Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Sebze Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Marka

Meyve Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Meyve & Sebze

için 533 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Güleç Köy Domates Kurusu 1 KG

  (7)
  100,00 TL 94,99 TL
  94.99 TL / KG
  +
 • Yerli Papaya 1 KG

  (4)
  89,00 TL 59,00 TL
  59.00 TL / KG
  +
 • İngro Alıç Meyvesi 1000 g

  (0)
  39,00 TL
  39.00 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Kurusepeti Tatlı Patates Beyaz 5 KG

  (4)
  148,00 TL 139,00 TL
  27.80 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Kestane 2 KG

  (19)
  159,00 TL
  79.50 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Yerli Limon 5 KG

  (42)
  124,00 TL
  24.80 TL / KG
  +
 • Japon Turpu 2 KG

  (22)
  59,00 TL
  29.50 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Samandağ Kuru Süs Biber 1 KG

  (2)
  159,99 TL
  159.99 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Kurusepeti Tatlı Patates Sarı 5 KG

  (21)
  148,00 TL 139,00 TL
  27.80 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Gilaburu Meyvesi 2 x 5 L

  (76)
  178,99 TL 172,99 TL
  17.30 TL / L
  +
 • Eravital Siyah Sarımsak 200 G

  (60)
  36,75 TL
  0.18 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Gilaburu Meyvesi 5 L

  (258)
  96,75 TL
  19.35 TL / L
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Lime Limon 1 KG

  (23)
  95,00 TL
  95.00 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Edovital Siyah Sarımsak 1 KG

  (0)
  240,00 TL
  240.00 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Mandalina 5 KG

  (8)
  96,00 TL
  19.20 TL / KG
  +
 • Del Monte Ananas Dilimleri 840 G

  (1)
  60,00 TL
  0.07 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Pepita Tatlı Patates 6 KG

  (7)
  306,00 TL
  51.00 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Shiitake Mantarı Kurutulmuş 100 G

  (42)
  102,50 TL 98,00 TL
  0.98 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Yerli Kumkuat 1 KG

  (4)
  150,00 TL
  150.00 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Kuru Bamya 100 G

  (2)
  144,99 TL 134,99 TL
  1.35 TL / G
  +

Meyve & Sebze

Meyve ve sebze kişilerin günlük mineral ve vitamin dengesini koruyabilmesi için en temel gıdaların en başında gelmektedir. Bu besinlerin taze ve kullanıma en uygun şekilde temin edilmesi, kullanımını daha kolay hale getirecektir. Taze ve kolay ulaşılabilirliğin yanında çeşitlilik de önemlidir. Kişinin her besinden meyve ve sebzeden alacağı mineral ve vitamin dengesi farklıdır. Bu nedenle, bu besinlerin temini aşamasında çeşitlilik önemli olmaktadır. Her gün kişi farklı bir besin ile farklı başka bir besini karıştırarak yeni tarifler ortaya çıkarabilmektedir. Bu durum kişinin hem vücudu için hem de yemek kültürünü geliştirebilmesi açısından önemlidir. Devamlı aynı meyve ve sebze ya da benzer türevleri ile beslenmenin sağlanması hem kişinin vücut sağlığı için hem de mutluluğu için çok iyi bir fikir olmayabilir. Bu nedenle kişi, meyve ve sebzelerin faydaları ekseninde günlük seçimlerini yapmalıdır. Elbette bu seçim kişinin sadece vitamin ve mineral ekseninde yapacağı bir seçim olmamaktadır. Bu seçimin içerisinde kişinin kültürel alışkanlıkları, damak tadı ve buna benzer daha birçok farklı faktör yer almaktadır. Bu nedenle alınacak olan meyve ve sebzelerin aynı zamanda kişinin hoşuna giden tatlara sahip olması da önemlidir. Alınan meyve ve sebzelerin taze ve mevsiminde tüketiliyor olması en önemli kriterlerden biri olmaktadır. Böylelikle, hem en lezzetli tarifleri hem de en yüksek oranda vitamin ve minerale sahip olunmaktadır.

Meyve ve Sebzelerin Faydaları

Meyve ve Sebzelerin Faydaları

Meyve sebze çeşitleri günlük hayatta hem taze halleri ile hem de kurumuş halleri ile sıklıkla tüketilmektedir. Tüketilecek olan gıdaların her mevsimde bulunamıyor olması, bu tarz gıdaların kuru halleri ile diğer mevsimlerde tüketilmesine olanak sağlamaktadır. Hem vitamin değerini koruyan hem de lezzetli bir seçenek olarak sofra ve tarifleri süsleyen bu gıdalar, her mevsim ulaşılabilirlik açısından oldukça faydalıdır. Meyve ve sebze ürünleri kişilerin tercihleri doğrultusunda temin edilse de mevsimsel koşullar bu noktada en önemli belirleyici faktörlerden biri olmaktadır. Özellikle mevsimleri yaz olan ya da sadece kış olan gıdaların, domates gibi temel besinlerin dört mevsimde de tariflerde sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Bu nedenle bu gıdaların kuru hallerinin, yetiştiği mevsim dışında kullanım olanağı sağlaması açısından oldukça faydalı bir seçenek olmaktadır. Bu sayede, kişi istediği tarifleri mevsim şartlarını beklemeden istediği zaman diliminde kolaylıkla yapabilmektedir. Bu sebze ürünlerine kuru meyve ürünlerini de dahil edebilmek mümkündür. Özellikle tatlılarda ya da atıştırmalık olarak sıklıkla tercih edilebilen bu kuru meyve türevleri de, kişilerin en sevdiği tariflerin ana bileşenleri arasında yerini almaktadır. Sadece sebze ve meyve ile kurumuş gıda ürünlerini sınırlamak mümkün değildir. Bunun yanı sıra, birçok bitki çayı da bu kategori içerisinde yer almaktadır. Bunların arasında: adaçayı, zencefil, ıhlamur gibi en çok tercih edilenler de bitkiler de yer almaktadır. Bu bitkiler hem çay şeklinde hem de yapılacak olan tariflerin daha lezzetli hale gelmesi için baharat olarak da kullanılmaktadır. Özellikle kış aylarında, hastalıkların önlenmesi ve eğer hasta olunduysa bunun kolaylıkla atlatılabilmesi için grip ve soğuk algınlığı gibi durumlarda sıklıkla kullanılan bir yöntem olmaktadır.

Kuru Meyveler ve Çeşitleri

Kuru Meyveler ve Çeşitleri

Meyve ve sebze faydaları açısından herhangi bir sınırlandırma yapabilmek mümkün olmamaktadır. Meyve ve sebzelerin taze şekilde tüketilmeleri ile farklı vitamin ve besin değerleri vücuda alınmakta olduğu gibi kurutulmuş halleri ile kişilerin farklı besin değerlerini edinebilmeleri mümkün olmaktadır. Özellikle meyvelerin kurutulmuş halleri birçok farklı alanda kullanımı sağlanabilen bir içerik olarak karşımıza çıkmaktadır. Tatlı tariflerinde, meyve çayı olarak ya da çok daha farklı birçok alanda kullanılabilen meyve kuruları tek başına da sağlıklı bir atıştırmalık olarak tüketilebilmektedir. Sabah kahvaltılarında yapılmak istenen karışımların ve yulaf tariflerinin içerisinde de oldukça sağlıklı bir içerik olarak kullanılmaktadır. Bu tariflerin dışında da, özellikle kullanım amacı çok daha geniş olan Hindistan cevizi gibi kurumuş gıdalar farklı mutfakların yemek tarifleri için kullanılan önemli materyaller haline gelmiştir. Bu kategori altında birçok farklı kuru gıdaya ulaşabilmek mümkündür. Bunların arasında: limon, elma, portakal, muz, armut gibi en çok kullanılan ve tercih edilenlerin yanı sıra avokado, zencefil, iğde, mandalina, kivi, gilaburu, ananas, ayva, nar, kestane, mango, yaban mersini, ejder meyvesi, papaya, çağla, kayısı ve buna benzer daha birçok kuru gıda yer almaktadır. Yaban mersini, ejder meyvesi gibi seçenekler antioksidan olmaları ile kişiler tarafından en çok tercih edilen ve en çok alanda kullanılabilen kuru gıda seçenekleri arasında yer almaktadır. Sadece içilen suyun içerisine birkaç parça atarak bile detoks etkisi yaratılabilen bu besinler ile çok daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek mümkündür. Ödem atmaya da yardımcı olan bu gıdalar ile kilo vermek isteyen kişiler de bir anlamda hem lezzetli bir su içmiş olacaktır hem de kilo vermeleri hızlanacaktır. Bu denli çeşitlilik bulunan kuru meyve kategorisi içerisinde fiyatlarda da farklılıklar yaşanması normaldir. Meyve ve sebze fiyatları taze halde ve mevsiminde satışa sunulduğunda da farklı fiyatlandırmalara tabii tutulduğu gibi kuru halde satışa sunulduklarında da farklı şekilde ortaya çıkar.

Kuru Sebze ve Çeşitleri

Kuru Sebze ve Çeşitleri

Meyve sebze vitaminleri kurutulmuş meyve ve sebzeler ile alınabildiğinden beri, kuru gıdaların kişiler tarafından kullanımı da artmıştır. Bu nedenle hem sebze hem de meyve kısmında kurutulmuş gıdaların çok çeşitli olduğunu söylemek mümkündür. Meyve ve sebze çeşitleri içerisindeki gıdaların meyve kısmındakiler yukarıda belirtilmiştir. Sebze kısmında da en az kurutulmuş meyve kısmındaki kadar çeşitlilik söz konusudur. Bu kategori içerisinde, biber, domates, patlıcan, sarımsak, bamya, kabak, soğan, patates, kuru biber, havuç, kereviz, salatalık, turp, kuru patlıcan, acur, lahana ve daha birçok gıda yer almaktadır. Her iki kategori içerisinde de kurutulmuş gıdaların yanı sıra mevsiminde bulunan taze meyve ve sebzeler de yer almaktadır. Bu nedenle, kişi aynı anda bir gıdanın hem kurutulmuş haline hem de taze haline ulaşabilmektedir. Örneğin, kişi aynı anda hem kuru biber hem de mevsimi ise taze biberi temin edebilmektedir. Böylece, kişi hangi seçeneği talep eder ise talebi karşılık bulmuş olacaktır. Bunların yanında, enginar, mantar, marul gibi diğer besinler de bu kategori içerisinde yer almaktadır. Mantar da yine bu kategori içerisinde hem kuru halde hem de taze şekilde alınabilecek gıdaların arasında yer almaktadır.