TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Soya Sosu

için 232 sonuç bulundu.

Soya Sosu

Yemeklerinize lezzet katan çeşitli baharatlar ve Soslar, yaratıcı kullanımlarla enfes öğünler ortaya çıkarmanızı sağlayabilirler. Soya sosu, yüzyıllardır birçok ülkede yemeklerin olmazsa olmazı haline gelmeyi başarmış özel bir sos olarak piyasada hazır formda bulunabiliyor. Siz de soya sosu kullanımı ile ailenize, misafirlerinize ve sevdiklerinize özel lezzetler sunabilir; büyüleyici bir yemek servis ederek onları mutlu edebilirsiniz.

Soya Sosu Dünya Çapında Tercih Ediliyor

Soya Sosu Dünya Çapında Tercih Ediliyor

Dünyanın birçok farklı noktasında yaşayan insanlar, sofralarında yer verdikleri lezzetleri yaşamakta oldukları bölgenin kültürel değerlerinden yola çıkarak yaratırlar. Soya sosu, Çin menşeili bir sos türü olmakla beraber özellikle Asya kıtasının doğu ve güneydoğu bölgelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Soya sosu içindekiler yönünden incelendiğinde; soya fasulyesi, su, tuz ve kavrulmuş tahıllardan oluşuyor. Bu bileşenleriyle fermente türde bir sos olan soya sosunun dünya çapında sahip olduğu popülerlik, bu özel sosun hazır formda kullanıcılara ulaştırılmasını sağlamıştır. Gıda & Şekerleme sektöründe yer alanSüpermarket markalarının şişe içerisinde satışa sunduğu soya sosları hem pratik kullanım özellikleri sunuyorlar hem de yemekleri tatlandırma konusunda fayda sağlıyorlar. Soya sosu içeriği yönünden doğal bileşenler bulundurduğundan, bir araya getirildiği yemeklerde doğru miktarda kullanıldığında sağlığa zararlı etkiler göstermiyor olması nedeniyle de beğenilerek tercih edilebilmektedir. Tüm bu özellikleriyle günümüzde doğudan yola çıkarak dünyanın her köşesinde mutfaklarda yerini almayı başaran soya sosunu siz de kullanarak tariflerinize unutulmaz dokunuşlar yapabilirsiniz.

Soya Sosu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Soya Sosu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Soya sosu, geleneksel tarifiyle temel bir tada sahiptir ancak bazen kullanıcıların soya sosunu yemeklerine eklemek konusunda tereddüt yaşamaları da söz konusu olabilir. Tuz içeriği fazla olabilen soya sosunu bu nedenle kullanamayan kişiler içinse piyasada bu özelliği düzenlenmiş seçenekler bulunabilmektedir. Tuzu azaltılmış soya sosu ürünleri piyasada herkesin soya sosu kullanabilmesi adına üretilmiş seçeneklerdir. Bu ürünler tuz oranları daha düşük olduğundan tansiyon rahatsızlığı olan ve tuz tüketiminden kaçınan kişilere hitap ediyorlar. Klasik soya soslarıysa geleneksel tuz oranlarıyla kullanıcılara sunuluyorlar. Genel olarak soya sosu katılarak yapılacak yemeklerde lezzetin isabetli olabilmesi adına tuz kullanımının soya sosundan gelecek olan tuz dikkate alınarak gerçekleştirilmesi gerekir. Bazı yemeklerde ekstra tuz kullanımında dahi gerek kalmayabilir. Soya sosu fiyat açısından incelendiğinde, piyasadaki ürünlerin ambalaj ölçülerine göre ve ürünlerin spesifik özelliklerine bağlı olarak fiyatların farklılaşabildiği görülüyor. Bu bağlamda kullanıcılar kişisel kullanım ihtiyaçlarına ve kullanacakları miktarda soya sosunu kendi bütçelerine göre edinebiliyorlar.

Soya Sosu Kullanarak Yaratabileceğiniz Lezzetler

Soya Sosu Kullanarak Yaratabileceğiniz Lezzetler

Tarihçesi itibarıyla doğu ülkelerinde yoğun olarak kullanılan bir sos olmasına karşın soya sosu, batılı yemeklerde de günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılabilmektedir. Tavuk yemeklerinde sıkça tercih edilen soya sos, sebzeli tavuk sote tariflerinde kullanılabilmektedir. Doğuda noodle gibi yemeklerde kullanılan soya sosu, batıda ise İtalyan makarnalarında lezzet verici olarak tercih edilebilmektedir. Soya sosunun kullanıldığı yerler incelendiğinde balık yemeklerinin de vazgeçilmezi olduğu söylenebilir. Uzak doğu ülkelerinin temel besin kaynaklarından olan deniz mahsullerinin pişirilmesinde soya sosunun özel bir yeri olduğu söylenebilir. Piyasada yer alan özel soya sosları arasında glüten intoleransı olanların kullanımına uygun seçenekler de görülebiliyor. Glutensiz soya sosu çeşitleri diyet yapmakta olanlar, çölyak hastaları ve glüten intoleransı olanlar için ideal ürünlerdir. 150 ml ve 1 litre aralığında farklı ölçülerdeki ambalajlarda bulabileceğiniz soya sosları arasından kişisel kullanımınız için ideal miktarda olan seçeneği edinerek, lezzetlerinizi yaratabilirsiniz. Dilerseniz hemen şimdi ürün sayfamıza ilerleyerek soya sosu alternatifleri arasından ihtiyacınız olan seçeneği hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Amoy (65)
Cavailes (2)
Darvo (1)
(3)
Doğbes (1)
Heinz (7)
Hoja (1)
Kikkoman (59)
Kilikya (3)
Kühne (3)
Maggi (2)
Soyfa (1)
Sun-G (3)
Teng Tang (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(56)
(49)
(33)
(25)
(16)
(12)
(5)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

12'li Set (8)
(4)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(53)
ve üzeri (66)
ve üzeri (68)
ve üzeri (68)
ve üzeri (68)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL