Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Lokum

için 1,404 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • REKLAM

  Gürbüzler Yaprak Cezerye 1 KG

  (122)
  100,00 TL 72,00 TL
  72.00 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Gürbüzler Dilim Cezerye 1 KG

  (34)
  100,00 TL 75,00 TL
  75.00 TL / KG
  +
 • Gürbüzler Güllü Lokum 1 KG

  (9)
  70,00 TL 50,00 TL
  50.00 TL / KG
  +
 • Gürbüzler Tozlu Cevizli Sucuk 1 KG

  (35)
  80,00 TL 60,00 TL
  60.00 TL / KG
  +
 • Pikola Köme Sucuk 1 KG

  (16)
  69,00 TL
  69.00 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Birsalkım PESTİL Tatlısı 1 KG

  (5)
  129,00 TL
  129.00 TL / KG
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • Ballı Cevizli Sucuk Köme 1 KG

  (19)
  74,90 TL
  74.90 TL / KG
  +
 • Özkur Cezerye 500 G

  (1)
  36,00 TL
  0.07 TL / G
  +
 • Özkur Mega Paşa Lokum 700 G

  (2)
  35,00 TL
  0.05 TL / G
  +
 • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Lokum

Dünya çapında bilinen Türk lokumları, hem misafirlere ikram edilmekte hem de tatlı olarak tüketilmektedir. Lokumların içerisinde su, nişasta ve şekerin yanı sıra farklı aroma ve tatlandırıcılar da kullanılmaktadır. Her yaştan insanın damak zevkine hitap eden lokum çeşitleri, farklı boyutlarda ve kıvamlarda üretilir. Yumuşak lokumların yanı sıra sert lokumlar da bulunur. Lokumlar, kuş lokumu, fındıklı lokum, cevizli lokum, Antep fıstıklı ve güllü lokum gibi pek çok içerikten oluşmaktadır. Böbrek hastalarına olumlu etkileri bulunan lokumlar, sağlık için faydalı bir besin kaynağıdır. Karbonhidrat ağırlıklı bir içeriğe sahiptir ve şeker hastalarının tüketmeden önce doktora danışması gerekmektedir. Diyet yapanların uzun süre tok kalmak ve tatlı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla lokum tükettiği görülmektedir. Lokum faydaları sadece bununla sınırlı değildir. Lokumlar içerisinde bol miktarda lif bulundurduğu için metabolizmayı harekete geçirici bir yapıya sahiptir. Bunun yanında böbrek üstü bezlerini çalıştırmakta, vücut için gerekli enerjiyi depolamaktadır. Bunun dışında vücut içerisindeki atıkları vücuttan uzaklaştırmayı da sağlar. Siz de sayfamızdaki yer alan farklı çeşitte lokumları inceleyerek damak zevkinize hitap eden lokumu seçebilirsiniz.

Farklı Damak Zevklerine Hitap Eden Lokum Çeşitleri

Farklı Damak Zevklerine Hitap Eden Lokum Çeşitleri

Lokum besin değeri yüksek olan bir tatlı çeşididir. 1 adet lokumun içerisinde ortalama 32 kalori bulunmaktadır. Yüzyıllardır tüketilen ve hediyelik olarak misafirlikte götürülen lokumlar, fıstıklı, çikolatalı, damla sakızlı pek çok çeşitte üretilmektedir. Sade, güllü, meyveli, fıstıklı, fındıklı içeriklere sahip lokumları her yaştan insanın damak zevkine hitap edecek şekilde farklı çeşitlerde bulabilmeniz mümkündür. Sade ve kaymaklı lokumlar tatlı oranı daha düşük iken; çikolatalı, Hindistan cevizli ve meyveli lokumların içerisinde daha fazla miktarda şeker bulunmaktadır. Vücudunuzdaki şeker dengesine göre kontrollü biçimde tatlı tüketimi sağlayabilirsiniz. Şeker hastası iseniz mutlaka doktorunuza danışarak tüketmelisiniz. Enerji kaynağı olması ve gün boyu zinde kalmayı sağlaması gibi faydalarının yanında, fazla miktarda tüketildiği zaman da kilo alımına ve vücutta atık oluşumuna sebep olabilmektedir. İstenmeyen kilo alımlarına karşı kontrollü bir şekilde ve eğer diyabet rahatsızlığına sahipseniz de doktorunuza danışarak tüketebilirsiniz. Lokumun dışında cevizli sucuk da uzun yıllardır tüketilen bir tatlı çeşididir. Un, nişasta, pekmez ve şeker kullanılarak yapılan cevizli sucuklar; lokumun yanında ikram edilen veya hediyelik olarak tercih edilen besinlerdir. Yöresel lokumları tüketmek isteyenler için Afyon sultan lokumu, narlı Antep fıstıklı lokum, Manisa mesir lokumu gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bunun yanında çifte kavrulmuş sade dolumlar, fındık ve fıstık karışımına sahip lokumlar, bademli lokumlar sevilen tatlar içerisinde yer alır. Çocuklar başta olmak üzere yetişkinlerin de sevdiği çikolatalar, lokumlarla birleştiği zaman ortaya lezzetli bir tatlı çıkmaktadır. Sütlü çikolatalı lokumlar yeni nesil lokum çeşitleri içerisinde yer alır.

Zengin İçeriklere Sahip Lokumlar

Zengin içeriklere Sahip Lokumlar

Çocuk ve yaşlı demeden her yaştan insanın tükettiği lokumlar, damak zevkine göre farklı içerikler sunmaktadır. Hindistan cevizli, damla sakızlı ve çikolatalı gibi farklı alternatiflerin yanında yüzyıllardır üretilen güllü ve sade, fıstıklı lokum çeşitleri de bulunmaktadır. Özel günlerde veya davetlerde lokum ikram edilmekte, tatlı geleneği halen yaşatılmaktadır. Sütlü lokum tatlısı Hindistan cevizli lokum tatlısı, Paşa lokumu gibi evde de yapılabilecek tatlı çeşitleri bulunmaktadır. Sultan sarması ismiyle de bilinen bu tatlılar, çeşitli içeriklerde hazırlanarak tüketilebilir. Lokum yıllar önce Osmanlı zamanında gül ve limondan yapılmakta iken; şimdi Lokum içindekiler sadece bununla sınırlı kalmamış; çikolatalı, meyveli, kaymaklı, cevizli, fındıklı lokumlar da üretilmiştir. Farklı tatları da denemek isteyenler için kavunlu lokum portakallı lokum gibi farklı meyve seçenekleri sunan lokumlar da bulunur. Hem ikram amacıyla hem de ev içerisinde tatlı tüketimi sağlamak için 2’li, 4’lü, 6’lı, 12’li ürün setlerini inceleyebilir ve evde lokum çeşitlerini depolayabilirsiniz. Kapalı, güneş ışıklarından uzakta ve serin bir yerde muhafaza ederek uzun süre bozulmadan tüketebilirsiniz. Paketlerin içerisinde yer alan lokumların gramajlarına dikkat ederek dilediğiniz miktarda satın alabilirsiniz. 250 gram, 500 gram, 1 kg, 5 kg, 4 kg gibi farklı gramajlarda lokumlar bulunur. Lokumların rengi içeriğinde kullanılan besine göre değişiklik gösterir. Sade ve kaymaklı lokumlar beyaz renkte iken; güllü ve çilekli meyvelerin yer aldığı lokumlar pembe renklidir. Ayrıca portakallı, fıstıklı, fındıklı diğer lokumlar da gıda boyası kullanılarak renklendirilmektedir. Lokumların kesilme şekli ve hazırlanma aşaması birbirinden farklıdır. İnce şekilde kesilen ve uzun şekillerde sunulan lokumlara fitil lokum denmektedir. Küçük, kare boyutlara sahip lokumlar ise kuş lokumu olarak bilinen meyve aromalı tatlılardır. Farklı içeriklerde ve farklı boyutlarda pek çok lokumu deneyimleyebilir, sevdiğiniz tatları misafirlerinize de ikram edebilirsiniz.

Lezzetli Lokum Seçenekleri

Lezzetli Lokum Seçenekleri

İyi bir lokumun sırları arasında ilk olarak bastırdıktan sonra tekrar eski haline gelebiliyor olması yer alır. Yumuşak ve dişe yapışmayan lokumlar kaliteli içeriklerle ve malzemelerle üretilmiştir. Elastik bir yapıya sahip olan ve ağza alındığı zaman kaygan bir his oluşturan lokumlar, doğal içeriklere sahip birer lif kaynağıdır. İçeriğinde doğal ve sağlıklı malzemeler kullanıldığı için protein açısından zengin bir besin olarak tüketilebilir. Günlük 4 adet lokum tüketmenin protein ve ihtiyacını karşılamak için yeterli olduğu söylenmektedir. Antep fıstık ezmesi lokumu, fıstıklı ve çikolatalı özel sarma lokum, Antep fıstıklı fitil lokum, muska lokum gibi pek çok içeriğe sahip alternatif bulunur. Fitil lokumlar uzun ve ince bir görünüme sahiptir. En çok bilinen kare lokumlar ise farklı boyutlarda kare ve dikdörtgen şekil seçenekleri sunar. Cezerye de Hindistan cevizi, havuç ve toz şeker kullanılarak elde edilen bir tatlıdır. Yöresel olarak farklı içeriklere sahip cezeryeler bulunur. Bunlar Antep fıstıklı cezerye, yaprak cezerye, cevizli cezerye gibi çeşitlerden oluşur. Lokumlarla beraber paket içerisinde yer alan cezeryeler de hediyelik olarak sunulmak üzere tercih edilebilir. Ayrıca dut pestili, erik pestili, elma pestili gibi çeşitli meyvelerin şekerleme hali olarak tüketilen tatlılar bulunmaktadır. Bunlar da lokum yanında ikram edilebilecek besinlerdir. İster evde yapabilir, isterseniz satın alabilirsiniz. Lokum sarması olarak bilinen ve evde yapımı da mümkün olan tatlıların içeriğinde süt, un, nişasta, ve kakao kullanılmaktadır. Kalabalık bir aileye sahipseniz, yüksek gramajlarda veya fazla adetlerde lokumları satın alabilirsiniz. Eğer sadece ikram olarak sunmayı düşünüyorsanız, ev içerisinde serin bir alanda ağzı kapalı şekilde muhafaza edebilirsiniz. Görüldüğü gibi farklı damak zevklerine sahip insanlara göre farklı lokum çeşitleri bulunmaktadır. Siz de ürünleri inceleyebilir, lokum fiyatları ve içerikleri hakkında detaylı bilgi edinerek damak zevkinize hitap eden lokum çeşitlerini satın alabilirsiniz.