Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kahve

için 10,712 sonuç bulundu.

Kahve

Pek çok kişinin günlük yaşamının büyük bir parçasıdır kahve. Sabah kahvesi, öğlen kahvesi vazgeçilmez bir içecektir insanlar için. Kahve kişiye içtikten sonra enerji verir ve de uykuyu açmaya yardımcı olur. Çoğu zaman da günü kurtaran içecek rolünü üstlenmektedir. Aynı zamanda kahve zihinsel aktiviteyi de güçlendirecek bir yapıya sahiptir. Pek çok farklı kültüre özgü değişik türleri bulunur kahvenin. Örneğin, filtre kahve pek çok kişinin vazgeçilmezidir. Sütlü ya da sütsüz tercihi ile geniş bir yelpaze tarafından tercih edilmektedir. Birbirinden farklı yapım şekilleri, demlenme şekilleri mevuttur. Pek çok farklı kahve arsından kişiler kendilerine hitap eden kahveye ulaşırlar. Tüm bunlara ek olarak kahvenin birleştirici gücü de mevcuttur.

Kahve Çeşitleri ile Kendinizi Şımartın

Kahve Çeşitleri ile Kendinizi Şımartın

Kahve oldukça fazla ve de farklı çeşitle karşımıza çıkar. Kahve çeşitleri yapılış şekline göre, kahveyi pek çok farklı tada ve de şekle sokmaktadır. Yüzlerce kahve türü pek çok yapılış şekillerinden ortaya çıkmaktadır. Pek çok insanın aklına kahve dendiğinde ilk olarak filtre kahve gelir. Filtre kahve, kahve çekirdeklerinin orta çekilmiş halinin su eklenerek demlenmesi ile oluşur. Filtre kahve bir filtreden geçirilerek tüketilir. Demlenmesi için belli bir süreye ihtiyaç duyan filtre kahve demleme aparatı, filtre kahve makinesi ya da demleme kağıdı kullanılarak demlenebilir. Sıcak, soğuk ya da sütlü, sütsüz olarak farklı tüketim şekilleri mevcuttur. Bir başka kahve türü olarak da Türk kahvesi akla gelmektedir. Türk kahvesi Türk kültürü ile özdeşleşmiş bir kahve türüdür. Kendine has bir pişirme tekniğine sahip olan Türk kahvesi ince çekilmiş çekirdekten yapılmaktadır. Toz halindedir ve de cezvede su ile karıştırılarak pişirilir. İçildiği bardak kendine özgüdür ve de yanında lokum aynı zamanda su ile servis edilmektedir. Tüm bunlara ek olarak da Türk kahvesi de kendi içerisinde ayrılmaktadır. Pek çok farklı bitkinin karışımından elde edilen dibek kahvesi oldukça lezzetli bir aromaya sahiptir. Bu bitkilerin dövülmesi ile elde edilen toz kahve hem tek başına hem de Türk kahvesi ile karıştırılarak kullanılabilmektedir. Aynı zamanda dibek kahvesi de toz bir yapıya sahiptir. Dibek kahvesinin bir diğer ismi ise Osmanlı kahvesi olarak bilinmektedir. Bir diğer kahve türü ise menengiç kahvesi. Aynı zamanda menengiç kahvesi kafein içermediği için kişide herhangi bir şekilde uyku sorunu ortaya çıkarmamaktadır. Ek olarak mideyi rahatlatmaya da yardımcı olmaktadır. Bu kahve türü ise menengiç adı verilen bitkinin meyvelerinden elde edilmektedir. Kolay hazırlanışa sahip olan granül kahve ise hızlı yapım ve tüketim için ideal kahve türüdür. Granül kahve daha öncesinden suda eriyebilen şekilde hazırlanmıştır. Böylece tüketim için üzerine sadece sıcak su eklemek yeterli olacaktır. Granül kahvenin kafein oranı diğer kahvelere oranla daha düşüktür aynı zamanda günlük olarak hızlı tüketim için oldukça yaygın bir kahve türüdür.

 Kahvenin Faydaları ve Etkileri

Kahvenin Faydaları ve Etkileri

Geniş bir çeşitlilik yelpazesine sahip olan kahvenin pek çok farklı açıdan kişiye yararı da bulunmaktadır. Tüketilen kahve çeşitleri ile bağlantılı olarak faydalar da çeşitlenmektedir. Genel olarak ise tüm kahvelerin sahip olduğu faydalar da vardır. Mesela sabahları içilen kahve kişinin uyku sersemliğini atmasına oldukça yardımcı bir içecektir. Güne daha dinç ve de hızlı başlamayı sağlayabilir. Çünkü kahvenin zihinsel performansı artırıcı bir etkiye sahip olduğu pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Yapılan araştırmalara göre sabahları içilen kahve işlere daha kolay odaklanmayı sağlamaktadır. Aynı zamanda kahve kaslarda da olumlu etkiye sahiptir. Kasın gücünü ve de koordinasyonunu artırır. Tüm bu özelliklere ek olarak kahvenin ağrı kesici bir özelliği de bulunmaktadır. Pek çok araştırmanın sonucuna göre kahve kişinin ağrısını yüzde kırk oranında düşürmektedir. Baş ağrısı gibi durumlarda kafein tüketimi genelde yaygın bir çözüm arayışıdır. Aynı zamanda kahvenin sindirimi kolaylaştırıcı bir etkisi de mevcuttur. Düzenli olarak tüketilen kahve sindirim sistemini olumlu yönde etkiler. French press kahvesi olarak da geçen filtre kahve bu konuda oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Yoğun yapısı ile kişinin vücudunda hemen bir etki yaratmaktadır. Kahve içerisinde kafein barındıran bir maddedir fakat kafeinsiz kahveler de mevcuttur. Kolesterolün düşmesine yardımcı olan kafeinsiz kahve, çekirdeklerin asit ile birlikte buharda tutulması daha sonrasında da benzen kullanılarak ayrılması ile ortaya çıkar. Kafeinin zarar verdiği kişiler kafeinsiz kahve tercih edebilirler. Aynı zamanda kafeinsiz kahve uykusuzluk probleminin ortaya çıkmasını engeller ve de sinirsel hastalık gibi rahatsızlıkları yatıştırma noktasında yardımcı olabilir. Pek çok farklı kahve markaları size bu açıdan çeşitlilik sunmaktadır. Tüm bu kahvenin vücuda faydalarının yanı sıra kahvenin hayatımıza sosyal açıdan da olumlu etkisi vardır. Kahve kişilerin sosyalleşmesine yardımcı olur. Sohbet ederken size daima eşlik edebilecek bir içecek olan kahvenin sosyal hayatımıza olan bu büyük ve de olumlu etkisini de göz ardı etmemek gerekir. Kendinize uygun kahveye ulaştıysanız, kahvenizin tadını çıkarın.

 Dünya Kahveleri Nelerdir?

Dünya Kahveleri Nelerdir?

Dünyanın her yerinde sürekli olarak tüketilen kahve pek çok farklı bölgede yetiştirilmektedir. Yetiştirildiği bölgenin coğrafi konumuna göre kahvenin tadında da değişiklikler oluşmaktadır. Dünya kahvelerinde ilk durağımız Afrika. Etiyopya kahvesi dünyadaki en büyük kahve üretim bölgelerinden biri olan Etiyopya’da üretilir. Etiyopya kahvesi diğer kahvelerden işlenme tarzı nedeniyle ayrışmaktadır. Etiyopya kahvesi ya güneşte kurutma yöntemi ile işlenmektedir ya da ıslak şekilde işleme yapılmaktadır. İşleme yöntemleri kahvelerin tadında oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Bu kahve eğer güneşte kurutma yöntemi ile işlenmiş ise kişiye tatlı bir meyve tadı hissettirebilir. Eğer ki ıslak şekilde işlenmiş ise daha çok narenciye tadı ve de çiçek tadı hissi verebilir. Bir diğer kahve ise guarana kahvesidir. Guarana kahvesi Brezilya’da yetişen bir bitki olan guarana bitkisinin çekirdeklerinin toza dönüştürülmesi ile elde edilir. Guarana bitkisi pek çok faydaya da sahiptir. Bu bitki antioksidan özelliğe sahiptir. Aynı zamanda guarana bitkisi enerji vermesi ile bilinen bir bitkidir. Bir başka kahve olarak ise zayıflamayı hızlandırması ile bilinen gano kahvesi de insan vücudu sağlığına faydalı bir etkiye de sahiptir. Kahvenin içinde bulunan Reishi mantarı sayesinde vücutta bulunan toksinler kolayca dışarı atılabilir. Bu mantarların mutluluk hormonu salgılanmasını tetiklediği de öne sürülmektedir. Aynı zamanda gano kahvesi bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye ve de hastalıklara karşı kişinin güçlenmesine yardımcı olabilir. Tüm bu özelliklere ek olarak da kahve kişiye enerji verir. Son zamanlarda pek çok kişinin gündeminde olan 3. nesil kahve ise kahve konusunun farklı noktalara gelmesini sağlamıştır. 3. nesil kahvecilik ile dilediğiniz kahveyi kolayca hazırlayabilirsiniz. Kahve bir kültür haline bürünmektedir ve kişiler kahveyi her yönüyle inceleyebilir ve de öğrenebilir durumdadır. Bu sayede kişi ne içtiğini bilir ve daha sağlıklı bir tüketim elde eder. Kahve tamamen doğallık ile ortaya konulur. Tüm bunlara ek olarak kişi vücudunu ve ne kadar kahveye ihtiyacı olduğunu bilir ve de kahvesini kendine en iyi gelecek şekilde hazırlar. Böylece kendi damak tadına en uygun şekilde ve de en doğal şekilde yapılmış kahvenin tadını çıkarır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Nescafe (524)
Jacobs (260)
Lavazza (111)
Starbucks (156)
Tchibo (202)
Davidoff (24)
Osso (159)
Trescol (150)
Şekeroğlu (136)
Coffeebou (123)
Mare Mosso (123)
Montana (122)
Kahveciayhan (117)
Friendzone (107)
Yaptat (104)
Sarızeybek (102)
Summo (93)
Bretto (81)
Coffee Lab (80)
Kocatepe (63)
Kaffka (60)
Espressomm (55)
Kahvecibey (53)
Hancıbey (46)
Rioba (46)
Moliendo (45)
Kırkyıl (43)
Bukra (42)
Rossaco (41)
Ganocafe (40)
Blendblack (38)
Ogansia (38)
Venezia (38)
Kökel (36)
Homm (35)
Caffe Rino (34)
Filtermax (34)
Olabi (33)
Haci Olabi (32)
Beta (31)
Kimbo (30)
Un Caffe (30)
Casvaa (29)
Esperro (29)
Coffeeiz (28)
Jerard (28)
Kahvekseni (25)
Oze (25)
Systa (25)
Mahbuba (24)
Mio'Coffee (24)
Caffeo (23)
Farmasi (23)
Has Kahve (23)
Kovano (23)
Bialetti (22)
Illy (22)
Jukama (22)
Castello (21)
Cafeshots (20)
Fropie (20)
Cafe Crown (19)
Mda (19)
Shazel (18)
Uniqua (18)
Desotti (17)
Kahvelog (17)
Rossmann (17)
Coffinomi (16)
Devolli (16)
Five Seas (16)
Moinho (16)
Rubies (16)
VHP (16)
Caligula (15)
Hario (15)
Kafeingo (15)
Koffieboon (15)
Safran (15)
Spetema (15)
Nish Kahve (14)
Noyan (14)
Filterco (13)
Kaave (13)
Selamlique (13)
Gimoka (12)
Nusnus (12)
The İbrik (12)
Zeyn Kahve (12)
Fiero (11)
Mokka (11)
Schiller (11)
Bikaldi (10)
Borbeen (10)
Fez Gıda (10)
Hacıoğlu (10)
Kafeinbox (10)
Miranbey (10)
Mozart (10)
Folgers (9)
Ganitto (9)
Hans (9)
Kahvein (9)
The Goat (9)
Tüfekçi (9)
Amway (8)
Mahmood (8)
Segafredo (8)
Sultani (8)
Aydibek (7)
Bamaş (7)
Jamaica (7)
Kafiltro (7)
Lugano (7)
Melitta (7)
Nareg (7)
The Mill (7)
3 Cores (6)
Belmio (6)
Bindallı (6)
Boaters (6)
Kentcafe (6)
Leon (6)
Mambocino (6)
Napoli (6)
Tupinamba (6)
Ülker (6)
Bey Kahve (5)
Cobrew (5)
DarkBeans (5)
El-Ruha (5)
Elçibey (5)
Floresta (5)
Kahvelon (5)
Keyfizad (5)
Longplay (5)
Obsesso (5)
Sarraf (5)
Simonelli (5)
Tassimo (5)
Van Dibek (5)
Afrikahve (4)
Aktaral (4)
Arifoğlu (4)
Avra (4)
Aycafe (4)
Aşutlar (4)
Barzini (4)
Bikahve (4)
Bonibro (4)
Caffe One (4)
Dnc (4)
Dripesso (4)
Esmresso (4)
Ezel (4)
Kafeink (4)
Kahua (4)
Kayfem (4)
Kuban (4)
Kühve (4)
Mosa (4)
Movenpick (4)
Mrc Kahve (4)
Piraye (4)
Sıralı (4)
Taylors (4)
Venge (4)
Yason (4)
Adil (3)
Agitbey (3)
Brango (3)
Brew Mood (3)
Cafelux (3)
Cupkofi (3)
Dropp (3)
Earthy (3)
Filtrcafe (3)
Fincanda (3)
Hiscafe (3)
Kadoo (3)
La Ferme (3)
Landessa (3)
Ma Cafe (3)
Macafe (3)
Mc Kinlay (3)
Nestle (3)
Nutriplus (3)
Prince (3)
Prokahve (3)
Serbey (3)
Tijda (3)
Trona (3)
Afia (2)
Aladeeb (2)
Ambruvase (2)
Amisos (2)
At Origin (2)
Beşikçi (2)
Brawi (2)
Cafe Zio (2)
Coffeeto (2)
Demkan (2)
Dr. Us (2)
Dırkalı (2)
Eduscho (2)
Efendy (2)
El Gato (2)
Fancafe (2)
Fitgusto (2)
Fresheld (2)
Gano Cafe (2)
Gusse (2)
Hazar (2)
Jardin (2)
Kahvedes (2)
Kent (2)
Kronotrop (2)
Lacampos (2)
Laudatio (2)
Lazzarin (2)
Makam (2)
Menalux (2)
Moloko (2)
Naturel (2)
Nespera (2)
Prevcha (2)
Rubin (2)
Sino (2)
Sublimo (2)
Vank (2)
Viaypi (2)
(115)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kahve Çeşidi

(2881)
(1920)
(1045)
(1038)
(688)
(459)
(340)
(204)
(130)
(128)
(93)
(84)
(51)
(48)
(41)
(32)
(31)
(29)
(26)
(20)
(20)
(15)
(14)
(14)
(13)
(13)
(12)
(9)
(9)
(7)
(7)
(7)
(6)
(5)
(5)
(5)
(5)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(3636)
(1420)
(1409)
(1210)
(961)
(718)
(68)
(64)
(51)
(47)
(44)
(43)
(43)
(43)
(41)
(38)
(33)
(32)
(32)
(29)
(29)
(28)
(27)
(25)
(25)
(24)
(22)
(17)
(16)
(15)
(15)
(15)
(14)
(14)
(13)
(12)
(11)
(11)
(10)
(10)
(10)
(9)
(9)
(9)
(9)
(8)
(8)
(8)
(8)
(8)
(7)
(7)
(7)
(7)
(7)
(7)
(7)
(7)
(7)
(6)
(6)
(6)
(6)
(6)
(6)
(6)
(5)
(5)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

2'li Set (658)
3'lü Set (447)
4'lü Set (317)
10'lu Set (196)
6'lı Set (176)
12'li Set (149)
5'li Set (128)
24'lü Set (69)
48'li Set (45)
20'li Set (44)
40'lı Set (25)
50'li Set (23)
8'li Set (21)
25'li Set (20)
56'lı Set (14)
30'lu Set (13)
16'lı Set (12)
9'lu Set (8)
7'li Set (7)
15'li Set (6)
(5)
(5)
(4)
(4)
(3)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,665)
ve üzeri (2,174)
ve üzeri (2,284)
ve üzeri (2,316)
ve üzeri (2,367)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL