Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Lg
Mag
Seg
Zng
Vu+
Ayt
Etc
Hp
Oem
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Uydu Ekipman & Malzeme

için 8,066 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Next YE-10/24 Hybrid Uydu Santral Sonlu Kaskatlı Multiswitch

  (9)
  30 günün en düşük fiyatı!
  1.749 TL 1.747,08 TL
  +

Uydu Ekipman ve Malzemeleri

Teknoloji akıl alması fazla çaba isteyen gelişmelere imza atarken, bu gelişmelerin beraberinde yaşamlarımızda da pek çok fark yaratan hususa vesile oluyor. Bu noktada televizyon dünyası örneklenerek durum daha anlaşılır ve açık bir şekilde ele alınabiliyor. Çeşitli televizyon kanallarının böylesine kapsamlı olmasında ve evrenselleşmesinde, dünyanın farklı farklı, bambaşka noktalarında izlenebilir hale gelmesinde pek tabii birtakım teknik ekipmanların rol oynadığından defaatle söz edilebiliyor. Tam da bu aşamada, uydu malzemeleri ve modellerinden konu açılabiliyor. Uydu alıcılarının araladığı kapı, farklı farklı yayınların izleyiciler ile buluşmasına zemin hazırlıyor. Aynı zamanda her geçen yıl teknolojide yaşanan çeşitli gelişmeler ışığında, yayınların kalitesi ve netliği de hızla artıyor. Bu artışın gerekçelerinin anlaşılabilmesi için, uydu ekipman modellerinin ve uydu yan malzemeleri çeşitlerinin mercek altına alınması gereklilik arz ediyor. Görülen bir diğer farklılaşma, kanal çeşitliliği noktasında açığa çıkıyor. Yaşça bizlerden büyük olan bireylerin ifadelerinden de sık sık duyabileceğimiz üzere geçmiş dönemlerde, kişilerin izleyebilecekleri kanal alternatifleri bir hayli kısıtlılık gösteriyor. Ancak bu kısıtlılık, her geçen yıl daha da açılıyor ve bu tarafta ciddi bir değişim gözleniyor. Bu durum, en temelde izleyicilerin vizyonunu genişletiyor. Uydu anten malzemeleri en nihayetinde tüm bu durumların yaşanabilmesinde majör bir rol oynuyor. Ancak iş salt televizyon ile sınırlı kalmıyor. İnternet dünyasının işleyişinde de uydu ekipmanlarının rolü yadsınamıyor. Bu kapsamda da uydu internet malzemeleri dile getirilebiliyor. Tüm bu malzemelerin detaylandırılması; kullanıcıların hem televizyonu hem de interneti daha faydalı ve randımanlı kullanabilmelerine kapı aralıyor.

Uydu Malzemeleri Çeşitleri

Uydu Malzemeleri Çeşitleri

Model uydu malzemeleri sınıfında ilk etapta, f konnektör ile karşı karşıya gelinmektedir. Bilindiği üzere uyduların ana işlevleri bir bağlantı, ya da bir başka deyiş ile bir iletim sağlamaktır. Bu iletimin tesis edilebilmesi için gerekliliği elzem olarak addedilebilen ana unsur f konnektörlerdir. F konnektörler, adlarından da anlaşılacağı üzere bağlantı hususunda ana ve belirgin bir noktada yer edinmektedir. Uydu anten ekipmanları sınıfındaki bir başka kritik materyal, uydu multiswitch olarak ifade edilebilir. Konusu açılan bu araç ve gereç sayesinde de en temelde çoklu bağlantılara imkan sağlandığı kaydedilmektedir. İmkan sağlanan bu çoklu bağlantı opsiyonu, kanal çeşitliliğini ve kanalların netliğini de doğrudan doğruya artırmaktadır. Bir uydu mekanizması için vazgeçilmez bir alet olduğu da dile getirilebilir. Uydu çanak malzemeleri kategorisi eşelenmeye devam edilecek olunur ise, bir sonraki durağımız pek tabii anten kabloları olmaktadır. Belirlenecek yapay uydu malzemeleri incelenirken anten kablosunun niteliği üzerinde ayriyeten durulması fayda sağlar. Bilindiği üzere pek çok kablo çeşidi, hassas yapıları ile dikkat çekmektedir. Hassaslıktan daha uzak çanak kablolarının edinilmesi, daha uzun ömürlü vesorunsuz bir kullanım deneyiminin kapılarını aralamaya yetmektedir. Tüm bunlara ek olarak uydu alıcısı Wi-Fi ve adaptör araç ve gerecinden de kısaca bir bahis açılabilir. Söz konusu malzeme, daha çok uydu internet ekipmanları arasında büyük önem arz eden bir yer edinmektedir. Edindiği bu yer neticesinde hızlı ve sorunsuz bir Wi-Fi sistemi tesis edilebilmektedir. Sıralanan farklı farklı araç ve gereçlerden de rahatlıkla anlaşılabileceği üzere, uydu alıcı malzemeleri genişçe bir ürün havuzuna karşılık gelmekte ve bu sayede kullanıcıların gereksinimlerini tümüyle karşılamaktadır.

Modern Uydu Ekipmanları

Modern Uydu Ekipmanları

Ana malzemeler mercek altına alınmaya devam edilir iken tam da bu aşamada, kalite ve nitelik yönünden uydu alıcısı ekipmanları üç farklı gruba ayrılarak incelenmektedir. Bu gruplardan ilki ise, HD olarak nitelenebilir. HD, hem ses hem de görüntü bağlamında belli bir standardın üstüne varan kaliteyi temsil etmektedir. Seyir zevklerini had safhaya çıkarmayı amaç edinmiş kullanıcılar, bu durumu göz önünde bulundurarak hareket edebilmektedir. HD ses ve görüntü kalitesi, evde sinematografik bir zevkin yaşanabilmesine de bütünlüklü bir şekilde kapı aralamaktadır. HD'nin ardı sıra bir diğer kalite derecesi olan Full HD başlığından bir konu açılabilir. Full HD, HD'nin bir nebze daha üzerine çıktığı gözlenen bir versiyonudur. Full HD olanağına elveriş sağlayan uydular, kullanıcıların seyir zevkini bambaşka bir hale büründürebilmektedir. Sinefiller özellikle bu nokta üzerinde defaatle durmaktadır. Tüm bunlara ek olarak değinilmesi fayda sağlayan son unsur pek tabii 4K modellerdir. 4K Çözünürlük, yepyeni bir teknoloji harikası oluşu ile karakterizedir. Yüksek çözünürlük derecesi, kamera açısına tabi olan tüm bileşenlerin tümüyle izleyiciye aktarımına imkan sağlamaktadır. Bu durum, seyircinin ekranda anlatılan hikayenin içerisine daha çok girebilmesine de yol açmaktadır. 4K sistemini destekleyen uydu aygıtlarını satın almanın beraberinde yine aynı olanağa kapı aralayan gerekli sistemsel alt yapılara sahip televizyonların edinilmesi de elzem bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Görüldüğü üzere üretim biçimlerindeki fonksiyonel farklılaşmalar, modellerin işlevsellik durumları üzerinde belirleyici etkilerde bulunmuştur. Bu durum sebebiyle de kullanıcılar üründen nitelikli bir seyir zevki bekliyor ise; sıralanan gruplar içerisindeki sistemsel uydu aygıtlarını incelenmelidir ve bunun sonucunda bir yol haritası belirlemelidir.

Uydu Ekipman ve Malzemesi Fiyatları

Uydu Ekipman ve Malzemesi Fiyatları

Sıralanan durumlar, uydu aygıtlarının ne denli geniş bir dünyaya tekabül ettiğini adeta gözler önüne sermektedir. Sıralanan unsurların ardı sıra uyduların kurulum süreçlerine dair de küçük bir parantez açılabilir. Uydu kurulumu, daha çok bu iş ile profesyonel olarak ilgilenen yani başka bir deyiş ile bunu meslek olarak edinmiş olan kişilerin yapmalarının isabetli olduğu bir işlemdir. Bu minvalde gerekli uzman kişiye başvurmanın beraberinde aynı zamanda birtakım işlevsel araç ve gereçler alınarak da; kurulum daha pratik bir hale büründürülebilir. Uydu yön bulucuları en temelde analog bir aygıttır. Bilindiği üzere uyduların sinyallerle tümüyle eşleşmesi elzemdir. Bu eşleşmenin sağlanabilmesi adına da; söz konusu ürünler fayda sağlayıcı bir rol üstlenmektedir. Yön bulucular bu sayede, kurulumda yapılacak eşleştirmenin hızla gerçekleştirilmesine kapı aralamaktadır. Satın alınmış olan ilgili bir uydu alıcısı açık ve işleme elverişli moda getirildikten sonra yön buluculara başvurarak kolaylıkla işlem yürütülebilmektedir. Yön bulucular kullanılırken aranan sinyalin güçlülük durumu da herhangi bir şekilde etkili olmamaktadır. Yani başka bir ifade ile gelen sinyal ister çok düşük olsun isterse çok yüksek olsun; yön bulucular sinyallere aynı şekilde erişebilmektedir. Sinyal düşüklüğü, yön bulma aracı sayesinde herhangi bir probleme sebebiyet vermemektedir. Sinyal seviyesi yön bulma noktasında değil de seyir kalitesi noktasında etkisini gözler önüne sermektedir. Yüksek sinyal oranı, görüntüde ve seste daha açık ve net kalitenin yaratılmasına imkan sağlamaktadır. Görüldüğü üzere uydu kurulum malzemeleri mühim bir konudur. Tüm bunlara ek olarak uydu sarf malzemeleri ile HD uydu alıcısı malzemeleri de öne çıkar. Uydu anten kablosu malzemeleri genişçe bir alana tekabül etmektedir. Uydu malzeme fiyatları ve uydu anten malzeme fiyatları ürün modellerine göre değişkenlik gösterir. Uydu ekipmanları fiyatları ürünlerin modellerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Siz de arayışınıza en uygun uydu ekipmanına erişim sağlama adına sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.