Oyun Konsolları

için 1,187 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Öne Çıkanlar

Oyun Konsolları

Televizyon, bilgisayar monitörü ya da diğer görüntü ünitelerine bağlanan oyun konsolları ileri seviyede oyun deneyimi sunuyor ve teknolojinin gelişimine paralel olarak gelişen birçok çeşidiyle kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Spor, açık dünya, yarış, platform ve FPS gibi pek çok oyun türüne ait yapımın oynanmasını mümkün kılan konsollar, oturma odasında oyun keyfi yapmak isteyenleri memnun ediyor. Konsolların sahip olduğu yüksek çözünürlük özelliği sayesinde oyun görüntüleri çok daha net ve canlı bir hale geliyor. Birden fazla kişinin oyuna katılabilmesini sağlayarak arkadaş toplantılarına eğlence ve neşe katıyor. Oyun konsolu exe uzantılı dosyaları çalıştıramasa da konsol için üretilen yapımların sorunsuz şekilde değerlendirilebilmesine olanak veriyor.

Oyun Konsolu Nedir?

Oyun Konsolu Nedir?

Etkileşimli video oyunu ve görüntüleme için tasarlanmış özel bir bilgisayar sistemi olan oyun konsolları PC gibi çalışıyor. Merkezi bir işlem birimi (CPU), grafik işlem birimi (GPU) ve rastgele erişim belleği (RAM) gibi bir bilgisayarın sahip olduğu tüm temel bileşenlere sahip olan konsollar, enerji tüketimi ve performans oranının dengeli olmasını sağlayan özelleştirilmiş bileşenlere ev sahipliği yapıyor. Yüksek kaliteli video oyunları çalıştırmak için özel olarak tasarlanan modern bilgisayar bileşenleri, kusursuz bir oyun deneyimi için kullanılabiliyor. Ancak video oyun konsolları hem daha erişilebilir fiyatlarda olduğu hem de konforlu biçimde kullanılabildiği için tercih edilebiliyor. Ayrıca oyunlar, oyun konsollarına bilgisayarlara oranla çok daha kolay yükleniyor. Hemen hemen tüm video oyun konsolları tak ve çalıştır özellikleri sayesinde kurulum kolaylığı sağlıyor. Müzik çalar, oyun kumandası, düğmeleri ve joystick veya pedleri olan bir el cihazı ile çalışan oyun konsolu çeşitleri oynanan oyunlara göre farklılık gösteriyor.

Eğlenceyi Eve Taşıyan Oyun Konsolları

Eğlenceyi Eve Taşıyan Oyun Konsolları

Oyun konsolları gelişen teknolojiye paralel olarak son dönemlerde genellikle kablosuz bağlantı özelliği içeriyor. Oyun konsolu direksiyonlu olduğunda oyun oynamayı daha keyifli hale getiriyor. Hatta oyun konsolu direksiyon debriyajlı vitesli modelleriyle daha konforlu ve yüksek hassasiyet seviyesine sahip bir oyun deneyimi sunuyor. Oyun konsolları sadece oyunlarda değil yüksek çözünürlüğe sahip filmlerin izlenmesinde, internete bağlanmada ve yüksek kalitede müzik dinlemesinde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca fitness, pilates, yoga, zumba, aerobik gibi egzersizler de oyun konsolu ile yapılabiliyor. Yeterli düzeyde RAM kapasitesine sahip olan modeller, yüksek bir performansa imzasını atıyor. Bazı konsolların uzaktan kumanda özelliği ise kullanıcılar tarafında daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Her oyun konsolunun kendine özgü diskleri oluyor ve bu diskler diğer konsollarda çalışmıyor. Oyun konsolu üzerinde yer alan USB bağlantı noktalarına klavye ve mouse gibi donanımlar takılabiliyor. Böylece ihtiyaç duyulan bazı oyunlarda ve uygulamalarda mouse ya da klavyeden destek alınabiliyor.

Popüler Oyunları Kolaylaştıran Teknoloji

Popüler Oyunları Getiren Teknoloji

Her oyun için farklı modellerde tasarlanan PC oyun konsolları platform ve bulmaca gibi daha karmaşık ve daha stratejik oyunlar için kullanılıyor. Oyun konsolları fiyatları, oynandığı oyunların popülerliğine göre değişiklik gösteriyor. En son tasarlanan oyunun konsolları bir önceki oyun konsolunun fiyatını düşürüyor. Her yeni çıkan oyun ise bir önceki oyuna göre hem görsellik hem teknolojik açıdan bir üst segmentte yer alıyor. Bu durum da yeni nesil oyunların daha yüksek fiyata sahip olmasına neden oluyor. Oyun konsollarındaki fiyat farkını etkileyen faktörler arasında konsolun depolama kapasitesi yer alıyor. Konsolun depolama kapasitesi arttıkça fiyatında da artış söz konusu oluyor. Ayrıca oyun konsolu direksiyon debriyajlı vitesli olduğunda kullanıcının oyunları daha kolay oynamasını sağlıyor. Ancak bu teknolojiler konsolların fiyatlarında değişikliğe neden olabiliyor. Daha fazla konsol ve oyun seçeneği için Video Oyun & Konsol kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Atari (83)
Axcess (7)
(1)
Dobe (3)
Microsoft (233)
Nintendo (200)
Sony (629)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Sabit Disk Kapasitesi

(450)
(304)
(191)
(116)
(100)
Başka bir kelime deneyin

Garanti Durumu

(693)
(216)
(209)
(45)
Başka bir kelime deneyin

Bölge Kodu

(1030)
(92)
(38)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(245)
ve üzeri (348)
ve üzeri (371)
ve üzeri (378)
ve üzeri (387)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL