Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kablo Uzunluğu

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kablo

için 16,690 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kablo

Teknolojik aletlerin pek çoğu çeşitli kablolar aracılığıyla şarj edilmektedir. Bir bataryaya sahip ve kablolu olarak kullanılmayan neredeyse bütün teknolojik aletler kendi iç mekanizmalarına uygun bir kablo modeli yardımıyla şarj edilirler. Günümüzde bütün bireyler gün içerisinde birbirinden farklı teknolojik aletleri kullanır. Her cihaz belirli bir görev için özelleşmiştir ve birbirinden farklı ekipmanlara ihtiyaç duyar. Telefonlar, tabletler, bilgisayarlar gibi iletişim araçlarının yanı sıra pek çok ev eşyası da ek aksesuarlara ihtiyaç duyar. Özellikle kablosuz olarak kullanılan aletlerin kendileri için özel olarak üretilen kablolarla şarj edilmeleri gerekir. Günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan ve kullanılan kablo çeşitleri genel olarak telefonlardır. Telefonlardan tablet ya da bilgisayarlara veri aktarmak için de aynı ürünler kullanılabilir. Şarj kablosu seçerken kullandığınız markanın ve modelin gereksinimlerini dikkate almanız gerekir. Her kablonun ya da adaptörün birbirinden farklı akım güç ve hızları bulunur. Marka ve modele uygun olan bir şarj kablosu seçimi hem cihazınızın ömrü hem de şarj olma süresi açısından oldukça önemlidir. Bu gibi teknolojik aygıtların kablo gibi ekipmanlara daha az bağımlı olması için hızlı şarj etmesi ve uyumlu olması oldukça önemlidir. Uygun ürün seçilmediği takdirde hem bataryanın şarj olma süresi uzayacak hem de cihazınızın kullanım ömrü azalacaktır. Markanın orijinal olarak ürettiği kabloların yanı sıra marka tarafından onaylı, lisanslı ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Kaliteli bir şarj kablosu şarj etme hızınızı büyük oranda artırmasının yanı sıra veri aktarımında da rahatlıklar sunar. Cihazlarınız için uygun olan bir şarj kablosu verilerin iki cihaz arasında daha hızlı bir biçimde aktarılmasını sağlar. Eğer uygun bir seçim yaparsanız hem telefonunuzun hem de aktarım yapmak istediğiniz cihazınızın giriş yerleri açısından daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Seçimlerinizi yaparken uyum, hız, orijinallik gibi hususları değerlendirdikten sonra kişisel konforunuz açısından da elemeler yapabilirsiniz. Şarj kablonuzu nerede ve hangi amaçlarla kullanacağınıza karar verme, süreçlerinize doğrudan etki edebilir. Eğer çalışma ortamında masanız genel olarak prize uzak bir yerde konumlanıyorsa daha uzun kablo edinmek hayatınızı kolaylaştırabilir. 1 ya da 2 metre bir kablo ile prize bağımlı kalmadan gündelik iş yapma süreçlerinizi devam ettirebilirsiniz. Siz de ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan şarj kabloları arasından seçiminizi yapabilir ve pratik bir biçimde sepetinize ekleyerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Farklı ürünlere göz atmak isterseniz cep telefonu aksesuarları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güvenli ve Hızlı Kablo Çeşitleri

Güvenli ve Hızlı Kablo Çeşitleri

Şarj kablolarını incelerken dikkat etmeniz gereken belirli başlı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat etmek hem bütçenize hem de cihazınızın sağlığına olumlu anlamda katkılar sağlar. Teknik ve donanımsal parametrelerin yanı sıra bireysel konforunuz ve yaşam tarzınız açısından da kararlar verebilirsiniz. Ürünün dokusu, rengi ya da görünümü karar verme süreçlerinize doğrudan etki edebilir. Cep telefonu şarj kablosu seçerken genel yaşam tarzınıza zevklerinize göre karar vermek görünümünüzü iyileştirebilir. Telefon kılıfınızın yanı sıra kullandığınız kulaklık gibi ekipmanlarla olan uyum da görünümünüzü bütüncül kılabilir. Markaların sunduğu çeşitli renk ve tarzdaki ürün seçeneklerini inceleyerek kişiliğiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz. Beyaz ve siyah gibi klasik renklerin yanı sıra pembe, mor, mavi, yeşil gibi renkli ürünleri de seçmeniz mümkündür. Ya da kumaş dokulu, örgü görünümlü ürün modelleri de adaptörünüz ve telefonunuzla uyum içerisinde olabilir. Kimi şarj kablosu türleri uzun süreli bir kullanım sunmak için çeşitli üretim materyalleri kullanır. Özellikle şarj kablolarının kullanımı esnasında çokça karşılaşılan kopma, aşınma, esneme, yırtılma, kırılma gibi pek çok istenmeyen durumun önüne geçen yaklaşımlar bulunur. Eğer satın aldığınız ürünler genelde belirli başlı sorunlarla karşılaşıp kullanılmaz hale geliyorsa bu sorunu önleyen markaların ürünlerine yönelebilirsiniz. Kimi ürün modellerinde uç kısmından önceki eklem bağlantı bölümü kopabilir. Siz de sıkça bu sorunla karşılaşıyorsanız tam eklem yerini destekleyici materyaller kullanan markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz. Yapacağınız seçimlerde hem görünümüne hem de fonksiyonuna dikkat etmelisiniz. Satın alacağınız ürünü sadece şarj ederken ya da cihazlarınız arasında veri aktarımı yaparken kullanabilirsiniz. Yapacağınız kablo seçiminde hangi işlevleri aradığınızı bilmek daha iyi bir seçim yapmanızı sağlayacaktır. Standart bir type C şarj kablosu hem şarj hem de veri aktarımı süreçlerinizi efektif bir biçimde yönetmenizi sağlayabilir. Ancak bazı typce C kablolar sadece şarj etme işlemlerinizi gerçekleştirebilir. Satın alırken hem veri aktarımı hem de batarya dolumu işlemlerini gerçekleştireceğinden emin olmalısınız. Yanlış bir ürün seçimi hem gerektiği anda verilerinizi aktarırken sorun yaşamanıza hem de şarj etme sürenizin uzamasına sebebiyet verebilir. Yanlış bir seçim cihazınızın şarj soketinin de uzun vadede zarar görmesine neden olabileceği için doğru tipteki ürünü seçmek büyük önem arz eder. Örnek olarak type C uyumlu sokete Micro USB türünde bir kablo yerleştirmeye çalışılırsa cihazda arızalara yol açılabilir.

İhtiyacınıza Uygun Kablo Çeşitleri

İhtiyacınıza Uygun Kablo Çeşitleri

Tercih edeceğiniz USB şarj kablosu teknik açılardan ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Bu tip ürünlerde genel itibariyle doğru akım kullanılır. Doğru akım kullanılan devrelerde düşük akım elektrik devresi tercih edilir. Cep telefonları, tabletler ve bilgisayarların çalışmasında düşük gerilimli devreler oldukça önemli ve hassastır. Şebeke sistemleri genel itibariyle alternatif akım sistemiyle kurulur ve kullanılır. Böylesi yüksek bir akımı daha düşük bir akıma çevirmek ise piyasaya sunulan şarj kablolarının ve ekipmanlarının görevidir. Yani şebekeden alınan yüksek 220V AC akımı doğru akıma yani DC akıma dönüştürülür. Genel itibariyle şarj cihazları 1A ile 2A arasında bir akım değerine sahiptir. Bu değerler şarj etme süresine doğrudan etki eden verilerdir. Ancak bu değerlerin yüksek olması cihazın daha kısa sürede şarj olacağı anlamına da gelmemektedir. Cihazın amper değerinin kaç olduğu, anlık olarak alabileceği maksimum elektrik miktarını gösteren bir parametredir. Eğer cihazın amper değeri 2,5A ise bu akıllı cihazın alabileceği maksimum değer 2,5A’dır. Bu değerler, daha fazla elektrik akımına maruz kalsa da, cihazın daha fazla elektrik almayarak kendini koruduğunu gösterir. Yani birim sürede alabileceği maksimum enerji miktarını belirleyen cihazlar ihtiyaçları doğrultusunda kullanılmalıdır. Gereğinden az elektrik akımına maruz bırakmak cihazın ömrüne doğrudan etki eder. Bu bakımdan değerlendirildiğinde üreticiler genel itibariyle satın alırken şarj cihazının akım değerinin biraz daha fazla olmasını önerirler. Eğer akım değeri akıllı telefonun belirtilen akım değerinden fazlaysa pek çok açıdan işlemler hızlanacaktır. Böylece hem çok daha hızlı bir şarj etme imkânı kazanır hem de cihazınızı olumsuzluklardan korursunuz. Markaların sunduğu çeşitli amperdeki, uzunluktaki, kalınlıktaki ve tasarımdaki telefon kablo fiyatları geniş bir yelpaze sunmaktadır. Her ne kadar şarj kablosu teknik açıdan belirli amaçlar doğrultusunda sınırlı çeşitlilikte üretilse de görünüm açısından sınırsız seçenek bulunabilir. Tek renk ürünlere ulaşabileceğiniz gibi rengârenk üretilen ürün çeşitlerini de satın alabilirsiniz. Hem uzunluk hem dayanıklılık açısından güvenli kullanımlar sağlayan kablolar gerek iş hayatınızda gerekse eğitim yaşamınızda süreçlerizi hızlandırabilir. Bu bakımdan değerlendirildiğinde normalde ihtiyacınız olandan daha uzun bir model satın almak her duruma kolayca adapte olabilmenizi sağlar. Evinizde ya da işyerinizde uzun kablolara ihtiyaç duymuyor olabilirsiniz ancak gittiğiniz kafe ya da bir restoranda daha uzun bir kablo telefonunuzun yanınızda kalmasını sağlayabilir.

Veri Aktarırken Kullanabileceğiniz Kablo Çeşitleri

Veri Aktarırken Kullanabileceğiniz Kablo Çeşitleri

Kullanım ömrü, veri aktarabilme özelliği, marka ve model şarj kablosunun fiyatını belirleyen faktörler arasında sayılabilir. Android işletim sistemi için üretilen ekipmanların fiyatları ve özellikleri, iOS işletim sistemi için üretilen ekipmanların fiyatları ve özelliklerinden farklıdır. Her marka kendi ürettiği cihazların bütün aksesuar ve ekipmanlarını üretir. Markaların sunduğu orijinal şarj kablosu çeşitleri en çok tercih edilenlerdendir. Şarj kablosu çeşitleri arasından seçimlerinizi yaparken fiyat dışında dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Fiyatı her ne kadar satın alma süreçlerine doğrudan etki etse de alacağınız verim ve konfor açısından diğer faktörleri de değerlendirmelisiniz. Farklı şarj uçlarıyla telefon ya da cihazlarınızı bağlamanız mümkün olmayacağı için ilk etapta telefonunuzun ihtiyaç duyduğu kablo seçeneğini belirlemelisiniz. Bu belirlemeyi yaptıktan sonra yapacağınız bütün seçimler bütçenize ve aradığınız konfora göre değişebilir. Satın alacağınız kablodan veri aktarımı beklemiyorsanız o zaman sadece şarj edebilme özelliği olması sizin için yeterli olur. Ancak veri aktarım özelliği olan modeller sayesinde tablet ya da akıllı telefonunuzdaki resim, video, ses, belge gibi pek çok dokümanı bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Her markanın kendine özgü port tasarımı olacağı için kullandığınız bilgisayarın da teknik özelliklerine hâkim olmanız gerekir. Öte yandan bakıldığında tabletinizi ya da akıllı telefonunuzu genel olarak oyun amaçlı kullanıyor olabilirsiniz. Telefonunuzun şarjı normal şartlarda makul sürelerde bitiyorken oyun esnasında anlık olarak şarj dolum ihtiyacınız olabilir. Anlık olarak hem şarj doldurmak hem de oyununuza kesintisiz olarak devam etmek için bazı özelliklere dikkat etmelisiniz. Satın alacağınız ürünün uzunluğu her zamankinden uzun olmalıdır. Oyun oynayacağınız mekan her zaman aynı olmayacağı için prizin yerinin nerede olacağını da bilemeyebilirsiniz. Bu bakımdan satın alacağınız type C şarj kablosu 2 metre uzunluğunda olabilir. 2 metre uzunluk sayesinde oyun süreçleriniz kesintiye uğramadan ve oyun pozisyonunuzdan ödün vermeden keyifle devam ettirebilirsiniz. Öte yandan yapacağınız seçimin doğru olması oyun esnasında şarjınızın dolmasını da sağlayabilir. Yani seçeceğiniz düşük akımdaki bir şarj cihazı bazen aynı anda harcadığınız enerjiyi karşılamayabilir. Bu gibi durumlarda her ne kadar telefonunuz şarja takılı da olsa bataryanız olduğu seviyede kalabilir ya da azalabilir. Ancak nazaran yüksek amperdeki bir ürünü tercih ederseniz aynı anda hem oyun oynayabilir hem de bataryanızın dolmasını sağlayabilirsiniz.

Güçlü ve Şık Görünümlü Kablo Çeşitleri

Güçlü ve Şık Görünümlü Kablo Çeşitleri

Satın alacağınız type C ya da Micro USB şarj kabloları farklı cihazlarda farklı hizmetler verebilir. Kimi ürünler sadece şarj etme özelliğine sahipken kimileri hem şarj hem de data aktarımı özelliğine sahiptir. Sağlam ve kaliteli malzemelerden üretilen modeller hem veri aktarımınızı engellemez hem de cihazınızın ömrüne olumlu katkılarda bulunur. Seçimlerinizden önce pot girişinizi tanımanız ve çıkış türünü öğrenmeniz oldukça iyi sonuçlar verebilir. Seçeceğiniz cep telefonu kablosu doğru seçilmediği takdirde hem telefonunuzun hem adaptörünüzün hem de aktarım yapacağınız cihazın teknik donanımlarına zarar verebilir. Yanlış sokete yanlış kabloyu takmaya çalışmak soket içerisindeki aksama zarar vereceği için cihazınızı kullanılamaz hale getirebilir. Bu gibi arıza durumlarında teknik servis ya da tamirciye başvurmak durumunda kalabilirsiniz. Neredeyse tüm Apple türlerinde ortak olarak kullanılan kablo alternatifleri bulunmasına rağmen Android işletim sistemi için birden fazla model bulunur. Bu çeşitlilik aynı Android sistemini kullanan farklı markaların ürettiği telefonlar sebebiyledir. Markanıza ve modelinize uygun olan şarj kablosunu seçtikten sonra adaptörünüzle ilgili de değerlendirmeler yapabilirsiniz. Adaptörünüzün doğru amperde değilse aldığınız şarj kablosunun tam olarak doğru olması bir anlam ifade etmeyecektir. Yine kablonuzla ve işletim sisteminizin gereklilikleriyle uyumlu olan bir şarj adaptörü gündelik süreçlerinizi daha rahat ve akışkan bir biçimde halletmenizi sağlayacaktır. Gerekliliklere uyumlu olarak seçtiğiniz kablonuzla veri aktarımı yaparken aynı zamanda cihazınızı şarj da edebilirsiniz. Kimi zaman şarj adaptörü unutulduğu ya da kaybolduğu için kablonun bu özelliğinden faydalanabilirsiniz. Veri aktarın ya da aktarmayın kablonuzu telefonunuzla beraber bilgisayarınıza bağlarsanız şarj edebilirsiniz. Bir adaptör yardımıyla yapılacak olan şarj etme işlemi kadar hızlı olmasa da belirli ölçüde ve hızda telefonunuzu şarj edebilmeniz mümkündür. Telefon kablosu renkleri de çeşitli markaların geniş bir yelpazede ürün sunmasıyla beraber çeşitlilik gösterir. İster pembe, yeşil, sarı gibi canlı renklere isterseniz de mavi, siyah, mor gibi daha koyu renklere çeşitli markaların güvencesiyle sahip olabilirsiniz. Tek renk ürünlerin yanı sıra farklı renklerin bir arada bulunduğu çeşitleri de satın alabilirsiniz. Görünüme önem veren kişiler için örgü görünümlü, desenli ve fermuar görünümlü kablo modelleri bulunur. Telefon kılıfı, çanta, giyim gibi pek çok faktöre göre seçilmesi mümkündür.

Hem Veri Aktarımı Hem Şarj Özellikli Kablo Modelleri

Hem Veri Aktarımı Hem Şarj Özellikli Kablo Modelleri

Günlük hayatın akışı içerisinde kimi anlarda telefonun şarjının hemen dolmasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Yetişilmesi gereken bir otobüs, ders ya da toplantı olabilir. Akşamdan telefonunuzu şarja takmayı unutmuş olabilir ya da şarjınızın nasıl bittiğini anlayamamış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda sahip olduğunuz hızlı şarj kablosu size büyük oranda kolaylık sağlar. Hızlı şarj eden bu tip ürünlerle beraber normalde beklemeniz gereken süreyi büyük oranda düşürebilir gündelik işlerinizi aksatmadan gerçekleştirebilirsiniz. Şarjınızın az olduğu bir anda önemli bir telefon görüşmesi gerçekleştirmeniz ya da önemli bir konuda video çekmeniz gerekebilir. Eğer hızlı şarj eden bir ekipmanınız varsa kısa süre içerisinde bataryanızı makul bir seviyeye çıkarabilir, yapmanız gereken işleri bekletemeden gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan satın aldığınız ürünlerin uzun bir süre kullanılabilmesi için alabileceğiniz basit önlemler bulunur. Cebinize ya da çantanıza koyarken çok fazla kıvırmamak bunların en başında sayılabilir. Çünkü kablonun doğasına aykırı derecedeki bükülme ve eğilme, belirli bir yerden sonra içerisindeki iletim sağlayan materyallerin bozulmasına yol açabilir. Öte yandan bu ürünleri su, yiyecek ya da herhangi bir gıda ile temas ettirmemek büyük önem arz eder. Suyla temas sadece şarj ekipmanlarına değil aynı zamanda telefon, bilgisayar, tablet gibi cihazlara da zararlar verebilir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise kullanılmadığı zaman dilimlerinde adaptörün prizden çıkarılmasıdır. Boşta takılı olduğu süre içerisinde enerji boş kablo ve şebeke üzerinde gidip geldiği için bu da ürününüzün ömrünü azaltır. Kablonuzun eklemlerinden kopmaması için alabileceğiniz bir diğer önlem ise tam eklem yerlerinden bantlamak ya da bu amaç için üretilen materyalleri satın almaktır. Uzun süren güvenli ve sağlıklı kullanımlar için bu gibi ayrıntılara dikkat edebilir ve uzun vadede bütün cihazlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Markalar çeşitli kalite ve özelliklerde ürünler ürettiği için şarj kablosu fiyatları da çeşitlilik gösterir. Bütçenize, yaşam stilinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan pek çok ürüne çeşitli markaların güvencesiyle sahip olabilirsiniz. Siz de gündelik süreçlerinizi kesintisiz bir biçimde devam ettirmek için cihazınızla uyumlu olan kabloyu sayfamız üzerinden seçebilir ve kolayca siparişinizi verebilirsiniz.