sulayabilirsiniz. Ayrıca bahçe sulama fıskiyesi modelleri içerisinden seçeceğiniz bir aparatla da bu işi otomatik hale getirebilirsiniz. Sadece su ihtiyacı sağlama amacıyla değil, süs havuzları için kullanılan fıskiyeler güzel bir görüntü oluşturmak için de kullanılır. çim sulama fıskiye modelleri bahçenizdeki çimleri sulayarak canlı bir görünüme kavuşmalarını sağlar. Büyük tarım arazilerini elle sulamak daha zor olacağından, otomatik sulayıcılar kullanılarak birkaç adetin araziye yerleştirilmesi ile tasarruflu bir su kullanımı ile daha kısa sürede sulama işlemini yerine getirebilirsiniz. Tarımsal alanların suya duyduğu ihtiyaç dönem dönem artmaktadır. Yaz mevsimlerinde bu ihtiyacı sağlamak amacıyla kullanılan fıskiyeler su ihtiyacını karşılayarak meyve ve sebzelerinizi canlı tutmanızı sağlar. Mini ve büyük boyutlarda yer alan fıskiyeler her bahçenin boyutuna göre değişik olmaktadır. Bahçeniz görece daha küçük boyutlardaysa mini fıskiyeler kullanarak gereksiz su harcamadan sulama yapabilirsiniz. Büyük boyutlara sahip bahçenizi ise, büyük fıskiyeler kullanarak sulayabilirsiniz. Su fıskiye tabancaları, hortuma bağlanan aparatı ile daha küçük bahçelerde işlevsel olarak kullanılmaktadır. Su tabancası ve adaptörleri kullanılarak hortumlarla manuel sulamalar gerçekleştirilebilmektedir. Tabanca çeşitleri, kullanıma göre değişmektedir. Tetikli tabanca ve diğer tabanca setlerini inceleyebilir kullanımınıza uygun olanı alabilirsiniz. Bahçe sulama sistemleri içeriğindeki fıskiye, tabanca ve hortum ucu ile içerisinde bulundurduğu aparatlar sayesinde sulama işlemi için ihtiyaç duyulan ürünleri size sunar. Su tabancalarının set halinde kullanılması ile araziye verilen suyun yeterli düzeye ayarlanabilmesi sağlanmaktadır. Ayarlanabilir tabancalar, fonksiyonel olarak kullanışlı bir yapıya sahiptir.

 Kullanım Alanına Göre Fıskiyeler

Kullanım Alanına Göre Fıskiyeler

Bahçenizi sulamadan önce toprağınızın yapısını iyi incelemelisiniz. Toprak yapınız yumuşak ise, bahçenizin boyutları küçükse ona uygun bir sprey fıskiye modeli tercih edebilirsiniz. Topluma açık alanlarda kullanılmak üzere geniş bir yere sahip çimleri ve sahaları sulama amacıyla ise döner fıskiye kullanabilirsiniz. Zamanlayıcı ayarlı sulama mekanizmasına sahip fıskiyeler, bahçenizi ne kadar sulaması gerektiğini ayarlayabilmeniz için size seçenek sunmaktadır. Ayarlı su zamanlayıcı fıskiyeleri kolay kurulumu ile her yerde kolayca işlerinizi hallederken sulama işlemini gerçekleştirebilir. Otomatik olarak kapanması ile su tasarrufu sağlar. Dikdörtgen alanlarda etkisi yüksek olan döner fıskiyeler, ihtiyacı olan suyu araziye sağlamaya yardımcı olur. Damla sulama sistemi adı verilen ve organik torflu arazide kullanılan bu sistem doğrudan nereyi sulamak istiyorsanız oraya uygun su ihtiyacı sağlayabilir. Bahçenizi sularken zamandan tasarruf etmek istiyorsanız sabit bahçe sulayıcılar kullanabilirsiniz. Montelendikten sonra arazinin şekline, bahçenin büyüklüğüne uygun olarak bahçenizde sulama işlemi gerçekleştiren sabit sulayıcılar, bahçenize uygun modellerde tercih edilerek doğru bir sulama gerçekleştirir. Bahçe sulama fıskiye modelleri bahçenize uygun açıda ayarlandıktan sonra, su fışkırtma yoğunluğuna karar verilerek ayarlanabilmektedir. Su fışkırtma yöntemini çeşitli boyutlarda yerine getiren sulayıcılar, dayanıklı metaller kullandığı zaman uzun vadede kullanıma uygun hale geliyor. Geniş bir kullanım alanına sahip fıskiyeler, meyve ve sebzeler, çimler gibi çok çeşitli şekilde kullanılabilmektedir. Küçük bir bahçeye sahipseniz su fıskiye tabancaları bahçenizi sulamak için yeterli bir kullanım sağlayabilir. Akış gücü ayarlanabilen fıskiyeler takım halinde de satılarak ihtiyaç duyduğunuz ürünleri size sunmaktadır. Ayarlı yağmurlama sistemleri sayesinde bahçenize uygun ayarlanabilir debisiyle sulama imkânı sağlar. Turbo su pompası kullanarak sıvıyı kolayca taşıyabilirsiniz. Sıvı aktarım pompaları sulama sistemlerinde kullanılan bir parçadır. Güçlü emiş gücü sayesinde sıvı aktarımı sağlar. Hemen siz de bahçeniz için doğru fıskiyeyi seçmek için fıskiye modelleri hakkında daha detaylı bilgi almak için ürün sayfamıza göz atabilirsiniz.