TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Şarj Kiti

için 1,683 sonuç bulundu.

Şarj Kiti

Pil şarj cihazı veya pil şarj aleti, şarj edilebilen pil çeşitlerini tekrar tekrar şarj edebilmenizi sağlayan bir cihazdır. Tek kullanımlık piller yerine şarj edilebilen piller kullanıyorsanız pillerinize uygun bir şarj kitiniz mutlaka olmalıdır.

Pil Şarj Cihazı Nedir?

Pil Şarj Cihazı Nedir?

Pil şarj cihazı, şarj edilebilen pil veya teknik adıyla sekonder, yani ikincil pil çeşitlerinden elektrik akımı geçmesini zorlayarak onları şarj eden cihazdır. Şarj protokolü, yani şarj etme bittiğinde ne kadar voltaj veya akım yüklenmiş olacağı, pilin boyutuna ve çeşidine göre değişir. Bazı pil çeşitleri tamamen dolduktan sonra aşırı yüklenmeye yönelik yüksek tolerans gösterir ve sürekli bir akım kaynağıyla şarj edilebilir. Basit şarj cihazları elle fişe takılır, elle fişten çıkarılır ve piller elle yerleştirilir. Basit şarj cihazları dışında endüstriyel amaçlarla da kullanılan, akıllı şarj aletleri, güneş enerjili şarj aletleri ve hareketle çalışan şarj aletleri gibi daha birçok şarj aleti var. Pillerle şarj aletinin uyumu önemlidir. Pillerin veya şarj aletinin aşısı ısınması durumunda aleti kullanmayı bırakın, elektrik kaçağından şüpheleniyorsanız alete dokunmadan sigortaları kapatın.

Pil Şarj Cihazı Nasıl Çalışır?

Pil Şarj Cihazı Nasıl Çalışır?

Pil şarj cihazının nasıl çalıştığını anlamak için şarj edilebilen pillerin nasıl çalıştığını anlamak gerekir. Tek kullanımlık piller, onları taktığınız cihazı çalıştırdığınızda kimyasal reaksiyona uğrar. Elektrik akımı meydana gelirken pilin içinde gözle görülemeyen değişimler başlar. Pili meydana getiren kimyasallar yeniden düzenlenmeye başlar. İki elektrot ve onları ayıran elektrolit arasında kimyasal tepkime meydana gelir ve bu kimyasal tepkime elektronların pilin bağlı olduğu devreye pompalanmasını sağlar. Bu tepkimeler sonsuza kadar sürmediği için pil “biter”. Ama şarj edilebilen pillerde kimyasal tepkimeler geri çevrilerek tekrar tekrar şarj mümkün olur. Pil şarj cihazı pilleri elektrik akımıyla besler ve geriye dönük tepkimenin sürekliliğini garantiler.

Pil Şarj Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

Pil Şarj Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

Pil şarj cihazı fiyatları ne çeşit bir şarj aleti istediğinize göre değişiklik gösterir. Kalem pil şarj edeceğiniz, günlük kullanıma uygun basit bir şarj cihazı bütçenizi fazla yormayacaktır. Ama özel piller için veya endüstriyel kullanım için şarj aleti bakıyorsanız fiyatların biraz daha yüksek olmasını bekleyebilirsiniz. Sony şarj aleti ve Samsung şarj aleti dahil olmak üzere GP, Varta, Avec, Duracell, Energizer, Panasonic, Panther ve Kodak gibi ünlü markaların pil şarj aletlerini web sitemizde bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz. Şarj edilebilen pil çeşitlerimize de göz atmayı unutmayın. Tüm TV aksesuar parçaları için Televizyon Akseusarları kategorimizi ziyaret etmeniz mümkün.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Addison (1)
Avec (8)
Camelion (1)
Cfl (10)
Digimax (1)
(588)
Duracell (71)
Gp (99)
Maxell (3)
Micron (2)
Panasonic (26)
S-Link (6)
Sbs (1)
Sony (2)
Varta (79)
VPW (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(266)
ve üzeri (338)
ve üzeri (352)
ve üzeri (359)
ve üzeri (364)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL