TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fasulye

için 453 sonuç bulundu.

Fasulye

Oldukça besleyici ve doyurucu olan fasulye Türk mutfağının vazgeçilmez malzemelerinden biridir. Fasulye besin değeri bakımından fazlasıyla zengin olmasıyla birlikte vücudumuza birçok yararı bulunan oldukça sağlıklı bir bakliyat olup bu sebeple yemeklerde en çok tercih edilen baklagillerdendir. Siz de protein deposu olan fasulye türleri içerisinden ihtiyacınıza uygun olanı ürün sayfamızdan hemen satın alabilirsiniz.

Fasulye ile Sağlıklı Yemekler

Fasulye ile Sağlıklı Yemekler

Taze veya kuru fasulye çeşit fark etmeksizin yüksek lif ve protein içeren fasulyeler ile sofralarınıza sağlık getirebilirsiniz. Fasulye özellikle potasyum bakımından oldukça zengin olup, kan şekerini düzenler ve kötü kolesterolü düşürmenize yardımcı olurken karaciğer yağlanmasının önüne geçer. Bu etkilerinden dolayıdır ki sofraların en sevilen yiyecekleri arasında yer alır. Salatası, yemeği ve piyazı yapılabilir. Taze fasulye diğer bir ismiyle yeşil fasulye olarak çağırılır. Yaz sebzesi olduğu için yazın tüketilmesi tercih edilirken bu demek değildir ki kışın özlediğiniz fasulye lezzetinden mahrum kalın. Yeşil fasulyeyi kurutarak, ayıklayıp buzluğa koyarak veya yemeğini pişirip konserveleyerek kışa hazır hale getirebilirsiniz. Böylece besin değeri aynı kalan lezzetli fasulyelerinizi istediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Taze fasulye genelde zeytin yağlı veya sıcak yemek olarak tercih edilir. Zeytinyağlı olan türünü soğuk olarak da tüketebilirsiniz. Kuru fasulye ise zeytin yağlı yapılıp yanında lezzet tamamlayıcısı pirinç pilavıyla servis edilebileceği gibi, salata ve piyazlara da konabilir. Hemen siz de sayfamızdan fasulye çeşitlerini inceleyebilir ve damak tadınıza en uygun olanı satın alabilirsiniz.

Fasulye Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Fasulye Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Sağlık kaynağı olan baklagillerden olan fasulyenin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Fasulye çeşitleri farklılık gösterirken aynı şekilde içerdikleri besin değerleri, tatları ve fiziksel özellikleri de değişecektir. Fasulyeler kuru ve taze olarak iki sınıfa ayrılabilir. Kuru fasulye çeşitleri ise oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. İçeriklerine ve şekillerine göre farklı isimlendirilirler. Kuru fasulye aslında beyaz fasulye olarak da bilinir. Bunun yanı sıra diğer fasulye türleri ise börülce, kırmızı, siyah, maş ve barbunya olarak sıralanabilir. Maş fasulyesinin diğer bir adı da cin börülcesi iken, kuru börülce fasulyesine karnıkara da denir. Bu ismi ortasında bulunan siyah renge borçludur. Ayrıca, fasulye glüten içermemesi sebebiyle de glüten hassasiyeti olanların rahatça tüketebileceği yiyecekler arasında yer alır. Maş fasulyesi son dönemlerde oldukça popüler hala gelen türlerden biridir ve antioksidan kaynağıdır. Çorba şeklinde ve salata olarak tüketebilirsiniz. Kırmızı ve siyah çeşitleri ise Meksika fasulyesi olarak da bilinmektedir. Siz de sayfamızdan fasulye fiyatları ve çeşitlerine göz atabilir, hemen sipariş verebilirsiniz.

Beyaz Fasulye Türleri

Beyaz Fasulye Türleri

Beyaz fasulye Türkiye’de en çok kuru fasulye yemeği yapılmak için kullanılan bir türdür. Fakat sadece sulu yemek için değil ayrıca salatalara katılarak ve özellikle et yemeklerinin yanında servis edilen en lezzetli mezelerden biri olan piyaz yapılarak da tüketilebilir. Ayrıca piyaza tahin ve yumurta ekleyerek de lezzetine lezzet katabilir ve farklı bir tat elde edebilirsiniz. Doğal, yerli ve organik üretilmiş beyaz fasulyeleri tercih edebilirsiniz. Poşetlenmiş bir şekilde kuru ve pişirmeyi bekler vaziyette satılan çeşitleri olduğu gibi hazır pişirilmiş olan türleri de mevcuttur. Hazır olanları konservelerde veya pratik poşetlerde haşlanmış olarak bulabilirsiniz. Genel olarak beyaz fasulye pişirilmesi uzun zaman alan bir türdür ve bir gece önceden suda ıslatılmalı ve daha sonrasında kaynatılarak pişirilmelidir. Fakat konserve veya suda hazır pişirilmiş çeşitlerinden alarak hiç beklemeden yemeklerinize katabilirsiniz. Şeker fasulye, İspir fasulyesi, dermason, Selanik, sıra ve battal bazı beyaz fasulye çeşitlerinden olup büyüklükleri ve şekilleri farklılık gösterir. Hemen siz de sayfamızdan beyaz fasulye çeşitlerini inceleyebilir ve istediğiniz fasulyeyi hemen satın alabilirsiniz. Ayrıca arzu ederseniz Bakliyat kategorimiz üzerinden diğer bakliyat ürünlerini de inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Miktarı

(282)
(52)
(47)
(24)
(11)
(8)
(8)
(8)
(7)
(3)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

2'li Set (7)
12'li Set (6)
4'lü Set (6)
(5)
(4)
(3)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(77)
ve üzeri (95)
ve üzeri (100)
ve üzeri (100)
ve üzeri (101)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL