TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ayran & Kefir

için 86 sonuç bulundu.

Ayran & Kefir

Süt ve süt ürünlerinin faydalarını günlük hayatta sık sık duyabilirsiniz. Yoğurda su katılmasıyla elde edilen ayran çeşitleri de Türk mutfağıyla özdeşleşmiş hem oldukça faydalı hem de ferahlatıcı bir süt ürünü içeceğidir. Bunun yanı sıra fermente edilerek maya ve süt ile elde edilen kefir ise birçok ülkede tüketilen ve sağlık için faydaları kanıtlanmış bir içecektir.

Türk Mutfağının Vazgeçilmezi Ayran ile Ferahlayın

Türk Mutfağının Vazgeçilmezi Ayran ile Ferahlayın

Milli içeceğimiz unvanına sahip olan ayran, yoğurdun suyla seyreltilmesi sonucu meydana gelir. Bazı Ortadoğu ve Balkan ülkelerinde tüketilse de Türk mutfağına özgü asitsiz ve yararlı bir süt ürünüdür. Yaz kış tüketilen ve vücut içinde ısıyı dengeleyen ferahlatıcı bu içecek içeriğindeki mineraller ve vitaminler sayesinde kemik gelişimi, kolesterol dengesi, tansiyon kontrolü için oldukça yararlıdır. Doygunluk hissi vermesi, vücuttaki eksik besinleri takviye etmesi ve uzun süre tok tutması sebebi ile kilo vermek isteyenler için tercih sebebidir. Hazımsızlık ve gaz gibi problemlerle savaşan ayran besin değeri yüksek bir içecektir. Vücuda kalsiyum, demir, B ve D vitaminleri takviyesi sağlayan bu içecek antioksidan özelliği ile de karaciğer için koruyucudur. Çokça tüketilen ve sevilen yayık ayran ise yoğurdun yayıkta dövülmesi ve yağının çöktürülmesi sonucu geriye kalan kıvamlı bir fermente süt ürünüdür. Özellikle köpüklü sevenlerin tercih ettiği yüksek besin değerine sahip kokulu bir içecektir. Market, restoran gibi yerlerde el yapımı veya şişelenmiş şekilde bulabileceğiniz gibi evinizde de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kefir & Ayran Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kefir & Ayran Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kefir süt ürünleri içerisinde kanıtlamış olduğu faydaları sayesinde daha fazla tüketilmeye başlanmıştır. Yapımında kullanılan mayanın ham maddesi kefir taneleri veya diğer bir adıyla kefir tohumlarıdır. Açık renkli ve küçük boyutlardaki bu taneler mikroorganizmalar içeren organik bir yapıdır. Fermente edilirken açığa çıkan karbondioksit gazı içeceğin köpüklü ve yoğun kıvamlı olmasına neden olur. Sayfamızdan satın alabileceğiniz kefir fiyatları içeceğin miktarına, aromasına veya markasına göre değişiklik gösterebilir. Dilerseniz yine sayfamız üzerinden kefir mayası satın alarak da evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Süte ekleyeceğiniz maya taneleri ortalama bir gün sonra mikroorganizmaların çoğalmasını ve sütün mayalanmasını sağlar. Kullandığınız süte bağlı olarak içeriğindeki yağ, protein ve karbonhidrat miktarı değişiklik gösterebilir. Fermente işleminin oda sıcaklığında yapılması gerekir. Farklı seçenekleri incelemek için İçecek kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Kefir İçerek Sağlığınızı Koruyun

Kefir İçerek Sağlığınızı Koruyun

Günümüzde insanların sağlık ve beslenme konusunda daha bilinçli hale gelmesi sonucu organik beslenme de önem kazanmıştır. İçeriğinde bulunan yararlı mikroorganizmalar sayesinde sindirim sistemini rahatlatan kefir besin değeri olarak da oldukça zengin kalsiyum, fosfor, B12, B2, D vitaminleri ve magnezyum içerir. Vücut için tehlikeli Salmonella ve E.Coli gibi bakterilerle savaşan probiyotik içeriği ve antibakteriyel özelliği ile de ön plana çıkan kefir yararları arasında bağışıklık sistemini ve metabolizmayı, gribe neden olan mikroplardan korumak da sayılabilir. Besin değerlerinin yüksek olması, doygunluk hissi vermesi ve kan şekerini kontrol altında tutması sayesinde kilo vermek isteyen kişiler tarafından çokça tercih edilir. İçeriğinde faydalı probiyotikler ve bakterileri içermesine karşın laktoz içermemesi laktoz intoleransı olan kişiler için tercih sebebidir. Mayhoş bir tada sahip olan bu içecek vücuda sağladığı yararlara karşın çoğunlukla çocuklar ve bazı kişilere lezzetsiz gelebiliyor. Bu nedenle rahat tüketilmesi için meyve ve benzeri aromalarla tatlandırılarak da sunulabilir. Meşrubat kategorisi üzerinden farklı tatları inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü hızlıca satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Miktarı

(19)
(10)
(10)
(9)
(9)
(6)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

5'li Set (10)
6'lı Set (6)
(5)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(16)
ve üzeri (22)
ve üzeri (28)
ve üzeri (29)
ve üzeri (31)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL