TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Süt Tozu

için 481 sonuç bulundu.

Süt Tozu

Yağlı, yağsız veya laktozsuz sütlerin içerisinde bulunan suyun olabildiğince uçurulmasıyla elde edilen, sütten geriye kalan kurutulmuş kısma süt tozu denir. Halk arasında bu tozların zararlı olduğu yanılgısı bu ürünlerin diğer kimyasal beyazlatıcılarla karıştırılması nedeniyle ortaya çıkmıştır. Herhangi bir katkı maddesi eklemeye ihtiyaç duymadan üretilen bu Süt Tozu ürünlerinin pek çok avantajı da vardır.

Süt Tozu ile Süte Dilediğiniz An Ulaşın

Süt Tozu ile Süte Dilediğiniz An Ulaşın

Doğal süt tozu avantajlarından en göze çarpanı aynı gramajdaki süt miktarından daha az yer kaplaması ve hafif olmasıdır. Bunun yanı sıra daha kolay ve elverişli muhafaza koşullarına sahip olması nedeniyle de tercih sebebidir. Açılan sütler dolapta muhafaza edilse dahi kısa bir süre sonra bozulmaya başlayacağı için bazı alanlarda, toz halindeki bu süt ürünlerini kullanmak daha avantajlı olabilmektedir. Doğru şekilde ambalajlanan ve muhafaza edilen süt tozu çeşitleri 6 ila 12 ay arası saklanabilir. Süte ulaşmanın zor olduğu veya depolama sıkıntısı olan zamanlar için oldukça ideal bir üründür. Fazla süt kullanımı gerektiren alanlarda, pastacılık gibi üretimin sürekli olduğu sektörlerde daha ekonomik ve kolay saklanabilir olması nedeniyle genellikle tozlar tercih edilir. Katkı maddesi içermemesi sebebiyle ihtiyaç halinde bir ölçek toza 9 ölçek su eklenip süte tekrar dönüştürülerek kullanılabilir veya süt ürünleri içerisine karıştırılabilir. Optimum ısı ve basınç koşullarında suyun buharlaştırılması, süt içerisinde bulunan besin değeri kaybını önler. Süt gibi, protein değeri olan bir üründür.

Süt Tozu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Süt Tozu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kendilerine özgü renkte ve homojen yapıdaki yağlı süt tozu kaliteli sütlerden pulverize, püskürtme, valf, dondurmak, kurutucu spreyler yardımıyla kurutma gibi çeşitli yöntemlerle üretilmekte ve genellikle ambalajlı ağzı kilitli paketlerde muhafaza edilmektedir. İçeriğinde zengin miktarda kalsiyum ve fosfor gibi elementler bulunan bu ürünlerden dilediğiniz takdirde yağsız inek sütlerinden meydana getirilen yağsız süt tozu seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Sıcak suda topaklanan ve zor çözünen bir toz olduğu için Çay & Kahve gibi sıcak İçeceklerin içerisine koyulurken soğuk suyla çözdürerek kullanmanız önerilir. Hayvanlar için üretilen hazır mamaların içerisinde de rastlayabileceğiniz toz halindeki süt ürünü zengin besin değeri yanı sıra kıvam tutturma amacıyla da tercih edilen bir üründür. Bağırsakları laktoz emilimi ve parçalanması konusunda hassas laktoz intoleransına sahip kişiler için laktozsuz sütlerden elde edilen laktozsuz süt tozu da alternatifler arasındadır. Tüm bu seçeneklerin yanı sıra muz gibi aromalara sahip tozları da sayfamızda bulmanız mümkündür. Süt tozu fiyatları markadan markaya veya gramaja göre değişiklik gösterse de genellikle her bütçeye uygun bir ürün kolaylıkla sayfamızda bulunabilmektedir.

Süt Tozu Zengin Kullanım Alanları

Süt Tozu Zengin Kullanım Alanları

Pasta, dondurma, şeker ve çikolata gibi ürünlerin yapımında ve sektör içerisinde hem daha az maliyetli olması hem de sütün yapılan ürünler içerisinde daha hızlı bozulması sebebiyle genellikle kuru süt tozu tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra diğer süt ürünlerinin yapımında da yağ ve protein gibi değerlerin dengelenmesinde kullanılabilen bu ürünler yoğurt tarzı fermente gıdaların, kazein sağlamak için bazı peynir çeşitlerinin, kahveye koymak için üretilen kremaların içeriğinde çözünürlük oranını arttırması ve beyazlatıcı işlev görmesi için de sıkça tercih edilir. Tat ve renk geliştirmesi için hazır yemek ve çorbaların toz içeriklerine karıştırılabileceği gibi dolgu maddesi olarak ilaçlarda, randıman ve dilimleme özelliklerini arttırmak için et ürünlerde, besin takviyesi olarak sporcu gıdalarında da çokça rastlanmaktadır. Bebek süt tozu ise besleyici, kıvam verici, tat geliştirici özellikleriyle bebek mamalarının içeriğinde kullanılmaktadır. Ekmeklerin de lezzetini arttıran bu toz ürünler ağız lezzetini geliştirmedeki katkılarıyla da sofralarda ve gıda içeriklerinde sıkça yer alır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(136)
(87)
(60)
(48)
(41)
(25)
(19)
(16)
(13)
(6)
(5)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

2'li Set (30)
4'lü Set (14)
3'lü Set (9)
12'li Set (7)
10'lu Set (6)
6'lı Set (6)
8'li Set (6)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(72)
ve üzeri (92)
ve üzeri (97)
ve üzeri (100)
ve üzeri (103)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL