Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Depo Hacmi

Başka bir kelime deneyin

Püskürtme Etki Mesafesi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

İlaçlama Makinesi

için 440 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

İlaçlama Makinesi

Günümüzde hijyen açısından da önem kazanan ilaçlama makineleri, dezenfektan kullanılması için bir araç görevi görüyor. Özellikle sırt ilaçlama pompaları dezenfektan ile temizleme işleminde yardımcı rolünü oynamaktadır. Sadece evdeki sineklerden bile rahatsız olup küçük ilaçlama makinelerini kullanabilirsiniz. Böylece evinizde sinekler olmadan rahatça uyuyabilirsiniz. Üflemeli ilaçlama makinesi, yani püskürtme yapan ilaçlama pompaları en çok tercih edilen sıvı ilaç aracıdır. Özelliklerine göre püskürtmede sıvı ilaç damlacığı büyüklüğünün çok küçük olmasına karşın daha da küçük olan damlacık büyüklüğü ve hava akımı ile sisleyiciler de bulunmaktadır. İlacın ortama daha hızlı yayılmasını sağlayan sisleyiciler, oldukça kullanışlıdır. İlaçlama makinelerinde basıncı daha yüksek ya da daha alçak tutabilirsiniz. Böylece istediğiniz püskürtme oranında ilaçlama yapabilirsiniz. Yalnızca elden ilaçlama yapılmamaktadır. Tarımcılar, bitkilerini korumak için ilaçlama makinelerini kullanırlar. Ancak tarımda alan geniş olduğu için yüksekten, yani uçak ya da helikopter ile ilaçlama işlemi yapılır. Özellikle bitkileri yabancı maddelerden ayrıştırarak koruma sağlamış olurlar. Tarlalar için bir traktör tipi ilaçlama makineleri vardır. Traktör tipi ilaçlama makineleri traktörlerin arkasına asılarak özellikle sulama yapma amaçlı kullanılır. Ayrıca ufak köşelere de girebilmek için el traktörleri de sulama ve ilaçlama gibi görevler üstenmektedir. Tarlalarda ilaç püskürtmede en çok kullanılan başlıklar ise koni ve düz üçgen şeklinde olan uçlardır. Böylece bitkilerin çevresi ve arası gibi belirli alanları sulayabilir veya ilaçlanabilir. Koni şeklinde püskürtülen başlıklar, ilaç veya suyun çıkışından sonra sürekli dönen ve koninin içinin sulanmamasını sağlar. Düz üçgen şeklindeki başlıklar ise sıvının çıkışı ardından genişleyen düz püskürtmeli başlıklardır. Farklı başlıklar da sizlere bağ, bahçe, tarla gibi alanların sulanması ve ilaçlanması için yardımcı olacaklardır.

 İlaçlama Makineleri Çeşitleri

İlaçlama Makineleri Çeşitleri

İlaçlama makineleri farklı durumlara göre gruplara ayrılırlar. Katı ve sıvı olarak ikiye ayrılan ilaçlar da kendi içlerinde farklı gruplar oluşturur. Sıvı ilaçların damlacık büyüklüğüne göre ise üç gruba ayrılırlar. Sıvı haldeki ilaçların kullanımı püskürtme işlemi ile olur. Bu nedenle damlacık büyüklüğü püskürtmenin ne kadarlık bir alana ve nereye olacağına katkıda bulunur. Damlacık büyüklüğüne göre üç gruba ayrılan ilaçlama makineleri de vardır. Pülverizatör , atomizör ve sisleyici olarak gruplanırlar. Pülverizatörler, ilaçlı suyun basınçla püskürtülmek üzere ilaç makinesinin başlığına ulaşarak orada parçalanma işlemine uğrayıp daha küçük parçacıklar şeklinde dışarı püskürtür. Atomizörler, püskürtülürken pülverizatörlerden daha da küçük damlacıklara ayrılarak, ilacın daha uzak bir noktaya ulaşmasını sağlar. Sisleyicilerde ise minimum damlacık büyüklüğüne ulaşılarak hava akımı sayesinde sis halinde dışarıya ilaç püskürtme işlemi gerçekleşir. Sisleyiciler de kendi içerisinde soğuk sisleme ve sıcak sisleme olarak ikiye ayrılıyor. Bu iki türü de birlikte kullanabilirsiniz. Katı ilaçları da tozlayıcı denilen türde ilaçlama makineleri ile kullanılır. Tozlayıcılar, ilacın direkt olarak bitkiye verilmesine olanak sağlar. İlaçlama makineleri tercihe göre akülü, yani şarj edilebilen, benzinli, elektrikli ve mekanik kollu olarak dört ana başlık altında çeşitlilik gösteriyor. Genellikle 16 litrelik olan akülü ilaçlama pompaları bir defa şarj edildikten sonra uzun süre kullanabilirsiniz. İlaçlama deposu bitse bile tekrar doldurup aynı şarj süresi ile tekrar ilaçlama işlemi yapabilirsiniz. Elektrikli ilaçlama makineleri, uzun mesafelere kadar ilaç ya da dezenfektan ulaştırabilir. Benzinli ilaçlama makineleri hem yakıt hem de ilaç deposu bulundurur. Motor çeşitlerine göre de farklılık gösteren ilaç pompaları farklı mesafelerde ilaç püskürtebilir. Mekanik kollu ilaçlama makineleri ise elle püskürtülen ilaçlama makineleridir. Çok uzak mesafelere yetişemeyebilir. Depo kapasitesine göre ve hangi mesafelerde ilaçlama yapmak istediğinize bağlı olarak ilaçlama makinesi seçmelisiniz. Farklı pompa uçları kolayca değişebilen ilaçlama pompaları, kullanıcıların rahatça ilaçlama yapabilmesine olanak sağlıyor. Sırt ilaçlama pompaları ilaçlama ve dezenfektan ile temizleme için en rahat ve ergonomik pompalardır. Seçilen bahçe makineleri türüne göre de istenilen mesafeden ilaç püskürtebilirsiniz.

Bahçe İlaçlama Pompaları

Bahçe İlaçlama Pompaları

Bahçenizi daha yeşil yapmak, bitkilerinize zarar verebilecek türlü bakterilerden, sık sık karşınıza çıkabilecek küçük böcek çeşitlerinden uzak tutmak, daha sağlıklı bir bahçe sahibi olmak için düzenli ilaçlama ve sulama yapmanız sizin için en iyi yöntemdir. Çünkü bakımı yapılmayan bitkiler kendilerine özel olan renklerini kaybeder ve hem bitkinin sağlığı bakımından zararlıdır hem de estetiklik açısından kötü bir görünüm kazanır. Bazı küçük balkonların köşelerinde de minik bir bahçe oluşturanlar vardır. İster böyle küçük isterseniz büyük bir bahçeniz olsun, bakım yapmanız, sulama ve ilaçlama yapmanız her zaman en sağlıklı seçenektir. Bu nedenle el tipi olan ilaçlama pompaları hem saksı bitkilerinizi sulama hem de ilaçlama konusunda sizin işinizi kolaylaştıracaktır. İlaç pompası küçük hacimli ve ergonomik tutuluşu sayesinde çok kolay bir kullanım sunmaktadır. Sprey kullanım biçimi ile püskürtme yapan ilaçlama pompası bitkilerin temizliğini sağlar. Balkon ve küçük bahçeler için uygun olan genellikle 2 litrelik olan ilaçlama pompaları, hafif ve mekaniktir. Karınca ve benzeri böcekler için kullanılan kimyasallara dayanıklı olan ve püskürtme mekanizması düzgün olan her ilaçlama pompası uzun süre işinize yarayacaktır. Çeşitli renkleri ile bahçenize uyum sağlayabilir, keyifle bakım yapabilirsiniz. Saklama ve muhafaza etme bakımından çok yer kaplamayan fıs fıs ilaçlama pompaları, pencere kenarlarına yerleştirilmiş olan süs bitkileri ve renkli çiçekler için de çok ideal ve kullanışlıdır. Boyutunun küçük olması ofis gibi alanlarda masalardaki bitkileri ve yer saksılarını sulamak ya da ilaçlamak için idealdir. İlaçlama pompalarının başlıklarını da değiştirerek istediğiniz oranda püskürtme elde edebilirsiniz. Farklı ilaçlama makineleri ve türleri ile üretimini yaptığınız ürünlerinizi zararlı olan otlardan, mikroplardan ve pisliklerden arındırabilirsiniz. Sağlıklı yetiştirilen ürünleriniz sayesinde insanların da sağlığa zararı dokunmayan ürünlere ulaşabilmelerini sağlayacaksınız. Sayfamızdan Kale ilaçlama makinesi çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

 İlaçlama Makinesi Deposu

İlaçlama Makinesi Deposu

İlaçlama makinelerinde depolar ilaçlama makinesinin türüne göre bir veya iki tanedir. Eğer benzinli bir ilaçlama makinesi ise biri benzin deposu diğeri de ilaç deposu olmak üzere iki adet deposu vardır. Ancak elektrikli, şarjlı veya diğer türlerde bir ilaçlama makinesi ise yalnızca ilaç için bir depo bulunur. Bu depolar farklı hacimlerde ve farklı şekillerde olabilir. İlaçlama makinelerinin depo kapakları da çok dikkat edilmesi gereken bir konu. Kapakların sıkı kapatılması, olası bir akma durumunu engeller. Böylece hem ilaç hem de bulunduğu ortam korunur. İlaçlama pompası depo temizliği de çok önemlidir. Farklı ilaçlar ve su ayrı yerlere kullanılabilir. İlaç ve suyun karışmaması için de depo temizliği öne çıkıyor. İlaç makinesi deposunun yıkama fıskiyesi gibi temizleme aparatları da bulunmaktadır. İlaçlama makinesi için tahliye musluğu ve ilaçlama tabancaları depo girişine takılarak kullanılabilir ilaçlama pompası elde edebilirsiniz. Depoyu, ilaçlama makinesine yerleştirerek kapağını açıp, ilaçlama hortumunu ve hortumun ucuna da ilaçlama tabancısını takarak ilaçlamaya hazır bir ilaçlama makinesi oluşturursunuz. Tarım için kullanılacak olan ilaçlama ve sulama mekanizmaları daha çok uçak ya da traktör yardımı ile kullanıldığından depo hacmi ve şekli olarak farklılık gösterir. Bu durumda kullanılan ilaçlama makinelerinde şarjlı ilaçlama pompası ya da motorlu ilaç pompası oluyor. Bu depolar 1 tonluk ilaçlama makinesi deposu olabilir. Böylece daha uzun süre ilaçlama ve sulamaya devam edebilirsiniz. Depo hacmi ile birlikte deponun dayanıklılığı da doğru orantı kurulacak şekilde artmaktadır. Pamuk ve zeytin ilaçlama makinesi, zeytinin yetiştiği geniş alanda genellikle havadan, yani helikopter yardımı ile ilaçlama yapar. Depo, helikopterin altında yerleşmiş ise ucunda bir pompa pervanesi takılmış olacaktır. İlaç deposuna bağlı olan püskürtme borusu deliklidir ve bu deliklerden ilaç püskürtme işlemi gerçekleşir. Havadan yapmış olduğunuz ilaçlama size ciddi oranda, yüksek çalışma hızı kazandıracaktır. Bu yüksek çalışma hızına karşın ise traktörlerle yapılan ilaçlama ve sulama işlemleri daha yavaş ancak daha etkili sonuçlanır. Çünkü bitkilerin tamamına ilaç ve su tedarik edebilirsiniz. Sayfamızdan Kaan ilaçlama makinesi çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

 İlaçlama Makinesi Aparatları

İlaçlama Makinesi Aparatları

Dünyada her geçen gün gelişen bir döngü var. Teknoloji ile insanların işlerini kolaylaştıran, iş gücünü azaltıp verimliliği arttıran mekanizmalar da gelişiyor. Bozulan ya da zarar görmüş parçaların yenileri ile değiştirilebilmesi, eşyalarımızı daha uzun süre kullanabilmemize olanak sağlıyor. İlaçlama pompası dahil olmak üzere birçok aparatın birleşiminden ilaçlama makineleri oluşmaktadır. İlaçlama için bir depoya, depoya bağlanacak olan bir ilaçlama hortumu, ilaçlamadan sonra ilacı saklayabilmek için sıkı bir depo kapağı, ilaçlama hortumunun başına takılacak olan başlıklar, basınçlı hortum uçları, vana, dirsek boru, çok başlıklı ilaçlama aparatı ve püskürtme tabancası, akülü ilaçlama makinesi şarj aletleri (adaptörler) gibi aparatlar birleşerek ilaçlama makinelerini oluşturuyorlar. Ayrıca balkon ve küçük bahçeleri sulama ve ilaçlama için olan el tipi fıs fıs ilaçlama pompaları için gerekenler ise dayanıklı bir ilaçlama şişesi ve sprey başlığıdır. Küçük boyutlu olan ilaçlama makineleri için ilaç deposunu değiştirmek kolay olacaktır ancak boyut olarak büyük olan ilaçlama makineleri için depoyu değiştirmek pek mümkün olmayabilir. İlaçlama hortumları da farklı uzunluklarda olabiliyorlar. Daha uzak noktalara ulaşabilmek için bu hortumları da uzunları ile değiştirebilirsiniz. Ayrıca delikli ya da çok başlıklı ilaçlama aparatları da birden fazla noktadan aynı ayna ilaç çıkışı yaparak daha geniş bir alanda sulama veya ilaçlama yapmanıza olanak sağlar. Özellikle hilal şeklinde olan ilaçlama aparatları daha bölgesel ilaçlama yapacaktır. İlaç depolarının içlerinin temizliği için de bir aparat bulunmaktadır. Depo temizleme fıskiyeleri de ilaçlama makineleri için bir aparat olarak sayılabilir.

 İlaçlama Makineleri ve Hijyen

İlaçlama Makineleri ve Hijyen

Her daim hijyenik ve temiz olması gereken bazı ortamlar vardır. En başlarda ise hastane, klinik ve eczaneler vardır. Sonra da toplu taşıma araçları, okul ve iş yerleri gibi topluluk alanları gelir. Dezenfektanların ve temizlik ürünlerinin kolayca ortama verilmesi için olan ilaçlama makineleri, insanların, canlıların sağlığı için önem taşımaktadır. Örneğin elektrikli ilaçlama pompası veya şarjlı ilaçlama pompası yardımı ile ortama kısa sürede ilaçlama yapabilirsiniz. Hem hijyenik hem de daha güvenilir bir ortamda olmak insanların daha güvende hissetmelerini sağlar. Dilerseniz evinizde, odanızda ferah ve temiz hissetmek için el tipi ilaçlama pompalarından da kullanabilirsiniz. Son günlerdeki temizlik anlayışımız için de çok uygun olan dezenfekte etme işlemi ile daha sağlıklı bir ortam sağlayabilirsiniz. Dezenfekte etme ve ilaçlama işlemi için de etkili olan U.L.V püskürtme yolu ile yapılan işlemler, yani ultra düşük hacim ile neredeyse sisleme yaparak çok güçlü etkiler oluşturur. Böylece ilaç zararlı olan canlılar için doğrudan etkisizleştirme yapar. Seralarınız ve hangarlarınız için de çok kullanışlı olan bu ürünler, her zaman düzenli olarak kullanıldığında çok olumlu sonuçlar getirir. Herkesin sağlığı için artık tatil yerleri, özel arabalar ve okullarda da dezenfekte etme işlemi için ilaçlama makineleri kullanılıyor. Gittiğiniz her yerde gönül rahatlığı ile sağlıklı zamanlar geçirebilirsiniz. İlaçlama yapmak artık her yerde gerekli olan bir kural haline geldi. Özellikle bahçe ve tarlalarını korumak isteyen insanlar farklı ilaçlama türlerini deniyorlar. Boyut ve işlevsellik açısından çeşitlilik kazanan ilaçlama makineleri, kullanım açısından da kolaydır. Sahip olduğunuz bahçenizi ya da balkonunuzu sineklerden, çeşitli böceklerden ve bitkilerinize zarar verecek başka mikrop türlerinden ilaçlama yaparak temizleyebilirsiniz.

İlaçlama Makinaları Nasıl Kullanılır?

Motoru çalıştırmadan önce kimyasal ilaç deposunun katkısız saf su ya da kullanılmak istenen kimyasal madde ile dolu olup olmadığı kontrol edilmeli. Kimyasal ilaç deposu boş haldeyken motor çalıştırılmamalıdır. Kullanılan yakıtın dönüş borusundan aktığı görülünceye kadar primer hazneyi pompalayarak başlayınız ve kapatmak istenildiğinde hava kelebeği kolunu çekerek kapatabilirsiniz. Gaz kolunu minimum olmamak koşuluyla ayarlayın. Denemek amaçlı ise çalıştırma Kolunu hafifçe birkaç kez çekebilirsiniz. Motoru çalıştırmak istenirse çalıştırma kolunu hızlı ve güçlü çekerek başlatabilirsiniz. Eğer yüksek hızla çalıştırılmak istenirse, Önce kontrol valfı kolunu çevirin ve duyulan ihtiyaca göre Herbicide (Bitki öldürücü), Insecticide (Böcek öldürücü) veya High Pressure (yüksek basınç) konumuna ayarlayın. Püskürtme koşullarını ve ekipman içeriğine göz atın, daha sonra cihazı sırtınıza alın ve gaz kolunu en yüksek duruma getirin. Son olarak püskürtme ucu vanası açık durumunu kontrol edin kimyasallar püskürtme ucundan püskürerek çıkacaktır.

İlaçlama Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle ilaçlamanın ne amaçla yapılacağına göre makinenin türü belirlenmelidir. İlaçlama makinesi türüne göre sırt pülverizatörleri ise kullanım alanları küçük olduğundan yüksek basınca ihtiyaç duyulmaması, sırtta taşınabilir olduğundan yeteri ağırlıkta olması gerekir. Bağ ve bahçe ilaçlamasında kullanılan makineler de ilaç damlasını üst tarafa ulaştıracak hava akımına dikkat edilmelidir. Traktör ve benzeri araçlara takılabilen ya da onlarla çekilebilen ilaçlama makineleridir. Tarla ilaçlama makineleri ilacı sürekli aynı konsantrasyonda ve eş basınçlarda ürünlere iletmesine dikkat edilmelidir. Büyük arazilerde traktör üzerinde kullanılabilir olmalıdır.

Ne Tür İlaçlama Makineleri Alınmalıdır?

Amaca ve uygun fiyata göre çeşitli ilaçlama makineleri bulunmaktadır. Eğer ilaçlanacak alan küçük ise küçük çiftlikler, bahçeler, fidanlar üzerinde kullanılmak isteniyorsa motorlu sırt tipi ilaçlama makinaları kullanılabilir. Aynı zamanda sırt tipi ilaçlama makineleri büyük hacimli uygulamalar içinde kullanılır. Eğer uygulanmak istenilen alanda bitkilerin çeşitli yapıları varsa, farklı bir dağılım ve çok çeşitlilik gösteriyorsa bağ-bahçe tipi daha büyük ilaçlama makineleri kullanılır. Küçük boylarda oluşan meyve ağaçları, yüksek boya ve fiziki gelişen ağaçlar ya da orman ağaçları gibi türler üzerinde uygun ilaçlama makineleri bu türlerdendir. Diğer bir tür ilaçlama makineleri ise tarla tipi ilaçlama makineleridir. Bu tür makineleri büyük arazileri ilaçlamada kullanılabilir.

İlaçlama Pompası Nasıl Çalışır?

Pompanın amacı içindeki ilacı bir yerden başka bir yere iletmektir. Pompalar bir güç elde edilmektedir. İşte bu pompa çeşitlerinden birisi de pistonlu pompadır. Pistonlu pompaları pompa içinde bulunan ilacın pompanın içinde olan piston yardımıyla ileriye itilmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu pompaların içinde ayrıca sızdırmaz parçalarda vardır. Pistonlu pompalarda meydana gelen gücü kontrol etmek için birden fazla piston kullanılmalıdır. Kranka iletilen itme gücü dengelenir ve eş frekanslı ve belirli derecede iletim sağlanır.