Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

El Telsizi

için 501 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 575,00 TL
  lctelektrik
  %100
 • 599,00 TL
  T€KS€R
  %100
 • 498,00 TL
  lctelektrik
  %100
 • 575,00 TL
  385Elektronik
  %100
 • 700,00 TL 589,95 TL
  % 16
  fikirsahibiyizz
  %100
 • 700,00 TL 579,00 TL
  % 17
  telsizportali
  %100
 • 550,00 TL 299,00 TL
  % 46
  telsizportali
  %100
 • 498,00 TL
  385Elektronik
  %100
 • 580,00 TL 290,00 TL
  % 50
  superelectronik
  %99
 • 329,99 TL
  superelectronik
  %99
 • 738,00 TL 599,50 TL
  % 19
  MORSELEKTRONİK
  %100
 • 2.750,00 TL
  385Elektronik
  %100
 • 1.199,00 TL
  lctelektrik
  %100
 • 623,20 TL 620,08 TL
  Tekzan
  %100
 • 2.199,00 TL
  385Elektronik
  %100
 • 4.350,00 TL
  T€KS€R
  %100
 • 657,99 TL
  superelectronik
  %99
 • 369,90 TL
  telefonshop
  %100
 • 1.099,00 TL
  telefonshop
  %100
 • 1.449,00 TL
  akteltelefonankara
  %100
 • 329,99 TL
  superelectronik
  %99
 • 329,00 TL
  385Elektronik
  %100
 • 990,00 TL
  lctelektrik
  %100
 • 399,00 TL 350,00 TL
  % 12
  lctelektrik
  %100
 • 337,02 TL 335,33 TL
  Tekzan
  %100
 • 1.159,99 TL 580,00 TL
  % 50
  superelectronik
  %99

El Telsizi

Her ülkenin belirli frekans aralıkları vardır ve her telsiz bu belirlenen aralıklarda çalışır. Türkiye’de frekans aralıklarını belirleyen kurum Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu’dur. Belli frekans aralıklarında çalışan telsiz, elektromanyetik dalgalar aracılığı ile haberleşmeyi sağlayan kablosuz bir cihazdır. Antenleri sayesinde iletişim kurabilen bu cihazın haberleşme varlığından bahsedebilmek için aynı frekanslarda çalışması ve sahip olduğu tüm teknik özelliklerin birbirinin aynı olması gerekmektedir. Telsizler aynı frekans üzerinde çalışan bir iletişim aracıdır. İletişim için gerekli olan menzillerin mesafesi, hava koşullara bağlı olarak artabilir veya azalabilir. CB-Halk Bandı cihazlar ile aynı kentte yaşayan iki insan, hiçbir operatöre ücret ödeme gereksinimi duymadan, saatlerce ve sınırsızca konuşabilir. Aynı yolu kullanarak, evlere kurulu sabit merkezler ile araçlarda bulunan mobil merkezler arasında da haberleşme yapılma imkanı bulunmaktadır. Aynı şekilde, cep telefonlarında bulunan mobil hatlara ulaşımın yeterli olmadığı alanlarda kullanıma müsait olan telsizlerdendir. Telsizler kullanım alanlarına göre el telsizi , araç telsizi olarak gruplandırılabilir. Buna ek olarak kara, hava ve deniz haberleşmelerinde de kullanılan el telsizi kullanımı sayesinde bu alanlarda özel haberleşmelere imkan sağlamaktadır. El telsizleri çalışma frekanslarına bağlı olarak HF,VHF ve UHF olarak adlandırılır. Güvenli haberleşmenin daha da önem kazandığı bu günlerde dijital kodlamanın da bilinmesi gerekliliğinden güvenlik açısından oldukça tercih edilebilir telsizlerdir. Bu el telsizleri modellerine ek olarak açık alanda 15 km mesafeli el telsizi ile haberleşme imkanı sağlayarak iletişimde yüksek kalite sağlanmaktadır. Gelişen teknoloji ile özellik ve kapasiteleri arttırılan telsizlerde haberleşme açısından tercih edilen genellikle dijital telsizlerdir.

El Telsizi ile Hızlı Haberleşme

El Telsizi ile Hızlı Haberleşme

Alıcı-verici bir radyo olarak da tanımlanan telsizin genel çalışma prensibi bir istasyonun konuşma yapması sırasında diğer istasyonun dinleme modunda olmasıdır. Bu iki istasyonun aynı frekansı kullanması esasına dayanarak çalışan haberleşmeye “Simplex Haberleşme” denir. Eğer aynı anda iki istasyon da konuşursa bu farklı frekansların kullanılıyor olması demektir. Bu sisteme de “Duplex Haberleşme” denmektedir.“Private Mobil Radio” kelimelerinin baş harflerinden oluşan pmr telsiz özel taşınabilir el telsizi olarak da bilinmektedir. Harflerin yanında bulunan PMR 446 sayısı bu el telsizin belirli bir frekans aralığında olduğunu gösterir. Uluslararası kullanımlar için sunulan CB (Citizen Band) olarak yerleşen yani "Halk Bandı", herkesin kolaylıkla kullanabileceği elektronik bir haberleşme sistemidir. Menzilli çok fazla olmayan CB telsizler, hemen hemen 50 kilometre çapında özel olarak haberleşmek adına kullanılabilir. Cb telsizler, genellikle hobi amaçlı bir kullanım özelliğine sahiptir. Günümüzün anlık ses, e-posta, mesajlaşma, faks ve GPS navigasyon ortamında, (Yüksek Frekans) HF telsizi tüm bu seçenekleri bizlere sağlamaktadır ve HF telsizleri diğer iletişim metotlarına göre önemli avantajlara sahiptir. Bu frekans verimli bir verici dizaynı olan SSB (Tek Yan Bant) kullanılmaktadır. SSB, yalnızca konuşmacı telsizde bulunan düğmeye basıp konuştuğunda iletilmesini sağlayan RF güç enerjisi kullanan en verimli haberleşme seçeneklerinden biridir. DMR telsiz sistemi bir sayısal telsiz sistemidir. DMR yani sayısal telsiz sistemi aktarılan sesi ilk önce sayısal veriye çevirir. Dijital bir ortama aktarılan bu ses kalitenin bozulmadan korunması için oldukça yüksek bir boyuttadır. Büyük boyutlu bu veriyi telsiz yoluyla gerçek zamanlı aktarmak mümkün olmadığından dolayı CODEC denilen bir yazılım ile bu ses verisi sıkıştırılır. Dijital telsizler 4800 sembol/saniye oranında ham veri transferi yapar. Analog telsizlerde frekansların bilinmesi dinlenmesi için yeterli bir koşul olmuştur. Ancak Dijital Telsiz Sistemlerinde ise bulundukların frekanslara ek olarak sistemlerinde yazılan kodlamaların da bilinmesi gerekir. Bu da kullanımın güvenlik derecesini arttırmıştır. Günümüzde özellikle savunma alanında DMR telsiz kullanımı artmıştır.

Haberleşmenizi Kolaylaştıracak El Telsizi Modelleri

Haberleşmenizi Kolaylaştıracak El Telsizi Modelleri

Radyo sinyalleriyle belirli mesafelerde haberleşmeye yarayan ve iş yaşantısında kolaylık sağlayan iletişim araçları, çalışma frekans aralığına ve kullanım amacına göre ayrılmaktadır.Lisanssız el telsizi herhangi bir lisansa ihtiyaç duymadan çalışabilen ve aynı zamanda yıllık ödeme gibi bir ödeme şartı olmadan da satın alınıp kullanılmaya olanak sağlayan telsiz cihazlarıdır. Özel Mobil Radyo Telsiz( PMR) olarak da adlandırılan bu mobil iletişim sistemleri grup konuşması, bas- konuş kullanımı için pratik kullanımlı telsizlerdir. Lisanssız telsizler satın alınırken herhangi bir sertifika ve ehliyete ihtiyaç duyulmaması, belge gerektirmemesi açısından en çok tercih edilen telsizlerden biridir. Lisanssız telsizlerde en yaygın olarak PMR 446 telsizler kullanılmaktadır. PMR 446 telsizleri de iki farklı şekilde özelliğe sahiptir. Konvansiyonel olan lisanssız telsizler 8 kanala sahip iken, Dijital PMR el telsizleri ise 8 kanal konvansiyonel ve 16 kanal sayısal olmak üzere 24 kanala sahip olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Telekomünikasyon Kurumu’nun yönetmeliğine uygun, UHF 446 MHz frekansında çalışan tüm PMR telsizler sınırımız içinde rahatlıkla kullanılması uygundur. Lisanslı el telsizi kullanılmasında genel şart ilk etapta özel ruhsat ya da amatör telsiz ehliyetine sahip olmaktan geçmektedir.400-470 bant aralığında çalışan bu telsizler çok yüksek( VHF) ve ultra yüksek frekans (UHF) olarak ikiye ayrılmaktadır. VHF telsizlerin frekans aralığı 30-300 MHz arasında iken; UHF 300- 3000 MHz frekans aralığında yer alarak geniş kullanım amacı sunmaktadır. İzinleri kurum ve kuruluşlarca alınabilen lisanslı telsizlerin kullanım amacının başında özel frekanslarla etkileşmeden kaliteli telsiz kullanımı sunmasıdır. Dijital el telsizi grup ve bölgelere göre ayırarak iletişim kurabileceğiniz, frekans yetersizliği yaşamadan modeller arasındadır.

Telsiz Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telsiz Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel Mobil Radyo Telsiz (PMR) ürünlerinin kullanımı için GSM ayarlanmasına ve veri bağlantısının olmasına gerek duyulmaz. Analog telsizlerin güvenlik açıkları fazladır. Kötü niyetli kişiler tarafından dinlenebilir. Bu sebeple yüksek teknoloji ile üretilmiş dijital telsizler tercih edilmektedir. Telsiz kullanırken dikkat edilmesi gereken belirli kurallar vardır. Telsiz makinesinin aksanının içerisinde kablolardan oluşan bir mekanizma vardır ve çalışmasını sağlayan özel tuşlar da bulunmaktadır. Telsiz kullanımı sırasında telsizin üzerine sıvı dökülmesi mekanizmanın içerisindeki maddelerin zarar görmesine sebep olmaktadır. Bu tür bir olay, telsizin çalışmasını bozacak ve kullanımını olumsuz yönde etkileyecektir. Telsizin üzerinde kendine ait parçalar vardır ve bu parçalar bilinmeden çıkarılmamalıdır. Kullanılmadığı zaman korunaklı bir yere kaldırılmalı üzerine baskı yapacak herhangi sert bir cisim konulmamalıdır. El telsizi, çalışma durumunda sürekli elde taşınmasından dolayı düşme tehlikelerine de açıktır. Bu yüzden kullanırken el telsizini dikkatli bir şekilde taşımalı işi biten telsizi kapaklı veya cepli kılıfına koyup kaldırılmalıdır. Telsizler antenlerin bulduğu frekans aralıklarında çalıştığı için telsiz üzerinde en dikkat edilecek yerlerden biridir. Kullanımı sırasında el telsizi anteni seçimine önem verilmelidir ve telsiz üzerindeki antenler çalıştırılmaya zorlanmamalıdır. Bununla birlikte el telsizi kullanılırken anten asılarak veya antenden tutarak taşınmamalıdır. Dayanıklı ve güçlü bir makine görüntüsüne sahip olan el telsizi iç aksanı ve üzerinde bulunduğu duyarlı butonları ile kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken hassas bir makinedir. Sayfamızdan IP telefon modellerine de bakabilirsiniz.

Profesyonel El Telsizi Özellikleri

Profesyonel El Telsizi Özellikleri

El telsizlerinde frekansın çekim gücü ve iletişim kuvveti önemlidir. Ayrıca telsizlerdeki pil ömrü dayanıklılığı ve kanal sayısı da önemli olan noktalardan biri olmaktadır. Sahip oldukları yüksek performans ve pil ömrüne sahip olan profesyonel el telsizi esnek kullanım imkanı sağlamaktadır. Profesyonel el telsizlerinde 16 adet kanal bulabilmek mümkündür. Bu profesyonel el telsizleri geniş frekans bandına sahiptir. Bu nedenle olası frekans değişimlerinde büyük sorunlar yaşamaz. Bazı profesyonel el telsizleri zorlu koşullarda kullanılmak üzere tasarlanmaktadır. Profesyonel el telsizlerinin ses çıkış kalitesi de oldukça yüksektir. Çeşitli mod ve özelliklere sahiptirler. Acil mod, çok modlu arama, uzaktan kontrol gibi özellikleri bulunmaktadır. Elektroniğe, haberleşmeye, telsize, teknolojiye ve geniş arazi üzerinde çeşitli hobileri iştirak etmeye merakı olan kişilerin bu telsizlere de merakı oldukça fazladır. El telsizi modellerinin seçiminde, üretimde kullanılan malzemenin kalitesi ve kurulum, bu el telsizlerin haberleşmesinin başarısını etkileyecektir. Yüksek frekansa sahip el telsiz montajında en önemli kural doğru anten pozisyonu ve topraklamanın uygunluğudur. HF-Yüksek frekanslı telsizler, uzun mesafeli bölgelerde ve farklı hava şartlarında haberleşmenin mümkün olduğu tek iletişim şeklidir. Ayrıca HF telsizler alt yapıya gereksinim duymaz. Bu yüksek frekanslı telsizler ile haberleşme sınırsız ve daha kolaydır. Diğer bir telsiz modeli olan DMR telsiz, Digital Mobile Radio kelimelerinin kısaltması olarak ortaya çıkmıştır. İnternet altyapısı kullanılmasından dolaylı kolaylıkla uzak mesafe iletişimini mümkün hale getirmiştir. Bu telsiz sisteminin geniş bir ağda iletişimi mümkün hale getirmesi dünya çapında rağbet görmesine sebep olmuştur. Başka bir telsiz modeli olan Özel Mobil Radyo Telsizi-PMR telsizi satın alırken cihazın nerede kullanılacağı oldukça önemlidir. AVM gibi kapalı bir alanda kullanılacaksa o yerin kapsama alanına uygun orta menzilli bir lisanssız el telsizi seçilmelidir. Arama kurtarma amaçlı geniş bir alanda kullanımı düşünülüyorsa kapsama alanı geniş telsiz seçimi daha doğru bir karar olacaktır.

Bütçenize Uygun Telsiz Fiyatları

Bütçenize Uygun Telsiz Fiyatları

Kurumlar ve özel iştirakler, uzaktan çalışma, acil durum ve güvenlik ihtiyaçları doğrultusunda iletişim ihtiyaçları için sürekli olarak, güvenilir ve düşük maliyetli çözümler araştırmaktadır. Telsizlerin kullanım amaçlarına uygun olarak tasarlanmış, belirli kriterleri olan çok çeşitli modelleri bulunmaktadır. Ayrıca bu modeller çeşitli markalara aittir. Kullanım ihtiyacınıza cevap verecek nitelikte bir telsiz almak hem işinize yarayacaktır hem de sizi ikinci bir telsiz masrafında kurtaracaktır. PMR-446 el telsizin kullanımı için herhangi bir ruhsata gerek yoktur. Bu PMR el telsizi sayesinde kısa mesafelerdeki arkadaşlarınız ile iletişim kurabilirsiniz. Herkesin rahatça kullanabileceği CB-Halk Bandı telsiz cihazlarını kullanabilmek için çoğu ülkede kayıt veya ruhsat zorunluluğu olmadığından izin alınması gerekli değildir ve taşınması için herhangi bir özel izne gereksinim bulunmamaktadır. CB-Halk Bandı cihazının alınması ile anten genellikle mikrofonun üst kısmında bulunan yere doğru montajı yapılır ve konuşmaya kolaylıkla başlanır. Türkiye’de CB telsizleri ile birlikte ruhsat da satıcı tarafından boş olarak alıcıya verilmektedir. Türkiye için geçerli olmak üzere cihazın satın alınması ile birlikte ruhsatın doldurulması ve telsiz harcının yatırılması gerekir. Telsizler yakın mesafe, orta mesafe ve el telsizi uzun mesafe haberleşmelerde çoğaltıcı ve maliyetli aktarım ekipmanlarına ihtiyaç duymadan haberleşmeye imkan sağlar. Uyduda bulunan herhangi bir servis sağlayıcısına gereksinim duymadan direkt haberleşme imkanı sağlayabilmektedir. Ayrıca teknolojini gelişmesi ile birlikte el telsizlerinde de sürüm güncellemesi olmuştur. DMR -Dijital Telsiz, uzun ömürleri, ses kalitesi, dijital uygulamalara ulaşarak data gönderme gibi birçok özelliği ile analog modellerinden daha çok tercih edilebilir olmaktadırlar. Çeşitli özellikte ve markada bulunan el telsizi fiyatları için sayfamıza göz atabilirsiniz. Aradığınız özellikteki telsiz emniyet ve askeriye gibi özel alanlarda kullanılan telsizlerden biri ise, polis el telsizi fiyatları da çeşitli markaların ürünü olarak, belirli özelliklerde satışa sunulmaktadır.

Telsiz Nasıl Çalışır?

Telsizler 19. yüzyıl sonlarında deneysel çalışmalar ile geliştirilen ve sosyal, askeri, siyasi her türlü alanda kullanılmaya başlanılan cihazlardır. Tüm insanlık için büyük bir kolaylık sağlayan bu cihazlarla tüm dünyada 1800’lü yıllara göre büyük bir gelecek yaratmıştır. Telsizlerde bir alıcı ve bir verici kanalı bulunan bu sayede yayın yapabilen ve iletişimi sağlayan haberleşme aracıdır. Telsizler kablosuz cihaz olma özelliğine sahiptir. Telsiz üzerinde bulunan antenleri sayesinde iletişim sağlanır. Ancak her telsizin çalışabilmesi için belirli frekans aralığında olması gereklidir. Çünkü iletişim bu aynı frekans üzerinde gerçekleşir. Telsiz cihazının çalışması için iki ayrı istasyonun aynı zamanda aynı durumda olmaması gerekmektedir. Yani istasyonlardan biri gönderme yaparken diğer istasyon gönderme yapmamalıdır. Gönderme yapan istasyonun karşılığında diğer istasyonun yapması gereken dinleme modunda olması gerektiğidir. Bir telsizin doğru çalışması buna bağlıdır. Verici konumunda bulunan cihazdan anten ve kablo yolu ile boşluğa yayılan elektromanyetik dalgaların alıcı cihaza anten ve kablo yolu ulaşması şeklinde gerçekleşen haberleşme önemli bir ihtiyaçtır. Telsiz ile haberleşme, aynı frekansta en az iki cihazla yapılabilmektedir. Verici cihazdan yayılan elektromanyetik dalgalar alıcı cihazın anten ve kablosuna ulaşması ile haberleşme mümkün hale gelmektedir. Telsiz makinesinin çalışması ve kullanımı sırasında üzerine herhangi bir sıvı maddenin dökülmemesi gereklidir. Belirli bir yükseklikten düşmemeli veya üzerine sert bir cisimle baskı uygulanmamalıdır. Telsizin üzerinde bulunan ve frekans bulmaya yarayan antenlere zarar verilmemelidir. Bu tür adımlara dikkat etmek el telsizi cihazınızın daha uzun süreli kullanılmasına ve doğru olarak çalışmasına olanak sağlayacaktır.

Telsiz Ne ile Çalışır?

Telsizlerin çalışabilmesi için haberleşecek olan en az iki cihaz bulunmalı ve bu cihazlar da aynı frekansta olmalıdır. BÜ cihazların sahip oldukları teknik özellikler de birbiri ile aynı olmalıdır. Haberleşmenin mümkün olabilmesi için gönderim yapacak olan cihazdan yayılan elektromanyetik dalgaların alıcı cihaza ulaşması gerekmektedir. Bu olaya simplex haberleşme denir. Simplex haberleşme de aynı frekans üzerinde bir istasyon gönderme yaparken bir istasyon dinleme modunda olmalıdır. Eğer iki istasyon aynı anda haberleşirse ve farklı frekanslarda olurlarsa buna duplex haberleşme adı verilmektedir. Frekansların yanı sıra lisanssız telsizlerin çalışması için herhangi bir lisans veya ödeme gerekmez. Otel, AVM, maden ocakları gibi çok farklı alanlarda kullanımı mümkündür. Bu tür yerlerde telsizler sayesinde rahat bir iletişim kurulması mümkündür. Fakat lisanslı telsizler, yönetmeliğe uygun UHF 446 frekans bandında çalışabilirler. Değişik frekans ve kanallarda çalışan Avrupa dışında kullanılan (Amerika, Yeni Zelanda, Kanada, Güney Afrika) telsizlerin kullanımına ülkemizde müsaade edilmemektedir. Her ülkenin frekans aralıkları farklıdır. Ülkemizde frekans aralığını belirleyen kurum Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’dur. Kullanılacak telsizler sadece bu kurumun belirlediği frekans aralıklarında çalışmaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aselsan (49)
Baofeng (94)
Tyt (43)
Hytera (22)
Motorola (26)
Zastone (15)
Wln (63)
Teknoben (21)
Gyq (16)
Hyt (9)
Mars (9)
Tekcom (8)
Zetcom (7)
Ritera (6)
GYQ (5)
Qyt (5)
Yanton (4)
Abell (3)
Retevis (3)
Sfe (3)
Worcex (3)
Belfone (2)
SFE (2)
Talkpod (2)
Anytone (1)
Blu-Rad (1)
Fanvil (1)
Kirisun (1)
Merses (1)
Midland (1)
Puxing (1)
Recent (1)
(73)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Görüşme Mesafesi

(74)
(53)
(48)
(38)
(33)
(24)
(9)
(8)
(6)
(6)
(6)
(5)
(5)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Batarya Kapasitesi

(135)
(40)
(23)
(18)
(14)
(13)
(11)
(9)
(8)
(8)
(6)
(6)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(101)
ve üzeri (122)
ve üzeri (125)
ve üzeri (125)
ve üzeri (126)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL