TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Şerbetler

için 116 sonuç bulundu.

Şerbetler

Osmanlı kültüründe şerbetin önemli bir yeri vardır ve serinlemek için her zaman şerbet kullanılmıştır. Şerbetler, farklı aromalarla hazırlanmıştır ve ferahlatıcı özelliği nedeniyle her türlü toplantılarda bu tatlı içecekler sunulmuştur. Şurupla ve meyve suyu ile şerbeti karıştırmayın. Şurup ve meyve suyunun kıvamı şerbete göre daha yoğundur. Meyve suları ve şuruplar su ile inceltilince şerbete dönüşür.

Şerbetleri Yılın Her Mevsiminde Tüketebilirsiniz

Şerbetleri Yılın Her Mevsiminde Tüketebilirsiniz

Şerbetlerin yüzlerce farklı ürü vardır ve hepsi birbirinden lezzetlidir. Her mevsim tüketilebilen, içildiğinde ferahlığın yanı sıra enerji veren şerbetler, günümüzdeki Meşrubat icat edilmeden önce en önemli serinlik kaynağı olmuştur. Şerbetler batı medeniyetine Osmanlı mutfağından geçmiştir. Osmanlı döneminde şehzadeler dünyaya geldiğinde “hayırlı olsun”a gelenlere ikram edilen İçecek şerbettir. Günümüzde de bu gelenek devam ediyor. O dönemden beri devam eden bir gelenek de lohusa şerbetidir. Eski dönemlerde şehzate şerbeti ya da loğusa şerbeti gümüş bardaklarla sunulurken, günümüzde bu gelenek özel tasarımlı çam bardaklarla devam ediyor. Özellikle sunulan gül şerbeti, lezzetinin yanı sıra gül kokusu ile de ayrı bir özelliğe sahiptir. Gül yapraklarından yapılan bu şerbetin kokusu nedeniyle ayrı bir yeri vardır. Günümüzde de şerbetlerin sunumu devam ediyor. Özellikle bazı bölgelerde kız isteme ve söz törenlerinde ferahlatan ve ağızları tatlandıran şerbetler içilir. Hatta halen nişan ve nikahtan, sünnetten sonra bu içeceklerin ikram edilmesi bir gelenek halinde devam etmektedir. Batı bölgelerinde ise şerbetlerin sunumu turistik amaçlıdır. Turistik amaçlı olması nedeniyle de şerbetler olması gereken fiyattan bir miktar daha yükseğe satılmaktadır.

Şerbet Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Şerbet Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Şerbetlerin birbirinden farklı sayısız çeşidi vardır. Şerbetler yapılırken meyvelerden de yararlanılmıştır. Elbette şerbetin yapımında tek bir meyvenin kullanılması söz konusu değildir. İçeriğinde meyve ve suyun haricinde birbirinden farklı hoş aroma verici doğal bitkiler ve baharatlar yer alır. Ayrıca şerbetin yapımı hem özen hem de ustalık ister. Şerbetçilik usta çırak ilişkisiyle devam eden bir gelenektir. Şerbetler farklı günlere özel olarak hazırlanır ve dağıtılır. Özel günlerde dağıtılan şerbet çeşitleri arasında lohusa şerbetinin yanı sıra kızılcık şerbeti, kayısı şerbeti gibi onlarca farklı üründen yapılanlar vardır. Bu ürünlerden önce şurup yapılır, ardından su ile inceltilir ve sonuçta ortaya lezzetli bir şerbetin çıkması sağlanır. Bardaklar halinde de ikram edilir. Şerbetlerin de insan sağlığı üzerinde olumlu etkilerinin olduğu bilinmektedir. Şerbetlerin arasında en fazla bilineni kızılcık şerbetidir. Bu şerbetin bazı hastalıkların tedavisinde destekleyici olarak içilmesi de tavsiye edilir. Özellikle üst solunum yolu rahatsızlıklarında kızılcık şerbeti öneriliyor. Soğuk algınlığı ve gripte de ilaçla tedavinin yanı sıra kızılcık şerbetinden yararlanıldığı biliniyor. Bu şerbetin ağız ve diş sağlığını korumada da destekleyici olduğu söylenir. Süpermarket kategorisi üzerinden ürünleri detaylı bir şekilde inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Şerbetlerin Sağlık Özelliklerinden Yararlanın

Şerbetlerin Sağlık Özelliklerinden Yararlanın

Şerbetlerin şifa niyetine tüketildiği de bilinen bir gerçek. Yani şerbetler bir yandan ferahlamak için içilirken diğer yandan da şifa bulmak için tüketilir. Şerbetlerin arasında sıklıkla yapılanı demirhindi şerbetidir. Demirhindi bir meyvedir ve bu meyveden lezzetli bir şerbetin elde edilmesi mümkündür. Demirhindi bir ağaçtır ve yetişen meyvelere de demirhindi meyvesi denilir. Demirhindi ağacının meyvesi kış aylarından sonra oluşur. Üstelik meyveleri farklı renklerdedir. Demirhindi meyvesinin tadı, ham halinde tatlıdır ancak olgunlaşan meyvenin tadı ekşidir. Ancak bir süre bekletilen meyvenin tadı ekşilikten çıkar ve tatlıya dönüşür. Demirhindi şerbeti şifa deposudur. Birçok hastalığı iyi gelen bu şerbetin özenli bir şekilde yapılması önemlidir. Bu tatlı şerbetin en önemli özelliklerinden birisi, kan şekerini dengelemesidir. Demirhindi şerbetinin sadece kan şekerini düşürmek ve insülin direncini kontrol etmekten başka yararları da vardır. Bu şerbet cilt sağlığına da iyi gelir. Karaciğer yağlanmasını da engelleyen bu şerbetin sıcak aylada susuzluğun giderilmesini sağlar. Aynı zamanda meyvede bulunan mineraller sayesinde terleme ile atılan minerallerin büyük bir kısmının yeniden vücuda alınmasına da destek verir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Miktarı

(43)
(21)
(20)
(11)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Aroma

(26)
(20)
(11)
(9)
(5)
(4)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

2'li Set (12)
(4)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(26)
ve üzeri (33)
ve üzeri (34)
ve üzeri (34)
ve üzeri (34)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL