Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Oda Kokuları

için 5,167 sonuç bulundu.

Oda Kokuları

Gelişen teknolojiyle beraber evlerde kötü kokuları yok etmek için camları açıp saatlerce beklemek yerini oda kokularına bıraktı. Camlarınızı açtığınızda içeri temiz havayla beraber toz, eğer eviniz yola bakıyorsa egzoz kokusunun da beraberinde girmesi kaçınılmazdır. Bunun önüne geçmek için oda kokuları vazgeçilmeziniz olacak. Odanızın havasını temizlemesinin yanı sıra taze tutacak ve kötü kokulardan çabucak kurtulacaksınız. İster evinizde her odada ister arabanızda, isterseniz ofisinizde. Her ortamda kullanabileceğiniz deterjan ve temizlik ürünleri bu günlerde hayat kurtarıcı görevi görmektedir.

Spreyli Oda Kokuları

Spreyli Oda Kokuları

Günlük hayatta temiz olmayı herkes ister. Sürdürülebilir bir yaşam için temiz bir ortam gerekmektedir. Evlerde hemen hemen her gün derin bir temizlik yapılmasa bile elbet bir yerlerin tozu alınıyor, süpürülüyor, siliniyor veya etraf toparlanıyor. Güzel bir temizliğin ardından o temizlik hissiyat aranır. Bu da ancak etrafın güzel bir kokuyla dolmasıyla mümkün olabilir. Etrafın temizlendiği temizlik malzemelerinden yeterli koku yayılımı fark edilmediği zamanlarda oda spreylerine başvurulabilir. El altında bulunabilecek ve kolay kullanışlı birçok oda kokuları artık günümüzde ulaşılması en kolay ürünlerden birisi haline geldi. Temizlikten sonraki o ferah kokuyu hissetmek isteyen herkesin ilk tercihlerinden biridir. Tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri tartışmasız pek çok çeşitte farklı farklı insanların duyu hissiyatına hitap eden kokuların bulunması. Her kullanıcı aynı kokulardan hoşlanmadığı gibi sadece ferah bir ortam istiyorsanız kokusuz oda spreyi tercih edebilirsiniz. Ağır, hafif, sadece kötü kokuyu yok eden yani tercih tamamen size kalıyor. Bu ürünlerin başında sprey formdaki manuel oda kokuları gelir. Bunlar, sizin el gücünüze ihtiyaç duyar. Hem siz istediğiniz yere sıkabilirken hem de miktarını ayarlayabilirsiniz. Kokunun daha yoğun olmasını isterseniz bir fıs yerine iki fıs sıkabilirsiniz. Ya da odanın her yerine değil de tek bir noktasına sıkabilirsiniz. Fakat sprey formda olup otomatik sıkma yapan oda kokularında bunları siz yönetemezsiniz. Ayarladığınız zaman aralığına göre sprey etrafa atış yapar. Böylelikle belki de dalgın olduğunuz bir anda odanız güzel bir kokuyla dolar. Hem de sürekli odanızın havası taze kalmış olur. Otomatik veya manuel fark etmeksizin sprey formdaki oda kokularını kullanamayan solunum yolu hastalıklarına sahip insanlar için en sağlıklısı kokulu mumlardır.

Çeşitli Oda Koku Modelleri

Çeşitli Oda Koku Modelleri

Günümüzde oda kokuları geliştirilmiş teknolojiyle üretildiği için farklı farklı tercihler ile sunuluyor. Örneğin tütsüler sizi rahatlatır ve odanızın havasını değiştirir. Tütsüler bitkisel malzemelerden üretilmektedir. Etrafa güzel koku yayar. Tütsüler doğrudan yanan tütsüler ve dolaylı yoldan yanan tütsüler olarak ikiye ayrılır. Tütsü yakmak için ateşe ihtiyacınız vardır. Tütsünün ucunu alev alacağı şekilde yakıp beklemeniz gerekmektedir. Kül haline dönünceye kadar tütsüyü üflemeli veya sallamalısınız. Böylelikle kül haline gelen tütsü yavaş yavaş etrafa kokusunu bırakmaya başlar. Tütsü yakarken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi fazla yakmamanız gerektiğidir. Eğer küçük bir alev oluşturamazsanız ve yakamazsanız alev alır ve yanar. Böylelikle etrafa güzel kokusunu bırakmak yerine yanık kokusunu bırakır. Tütsüler; ejder kanı, paçuli, sandal ağacı ve tarçın gibi çeşitli kokulara sahiptir. Koni biçiminde tütsüleri yakmak için tütsü, çakmak ve tütsü brülörüdür. Tütsünün ucunu yaktıktan sonra 5-10 saniye bekleyin. Biraz yanmasına izin verdikten sonra söndürün. Doğru bir şekilde yapabilirseniz etrafa hoş koku yaymaya başlayacaktır ve etkisi yaklaşık yarım saat sürecektir. Diğer tütsü çeşidi çubuk tütsüsüdür. Çubuk tütsülerin yanması ve yakılması diğer tütsülere göre daha kolaydır. Çubuk tütsüleri yakabilmeniz için bir tablaya ihtiyacınız vardır. Tütsüyü tablaya yerleştirdikten sonra tütsünüzün ucunu çakmak veya kibritle yakın. Bir süre yanmasını bekledikten sonra üfleyerek veya hava yardımıyla söndürün. Eğer etrafa hoş bir koku yayılmaya başladıysa başarabilmişsiniz demektir. Benzer şekilde, kokulu mumlar yandığı zaman, eridikçe etraflarına koku yayar. Ayrıca, dekoratif olarak odalarınızı süsleyen mumlar kokularıyla etrafa ayrı bir enerji verir. Tabi dikkat edilmesi gereken en önemli şey mum dibine kadar eridiğinde söndürmek gerektiği. Genellikle kokulu mumları farklı renklerde bulabilirsiniz. Bazı mumlarda rengine göre kokusu da değişmektedir. Şişe içerisinde yağlara batırılmış çubuklar da tercih edilen kısa süreli oda koku modellerinden bir tanesidir. Aromalı yağı çubuğa geçerek şişenin ucundan çıkan çubukla beraber etrafa yayılan kokuyla rahat bir nefes alabilirsiniz. Hem dekoratif dursun hem de havayı temizleyip nemlendirsin istiyorsanız küre şeklindeki kokular da tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesi. Yuvarlak şeklinde alt tarafında koku haznesi, üst baş kısmında ise kokuyu havaya yayan kısmıyla hem güzel kokular duymanızı sağlarken hem de havayı nemlendirir. Sayfamızdan Yumoş oda kokuları ve aromalarını inceleyebilirsiniz.

Oda Kokuları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oda Kokuları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alerjileri zaman zaman tetikleyen kimyasallar, kumaşlar, kokular vardır. Bazen bir iki öksürükten dolayı bir şey olmayacağını düşünülse dahi alerjik bir reaksiyonda, reaksiyon gösterilen her ne ise onun sizi etkileyip etkilemediğini bulmaktır. Özellikle astım hastası iseniz oda kokuları size göre bir seçim olmayacaktır. Astım hastası olmasanız da bir hastalığınız olmasa bile direk kokuyla temas sizi rahatsız edebilir. Bazı oda kokuları nefes darlığı olan hastalar için özel kokusuz ürünler üretmektedir. Bunlardan tercih ederek kokusu olmasa dahi etrafınızda kötü koku varsa bunun giderilmesini sağlayacaktır. Bazı durumlarda ise oda kokusunun ten ile teması sizi rahatsız edebilir, alerjik bir tepki verebilirsiniz. Böyle durumlar yaşanmaması için teninize, yüzünüze, gözünüze temas ettirmemeniz daha sağlıklı olacaktır. Eğer oda kokusu spreyi ile temas haline girerseniz hemen su ile yıkamanız gerekmektedir. Özellikle hayal güçlerini fazlasıyla uç noktalarda yaşayan çocuklar için bazı oda kokuları oyuncak gibi gözükse de onların ellerine geçemeyecek yerlerde muhafaza etmelisiniz. Belki farkında olmadan yakından gözüne sıktığında geri dönülmeyecek sonuçlarla karşılaşılabilir. Bu yüzden dolaplarda veya yüksek raflarda bulundurmanız önemlidir. Yemekli ortamda üstü açık yemek varsa veya yemeğin yakınında sıkılıyorsa bu da yine sağlığa zarar verebilir. Bu yüzden oda kokularının yemeklerle temas etmemesini sağlayınız. Eğer mutfaktaki kötü kokulardan rahatsızsanız ve oda kokuları sayesinde bu kokulardan kurtulmak istiyorsanız kesinlikle etrafta herhangi bir gıda yokken bunu gerçekleştirmeniz faydalı olacaktır. Her ne kadar hayvan kokusunu hapsedip, yerini daha güzel bir kokuyla doldursa da bunu hayvanınızın olmadığı zamanlarda gerçekleştirmelisiniz. Hayvanlar ağır kokulardan çabuk etkilenebilen varlıklardır. Bu yüzden onların yanında bu tarz kokuları kullanmamaya özen gösterilmelidir. Onların bazı ağır kokularını gidermek pahasına onları rahatsız edilmemelidir. Oda kokusunu onlar etrafta yokken kullanılmalıdır.

Hangi Oda Kokusu Nerede ve Ne Zaman Kullanılır?

Oda Kokusu Nerede ve Ne Zaman Kullanılır?

Şüphesiz oda kokuları temiz hissetmenin adımlarından bir tanesi olabilecek kadar önemlidir. Temizliğin son işleminden sonra oturma odasında, salonda, yatak odalarında kullanılabilir. Banyo ve mutfağa özel kokular seçerek ayın temizlik işleminden sonra oda spreyi uygulamak uygun olacaktır. Özellikle banyolardaki kokulardan zaman aman rahatsızlık duyulabilir. Hem temizlik sonrası sıktığınız oda kokusu bir süre daha banyonuzda durarak uzun süreli bir ferahlık hissi sağlayacaktır. Ofislerde özellikle yemekler dışarıda yenmiyor, ofisteki odanıza sipariş veriyorsanız ağır kokan yemekler bir süre sonra odanıza sinecektir. Siz hem çalışırken bu kokudan bir süre sonra rahatsız olacaksınız hem de gelen müşterileriniz de o ortamda fazla durmak istemeyeceklerdir. Havalandırma işlemi uzun sürdüğü için en kısa sürede işinizin başına dönebilmek ve müşterilerinizi geri çevirmemek için kötü kokuları hapsedip gerisinde ferah bir iş yeri ortamı bırakmak önemlidir. Bu durumda ortamı ferahlatan oda kokularından faydalanabilirsiniz. Okullarda, sınıflarda öğrencilerin rahatsız olmayacağı herkese uygun olacağını düşündüğünüz bir kokuyla –veya sadece koku hapsediciyle- öğrencilere daha temiz bir çalışma, ders ortamı yaratabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta astımı veya solunum yolu hastalığı olan öğrencilerin sınıf içerisindeyken spreylerden kullanılmaması gerektiğidir. Ya da tamamen bütün öğrenciler sınıf veya okul dışındayken kullanılması daha doğru olacaktır. Hem çocukların koku yüzünden dersinin engellenmemesi hem de öğretmenin anlatırken kokudan dolayı dikkatinin dağılmaması açısından çocuklara uygun uzaklıkta otomatik veya manuel spreyler kullanılabilir. Daha çok ilkokul seviyesi ve yukarısında kullanılması uygundur. Bir kafe işletmecisi iseniz yaptığınız yemekleri her ne kadar arka tarafta veya ayrı bir odada yapıyorsanız dahi kapı açılıp kapandıkça o kokular içeriye dolacaktır. Ağır yemekler yapan bir kafe sahibiyseniz ya da kafenizin daha ferah kokmasını sağlamak istiyorsanız yine Glade oda kokuları kullanabilirsiniz. Yoğun işlerinizden dolayı manuel olanları kullanmayı unutmamanız için kendiliğinden atış yapan otomatik spreyleri tercih edebilirsiniz. Sadece kafe değil herhangi bir işletme sahibiyseniz dükkanlarınızda oda kokuları kullanabilirsiniz. Özellikle bir giyim mağazası işletiyorsanız müşteriler için sergilediğiniz kıyafetlerin kötü kokudan etkilenmemesi için çarşaf ferahlığı kokusunu kullanabilirsiniz. Böylelikle müşteriler için baktığı kıyafetler her gün yıkanıyor hissi verecek derecede güzel kokacaktır.

Oda Koku Modellerinin Koku Çeşitleri

Oda Koku Modellerinin Koku Çeşitleri

Çeşit çeşit oda kokuları günümüzde evlere, ofislere kısacası artık her yere girmeyi başarmış ürünlerdir. Farklı oda kokusu modelleri odluğu gibi hepsinin farklı koku çeşitleri var. Örneğin kahve içmeyi sevmeyen fakat kahvenin o eşsiz kokusunu arada bir içine çekmek isteyen kullanıcılar kahve kokulu tütsüler yakabilir, tütsü bitene kadar kahve kokusunun keyfini çıkarabilir. Tütsülerde yine koku çeşidi skalası yüksektir. Vanilyalı tütsü kokuları, bahar tütsü kokuları, sandal tütsü kokuları, meyveli bunların başında yer alır. Her koku duyumuna uygun koku seçeneği bulmanız mümkün olacaktır. Manuel veya otomatik spreylerde ise koku çeşitliliği bahar çiçekleri, çarşaf ferahlığı, kokusuz spreyler –sadece kötü kokuyu hapseder, egzotik kokular, limonlu, okyanus esintisi gibi sayabileceğiniz çeşitlere sahiptir. Bir şişe içerisinde koku bulunup içine koyulan çubuk sayesinde etrafa koku yayan yağlar ise genellikle diğer oda kokusu modelleriyle aynı kokulara sahip olsa da yağlı yapısı yüzünden biraz daha ağır kokar ama etkisi daha kısa sürer. Eğer etkisi kısa sürsün fakat yoğun koksun istiyorsanız bu tarz koku çeşitleri kullanabilirsiniz. Araba kokularında sürücüyü rahatsız etmeyecek yoğunlukta vanilya, kavun, okyanus, lavanta, limon ve çam aromaları kullanabilirsiniz.

Hangi Oda Kokusu Güzel Kokar?

Oda kokuları genellikle kötü kokuları hapsedip ferah bir hava bırakmak için üretilmiş ürünlerdir. O yüzden aslına bakarsak tüm oda kokuları güzel kokmak için varlardır. Her insanın koku duyumu farklı olduğu gibi algıladığı kokuya göre beğenip beğenmeme durumu da değişmektedir. Kendi zevkinize göre seçeceğiniz oda kokuları bulunduğunuz ortamın havasını değiştirecek ve yenilik katacaktır. Koku seçerken evinizin dekorasyonuna, kokuyla tamamlamak istediğiniz görüntüye göre tercih yapabilirsiniz. Eğer evinizde baharı hissetmek, ferahlatıcı bir kokuyla burun buruna gelmek istiyorsanız bahar çiçekleri, lavanta, Japon kiraz çiçekleri tam odanıza göre seçenekler olacaktır. Daha huzurlu, hafif, saf bir koku için dağ veya alp esintisi kokularını tercih edebilirsiniz. Zinde hissedip, canlı bir ortam istiyorsanız okyanus esintisi yine tam size göre bir koku tercihi olacaktır. Sigara kokularını hapsetmek içinse daha ağır bir kokuyla sigara kokusunu sindirmek yerine daha hafif ve kötü koku hapsedici bir tercih yaparak ortamı temiz tutun, ferah bir nefes alın.

Oda Kokusu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oda kokusu alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan bir tanesi her odanın kendine has kokusunun olması gerektiğidir. Her odaya aynı kokuyu kullanamazsınız. Banyonuzda ve oturma odanızda aynı kokuyu kullanmanız sizde oturma odasına girdiğinizde banyoya giriyormuşsunuz hissi yaratabilir. Örneğin, banyonuzda limon gibi daha ferah kokuları tercih edebilirsiniz. Oturma odanızda kullanacağınız koku tamamen zevkinize kalmışken yumuşak veya sıcak kokular kullanabilirsiniz. Bu yüzden odalara göre koku seçmeniz sizi koku açısından tatmin edecektir. Mutfağınızda yaptığınız yemeklerin kokusuna, mutfakta ağır yemekler yapma sıklığınıza göre kokular tercih edebilirsiniz. Mutfakta bulunması gereken kokuda en önemli nokta yemek kokusunu ne kadar önleyip içine çekebildiğidir. Diğer türlü ağır kokunun üstüne tekrar o kokuyu ağır bir kokuyla karşı karşıya bırakmak ağır gelecektir. Bu yüzden tercih edeceğiniz kokunun ve koku türünün kötü kokuyu içine hapsedebilmesi önemlidir. Sonrasında ise verdiği ferahlık ekstradan sizi memnun edebilir. Ev dışında, arabalarda kullandığınız kokularda dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi yine ferahlatıcı olmasıdır. Araba sigara içiliyorsa veya bir evcil hayvan yolculuk yapıyorsa yine onun kokusunu yok edip yerine ferahlatacak kokular tercih edilmelidir.

Oda Kokusu Ne Kadar Kalıcı?

Oda kokuları havada kötü bir koku varsa o kokuyu içine çekip seçtiğiniz aromadaki kokuyu saldıktan sonra belirli bir süre havada asılı kalır. Bazen bulunduğunuz ortamı havalandırsanız bile kokunun geçmemesi sonucuyla karşılaşabilirsiniz. Uzun süre odadan çıkmayan koku ise yavaş yavaş etraftaki eşyalara, özellikle perdelere sinmeye başlar. Bu yüzden kötü kokuyu yok etmek için bir oda spreyinden yardım alabilirsiniz. Spreyler kötü kokuyu içine çektikten sonra seçtiğiniz koku türüne göre havada hafif, taze bir koku kalır. Tabi bu da kullandığınız koku şişesine göre değişiklik gösterir. Tetikli bir şişeye sahip koku seçerseniz sıktığınız bölgeyi temizleyecek ve hava ferahlatıcılara göre etkisi daha az olacaktır. Ürünün havada tanecikli gibi çıkmasını sağlayan spreylerde ortama yayılır, daha geniş bir alana ulaşır ve daha kalıcıdır. Eğer çubuklu bir koku tercih ediyorsanız oda yine içindeki yağ bitene kadar odanızın havasını değiştirecektir. Tütsüler yaktığınız ucunun külünün bitene kadar etrafa koku yayma özelliği vardır. Yine kokulu mumlarda siz ne kadar yanmasına izin verirseniz o kadar uzun süre kalır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Discover (594)
Glade (254)
Air Wick (193)
Febreze (250)
Carpex (316)
Yumoş (49)
Rulopak (78)
Ersağ (8)
Hem (734)
Flute (407)
Scentfume (110)
Violaura (93)
Akscent (63)
Paradise (55)
Lysol (52)
Airofresh (42)
Pereja (41)
Ilgaz (34)
Sinox (32)
Aromedrops (31)
Ren (30)
Mascot (25)
Bargello (24)
Nesrin (21)
Uso (21)
Junior (20)
Maratem (20)
Alvina (19)
Brescia (18)
Misedor (16)
Baracco (15)
Sedef Mum (15)
Desodor (14)
Frannita (14)
Jest (14)
Exxtrem (13)
Ayurvedic (12)
Css (12)
Charmens (11)
Hook (11)
Petrichor (11)
Aktarland (10)
Akçay (10)
Bemol (10)
Bic Brand (10)
Biofer (10)
Henchell (10)
Joyair (10)
Loris (10)
Spring Air (10)
Tuval (10)
Vavana (10)
Diversey (9)
HD (9)
Karaca (9)
My Wory (9)
Tex (9)
Wsmell (9)
Botanica (8)
Cocky (8)
Fuji (8)
Highgenic (8)
Iduna (8)
Kont (8)
Lotus (8)
Mavana (8)
Powermax (8)
Fintech (7)
Melissa (7)
Meru (7)
Bambukoku (6)
Bueno's (6)
Chappal (6)
Deniz (6)
Exosual (6)
FandD (6)
Fioretto (6)
Harrem (6)
Nazeli (6)
Poxy (6)
Akat (5)
Attar (5)
Bienars (5)
Bloom (5)
Garden (5)
Gianna (5)
Kokutek (5)
Miray (5)
Mon Chery (5)
Orgatem (5)
Oxy (5)
Palex (5)
Rosense (5)
Supclean (5)
TLG (5)
İlkom (5)
AirGut (4)
Alescia (4)
Bon Fresh (4)
Eyl (4)
Gülhane (4)
Hyscent (4)
Javel (4)
Karpaks (4)
Kavaklı (4)
Maison (4)
My Love (4)
Nilco (4)
Odor Time (4)
Ornella (4)
Safkoku (4)
Sansiro (4)
Sarıca (4)
Air Gut (3)
Be Style (3)
BolDen (3)
Cortex (3)
Floret (3)
Fresh Dry (3)
Günsu (3)
Ironic (3)
Joop (3)
Maxian (3)
Miss Ela (3)
Nily (3)
Referans (3)
Rokko (3)
Saloon (3)
Satya (3)
Scentaro (3)
Sebu (3)
Sinoz (3)
Titiz (3)
Viola (3)
Violair (3)
Acer (2)
Aktaral (2)
Amway (2)
Aslı Bu (2)
COD-EX (2)
Coho (2)
Cosmolive (2)
Dettol (2)
Elegance (2)
Entem (2)
Fix Clean (2)
Forcar (2)
Fortex (2)
Homm (2)
Huncalife (2)
Lokman (2)
Meselli (2)
Moda Line (2)
Nilem (2)
Omniwash (2)
Paly (2)
Pozzy (2)
Prens (2)
Privee (2)
Prowill (2)
Punica (2)
Rebul (2)
Supta (2)
Yuna (2)
(45)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(1241)
(443)
(344)
(338)
(261)
(251)
(189)
(179)
(146)
(139)
(126)
(126)
(92)
(69)
(56)
(41)
(39)
(39)
(38)
(34)
(31)
(30)
(30)
(30)
(30)
(29)
(28)
(26)
(26)
(24)
(19)
(18)
(16)
(15)
(15)
(14)
(13)
(13)
(13)
(12)
(11)
(10)
(9)
(9)
(8)
(8)
(8)
(8)
(7)
(7)
(7)
(7)
(6)
(6)
(6)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

2'li Set (321)
6'lı Set (295)
3'lü Set (160)
4'lü Set (117)
12'li Set (41)
5'li Set (20)
7'li Set (12)
11'li Set (11)
10'lu Set (6)
(3)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(673)
ve üzeri (844)
ve üzeri (894)
ve üzeri (905)
ve üzeri (943)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL