Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

My
Asa
Lea
Mr
Ena
Fin
Mut
Pam
Başka bir kelime deneyin

Ürün Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Zeytinyağı

için 1,151 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Zeytinyağı

Hem dünyada hem de ülkemizde en sık kullanılan ürünlerin başında zeytinyağları gelmektedir. Zeytinyağı, yetiştiği topraktan markasına kadar pek çok farklı etmen ile bambaşka bir lezzete kavuşmaktır. Bu farklılık aynı zaman da ürünün ne denli kullanıldığını da göstermektedir. Zeytinyağının bir diğer kullanılma nedeni de faydalarıdır. Oldukça faydalı olmasının yanı sıra birbirinden farklı işlevlerde kullanılması ile de öne çıkar. Zeytinyağı, zeytinden yapılmakta, işlenme ve sıkım aşamalarından sonra elde edilmektedir. Zeytinyağı yapımında kullanılacak olan zeytinlerin olgunlaşma seviyesi ürünlerin lezzetinde büyük etki yaratır. Bu nedenle en uygun olan zeytin seçilmeli ve zarar vermeden toplanmalıdır. Ayrıca toplanması kadar işlenmesi de son derece zorludur. Bu nedenle birçok ürün çeşidi ve buna bağlı olarak zeytinyağı fiyat farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Pek çok kişinin ayçiçek yerine zeytinyağı tercih etmesinin en temel sebebi zeytinyağının faydalarıdır. Özellikle sağlıklı yaşama önem veren kişilerin zeytinyağı kullanımları oldukça fazladır. Zeytinyağının bir diğer önemi de işlevsel olmasıdır. Cilt bakımı ve bazı yaraların tedavisinde zeytinyağı kullanıldığı da bilinmektedir. Zeytinyağı, birbirinden farklı kullanımı ve faydalı özellikleri ile yağlar arasında en sevilen ürünlerdendir. Siz ve sevdikleriniz için en uygun olan zeytinyağı ürünlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Zeytinyağı Fiyatları

Zeytinyağı Fiyatları

Özellikle pek çok kişi yemeklerde ve salatalarda zeytinyağı tercih etmektedir. Zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Bu nedenle birçok zeytinyağı markası vardır. Ülkemizde sıklıkla yapılan ve oldukça sevilen yemeklerin başında zeytinyağlı yemekler gelmektedir. Toplanması ve işlenmesi bakımından oldukça zahmetli olan bu ürünün kendine has özellikleri vardır. Her zeytinden zeytinyağı olmayacağı gibi her iklimde de yetişmez. Bu nedenle zeytinyağı üretiminde doğru zeytinin bulunması oldukça önemlidir. Kalitesine göre zeytinyağı fiyatlarında değişiklik gözlemlenmesi son derece doğaldır. Zeytinyağının fiyatında olan değişikliğin temel sebeplerinden biri de zeytinin işlenme süreciedir. Tüm bu süreçler maliyete ve zeytinyağı fiyatlarına yansımaktadır. Bu gibi zeytinyağı fiyatlarında olan değişimlerinden etkilenmemek için ise doğru bir alışveriş stratejisi uygulamakta yarar vardır. Kullanım sıklığınıza göre 1 litrelik, 2 litrelik ve 5 litrelik zeytinyağı ürünlerinden tercih edebilirsiniz. Bu noktada ürünlerin son kullanma tarihleri ve kullanım şartlarını incelemeniz de son derece önemlidir. Son kullanma tarihi yakın olan ürünlerin stoklanması, kullanımında israfa neden olabilir. Zeytinyağı ihtiyacınızın ne kadar olduğunu belirlerken kullanım sıklığınız ve evdeki kişi sayısını baz alabilirsiniz. Böylece uzun bir müddet zeytinyağı ihtiyacınızı giderebilir ve yemeklerinize lezzet katabilirsiniz.

Zeytinyağı Faydaları

Zeytinyağı Faydaları

Her yemekte sevilerek kullanılan gıdalarının başında yağlar gelir. Bu yağlar sağlıklı ve faydalı ürünlerdir. Yağlar içinde faydası en belirgin olanlardan biri de zeytinyağıdır. Zeytinyağı, kullanımı itibari ile kilo verme konusunda son derece faydalı bir yağdır. Zeytinyağının içerisinde yer alan bileşenler sayesinde metabolizmanız hızlanır ve aktif çalışmaya başlar. Metabolizmayı düzenlemede doyurucu bir yağ grubundan destek almak oldukça önemlidir. Doyurucu olması ile mutluluk hormonu salgılaması arasında paralel bir ilişki bulunur. Yemek ve salatalarda sıklıkla kullanılan zeytinyağı içerisinde yoğun olarak A ve D vitaminlerini yer alır. Bu vitaminler sayesinde organlar sağlıklı bir biçimde çalışır. Ayrıca zeytinyağı kolay emilim sağlayan bir yağ olması sayesinde mide ve bağırsakların sağlığı için de son derece önemlidir. Gastrit, ülser, reflü gibi mide rahatsızlıklarının çözüme kavuşmasına destek verebilir. Pek çok kozmetik ürünü içerisinde de bulunan zeytinyağı, cilt için de kullanılan yağlardandır. Ciltte parlaklık sağlayan zeytinyağı maskesi son derece etkili bir üründür. Bu maske ciltte ışıltı sağlarken aynı zamanda ciltte yumuşaklık da sağlayacaktır. Hem maske hem de yemeklerde tüketilmesi ile ciltte bulunan kırışıklıkların da azaldığını görebilirsiniz. Yalnızca cilde değil saça da uygulanan zeytinyağı maskesi ile saçlarınızı besleyebilir ve saç dökülmesi gibi sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. Yapılan bazı araştırmaların sonucunda zeytinyağının safra taşına da iyi geldiği ispatlanmıştır. Zeytinyağının hücre yapısının yenileyerek yaşlanmayı da geciktirdiği bilinmektedir. Zeytinyağın bu faydaları ile birden fazla ilacın içeriğinde de kullanılmaktadır. Ancak her bünye ve vücut için aynı tepkiyi vermediği de unutulmamalıdır.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Zeytinyağı kullanmak isteyen kişiler için birden fazla çeşitte zeytinyağı bulunmaktadır. Zeytinyağı çeşitleri yapılışı bakımından da birbirinden ayrılır. Bu çeşitlerden biri de soğuk sıkım zeytinyağı ürünleridir. Soğuk sıkım zeytinyağı faydaları ile oldukça sağlıklı bir yağdır. Soğuk sıkım olması zeytinyağının herhangi bir şekilde ısıl işlem görmeden yapıldığını vurgular. Zeytinlerin özenle toplandıktan sonra sırası ile temizlenmektedir. Sonrasında zeytinler sıkılma işlemine alınırlar. Bu işlem bir nevi iki taşın arasına zeytinleri koyarak yağını çıkarmaya benzetilebilir. Soğuk sıkım zeytinyağlarının daha yüksek fiyatlı olmasının başlıca nedenlerinden biri de bu zorlu süreçtir. Soğuk sıkım zeytinyağlarının yapım sürecinde diğer yöntemlere göre daha az yağ elde edilmektedir. Ancak daha sağlık, vitamin ve mineraller yönünden daha zengin bir yağ olduğu da bilinmektedir. Soğuk sıkım zeytinyağının bir diğer önemli özelliği de kokusudur. Soğuk sıkım zeytinyağları gerçek bir zeytinin kokusu içermektedir. Bu koku çok hoş ve hafiftir. Bir diğer önemli detay da antioksidan değeridir. Antioksidan değeri yüksek olan bir zeytinyağından alacağınız tat genizde çok hafif bir yanma yaratabilir. Bu yöntem ile antioksidan değerini kolaylıkla kavrayabilir ve zeytinyağının tadını çıkarabilirsiniz.

Zeytinyağı Besin Değeri

Zeytinyağı Besin Değeri

Zeytinyağının besin değeri oldukça yüksektir. Besleyiciliği ve faydaları oldukça yüksek olan bir yağdır. Diyet dönemlerinde almanız gereken kaliteli yağ ihtiyacınızı zeytinyağı ürünlerinden karşılayabilirsiniz. Üstelik kalori ve besleyicilik bakımından da oldukça doyurucudur. Zeytinyağı içeriğinde %0,20 karbonhidrat bulundurur. Aynı zaman da %99,80’lik kısmı yağ moleküllerinden oluşmaktadır. Zeytinyağının 100 gramında ortalama 884 kalori bulunmaktadır. Gün içerisinde yaklaşık olarak 3, 4 yemek kaşığı zeytinyağı tüketimi vücudun günlük olarak alması gereken yağ ihtiyacını karşılamaktadır. Bu ölçü ile yemekler yapılabilir, salatalarınız lezzetlendirilebilir. Ayrıca içeriğinde bulunan antioksidan sayesinde bağışıklık sisteminiz kuvvetlenebilir. Uzmanlar her gün düzenli olarak tüketilmesi gereken ürünlerin başında zeytinyağını göstermektedir. Her ne kadar pek çok kişide olumlu bir etki yaratsa da düzenli kullanımı için bir doktor tavsiyesine başvurmakta fayda vardır. Zeytinyağının bir yemek kaşığında 14 gramlık bir yağ asidi bulunur. Bu yağ asitleri hem vücudun hem de kalbin sağlıklı çalışabilmesi için gereklidir. 14 gramlık zeytinyağı içerisinde 3,9 gram doymuş yağ, 10,2 gram tekli doymamış yağ ve 1,4 gram çoklu doymamış yağ asidi bulunur. Zeytinyağı, yağ asitleri bakımından oldukça yeterlidir. Zeytinyağı içeriğinde bulunan omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile birden fazla mineral ve vitamini alabilirsiniz.

Zeytinyağı Çeşitleri

Zeytinyağı Çeşitleri

Pek çok kişi için hangi zeytinyağı çeşidini alması gerektiğine karar vermek hem zorlu hem de oldukça karmaşık bir işlemdir. Bunun en önemli nedeni ise elbette birden fazla çeşidinin olmasıdır. Bu çeşitlerin her biri tamamen kişisel tercihlere göre değişiklik göstermektedir. En sık tercih edilen ve en sevilen zeytinyağlarından biri naturel zeytinyağı ürünleridir. Bu yağın en önemli özelliği rengidir. Altın sarısı olan rengi, tamamen doğal yöntemlerle herhangi bir kimyasal işlem kullanılmadan elde edilmektedir. Bu çeşitte zeytinyağının tadını oldukça yoğun olarak hissedebilirsiniz. Bir başka çeşidi ise Riviera zeytinyağı olarak bilinmektedir. Riviera, iki farklı yağın karışımından elde edilir. Bunlar rafine ve naturel zeytinyağı karışımlarıdır. Sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Bunun esas nedeni hem tat hem de koku bakımından oldukça hafif olmasıdır. Sıcak yemeklerde kullanmak isteyenler için ideal bir çeşittir. Rafine zeytinyağı ise rafine işlem uygulanarak, zeytinin temel yapısı bozulmadan elde edilir. Genellikle hafif zeytinyağı sevenler tarafından tercih edilen bir üründür. Oldukça zor bulunan bir başka zeytinyağı çeşidi de taş baskı zeytinyağı ürünleridir. En ilkel zeytinyağı çıkarma yöntemiyle üretilen taş baskı zeytinyağları doğallığı ile bilinmektedir. Bir başka zeytinyağı çeşidi de ham zeytinyağı olarak bilinir. Ham zeytinyağı da diğer zeytinyağı çeşitlerine göre zahmetli ve zor bulunan bir yağdır. Zeytinin işlendikten sonraki saf haline ham zeytinyağı denir. Lezzeti, diğer zeytinyağı çeşitlerine göre daha azdır. Bu ve buna benzer tüm zeytinyağı çeşitlerine sayfamızdan ulaşabilir, beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.