TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Meyve & Sebze

için 2,027 sonuç bulundu.

Meyve & Sebze

Bitkilerin yenilebilir kısımlarına meyve ve sebzeler denilmektedir. Bir kişinin günlük enerji gereksinimlerine büyük katkı sağlayan meyve sebze çeşitleri herkes tarafından tüketilmelidir. A, B2, C ve E vitamini bakımından çok zengin olan meyveler ve sebzeler birçok vitamin ve mineral bakımından çok zengindir. Büyüme ve gelişmenin en önemli yardımcılarıdır. Ayrıca soğuk algınlığı başta olmak üzere çok sayıda hastalığında tedavisinde kullanılmaktadırlar. Hastalıklara karşı daha dirençli olabilmek için mutlaka günlük meyve ya da sebze tüketmek gerekmektedir. Dengeli beslenmenin de en önemli adımı bu tür yiyeceklerin tüketilmesinden geçmektedir.

Zengin Besin Kaynaklarına Sahip olan Meyvelerin Yararları

Zengin Besin Kaynaklarına Sahip olan Meyvelerin Yararları

Hem yaz hem de kış ayalarında meyve mutlaka belirli miktarlarda tüketilmelidir. Hem tok kalmak hem de sağlıklı olarak hayata devam edebilmek için bu şarttır. Kültürümüzde de meyvelerin yeri çok önemlidir. Fakat her şeyin aşırısının zararlı olduğu gibi meyvelerin de çok fazla tüketilmesi zararlıdır. Özellikle şeker hastalarının meyve yerken dikkatli seçmeleri gerekmektedir. Ayrıca yemekten hemen sonra meyve tüketmek tatlı etkisi yaratmaktadır. Bunlar dışında meyvenin zararı değil, çok sayıda yararı bulunmaktadır. Meyveler en değerli besin kaynaklarından bir tanesidir. İçerisinde çok sayıda lif, mineral ve vitamin barındırmaktadır. Bu nedenle de sağlığa çok önemli katkılar sağlamaktadır. Özellikle kış mevsimi geldiğinde hastalıklardan korunmak ya da hastalıkların tedavi olması için meyve tüketmek gerekmektedir. Vücudun en önemli düşmanlarından olan kolesterol meyvelerde bulunmamaktadır. Doğal şeker içmeleri sebebi ile sinir hücrelerini geliştirmekte ve hafızaya katkı sağlamaktadır. Az kalorili olmaları sebebi ile diyet yapanlar tarafından da mutlaka tüketilmesi gerekmektedir. Antioksidan içermesi sebebi ile çok fazla hastalıktan korumakta ve aşırıya kaçılmadığında zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Aç karnına meyve tüketmek sindirime faydalı olmaktadır. Birçok meyve soğuk algınlığı ve grip hastalığının önlenmesine yardımcı olur. Kalp hastalıklarına çok iyi gelmektedirler. Tansiyonu dengelemesi sebebi ile tansiyon hastaları tarafından da tüketilmesi gerekmektedir. Kabızlık gibi problemlere yardımcı olan çok sayıda meyve bulunmaktadır. Kan şekerini dengelemek için de meyve yenilmesi gerekmektedir. Özellikle rejim yapan kişiler ara öğünlerinde meyve tercih edebilmektedir. Gebelik dönemlerinde meyve tüketmek düşük riskini azaltmaktadır. Tabii ki meyvelerin mevsime uygun şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Mevsime uygun olarak tüketildiklerinde taze olacaklarından faydaları artacaktır. Dengeli ve sağlıklı beslenmek isteyenler bu besin kaynağından vazgeçmemelidir. Süpermarket kategorisi üzerinden seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Meyve ve Sebze Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Meyve ve Sebze Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tüm meyve ve sebzelerin ayırt edilmeksizin çeşitlilik içerisinde yenmesi önerilmektedir. Mevsime uygun olan meyve ve sebze hangisi ise onun tüketilmesi gerekmektedir. Meyve ve sebzelerin çok fazla çeşidi bulunmakta ve her çeşidin de kendine has özelliği bulunmaktadır. Domates, kan şekerini dengelemekte, yaş yakımını hızlandırmakta ve bağışıklığı güçlendirmektedir. İncir, kalorisi en yüksek meyvelerden bir tanesidir. Kemik ve diş sağlığına çok önemli katkılar sağlamaktadır. Greyfurt çok yüksek oranlı bir folik asit kaynağıdır. Damar sertliği gibi problemler yaşayanlar için birebirdir. Kış aylarının vazgeçilmezi olan portakal C vitamini bakımından zengin olması sebebi ile hastalıklara karşı kullanılan ilk meyvedir. Kansızlık problemine de çok iyi gelmektedir. C vitamini yüksek olan bir diğer besin ise limondur. Limonun kabuğu bile çok faydalıdır. İdrar yolu enfeksiyonuna çok iyi gelmesi ile bilinmektedir. Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden bir tanesi karpuzdur. Böbreklerinde kum ve taş gibi sorunları bulunanların karpuz tüketmesi önerilmektedir. Ayrıca A ve C vitamini bakımından çok zengindir. Her mevsim her evde mutlaka elma bulunmaktadır. Hem kırmızı hem de yeşil türü ile herkes tarafından en sevilen meyvelerden bir tanesidir. Diyabet hastalarının en sık tüketmesi gereken meyvedir. Ayrıca antioksidan ve lifli yapısı ile diyetlerin de vazgeçilmez unsurudur. Metabolizmayı hızlandırması sebebi ile kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Güçlü antioksidan içeren meyvelerden bir tanesi de kividir. Kabak, patlıcan, ıspanak, brokoli, lahana, biber gibi sebzelerinde sayısız faydası bulunmaktadır. Sebzeler genel olarak lif içeriği bakımından zengindir. Bu nedenle kabızlık gibi rahatsızlıkları olanların bol sebze tüketmeleri gerekmektedir. Ayrıca kalp dostu ve zengin vitamin, mineral kaynaklarıdır. Bir çok vitamini içerisinde barındırması sebebi ile hem vücuda hem de saç, cilt gibi güzellik açısından önemli olan bölgelere çok iyi gelmektedir. Bu nedenle sebze tüketimi de asla ihmal edilmemelidir. Her çeşit sebze düzenli olarak tüketilmelidir. Bu kadar yararı olan meyve ve sebze fiyatları mevsime göre değişmektedir. Eğer o sebzenin ya da meyvenin üretimi o mevsim için bolca yapılıyor ise fiyatlar ucuzlamaktadır. Meyve sebze fiyatları bölgeden bölgeye değişmektedir. Doğal olarak bölgede üretilen bir sebze ya da meyve üretilmeyen bir sebze ya da meyveye oranla çok daha uygun fiyatlara satışa sunulmaktadır. Ayrıca özellikle meyveler ilk çıktıkları dönemlerde altın ile yarışacak kadar pahalıya satılmaktadır. Fakat mevsimi yaklaştıkça ve fazlalaştıkça fiyatlar düşmekte ve herkes tarafından kolaylıkla satın alınabilmektedir.

Mevsimlerine göre Meyve ve Sebzeler

Mevsimlerine göre Meyve ve Sebzeler

Meyve sebze çeşitleri hangi mevsimde olduğumuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Her mevsimin meyve sebzesi birbirinden farklıdır. Meyve sebze mevsimleri şu şekildedir. Yaz mevsimlerinde erik, karadut, böğürtlen, incir, dut, üzüm, karpuz, kavun, mürdüm eriği, malta eriği, kayısı, vişne, nektarin, şeftali ve kiraz meyveleri üretilmekte ve dolayısıyla tüketilmektedir. İlkbahar mevsiminde; çilek, üzüm, elma, erik, kayısının ham hali, limon, çağla meyveleri üretilmektedir. Sonbahar mevsiminde; şeftali, hünnap, muz, kavun, elma, nar, mandalina, portakal, ceviz, fındık meyveleri üretilmektedir. Kış mevsiminde ise kivi, armut, mandalina, greyfurt, muz, kestane, elma ve ayva meyveleri üretilmekte ve tüketilmektedir. Meyvelere bu şekilde mevsimlerine bakarak tüketmek en sağlıklı olandır. Çünkü mevsiminde taze olarak bulunmaktadır. Sebzelere gelecek olursak yaz mevsiminde börülce, domates, salatalık, mısır, sarımsak, sivribiber, taze fasulye, kabak, enginar, marul ve patates üretilmektedir. İlkbahar mevsiminde arpacık soğan, taze fasulye, fesleğen, maydanoz, domates, havuç, barbunya, pancar, kuşkonmaz ve enginar üretilmektedir. Sonbahar mevsiminde pazı, ıspanak, brokoli, kereviz, kapya biber, dolmalık biber, kıvırcık, havuç, mısır, pırasa, ıspanak ve mantar üretilmektedir. Kış mevsiminde ise turp, pazı, ıspanak, havuç, lahana, brokoli, karnabahar, kereviz, bal kabağı, yer elması sebzeleri üretilmekte ve tüketilmektedir. Sebzelerinde mevsiminde tüketilmesi taze olmasını açısından çok önemlidir. Özellikle çocuklara en taze sebze ve meyveler bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi için verilmesi gerekmektedir. Meyve ve sebze çiğ olarak tüketilmektedir. Fakat sebzeler genel olarak pişirilmektedir. Sebzeler pişirilmeden önce bol su ile yıkanmalı ve temizlenmelidir. Bu sağlık açısından çok önemlidir. Sebze yemeklerinde çok su bulunması vitaminlerin eksilmesi anlamına gelebilmektedir. Bu nedenle daha çok susuz pişirilmesi tercih edilmelidir. Sağlıklı beslenmek için sebze ve meyvelerin mutlaka menülerde yer alması gerekmektedir. Besin kaynağı bakımından çok zengin olan bu yiyeceklerin her gün herkes tarafından tüketilmesi önerilmektedir. Hem sağlığa çok faydalı hem de lezzetli olan meyve ve sebzeler ayırt edilmeden tüketilmelidir. Meyve ve sebzeler hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Ev & Yaşam sayfalarımıza göz gezdirebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(583)
(540)
(187)
(88)
(79)
(77)
(47)
(37)
(36)
(35)
(35)
(30)
(29)
(22)
(17)
(16)
(15)
(14)
(13)
(9)
(9)
(9)
(7)
(7)
(7)
(6)
(6)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Sebze Çeşidi

(280)
(191)
(154)
(134)
(92)
(53)
(52)
(50)
(47)
(19)
(16)
(16)
(15)
(15)
(13)
(12)
(10)
(9)
(9)
(8)
(7)
(7)
(7)
(7)
(7)
(6)
(6)
(6)
(6)
(6)
(5)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Meyve Çeşidi

(79)
(56)
(50)
(42)
(38)
(34)
(27)
(24)
(19)
(19)
(18)
(18)
(14)
(12)
(11)
(10)
(9)
(9)
(8)
(8)
(6)
(6)
(6)
(5)
(5)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

2'li Set (36)
10'lu Set (25)
5'li Set (23)
3'lü Set (19)
4'lü Set (9)
6'lı Set (6)
(4)
(3)
(3)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(286)
ve üzeri (424)
ve üzeri (482)
ve üzeri (499)
ve üzeri (537)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL