El Telsizi

Bir telekomünikasyon aracı olan el telsizleri, kabloya ihtiyaç duymadan radyo sinyalleri ile haberleşme yapılmasına imkân veren cihazlardır. Türkiye'de el telsizi kullanmak için herhangi bir ruhsat veya lisans gerekmemektedir. İş için kullanabileceğiniz profesyonel el telsizi modellerinin yanı sıra ev içi kullanım için özel telsizler ya da bebek telsizleri de mevcuttur.

El Telsizi Çeşitleri

El Telsizi Çeşitleri

Telsiz cihazlarını ve telsiz haberleşme sistemlerini farklı şekilde gruplara ayırmak mümkündür. El telsizleri kullanım alanlarına göre kara telsizi, deniz telsizi ve hava telsizi olmak üzere üç gruba ayrılır. Kara telsiz cihazları kara haberleşmesinde, deniz telsiz cihazları belli kapasitenin üzerindeki her türlü deniz taşıtının kendi aralarında veya kıyı istasyonlarıyla haberleşmelerinde, hava telsiz cihazları da hava taşıtlarının kendi aralarında veya yer istasyonlarıyla haberleşmelerinde kullanılan cihazlardır. Bu nedenledir ki en iyi el telsizi hangisidir sorusunun net bir cevabı yoktur; farklı ortam ve koşullarda o ortam ve koşula uyum sağlayabilecek farklı telsiz kullanılması önerilir.

El Telsizi Özellikleri

El Telsizi Özellikleri

Bir telsizin görüşme mesafesi için çıkış gücü, anteni veya diğer özellikleri olarak sınırlamak mümkün değildir. Engeller, manyetik alanlar, ufki görüş açısı veya yüksekliği gibi birçok etken bunda parametreleri değiştirmektedir. Şehir dışı düzlük yollarda 2-3 km mesafede diğer araçtaki arkadaşınız ile de konuşabilirsiniz. Şehir içersinde, engellerin yoğunluğuna göre mesafe 500-1.000 metre arasında mesafelerde değişlik göstermektedir. Başka bir deyişle el telsizleri uzun mesafe söz konusu olduğunda ortamdan ortama farklılık gösterebilmektedir. El telsizi fiyat söz konusu olduğunda da tabii ki bu saydığımız özelliklere göre değişiklik gösterebilmekte.

El Telsizi Fiyatları

El Telsizi Fiyatları

El telsizlerini inşaat şantiyelerinde, fuar - konferans - müsabaka organizasyonlarında, okullarda, kreşlerde, spor salonlarında, sahalarda, otellerde, tatil köylerinde, arama-kurtarma çalışmalarında, çeşitli fabrika içi kullanımlarda ve doğa yürüyüşleri gibi her türlü hobisel faaliyette gruplar arası haberleşmede kullanabilirsiniz. El telsizi fiyatları marka, model, çekim gücü ve görüşme mesafesi gibi farklı faktörlere dayanarak değişiklik gösterebilmektedir. Kategorimizde Cb el telsizi, Yaesu el telsizi, VHF el telsizi ve daha pek çok markanın el telsizi modelleri ile karşılaşmanız mümkün. Bununla birlikte Aselsan, Laxan ve Motorala gibi kaliteli markalara ait profesyonel telsiz sistemleri, kapalı alan telsiz sistemleri, geniş alan telsiz haberleşme sistemleri, lisanssız telsizler, amatör telsizler ve dijital telsizler de bu kategoride beğeninize sunuluyor. Daha fazla telekomünikasyon ürünü için Telefon & Aksesuarları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

El Telsizi

için 1,553 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Abell (7)
Air (17)
Aselsan (186)
Atelcom (1)
BFDX (1)
Entel (1)
Heider (9)
HYT (19)
JDI (20)
Kenwood (1)
KIRISUN (4)
Laxon (13)
Motorola (92)
Oem (18)
SNT (2)
Teknoben (16)
Wouxun (4)
Zetron (7)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(134)
ve üzeri (185)
ve üzeri (192)
ve üzeri (194)
ve üzeri (202)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL