Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Rozet

için 2,892 sonuç bulundu.

Rozet

Günlük hayatta birçok kişinin üzerinde, yakasında, kıyafetinde, ekipmanında veya cüzdanında sıklıkla rozet kullanımı ile karşılaşılmaktadır. Bu rozetler belirli bir grubu veya kuruluşu temsil ettiği gibi tamamen isteğe göre de seçilip kullanılabilmektedir. Bu rozetler belirli bir amacı taşımasının yanında sadece eğlence veya görünümü zenginleştirme amaçlı da kullanılabilmektedir. Rozet modelleri tam da bu noktada değişkenlik gösterir. Kişilerin genellikle yakalarında rastlanılan bu modeller boyutuna ve yapıldığı maddeye göre değişkenlik gösterir. Bununla birlikte rozet sadece kişilerin yakalarının üzerinde değil, iğnenin girebileceği her yerde kullanılır. Resmi kurum ve kuruluşlara ait olunduğunu belirtmekle birlikte şık bir kıyafetin de tamamlayıcısı olabilirler. Bu noktada devreye rozet tasarımları da girmektedir. İsteğe göre birçok farklı model ve renkte tasarlanabilen bu rozetler tam olarak aradığını bulamayan kişiler için vazgeçilmez olacaktır. Bu rozet tasarımları herhangi bir partinin, firmanın veya markanın tanınmasında da etkili rol oynamaktadır. Normal üretilen rozetlerin yanında kendi tasarımını ortaya çıkarmak isteyen kişiler için de rozet tasarımı tam da istenilen bir şey olacaktır.

Şık Görünümlerin Tamamlayıcısı: Rozetler

Şık Görünümlerin Tamamlayıcısı: Rozetler

Rozet iğnesi yardımıyla takılmak istenen yere tutturularak aksesuar olarak kullanılabilmektedir. Renkli, simli, boncuklu modelleriyle birçok kıyafetin tamamlayıcı olabilir. Bu noktada devreye rozet şekilleri girmektedir. Birçok farklı kişinin zevkleri ve kullanım amaçları düşünüldüğünde ortaya üreticiler tarafından farklı şekil ve desende rozetler alıcılara sunulmuştur. Bu rozetler belirli bir objenin benzeri veya aynısı olabildiği gibi tamamen sıra dışı şekillerde de olabilir. Özel yapım rozetlerin yanında baskı olarak kullanıcılara sunulmuş rozetlere de rastlamak mümkündür. Bu rozetler kıyafette kullanıldığı gibi çanta gibi kıyafeti tamamlayıcı aksesuarlarda da kullanılabilir. Bu rozetler kimi zaman bir müzik grubunun fotoğrafından oluştuğu gibi bazen de ikon olmuş kişilerin fotoğraf baskılarından oluşabilmektedir. Baskı ve desenlerinin yanı sıra rozetler farklı boyutlarıyla da rozetler tamamlayıcı olabilmektedir. Böylelikle birçok farklı eşyaya veya kıyafete istenilen şekilde uyum sağlayabilirler. Örneğin, oldukça sade ve yakası kapalı bir elbise büyük ve şık bir tasarıma sahip bir rozetle giyilebilir. Bunun yanında çantalarda oluşan minik lekelenmeler veya deformeler küçük boy rozetlerle hem kamufle edilip hem de ürüne yeni bir hava kazandırılabilir. Rozetler kişilerin bazı kullanmaktan sıkıldığı eşyaları daha farklı bir havaya sokarak onların yeniden eskisi gibi kullanılmasına da yardımcı olabilir. Böylece fazla tüketim engellenmekle birlikte kişiler eski giysilerindeki hiç fark etmedikleri gizli havayı da ortaya çıkarmış olurlar. Rozet çeşitleri yapıldığı maddeye göre de farklı görünümlere kavuşur. Örneğin plastikten yapılan bir rozetin görünüşüyle gümüş malzeme kullanılan rozetin dış görünüşü bir olmayacaktır. Plastikten yapılmış rozetler genellikle küçük çocuklara hediye olarak da düşünülebilir. Plastikten yapılmış olmasıyla kırılmaz ve zarar görmez bir yapısı vardır. Bu sebeple kullanımı oldukça rahattır. Ayrıca günlük kıyafetlere nazaran daha davetlere yönelik abiye elbiselerde gümüşten yapılmış rozetlerin kullanımı parlaklığıyla abiye kıyafetlerin tamamlayıcısı olabilir. Bu tarz rozetlerin gümüş seçenekleri olduğu gibi altın ve bronz modelleri de bulunmaktadır. Bu rozet seçimleri kullanılacak yere göre de değişiklik gösterecektir.

Rozet Modelleri ve Çeşitleri

Rozet Modelleri ve Çeşitleri

Rozetler yapıldığı maddeye, kullanılacağı yere, tasarımına veya boyutuna göre model farklılıkları içermektedir. Klasik olarak akla ilk gelen rozet yuvarlak olmasının yanında rozet modelleri birçok farklı şekilde kişilerin karşısına çıkmaktadır. Şerit rozet bunlardan birisidir. Genellikle aksesuar olarak kullanılmasının yanında rozetler zorunlu olarak da kullanılabilir. Bunlar arasında yer alan şerit rozetler askeri alanda kullanılmaktadır. Keyfiliğin dışında yer alan rozetlerin arasında polis rozetleri de yer almaktadır. Bunun yanında parti mensubu olan kişilerin de kendi partilerine özgü rozetleri kullanması oldukça sık rastlanan bir durumdur. Parti rozetlerinin yanı sıra resmi makamlardaki kişiler, siyasetçiler, vali, kaymakam, öğretmen gibi resmi kurumlarda faaliyet gösteren kişilerin ceketlerinin, takım elbiselerinin yakasında rozet türk bayrağı şeklinde olduğu gibi Atatürk portresi şeklinde de olabilmektedir. Bu tarz rozetlerin resmi makamlarda sıklıkla karşılaşılmasının yanında tören, resmi kutlama, resmi bayramlar gibi alanlarda da görülmesi oldukça olasıdır. Resmi yürüyüş veya geçitlerde kişilerin kostümlerinde de rastlanmaktadır. Bu noktada bu tarz yürüyüşü organize eden kişilerin rozet paketi alması akıllıca olabilir. Bu sayede paketli ürünlerin fiyat avantajlarından da kişiler faydalanabilir. Bununla birlikte bu toplu organizasyonlarda her kişin aynı rozeti takması birlik ve bütünlüğün görsel anlamda sağlanmasını da beraberinde getirecektir. Rozetler kullanım yeri ve amacına göre şekillense de bazı durumlarda kullanım amacı düşünülmeyebilir. Burada koleksiyoncular ile karşılaşılmaktadır. Rozetler dünden bugüne birçok kişi tarafından kullanılmıştır. Bu da farklı dönem ve zamanlara ait rozetlerin var olması anlamını taşımaktadır. Rozetlerin çok çok eski zamanlardan beri kullanılması rozet koleksiyonu olayını ortaya çıkarmıştır. Bu koleksiyon sevdalıları sayesinde birçok farklı rozete bir arada rastlamak oldukça mümkündür.

 Rozet Fiyat Aralıkları

Rozet Fiyat Aralıkları

Rozet fiyatları rozetin yapıldığı maddeye, şekline, tasarımına ve boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Rozetler metal, gümüş, altın, plastik, bronz gibi birçok farklı modelden yapılmaktadır. Gümüş ve altın gibi değerli madenlerden yapılmış rozetlerin fiyatları diğer malzemelerden yapılma rozetlere göre doğal olarak farklılıklar taşıyacaktır. Bunun yanında rozetlerin tasarımları da fiyatlarda belirleyici bir etkendir. Özel tasarım rozetlerin tasarım ve yaratım aşaması da düşünüldüğünde hazır üretim rozetlere göre farklı fiyat aralıklarına sahip olacaktır. Tasarım rozetler genellikle kişilerin özel istekleri göz önüne alınarak üretilebildikleri için farklı fiyat aralıkları meydana gelebilmektedir. Bununla birlikte rozetlerin üzerinde yer alan değerli taş veya boncukların da fiyatta belirleyici unsur oldukları unutulmamalıdır. Rozetler iğneli olarak kullanıldıkları gibi yapışkanlı olarak da kullanılmaktadır. Bu noktada kullanılan yapışkanın kalitesine göre de fiyat farklılığı meydana gelecektir. İğneli rozetlerde ise kararmayan maddeden yapılmış olmasına göre de fiyatlar farklılaşır. Çelikten üretilmiş rozetlere bu noktada rastlanabilir. Çelikten yapılmış rozetler, kararmaz yapısı sayesinde uzun süre kullanılabilir. Rozetin durumu kadar iğne kısmı ve iğnenin kumaşla tutturulmasına yarayan ek parçanın da sağlam bir maddeden yapılmış olmasına özen gösterilmelidir. Rozetlerin boyutlarının fiyatı etkilemesindeki en büyük etkenlerden biri de daha fazla malzemenin kullanılmasıdır. Rozetler tek tek satıldığı gibi paket halinde de satılabilirler. Rozet seti bu noktada kullanıcılar için oldukça yardımcı olacaktır. Bu rozet setleri birden çok benzer veya farklı rozetlerden oluşmaktadır. Böylece aksesuar olarak rozet kullanan kişiler için farklı model barındıran rozet setleri kullanışlı olacaktır. Set halinde satılan rozetlerin fiyatları da tekli satışa göre farklılık gösterebilir. Tüm bu fiyat aralıklarına ve modellere sayfamızdan ulaşabilir, size en uygun olduğunu düşündüğünüz rozeti kolaylıkla elde edebilirsiniz. Seçim aşamasında dilerseniz sayfamızda yer alan kullanıcı yorumlarını da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(249)
ve üzeri (281)
ve üzeri (295)
ve üzeri (295)
ve üzeri (298)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL